Keresés

Részletes keresés

kneissl Creative Commons License 2019.08.16 0 0 3479

Ha csak úgy kell némi beton azt meg tudod oldani helyben, de ha valamilyen betonminőséget írnak elő egy építkezésen valahova, akkor oda mixerrel kell hozatni az előírt betont.

A 7 m3 es mixer tele valóban 200ezer körül van, de azért kihoznak 4 m3-t is, csak a fuvart fizesd ki, ami azért kevesebb szokott lenni mint egy 3m beton ára.

Előzmény: Petya79 (3477)
lapinagile Creative Commons License 2019.08.14 0 0 3478

Hát nem nagyon hiszem, hogy fixen nála dolgozó egédmunkásnak 300 ezret adna.... ha meg beugrós, akkor még kiszolgáltatottabb.
Az meg nonszensz, hogy kb. 4-5 évnyi tanári fizetésből ne jöjjön ki egy kerítés... :)

Előzmény: halaloszto (3473)
Petya79 Creative Commons License 2019.08.12 0 0 3477

Na, pont ezért lett nálunk helyben keverve a beton. A kőműves 1 napra csak egy embert talált maga mellé, de így is - nem hazudok - 4 segédmunkás fordult meg vele a 2 hét alatt. Az egyik másodállasban dolgozott, így csak pihenőnap tudott jönni. A másik kizárólag "kézi vezérlésben" működött, különben tátott szájjal bámult maga elé. A harmadikkal folyton ment a veszekedés. A negyedik meg mindössze 4 óra hosszáig bírta, mert rosszul lett: hiába volt egy tagbaszakadt ember, az elviselhetetlen kánikula legyőzte (árnyék nulla). A legvégén nekem kellett beállnom a betonkeverő mellé, mert elfogytak a segédmunkások. :)  

 

Előzmény: Mezőföldi 2 (3474)
gabo011 Creative Commons License 2019.08.11 0 0 3476
Egy szállítmány mixer beton típustól függően 220-260e Ft között van jelenleg!
Előzmény: Mezőföldi 2 (3474)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2019.08.11 0 0 3475

 Vagy magad csinálod !!

Előzmény: lapinagile (3470)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2019.08.11 0 0 3474

 A minap jövök haza a keletiből a luxus vonaton. Velem szemben leül egy szaki... úgy  d.u 1 óra  lehetett. Elő az okos telefon és mondja havernak, hogy délig megkereste a 20 -ast.

 Reggel bement,    beöltözött és szólt a főnök , hogy baj van . Jön a mixer és a két a segédmunkás  se szó se más,  lelépett. A beton pedig jön.

 Így a főnök, a mesélő és még egy valahonnan előkerült ürge bedolgozta betont.

 Így lett a mesélőnek félműszakra egy 20 -asa.

 Amúgy mennyi egy szállítmány  mixer beton  ??

Előzmény: halaloszto (3473)
halaloszto Creative Commons License 2019.08.11 0 0 3473

Türjén nem azért olcsó, mert ott nem vesz le. Hanem mert ott olcsóbb az ember is. A melósnak 10-15 per nap, az erősen vidéki ár ma már. Bpesten tizenéve volt szokás a napi tizes egy rendesen dolgozó segédmunkásnak. 

 

Ha a lidl-ben lehet 300at keresni kezdőként, akkor egy szakmunkás az építőiparban hogyaviharba ne akarna legalább ennyit kapni? Az meg svarcban is napi 15.

Előzmény: lapinagile (3470)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.08.11 0 0 3472

 Vállalkozónak kell elmenni !

 Régi vágy teljesülhet !

lapinagile Creative Commons License 2019.08.11 0 0 3471

Ja, és próbáltam külön is a kerítésessel, 2,5 milla + áfa, hozzátéve hogy "kész lábazatra történő gyártás. Bontás nincs benne,majd a kőműves csinálja." mruhaha.

A szimpla egyszárnyas kapu (semmi extra !) 420 ezer + Áfa. Ezek tényleg rablók :(

De persze, ahol ennyibe kerülnek az autópályák, sportlétesítmények, ott tanulékonyak lesznek a vállalkozók is minden szinten

lapinagile Creative Commons License 2019.08.11 0 0 3470

Köszi, akkor a megoldás, hogy Türjére költözök :)

Szerintem ez szégyen. Rakjon rá 50%-ot és ok, de hogy Türjén egy házacskát építhetek az itteni betonozási munkából...Hülyének néznek... A munkadíj része 4M+ÁFA !!!! kb. 10 napos munka néhány, 400 ezer/ nap?????? Ki az, aki ezt a legyet bekapja???? Szerencsétlen melósai kapnak 10-15 ezret egy napra, ő meg kaszál 350/nap???? 

