Keresés

Részletes keresés

muzsa Creative Commons License 2009.01.16 0 0 2980

Szia Kheiron, ha tutifix, hogy december 1. az utolsó menstruációm első napja, és az is halá biztos, hogy december 17-én készült a gyerekünk (egyszerűen nem lehet, hogy később, mert nem voltunk együtt) akkor most majdnem betöltöttem a 7. hetet, ugye? Van is egy 18 mm-es petezsákom, meg egy 4 mm-es szikhólyagom, de baba nem látszik benne. Szerinted van bármi esélye annak, hogy ez egy sikerült terhesség mégis, és 2 hét múlva, amikorra kontrollra visszarendeltek, mégiscsak előbukkan a kisbaba? Az orvosom, úgy vettem ki a szavaiból, hogy abban bízik, hogy ez fiatalabb terhesség, és talán ezért is nem mondott semmi biztosat. De sajnos fiatalabb semmiképpen nem lehet.

köszi előre is a választ.

gizella82 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 2979
szia kheiron.ma voltam uh.-n 37hetes terhes vagyok az adatok: bpd:88 mm ,ofd:105 mm,tad:100 mm,fl:70 mm,2 fokban érett lepény becsült súly:2450 gr a kérdésem a következö nem túl kicsi a baba?mert eddig rendesen fejlödött ,de most mintha lelassult volna .elöre is köszönöm válaszod
kheiron Creative Commons License 2008.12.24 0 0 2978
Szerintem nem túl kicsi.
Előzmény: bali76 (2977)
bali76 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 2977

Kedves Kheiron!

 

Elszor is aldott es bekes unnepeket kivanok!

Segitsegedet szeretnem kerni az elso ultrahangunkkal kapcsolatban.

A parommal lombik programban vettunk reszt (ICSI), ez az egyetlen modja, hogy kozos gyermekunk szulessen. Iden november 21-en tortent a leszivas es 24-en a visszaultetes. A visszaultetes utan 2 hettel pozitiv lett a terhessegi teszt. December 23-an (6 hetesen es 4 naposan) mentunk az elso ultrahangra, ahol 4,5mm-es CRL-t mertek es lattak szivdobogast.
A kerdesem az lenne, hogy a terhessegi idot es a megtermekenyitestol eltelt idot is figyelembe veve picinek/fejletlennek mondhato-e az embrio? (Aggodalmunk abbol adodik, hogy az ultrahangos nover azt mondta, hogy kicsi a merete.)

 

Elore is koszonjuk valaszodat!

iricc Creative Commons License 2008.12.24 0 0 2976
köszönöm a megnyugtató választ, én is ebben reménykedem :-)
Előzmény: kheiron (2975)
kheiron Creative Commons License 2008.12.24 0 0 2975
Ne aggódj, Hajdú doktornőnek nagyon nagy a tapasztalata, ha bármiféle olyat látna, ami nem stimmel, akkor szól.
Előzmény: iricc (2971)
kheiron Creative Commons License 2008.12.24 0 0 2974
Kedves xali, a combcsontot valamivel könnyebb megmérni. De az nincs ott a netes táblázatokban, hogy a mért érték: X hét Y nap, plusz-mínusz 15 nap. :-)
Előzmény: xali (2967)
kicsinap Creative Commons License 2008.12.23 0 0 2973

Nálunk Áronnál a 32 hetes UH-n BPD 84 mm volt, FL 58 mm.

Ajnánál: BPD: 82 mm és FL 55 mm.

Ha ezeket megnézed itt is jelentősek a különbségek. Gergőnél is az volt, de azt most ilyen gyorsan nem találom.

Előzmény: iricc (2971)
sammy_ Creative Commons License 2008.12.23 0 0 2972
Szerintem a doktornő mondta volna, ha problémát lát a fejméretben. Annak idején nálunk tarkóredő téma volt, "dehát ezek a babák nagyon picik" felkiálltással kezdett még fokozva a frászt bennem, de nem hiszem, hogy szándékosan paráztatna :)
Előzmény: iricc (2971)
iricc Creative Commons License 2008.12.23 0 0 2971

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne. Most vagyok a 30. héten, a baba súlyos vesetágulata miatt szoros UH kontrollon Hajdú Krisztina doktornőnél.

