Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 314
Ha tud valaki kiado lakast itt a lakoparkban kerem jelezze!
koszi
tarnotzky Creative Commons License 2009.10.25 0 0 313
Kedves Lakók!


Még egyszer köszönöm a sok választ. Jövő héten költözünk is! Egy kérdésem lenne, hátha valakivel meg tudok egyezni.

Az internet kicsit problémásnak tűnik, főleg azért mert a hetedik ütemben nem tudom ki lesz a szolgáltató, így nem akarok aláírni hűségidőt. Láttam, hogy sok wifi jel van a lakóparkban, így az az ötletem támadt, hogy valaki nem tudna lenni az internetszolgáltatóm? :)
Nem kell nagy sáv szélesség (100/30k) ezt be is tudjuk állítani, amiért persze én fizetném is előre amiben megegyezünk.
Ha valaki hajlandó lenne erre azt nagyon megköszönném, egy gonddal kevesebb lenne.
Erre az emailcimre irjatok, hogy ha tudtok valamit ajánlani ezügyben:
tarnotzky@gmail.com

Előre is köszönöm az újbóli segítséget.

keletkincse29 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 312

Kedves Zita,

 

remélem, hogy hamarosan újra vissza költöztök közénk a Lakóparkba!! :):)

 

Előzmény: zita78 (304)
keletkincse29 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 311

Sziasztok,

 

ezt találtam az új lakástámogatási rendszerről:

 

az új lakástámogatási rendszerben a 35 évnél fiatalabbak, illetve a két- vagy ennél több gyerekes 45 év alattiak kaphatnak támogatást új lakás építésére, vásárlására vagy lakás-korszerűsítésre.

A kamattámogatás Budapesten legfeljebb 25 millió, másutt húszmillió forintos ingatlan esetében vehető igénybe, rendre 12,5 és tízmillió forint hitelösszegig. A két- vagy ennél több gyerekes szülők esetében plusz kamattámogatás jár minden gyerek után - legfeljebb azonban 70 százalékkal csökkenhet a hitelkamat.

 

Előzmény: zita78 (310)
zita78 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 310
Szerintem jövőre visszahozza a Fidesz, ha ők kerülnek kormányra. Most is van valamilyen támogatás, csak most a már meglévő gyerekek után jár kamattámogatás, vagy valami ilyesmi...
Előzmény: Naala (308)
pkri Creative Commons License 2009.10.21 0 0 309

Én azért irtam hogy kényszer,mert az emberek nagyrésze anyagilag nem alkalmas a gyermeknevelésre.

De ha felnyalták a szocpolt akkor kényszerhelyzetbe hozták magukat,pedig a havi csekkhalom feladása is küzdelem.És ha jön a gyermek akkor beüt az anyagi tragédia,és következik a szülők pumpolása.

Ettöl függetlenül még lehet valakinek a gondolkodása egészséges vagy sem.

Én is szeretnék nagy bmw-t meg budán kertesházat,de nem fér bele :)

Előzmény: Naala (308)
Naala Creative Commons License 2009.10.20 0 0 308

Ez nem feltétlenül kényszerszülesztés. Ha valaki ép, egészséges gondolkodású, az szeretne 1-2 gyereket, mire odajut, hogy számonkérik rajta a gyerekeket, szerintem amúgy is lenne már gyerek. Az valóban butaság, mikor valaki 3-4 gyerekre igényel előre szocpolt.

Mi nagyon megszívtuk, mert nem igényeltünk, mert balga módon azt gondoltuk, hogy itt elkezdjük törleszteni a lakást, 5-8 év múlva a szocpol segítségével nagyobbra cseréltük volna. Hát remélem visszahozzák még. 

Előzmény: pkri (307)
pkri Creative Commons License 2009.10.20 0 0 307

Igen tényleg van ilyen lehetöség.Viszont lelet hogy azért nem vettek mert nem hitelképesek.

Mert eladó lakás az biztosan van.

Ha jól tudom sok emberke indulobefizetőjét is megszüntette a kormány. (szocpol).Bár én ezt a  kényszerszülesztést nem tartottam jó dolognak.

És ha nincs összesporolva 2-3 milla akkor nincs lakás,és sok embernek mitől lenne..

Előzmény: zita78 (306)
zita78 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 306

:) Elég rendesnek, megbízhatónak tűnnek. Én inkább attól félek, hogy felmondják a bérletet, mert valójában venni akartak itt lakást, csak nem volt rá lehetőségük.

Most viszont, ha jól tudom, akkor most lehet a beruházótól is egy évig bérelni, és utána megvenni az újat...

 

Tényleg van ilyen?

Előzmény: pkri (305)
pkri Creative Commons License 2009.10.19 0 0 305

Na igen,ez biztosan nem egyedi probléma.Én erre mondtam hogy nem a k.költség és a villany a havi tragédia.

Csak addig a bérlők ne nagyon lakják le a lakásotokat.

Előzmény: zita78 (304)
zita78 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 304

Anyagi megfontolásból :) kiköltöztünk szüleimhez vidékre... így a bérleti díjból és a párom fizetléséből átvészeljük ezt a nehezebb időszakot.

 

...de nem panaszkodom, gondolom, nem csak nekünk voltak hitel problémáink...

 

 

Előzmény: pkri (302)
IceCortez Creative Commons License 2009.10.17 0 0 303
Én ezért nem költöznék oda, nem bírnám elviselni ezt a szagot. Persze nem mindig lehet érezni, de azért az esetek többségében igen :S Legalábbis amikor arrafele jártam akkor nagyon lehetett.