Előzmény: kneissl (3465)
Petya79 Creative Commons License 2019.08.10 0 0 3469

Sziasztok! Nekünk most készítette el apósom a fém kerítésünket. Eredetileg boltban akartam megvásárolni, de egyrészt iszonyat drágán kínálták (még a pelenka minőségűeket is), másrészt nem igazán találtam olyat, ami egészen a földig leér, azaz lábazat nélküli. Pedig amúgy még a 'kommersz' Polargosnak is van a kínálatában, de a lengyelek csak az osztrák és német piacra készítenek ilyen kerítéseket, itthon valamiért nincs rájuk kereslet.
Nekünk viszont jobban tetszik lábazat nélkül, mert sokkal "szellősebbnek" tűnik, és szélesebbnek is hat.
Nem szerettünk volna semmi csicsát, egy egyszerű minimál stílusú kerítés volt a cél. Összesen 18 méter széles, ebből 3 méter a kétszárnyú kapu. Külön kiskaput nem akartunk még mellé, mert feleslegesnek tartottuk. Az egyik szárny 2 méteres, a másik pedig 1 méter. Úgy lett megoldva, hogy a kisebb szárny simán zárható külön, miközben a nagyobb fixen rögzítve marad, nem lehet csak úgy egyszerűen betolni. A beton sávalapot nem számolva, maga a kerítés anyagköltsége 170 ezer forint volt a fém alapozóval. Boltban ennyi pénzért még a kétszárnyú kaput sem tudtam volna megvásárolni. Igazából csak egy kérdés merült fel: legyen alul furat, hogy szabadon távozzon a zártszelvényből a kondenzvíz, vagy hagyjam így, ahogy van?

_BP__ Creative Commons License 2019.08.08 0 0 3468

Még nincs 100% kész, mert a zsanérok menetéből vágni kell kicsit, meg a zsanérok befogadó lyukait ki kell fúrni picit. Az ember a hétre ígérte, hogy befejezi.

Előzmény: kneissl (3466)
kneissl Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3467

Még egy: A kapuoszlophoz legalább 30*30-as ( vagy 40*40 es) oszlopot tennék, rendesen, kengyellel bevasalva, össz 8 szál vassal, nem csak a sarkokon 4 szállal.

Pláne ha tényleg 2,3 m es kapuszárny lóg rajta.

Előzmény: kneissl (3464)
kneissl Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3466

Segített a betontöltet és a merevítés?

Előzmény: _BP__ (3455)
kneissl Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3465

Erre mondják, hogy nem a munkát árazták be, hanem téged.

 

Ugyanaz a meló Türjén kb a tizedébe kerül mint BP XII kerületben. És sajnos most keresleti piac van, amíg annyiért el tudja magát adni bárhol, nem megy hozzád kevesebbért.

 

Normális szaki meg elvétve, és annak 2022 ig tele a naptárja.

 

Előzmény: lapinagile (3463)
kneissl Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3464

Csak pár megjegyzés 

 

 

4,6 m széles kapu? Elsőre soknak tűnik, de biztosan van valami okod rá.  ( azért ha gondolod, itt nézzed meg a harmadik oldalt: http://www.ipar.bme.hu/uploads/K%C3%B6zleked%C3%A9siSeg%C3%A9dlet_130605_.pdf )

 

A kapu alatti alapot és az abból kiálló két kapuoszlopot dolgozzad egybe alaposan, és vasald is be rendesen, hogy ne tudjanak külön elmozdulni, mert ekkora kapuszárnyak tudnak alakot váltani... 

 

A 15 ös elemben is két szál vízszintes vasnak van kialakítva a hely.

Én biztos nem tennék rá xps-t. mi a francnak?

Ha a háló nem elég a bevonat repedése ellen, akkor az xps-el csak annyit érsz el, hogy a táblák illesztésénél fog repedni. És ahhoz azért elég drága az xps, hogy dilatációs lapnak használd. Hőszigetelni meg (szerintem) nem kell a kerítést.