Az én aggodalmam most éppen nem a veséi miatt vannak.

Ma voltunk megint UH-on, és a következő méreteket mérte a doktornő:

BPD: 86mm, THQ: 79 mm, FL: 58mm

(vesékben bal oldalon 13 mm, jobb oldalon 29mm-es tágulat).

 

Miután Hajdú doktornő felkiáltott, hogy jó nagy a mérete a gyereknek, itthon utánanéztem, és valóban, de csak a feje tűnik nagynak, 4 héttel idősebbnek, a combcsontja pl pont 30 hetesnek felel meg (THQ táblázatot nem találtam, az nem tudom mennyire nagyobb, vagy nem).

 

Összehasonlításként a 4 héttel ezelőtti adatok:

BPD:72mm, THQ: 66mm, FL: 46mm (ezek, ha jól láttam, korának éppen megfelelőek voltak)

 

Szerintetek most kell aggódnom a gyerek feje miatt is, vagy nem?

kontrollra 3 hét múlva kell visszamennem.

 

előre is köszönöm

iricc

helego Creative Commons License 2008.12.22 0 0 2970
Na az én "aggodalmam" meg 30 centis fejecskével 53 centi, úgyhogy még a méretei sem igazolták... :)))
Előzmény: kicsinap (2969)
kicsinap Creative Commons License 2008.12.22 0 0 2969

De jó, hogy nem vagyok egyedül!:-)) Az első gyerekemnél én 2 napig sírtam emiatt, hogy az Fl mennyivel kisebb, a fejéhez képest. Persze. Mert 48 cm-es lett a gyerek, de a feje 34 cm-es volt, amolyan kerekfejű, mint az apja.:-) És semmi baja nincsen.

Nálunk mindegyik gyerek elég nagy buksival született, a harmadik is az 50 cm-éhez 36 cm-es fejet "viselt".

Előzmény: helego (2968)
helego Creative Commons License 2008.12.22 0 0 2968
Nem akarok beleszólni Kheiron dolgába, de a femur hossza folyamatos parám volt a 2. terhesség alatt. Annyira, hogy a dokim már képet készített róla, és minden alkalommal külön odafigyeléssel mérte, mert egy rövid méret miatt kétségbeestem, azután mindig tankkönyvi volt :)
Ez a méret erősen függ attól, hogy a baba hogyan tartja a lábát, a dőlésszög erősen befolyásolja, úgyhogy itt nagyon igaz, hogy egy mérés sem biztos.

Biztosan megnyugtat majd Kheiron, csak jeleztem, hogy evvel az aggódással nem vagy egyedül....
Előzmény: xali (2967)
xali Creative Commons License 2008.12.22 0 0 2967
Kedves Kheiron. Nagyon szépen köszönöm a válaszod. A férjem is folyton azt mondja ne törődjek a számokkal. Szerinte egy örökmozgó bébit nem lehet pontosan megmérni. Ezzel én is tisztában vagyok, de a bpd és az fl közötti 4 hét eltérés furcsa. Akkor most melyik a pontos? Melyiket vegyem figyelembe? Neked mi a véleményed, vagy tapasztalatod? Melyik eredményt tudják pontosabban mérni? Előre is köszönöm és tudom hogy túl sokat aggódom de kiért ha nem a gyerkőcökért.
Előzmény: kheiron (2963)
lekváros Creative Commons License 2008.12.22 0 0 2966

kedves Kherion, köszönöm szépen, pénteken csináltak kombinált tesztet és kiváncsi voltam, hogy vajon jó időben készült-e.

 

Szép Ünnepeket :-)

Előzmény: kheiron (2964)
GPKL Creative Commons License 2008.12.22 0 0 2965

Kedves Kheiron!

 

A terhességem alatt sokat segítettél jópár kérdés tisztázásában, ezúton köszönöm.