Egyik barátom ezért is hívja "Kakihegyi Lakópark"-nak :D

De ettől függetlenül tényleg nagyon szép és kulturált a lakópark. Főleg most hogy a bicikli utat is megcsinálták végig, meg kivilágították a bekötő utat egész más lett az a környék :)
Előzmény: Naala (298)
pkri Creative Commons License 2009.10.17 0 0 302
Ha jó volt akkor miért a költözés?
Előzmény: zita78 (301)
zita78 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 301

 

Kedves Mindenki!

 

Búcsuzkodom. :( Elköltöztünk a lakóparkból, bérbeadtuk a lakásunkat. (Remélem, még egyben van, mert 2 hete nem voltam bent :) )

 

Nagyon szerettem itt lakni. Nem gondoltam volna, hogy ennyire fog hiányozni a lakásunk és a környék... de remélem, az új házunkban is előbb-utóbb otthon érzem majd magam.

 

Szóval üdv minden kedves Lakihegyiek!:)

 

keletkincse29 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 300

Szia,

 

A 679-es és 680-as Volán buszokkal közvetlenül el tudsz jutni a lakóparkba, vagy a bkv 38-as buszával a lakihegyi adótoronyig, onnan pedig az auchan járattal a lakóparba.

Előzmény: tarnotzky (296)
pkri Creative Commons License 2009.10.09 0 0 299

Hát igen,tegnap este volt az a keserves büdős.Majdnem elhánytam magam,de az idén csak ez egyszer éreztem.Tavaly sokkal rosszabb volt a helyzet.

Vagy más volt a széljárás.

Előzmény: Naala (298)
Naala Creative Commons License 2009.10.09 0 0 298

Én szeretek itt lakni, de azt gondoltam eleinte, hogy a lakók toleránsabbak lesznek egymással, és jobban vigyáznak majd a környezetükre. A mi lépcsőházunk sikít egy festésért, mindig tele van szeméttel pedig renszeresen takarítják. A mi ütemünk nincs úgy elkerítve mint a többi, a szolgáltató helyek miatt ezért többen használják így sokkal koszosabb, és rendetlenebb mint a többi. A játszóterünk úgy ahogy van szétesett, csak a homokozó használható (azt nem nagyon lehet tönkretenni). A kutyaszart sem nagyon szedik össze a gazdik, de persze lehet, hogy a kóbor kutyák hozzák ide, azokból is van bőven.

 Ami nagyon zavart tavaly nyáron, az a szennyvíz telepről hullámokban jövő szag volt. Idén nem nagyon éreztem, illetve most valamelyik este volt rettenetesen büdös a levegő.

Előzmény: tarnotzky (295)
pkri Creative Commons License 2009.10.09 0 0 297
Ikarus 280,és buszmegálló a név :))) A minöséggel tényleg semmi gond.A busz kérdéshez nem nagyon értek :) (szerencsére)
Előzmény: tarnotzky (296)
tarnotzky Creative Commons License 2009.10.08 0 0 296
Még egy kérdés, mely buszokra lehet felszállni a lakóparknál, ill mi a felszállóhely neve?
tarnotzky Creative Commons License 2009.10.08 0 0 295
Igen, nagyon tetszik a lakópark, ahogy írtam be is szálltunk a hetedik ütembe. A második ütembe akkor melyik internet szolgáltatóval tudok szerződést kötni?
Jónak tűnik a lakópark, mind az elhelyezkedés, mind a kedves lakók, és az anyagok miatt is, reméljük nem fogunk csalódni.

Üdv
pkri Creative Commons License 2009.10.08 0 0 294

Na ugye,olyan nagy különbségek nincsenek.

El lehet itt is meg más hasonlo telepen is lakni,egyik sem egy nagy csoda.

Előzmény: Törölt nick (293)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 293
Nekem jobban tetszenek a játszóterek,meg nincsenek egymás szájába a lakások!
Mondjuk nekünk nincs is a lakóparkban játszótér csak ígéret! (Ez nem Old Spice reklám)
:D
Ne érts félre,én is szeretek itt lakni.
Előzmény: pkri (292)
pkri Creative Commons License 2009.10.08 0 0 292
Miért sajna? Azért nem akkora durranás itt lakni.
Előzmény: Törölt nick (290)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 291
Nálatok olcsóbb a víz,nálunk,meg a média! :D
Előzmény: pkri (288)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 290
Nem vagyok Lakihegyis!
Sajna.
Előzmény: Naala (287)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 289
Szia!

T-Home.

A tévé parabolán jön ezt a T-Home Sat-nál kell megrendelni,és ugyanettől a cégtől jön a net is.Esetleg ha megrendeled akkor kérd 2 beltérivel,mert az utólagos telepítése árban mérgesebb,és a gyerkőcök sem marják egymást a műsorok miatt.
Egyben kell,megrendelni úgy olcsóbb!!!
Sok sikert,de ahogy elnézlek benneteket,nektek nem ez a fő szolgáltatótok.
De szerintem a tévé menni fog!
Előzmény: tarnotzky (286)
pkri Creative Commons License 2009.10.08 0 0 288

Pár hsz el lejebb irta hogy nem itt laknak :) csak bejön neki ez a lakótelep.

Előzmény: Naala (287)
Naala Creative Commons License 2009.10.08 0 0 287
Melyik ütemben laktok?
Előzmény: Törölt nick (277)
tarnotzky Creative Commons License 2009.10.07 0 0 286
Szia. Melyik szolgáltatónál vagy? mert ez már így szimpatikusnak tűnik :D
Előzmény: Törölt nick (277)
pkri Creative Commons License 2009.10.07 0 0 285
És ha még jobban szigorodnak a hitelfeltételek,akkor még olcsobb lesz a maradék lakás.
Előzmény: keletkincse29 (284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!