Egyébként sem fog megrepedni ha ezt így rendesen megcsinálják, ahogy leírtad.

Vasalt 15 ös zsalukő fal nem reped meg ha nincsen durva talajmozgás. 

két réteg ragasztó, meg a vékonyvakolat pont elég lehet rá - csak a megfelelő rétegek között használjanak mélyalapozót, és nem lesz gond.

 

Persze a megfelelő mester arra is rábeszél, hogy akkor lesz tartós a kerítés, ha az anyósa előtte elűzi rontást a földből, mindössze 300ezerért akciósan, de nem kell minden baromságot bevenni, bármennyire átszellemült és meggyőző arccal mondják.

 

( jó lett a sketchup rajz!) 

Előzmény: runner 125 (3462)
lapinagile Creative Commons License 2019.08.05 0 0 3463

Sziasztok,

Nincs ötletetek, hogy hol találnék normális szakembert egy kerítés újraépítéséhez. Sikerült 3 olyan szakiba botlanom, akik mintha összebeszéltek volna az elmeroggyant árajánlat készítésnél. 

Vagy legalább tudnátok reális árat mondani, aki magának készít, abból kalkulálhatok.

22 méter kerítést szeretnék, kb 60 cm magas lábazattal (széles, mert főldrézsüt támaszt) és egyszerű haidekker kerítés elemekkel. Nonszensz, hogy ilyen szinten kerület függő legyen az ár :(

Köszi

runner 125 Creative Commons License 2019.08.02 0 0 3462

Sziasztok!

 

Csatolok két egyszerű rajzot a leendő kerítésemről:

 

 

Információk: 
Teljes alap hossz (4,6m széles kapu alatt is átmenne) ívesen: 35,2 méter (30 széles, 90 mély, kb. 3,1 méterenként megtörve)
Nagykaputól balra eső szakasz 3,35m, a kapu 4,6m, az íves rész 27,3m, az utcaajtó 1,3m.

Oszolopok 20 x 20-as oszlopzsaluból tervezve, köztes rész pedig 15 x 50-es zsaluelemből (köztes részek hossza 2,7m oszlopok nélkül!). Teljes magasság 2m, oszlopok 5cm-rel magasabbak. 
A kerítés zsaluzat minden sorát vízszintesen 8mm-es betonvas szálakkal gondoltam összekötni (15-ös zsaluelembe úgy tudom csak 1 szál fér el), függőlegesen pedig 10mm-es vasszálakat gondoltam betűzni az alapba és végig a kerítés tetejéig.
A 15cm széles köztes zsaluknál 50 cm-enként bedugva az alapba, a 20x20-as oszlopknál pedig 2db 10mm-es szál menne oszloponként végig.

Az alapot mindenképpen valamilyen erős mixer betonnal öntetném ki! A zsaluzat helyszínen kevert betonnal lesz kiöntve.
A 30 széles alapba kengyelekkel összekötött betonvas térhálót tervezek berakni az alap felső harmadába (20x20-as, 8mm-es kengyelekkel 25cm-enként összekötve a 10mm-es betonvas szálak). Egy ilyen készre szerelt elem 3,1m hosszú lenne, mivel muszáj törnöm a kanyarodás miatt az alapot is. Nyilván a törésvonalak mentén a vízszintes szálakat összedrótoznánk a helyszínen már az alapbahelyezés után. 

Az alapra nyilván menne egy réteg GV45-ös bitu lemez végig.

Majd ha kész, kívül és belül is 2cm-es XPS-sel beburkoltatnám végig és leszíneztetném a ház színére (félek a mikormozgásoktól és attól h ha csak hálóz + ragasztó menne rá, átrepedne folyton a szín, így talán a nikacellen az ilyen pici mozgások nem "ütnek át" és a szín sem reped össze vissza hosszú távon.)


A kérdésem:

- A fenti elképzelésem logikus, megfelelő az anyagválasztása (keresztmetszetek)? 

- Mire érdemes még figyelni ekkora szakaszon alaptól a tetejéig?
- Az alapot 90cm mélyre és 30cm szélesre tervezem. Elég 1 sor kengyel az alap felső harmadába a fenti paraméterekkel?
- A tetejére bádog zárás vagy inkább cserép zárás javasolt? Melyik bírja jobban? Terrán Zenit cserép van a házon, az egy totál egyenes cserép, tehát nyilván befelé megdöntve a tetejéte azt gondolom gyorsan rögzíhető az is. Ha cserép, akkor azt mivel érdemes ráragasztani? Kültéri flexi csemperagasztó jó?