A babám pont 1 hónapja természetes úton született meg, papír szerint a betöltött 37. héten (szerintünk 38 már volt)  3 kg-mal és 48 cm-rel. Érdekességként tájékoztatlak, hogy a köldökzsinór 4X a baba nyakán volt, ami csak szülés után derült ki. Nem volt a magzati szívhanggal gond, a baba APGAR értékei 10-esek, tehát úgy néz ki, nincs következménye. (remélem a későbbiekben sem jön elő semm, ami erre vezethető vissza). Most mindeketten jól vagyunk, még egyszer nagyon köszönöm a segítségedet!

 

GPKL

kheiron Creative Commons License 2008.12.21 0 0 2964
Kb. a 12. héten járhatsz.
Előzmény: lekváros (2962)
kheiron Creative Commons License 2008.12.21 0 0 2963

Kedves xali, nem szabad mítizálni a számokat!  A 31-32. héten jársz.

 

Összességében, ha harmonikusan fejlődik a magzatod, akkor nincs baj, szólt volna a szülész, ha valami rosszat lát.

Előzmény: xali (2961)
lekváros Creative Commons License 2008.12.21 0 0 2962

Kedves kherion, a tehességi heteimmel kapcsolatban kérek szépen segítséget, még 6 hetes koromban 2 orvos látott, az egyik 6 ra, a másik 5-re taksálta a babát, azóta most volt csak uh.

Nagyon kiváncsi vagyok :) a méretek:

 

crl: 63 mm

bpd: 23 mm

 

Köszönöm szépen és szép karácsonyi készülődést mindenkinek :-)

xali Creative Commons License 2008.12.20 0 0 2961
Szia Kheiron. Ultrahangos eredményem osztanám meg veled: 32. terhességi hét BPD: 89mm, Femur:56mm, Thorax:91mm, méhlepényem pedig 2-es stádiumu. Most akkor mennyi idős vagyok mert a fej és a combcsont között 3 hét eltérés is van. A nőgyógyász mégsem mondott semmit. Aggódjak valami miatt? Vagy jó ez így? Valaki mondjon valamit mert legközelebb 3 hét múlva kell mennem addig megbolondulok.
evska Creative Commons License 2008.12.18 0 0 2960

Sziasztok!

 

Ma voltam kontrollon, megírom, mi volt:

klinika - CRL 10 mm, szívműködés látható

SZTK - kiderült, hogy az asszisztensnő elnézte a tizedesvesszőt, 2200 helyett 22000 IU/l; itt már nem "kértem" UH-ot. Akkor kértem volna, ha a klinkán megint nincs semmi.

Kedves Orsi neked is köszi, de azért szerintem nem ugyanaz, hogy azon parázom, mekkora a feje, vagy azon, hogy van-e baba. (Egyébként a dátumok nekem is elég pontosan ismertek: ovuteszt+hőmérő+UH folliculometria.)

Utólag úgy gondolom, az orvosom lehetett volna kicsit óvatosabb a diagnózisával (missed ab).

Nektek pedig még egyszer köszi!

Ja, és a mostani UH-ost megkérdeztem, azt mondta, hogy a hosszúkás petezsák is teljesen oké (mármint az enyém).

Boldog Karácsonyt!

Éva

 

kkmd Creative Commons License 2008.12.16 0 0 2959

Kedves Kheiron,

írtam Neked a gmail címedre emailt, megköszönném, ha válaszolnál rá.

Üdv

kkmd

VKOrsi Creative Commons License 2008.12.14 0 0 2958
és _szerintem_ jövő héten teljesen felesleges 2 helyre is visszamenni kontrollra... ne kerülj bele ebbe az UH-szindrómába, mert akkor 8 hét múlva meg majd azon fogsz aggódni, hogy az egyik orvos 2.4nek mérte a fejét a másik 2.6nak, akkor most mekkora is a feje.
Előzmény: VKOrsi (2957)
VKOrsi Creative Commons License 2008.12.14 0 0 2957
ha kicsit megnyugtat, ennyi idősen a most 1.5 éves lányomnál - pedig lombikbaba, tehát minden időpont ismert -,összesen 1 db fekete árnyék volt látható, jó UHn, jó dokival, hüvelyin...
1 héttel később meg volt már szívhang is :) :) és 20án lesz 1.5 éves.

