Keresés

Részletes keresés

peear Creative Commons License 2012.06.22 0 0 13414

 

Hilfe ! Rajztoltaml egy portrét , tanácsotokat kérném , hogyan folytassam ?

hartmano Creative Commons License 2012.06.21 0 0 13413
Előzmény: Tikett (13412)
Tikett Creative Commons License 2012.06.21 0 0 13412

Azt hiszem nagyon jó tippeket tőletek, köszönöm.

Volna pár kérdésem még... mindig olajjal dolgozom. Nagyon tetszenek az olyan portrék, ahol egészen jól látszanak a kidolgozott hajszálak, ami nekem sehogy sem sikerül. Először adok egy teljesen fedett rétegett a hajnak, ami sokszor megszárad és már nem tudom alakítani a szálakat......ilyenkor mi a megoldás? olvastam olyat is, hogy a hajszálakat pengével alakítják ki, ez sem sikerült, féltem kivágoma vásznat.....

Mostanában nagyon tetszik a száraz kefe technika. Mi a lényege, kevés festék médium nélkül?

Nem használnak médiumokat? Igaz a youtube eddig csak speed technikában láttam, nem sokat. utálom, mikor a művészek gyors mozdulattal alkotnak... 

sanzio Creative Commons License 2012.06.21 0 0 13411

még  egy P.S.:

 

(sok  helyen  nincs muveszellato,  gesso  alapozoval,  olasz hegyikretaval...)

 

- ha, közelben  csak közöseges kömives kretapor  kaphato ,  azis megteszi, 

 

szaradas  utan  egy  pengével  ügyesen  levakarom simara   a feluletet, 

 

esetleg  még  egy  sima , ragasztos  reteget   kenek rá. pont.

sanzio Creative Commons License 2012.06.21 0 0 13410

- igaz, a gessó  eszembe sem jutott.

 

-(tulajdonkeppen ,  éppeg a gessó  alapozot  irtam le, mikor ezt csinaltam, nagyobb tetelben  alapoztam, ergo  igy gazdasagosabb volt, stb.)

kiegészitem,  majd  tema off:

 

- feher  vizes, faragaszto mindenhol  kaphato

- krétapor, müveszelletokban  kaphato, (olasz  gyartmany,  hihetetlen finom örlés, szinten  hihetetlen  ócso pezert.)

 

-  vászon,  farostra  kasirozva nagyon  jó ,(szaradaskor vigyazni , meghuzza a felületet  homorura,  sulyokat  helyezni rá ,  4  sarkanal)

 

- vaszon >  vakrámára  kiszegezve,  elegansabb, vagy inkabb mondanám:  jobban buknak rá  a verebek

 

-valaki emlitette a gessót,  szinten  okés  , nem tudom a mostani  árát, mennyiseget.

 

P.S.:  nagyon  látványos  a "zsákvászon"  alap,

 

-az  alapozást  ajanlatos  sötétre  szinezni,  fekete  vagy okker  temperat  az alapozoba keverni

- a féstek  felvitelnél  elölazurozni (hig  arnyalatokkal elöfesteni) különben  egy  vagyon  olajfesteket  megenne

 - hoppá  !!!  az "elöfestést"  lehet  nyugodtan  temperával  elkésziteni,  sporlás  erdekeben. !!! majd  rá  az olajat..

 

 

 

hartmano Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13409

Szeritnem jobban jársz kasírozott vászonnal. Könnyű tárolni és keretezni, csak lehetőleg farostra legyen kasírozva. 

 

 

hartmano Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13408
Előzmény: Tikett (13407)
Tikett Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13407

Most nétem meg ezt a Tela-t, kárhogy csak tömbökben kapható, ára nagyon kedvező...

Előzmény: hartmano (13404)
Tikett Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13406

Köszi szépen a tippeket ! hol lehet kapni krétaport? valószínű, ez lenne a legjobb  megoldás a potrékhoz.