Azt hiszem egyelőre ennyi.

Nagyon köszönöm!

_BP__ Creative Commons License 2019.07.26 0 0 3461

Nem nagyon volt hely megtámasztani, mert kicsi a partfal, és túl keskeny lett volna a támasz, kb. 10-20 fokos (avagy 70-80, attól függ, honnan mérjük).

Előzmény: kneissl (3460)
kneissl Creative Commons License 2019.07.26 0 0 3460

Volt valami különös oka, hogy az alul lévő rövidke támasztékot nem csináltátok olyan hosszúra, hogy a felső rögzítése a felső zsanérral legyen egyvonalban?

Előzmény: _BP__ (3455)
Pompiere Creative Commons License 2019.07.25 0 0 3459

Jobban megnézve a rajzot, ha jól látom akkor az oszlopok 20x20-asok lesznek. Én utólagos kőburkolat esetén min. 30-as, nemesvakolat esetén inkább 40-es oszlopot javasolnék. Ilyen méretű kerítésnél az sokkal szebben mutat. A 20-as nagyon karcsú, nem szép. A lábazatot pedig 15-ös zsalutéglából érdemes csinálni. Szélesebb szükségtelen.

 

Ha mégis marad ez a méretezés akkor az oszlopok tengelytávolságát átszámolnám. Nagykapunál az oszlopok között 3 métert, a kiskapunál pedig 1,2 méter állítanák be és ezekhez a méretekhez újraosztanám az oszlopközöket, a nagy és kiskapu két oldalán. Az nem lényeges, hogy kerek méretek jöjjenek ki, hanem csak az, hogy az azonos oldalon egyformák legyenek a közök. Nyilván a kis és nagykapu között olyan lesz, ami éppen kijön.

Előzmény: dani22 (3456)
Pompiere Creative Commons License 2019.07.25 0 0 3458

Olvasd vissza a hozzászólásaimat már többször is leírtam hogyan is érdemes csinálni!

 

Elöljáróban:

Nem írtad, hogy az oszlopaid milyen méretűek lesznek. Ezek alapozásánál nem javaslom a spórolást. Rendes 0,8-1,0 méteres alapot kell nekik csinálni. A lábazatnál már lehet "trükközni" pontalappal. A zsalutéglák találkozásánál fúrni kell egy-egy 20 centis lyukat, ami olyan mély mint az oszlop alapja, ezt kell zsaluzni és kiönteni. Ekkor az oszlopok között kapsz egy ilyet: TTTTTTTTTT

 

A kiskapu 1 méteres szélessége csak akkor "jó", ha ez a szárny mérete. Az oszlopok közötti távolságnak 1,2 méternek ajánlatos lennie.

 

Olvass vissza és ha valami nem tiszta akkor kérdezz.

 

Előzmény: dani22 (3456)
cinyoka Creative Commons License 2019.07.24 0 0 3457

Nem vagyok szaki, de azért szoktak mély alapot csinálni, hogy télen a fagy ne feszitse ki. 