szerintem ebből még bármi lehet, szabálytalan alakú petezsákkal a környezetemben sok anyukát riogattak már -ez kb. olyan mint a különféle tágulatok a 18. héten -
Előzmény: evska (2954)
evska Creative Commons License 2008.12.13 0 0 2956

Kedves kheiron,

köszi, persze várni  a legnehezebb.

kheiron Creative Commons License 2008.12.12 0 0 2955
Kedves evska, várj 1-2 hetet, addig meg éld az életed. A 6. héten elvileg már a szívcső pulzációja is megfigyelhető, de nem minden esetben.
Előzmény: evska (2954)
evska Creative Commons License 2008.12.12 0 0 2954

 

 Sziasztok!

 

Remélem tudtok nekem segíteni.

5 hetes és 5 napos terhesen voltam hüvelyi UH-on az egyik klinikán, az orvos 20 mm-es petezsákot látott, ami szerinte üres volt, és szabálytalan (hold) alakú. Azt mondta, szerinte ez missed abortion, bármikor elkezdhetek görcsölni és vérezni. A vizsgálatot fekve végezték.

Átmentem az SZTK-ba, ahol nem említettem ezt a leletet. Ott félig ülő helyzetben csinálták a hüvelyi UH-ot: szabályos kör alakú volt a petezsák, és volt benne egy halvány felhő, a doki szerint ez egy rendes hat hetes terhesség.

Este több órán keresztül hasfájás, vérzés nem volt. Másnap reggel irány az SZTK (klinikai orvos szabadságon) főorvos szerint minden oké: petezsák és kis felhő megint, 6 hetesnek megfelelő. De hogy megnyugodjunk, csináljunk hCG vizsgálatot a vérből. Eredmény 2200 mIU/ml. Azt találtam, hogy ez a normál tartományon belül van, de azért az alsó határhoz közel (5- és 6. hét: 850-20000).

Persze mindkét helyre megyek kontrollra jövő héten, de az még olyan sokára van.

 

Akkor most kinek kellene hinnem?

Nem korai kimondani a missed ab-t egy db korai UH alapján?

Egy negyedik orvos szerint ekkor még sokszor nem lehet látni embriót a hüvelyin sem. Nem lehet, hogy a hold bemélyedése volt az embrió?

Tudom, hogy így látatlanban ezek fura kérdések...

Köszi,

Éva

Melcsi82 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 2953

Sziasztok,

 

Köszönöm a sok választ! Igazán megnyugtatóak amit írtatok :-p

Mivel nekem ő lesz az első baba nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen, bár szerintem a másodiknál is ez lesz a helyzet. :-) Eléggé stresszes típus vagyok.

Az hogy sokat fáj a hasam, az normális?

Ti mennyit mozogtatok vagy mennyit pihentetek? Nekem azt mondta az orvos, hogy ha lehet ne igen kellejek ki az ágyból és napi fél óránál többet ne sétáljak! Ne emeljek, cipekedjek, ne erőltessem meg magam ja és semmi torna, joga bármi. Ez egy kicsit aggasztó, egyrészt a súlyomat hogyan fogom kontrollálni másrészt hogy fogom megtanulni légzés technikát meg amit ilyenkor kell?

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.10 0 0 2952

Melcsi kedves, nekem  a második gyereknél ugyanaz volt a helyzet, mint neked. A 13. héten laszakadt a méhszájra nőtt rész, vérzés, ijedelem, kórház...később szépen felvándorolt a placenta. A gyereknek semmi baja nem lett, márciusban lesz 10 éves:)

 

 

Előzmény: Melcsi82 (2945)
VKOrsi Creative Commons License 2008.12.10 0 0 2951
de a terhesség kimenetelét nem nagyon befolyásolja, hogy hol van, a szülésnél fontos.
ha meg vérzésed lenne úgyis azonnal orvos.
Előzmény: Melcsi82 (2947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!