Előzmény: sanzio (13401)
peear Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13405

Bizonyos Toulouse-Lautrec csinált olyanokat , hogy alapozatlan kartonokra , hevenyészett fel képeket lányokról . Persze ez nem jelenti hogy így kéne csinálni , csak azt hogy a kivétel erősíti a szabályt ..!

hartmano Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13404

TELA vagy mifene a neve:)

hartmano Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13403

Elvileg van spéci olajkarton,de nem próbáltam még csak olajkrétával, ahhoz nagyon szuper.

 

mugheb Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13402

Ha a kartont nyakon küldöd jó kövér gessóval, akkor se nem jó?

Előzmény: sanzio (13401)
sanzio Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13401

-  a piros autot  hanyagoljuk  egy kis idöre... (azt mondanám..:)))))

 

- olajjal festeni lehet  vászonra,  farost lemezre,  fémfelületre,  csak  kartonra  nem tanácsos, mert  beszivja aza olajat.

 

- lehet kapni az uzletben , "elökészitett"  vásznak , akár  vakrámára  feszitve,  de  simán darabokban  is..

 

ha  bibelödni  szándekozol vele :

 -jó  minöségü  lepedö vaszonra , felviszel  egy kevereket,  széles pemzlivel :

 

- egy poharnyi vizben  feher  asztalos  ragaszto (nem  enyv  !!) olyan amilyen  minden uzletben kaphato(ami vizben oldodik).

-a keverék  a vizzel,  kicsit  higabb legyen mint a tejföl..(ez  15  perc alatt szarad  a mostani  melegben)

 

- majd:

 

a pohárban  maradt maradekhoz  hozzá adsz egy  evökanalnyi  hegyi krétat,(jol  megkeverni)  ebböl  megint  felviszel a vaszonra  1...2  reteget...

 

ezek  nagyon olcso  anyagok..és  jók !

 

-  a vaszondarab  legyen  kifeszitve egy  vakrámán, vagy akár,  valami rajztabla  félén.

 

 

Tikett Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13400

Szerintetek, milyen hordozóra lehet szépen festeni, olajjal? vettem egy Lefranc kartont és meglepett, hogy milyen vacak a felülete, most újramázoltam. két hete kinlódok egy portrét, de azok a ritka szál minták nem tűnnek el. nem értem valamit nem jól csinálok?

Tikett Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13399

A nagy piros autó, tényleg nem jó helyen van,  a másik kép tetszik...

Előzmény: mincicske (13384)
Tikett Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13398

Közben elment a gépem és utólag köszönöm a mediummal kapcsolatos kisegétésed..

Előzmény: mincicske (13358)
B. Imre Creative Commons License 2012.06.19 0 0 13397

Csak nem!!!!!

Előzmény: szvidrigajlov (13395)
szvidrigajlov Creative Commons License 2012.06.19 0 0 13395

- mintha, az általanos  alkotó kedv  csappant volna,

 

jó lenne  ha a "képafalon" forumban szereplö  alkotók

 

ide  is linkelnének  pár képet,

 

legalább  jól  megkritizálhatnánk..:)))

 

sanzio Creative Commons License 2012.06.18 0 0 13393

- nacsak na !,  laibá ..:)))

 

- célratörö , karakteres  biztos megfogalmazás ... " ismerjük  a portékát " ..!..:)

 

 

 

peear Creative Commons License 2012.06.17 0 0 13392

 

Lomtalanítást tartottam , egy lomb gyűjtő zsáknyi rajzot dobtam ki ,-  megsemmisítés előtt néhányról csináltam képet .

Nem olyan komplett és jó képek mint micikéé , - olyat sajnos nem tudok felmutatni . .

 

 

   

mincicske Creative Commons License 2012.06.17 0 0 13391

-csak, a legegyszerüebbeket:,  cseh kohinorpasztellek +magyar panoncolor porpasztellek

hartmano Creative Commons License 2012.06.17 0 0 13390

mincicske: Nekem utóbbi jobban tetszik. Milyen márkát használsz? 

peear Creative Commons License 2012.06.16 0 0 13389

Mind a két képed tetszik, abszolút profi . Ezen a képen a fehérre meszelt fatörzsek , nagyon életszerű részlet . A  pasztellel készült városképek néha olyan " porcukrosak " de ezek nem . Egy  kicsit ,  karcosabbak , és frissebbek a színek .  