Előzmény: dani22 (3456)
dani22 Creative Commons License 2019.07.24 0 0 3456

Sziasztok! Kerités épitésnek szeretnék nekiállni és szeretném pár dologban kikérni a tanácsotokat. Zalukö keritést szeretnék 36m hosszan. Ebböl lejön egy 1m es kiskapu és egy 3m es nagykapu.A placc szerencsére teljesen vizszintben van. kb 5cm külömség van a két vége közt. A Lábazat 2 sor magas 20x23x50 es zsalukö a két sor közt vasalattal. Az oszlopok erre jönnek a 20x20x23 as kockakövek oszloponkét 5 db. Ahogy a képen is látszik. Ez eddig oké nincs evvel kapcsolatban semmi kérdésem.
A felmerülö kérdések inkább az alappal kapcsolatban vannak. Mindenhol olvasom hogy 80-90 cm es alapokat csinálnak egy keritésnek. Hát ezt nagyon soknak tartom hozzáértés nélkül persze. 36m hosszan igy csak az alap lenne 9m^3 beton... Most 2 sor zsalukö nem egy hatalmas sujj. Szerintem nagyon eltulzott ez az alap méret, hát egy háznak van ekkora alapja. Egy kerités semmi komolyabb terhelést nem kap a saját tömegén kivül. Meg a youtubon is egy csomo videon látom hogy 30 40cm es alapokat csinálnak igen komoly keritéseknek. Most akkor az én 2 soros zsalukö keritésem ne birná el egy kissebb rendesen bevasalt alap azt kétlem. Ezért inkább egy gazdaságosabb alapot gondoltam ki és igazábol erröl szeretném kikérni a véleményeteket.
A lényeg a következö. Az oszlopok helyén 60cm mély lyukakat ások majd ebbe beleállitok 2,4m hosszu vascsövet ami keresztülfut majd az egész oszlopon. Majd kiöntöm betonnal. Igy van egy fagyhatár alatti betontuskom a kerités legnagyobb terhelését kapó pontjánál. Majd ha mind a 16 oszlop alatti betontuskot lebetonoztam akkor kiásom a hosszanti alapot. Ezt én 35cm szélesnek és 20cm mélynek terveztem ami még 5cm el a föld alatt is van. Azért gondoltam hogy inkább a szélesség növelése fontosabb a mélységnél hiszen a felfekvö felület igy joval nagyobb. Igy nagyobb felületen oszlik el egy szélesebb alap esetében a kerités sujja, mint egy mélyebb de keskenyebb alap esetében. 4 szál 8 as betonvas lessz a 35x20 as alapban a vasalat amit 10x25cm es kengyelek fognak tartani mindez ugye 36m hosszan. 3:1 hez kevert beton fog belemenni. Igy gyakorlatilag az oszlopok mélyre (fagyhatár alá) nyulló beton tuskói közt 20cm vastag 35cm széles vasbeton gerendák lesznek. Nem birom elképzelni hogy 20x35 ös vasbetongerenda ne lenne elég erös néhány sor zsalukö megtartására és elmozduljon, elrepedjen, vagy vetemedjen vagy akármi. Igy 2,5m^3 betonbol kijönne az alap.
Elég zavaros ez igy leirva de mellékelek pár képet hátha igy jobban szemlélteti. (az eredeti tervben 3 sor magas volt a lábazat, de azt tul magasnak találtam igy az uj tervben modositottam 2 sor magasra)  Szeretném kikérni a véleményeteket az elgondolásomrol! Jöhet negativ vélemény is ne kiméljetek.

_BP__ Creative Commons License 2019.07.23 0 0 3455

Ma kiöntöttük betonnal, vasaltuk, és a külső oszlopot meg is támasztottuk. Meglátjuk, hogy a belsőnek elég lesz-e ennyi merevítés.

Előzmény: -carcass- (3454)
-carcass- Creative Commons License 2019.07.22 0 0 3454

Egyelőre nem úgy tűnik, hogy felveszi, fene tudja a beton mennyit javít rajta.

---

Nyilván a 60x60-as zártszelvényt nem lehet vasalni, egy vasat meg kér belerakni, totál pénzkidobás, még akkor is ha szinte semmibe nem kerül.

Bár pont e hétvégén vettem betonvasat, a 10-es 1800 Ft/6m.

Előzmény: kneissl (3451)
korzo Creative Commons License 2019.07.22 0 0 3453

És amikor a nagykapu ráfeszíti az oszlopot a kiskapu csapjára, akkor nem fog beszorulni? Csakkérdem'

 

Én a keretre szavazok a kiskapu fölé.

Előzmény: kneissl (3448)
kneissl Creative Commons License 2019.07.21 0 0 3452

Igen, amikor teljesen nyitva van a nagykapu, akkor befelé húzza az oszlopot, de abba az irányba van hely kitámasztani egy 45-60% os támasztással. 

Előzmény: _BP__ (3450)
kneissl Creative Commons License 2019.07.21 0 0 3451

Ez valóban így van, de azt a húzóerőt felveszi a zártszelvény. 

Másfelől egy 6x6 cm es külméretű zártszelvényt nem tudsz normálisan bevasalni.

Maximum felülről beleöntöd a betont, és belevered a betonacélokat valahogy, és lesz ami lesz.

Előzmény: -carcass- (3449)
_BP__ Creative Commons License 2019.07.21 0 0 3450

Kvázi a kiskapu meg a keritéssor tartana ellent? Ez a modell tudja kezelni azt a húzást, ami a szárny teljes nyitásánál fellép? Az más irányú erőhatás.

Előzmény: kneissl (3448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!