( halkan , hogy senki ne hallja :  nekem jobban tetszik mint P.E. városképei .. )

 

Kéttornyú református templom .. Hmm talán Kunhegyes , vagy Kolozsvár , nekem valamiért Kolozsvár a tippem .

Előzmény: mincicske (13388)
mincicske Creative Commons License 2012.06.16 0 0 13388

- na, amér jól viselkedtetek, itt van egy másik is aminek ugyanaz a reformatus templom a közp. témaja, más utzáról megközelitve..

 

peear Creative Commons License 2012.06.16 0 0 13387

Először is maga a kép nekem , igen , igen tetszik !!!

Igy ahogy van ! Az autók nemcsak az adott korba helyezik , hanem szinekben is kiegyensulyozzák ezt a képez pl. az a piros furgon , a háztetővel és a piros lámpákkal .

 

Mind e , mellett , valami kis "nagybányais " érzés  , lengedez a levegőben , ( szó szerint az ég kékjére gondolva .. )  ami külön érdekessé teszi a képet , így az autokkal együtt .

 

Tehát én a grafikussal értek egyet , szerintem ez pont így jó !

 

Előzmény: mincicske (13384)
hartmano Creative Commons License 2012.06.16 0 0 13385

minicske: nincs igazság,csak az van,hogy egy kép annak felejen meg,amit te akarsz bemutatni vele. Az,hogy van olyan ember,aki jobban szereti az időtlenséget kifjező képeket az az ő dolga. 

Természetesen akkor az egy teljesen új kép lenne, lehet ebben az esetben más színekkel és kompozíciós elemekkel kéne dolgozni. 

mincicske Creative Commons License 2012.06.16 0 0 13384

...- Abanovákos  megjegyzés nagyon "ott van a szeren" (téma egybeépitése  a diszlettel,  a mozgás az ami iranyitja a megfigyelöt, egyéb  ilyen zöccségek..)

- ennek kapcsan probalok felvetni,  egy elnemdöntött civakodásokot, régi szemléleti külonbözöséget.

- itt van eza régebbi rajzolásom (..természetesen porpasztell .. !):

 

1.  egy közeli hozzátartozóm szemét  nagyon sértette  a piros parkolo furgon, meg általaban az autok .."hogy miért  nem ?  csak a házak vannak rajta ????"

(nem ismerte  az "aktualizálás" fogalmát,  más területü  a kepzetsege..)

 

2. ugyan erre a képre, egy nagyon elismert grafikus azt mondta hogy "hogy az autok nelkül  nem is lenne kép..." ... :))))))

 

----   nakkor, most ezekután  hogy  döntsön  a zember  ???????

 

 

 

peear Creative Commons License 2012.06.15 0 0 13383

phrain ! Az első kép bevallom zavarba ejt , de talán épp ezért tetszik . A másodiknál arra tippelek , hogy a "Piroska és a farkas" - ból a farkas , amikor már megette a nagymamát .

 

Kezdek rájönni , hogy nálad a kockás terítő is a kép részét képezi , ami eredeti ötlet ! A kockák és a lapok méreteiből viszont van egy gyanum , - csak nem üzenő cetlikre firkálsz !!?

Mert hogy velem is előfordul ..

Előzmény: Törölt nick (13379)
peear Creative Commons License 2012.06.15 0 0 13382

Ha jól értem akkor ez olyan spirituális , megfogalmazás lenne , felhasználva az adott korrol való ismereteket , ( pl. ruha , fegyver stb )

 

Akkor ez pl kicsit olyan  mint pl Aba-Novák " Panno" - ja , - vagy falfreskói ,  - csak az az egész történelmünk nagy sorsfordító pillanatait foglalja össze .  De Ő annyira virtuoz volt , hogy még a teatralis dolgokat is jól csinálta !

Előzmény: burzumswords (13381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!