Keresés

Részletes keresés

digicat Creative Commons License 2010.08.27 0 0 693
A System.ArgumentOutOfRange nem egy System.ArgumentOutOfRangeException lesz?
Valamelyik komponensed nem kezeli ezt a hibát.
"Problem Event Name: CLR20r3": Erre rákeresve van néhány találat, egyik sem volt megoldás neked?

Be kell kapcsolni a debug logot (ha még nincs loggolás a programban akkor előbb bele kell tenni, pl. log4net) és a log alapján valószinűleg többet fogsz tudni.

AES: minek hozzá string? Ill. ha még kellene is string és elmentenéd azt nyilván nem tudnád megnyitni mint jpg fájl.

EAS osztály
Példa a használatára

Mivel neked byte[]-ben vannak az adatok ezért nem szükséges az EncryptString metódus:
byte[] inBlock = // itt olvasod be a titkosítandó fájlt, pl. FileStream.Read
ICryptoTransform xfrm = symAlg.CreateEncryptor();
byte[] outBlock = xfrm.TransformFinalBlock(inBlock, 0, inBlock.Length);

Az outBlock változó tartalmazza a titkosított fájlt amit egyből menthetsz is:
FileStream.Write(outBlock, 0, outBlock.Length)
Előzmény: Develop Lajos (692)
Develop Lajos Creative Commons License 2010.08.27 0 0 692
Hali

1)A gyakori hibát a Microsoft oldaláról értettem, hogy egy általuk készített frissítés okozza a hibát és minden második ember belefut ebbe... Na mind1. Én fogalmaztam rosszul.

2)Itt a hibaüzenet tartalma:

Problem signature:
Problem Event Name: CLR20r3
Problem Signature 01: prb_app.exe
Problem Signature 02: 1.0.0.0
Problem Signature 03: 4c76bf2e
Problem Signature 04: mscorlib
Problem Signature 05: 4.0.0.0
Problem Signature 06: 4ba1da6f
Problem Signature 07: 32e
Problem Signature 08: 19
Problem Signature 09: System.ArgumentOutOfRange
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1038
Additional Information 1: 0a9e
Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Additional Information 3: 0a9e
Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Remélem, hogy tudtok ebben segíteni. Egy régebbi proginkból hatalmas botrány lett. Negyvenen letöltötték az első nap, de mindenkinek elszállt. Nem tudom, hogy mi ez a hiszti a .Net Framework 4 oldaláról, de nagyon érdekelne.
Az viszont biztos, hogy nem a kódunkkal van a gond, mert kivétel nélkül futott minden olyan gépen amin van VS10 (össz. 4 gép). Ráadásul ez a program csonkítva 3.0-val remekül futott minden gépen. Ezért gondolom, hogy a .Net Framework 4-el van gond. Viszont kötelező használnom a 4-es változatot, ezért jobb lenne megoldani a problémát mint elkerülni.

2)őszintén szólva én egy jpg-t szeretnék AES-al kódolni és kimenteni xy.aes kiterjesztéssel....
Ezért kéne szerintem valami köztes megoldás, hogy titkosítani is tudjam és vissza is tudjam nyerni az eredetit. Kb. Truecrypt-hez hasonlóan....

3)Nagyon szépen köszönöm. Pont ezt kerestem, csak nem tudtam a nevét.

Köszi
Előzmény: digicat (690)
digicat Creative Commons License 2010.08.26 0 0 691
3) Ez kimaradt: ha a Main metódusban nyitnád meg a fájlt akkor a parancssor benne van az args paraméterben is.
Előzmény: digicat (690)
digicat Creative Commons License 2010.08.26 0 0 690
1) Kép helyett inkább a hibaüzenet szövegét másold be. Előtte rákereshetsz googleben is, valószinűleg megoldást is találsz egyből.
"Csak azt hittem, hogy ez gyakori hiba és nem egyedi..."
Lehet gyakori hiba is, de ha nem árulod el mi a hiba akkor honnan tudhatná ezt bárki?
Játsszunk a te szabályaid szerint, íme a válasz: ez egy nagyon gyakori hiba, a 42. sorban kell javítani.

2) A BinaryReader teljesen fölösleges, hiszen a Stream (a FileStream is Stream) osztálynak is van Read metódusa melyik byte[]-t olvas be.
El kellene döntened, hogy szöveges fájl vagy bináris fájl.
Előbbi esetben lehet string műveleteket végezni vele és nem kell byte[] mert van File.ReadAllText.
Utóbbi esetben viszont nem értelmezhető a string művelet.
Ha netán EXIF bejegyzéseket akarsz módosítani akkor lásd Image.PropertyItems Property. Ezt is megtalálod MSDN-ben, példával együtt.

3) Environment.GetCommandLineArgs: ez a metódus adja vissza a parancssori argumentumokat. Feltételezem hogy van egy OpenFile(fileName) metódus a programodban, ezt hívod meg a parancssorban megadott útvonallal, pl. a program.cs-ben (Main metódus).
Előzmény: Develop Lajos (687)
NevemTeve Creative Commons License 2010.08.26 0 0 689
ad 3: Ezt a program paraméterezésének nevezzük, minta: http://dotnetperls.com/main
Előzmény: Develop Lajos (687)
NevemTeve Creative Commons License 2010.08.26 0 0 688
.
Develop Lajos Creative Commons License 2010.08.26 0 0 687
Hali

1.Igen, bocsi. Este majd küldök egy PrintScreen-t! Csak azt hittem, hogy ez gyakori hiba és nem egyedi...

2.Szintén bocsi. Én írtam el. byte[]-ba olvassa. Én emlékeztem rosszul.
Itt a kód:

FileStream read = new FileStream(tempetura, FileMode.Open);
BinaryReader binread = new BinaryReader(read);
byte[] bin = binread.ReadBytes(Convert.ToInt32(read.Length));
binread.Close();
read.Close();
char[] base64data = new char[(int)(Math.Ceiling((double)bin.Length / 3) * 4)];
Convert.ToBase64CharArray(bin, 0, bin.Length, base64data, 0);

Szóval gyakorlatilag a bináris fájlt byte[]-ba olvassa és azt string-be.
(Azért kell string-be, mert olyan műveleteken futtatom át, ami stringet követel.)
A gond csak az, hogy mielőtt átfuttattam volna a string-et a műveleteken, előtte próbaként megpróbáltam vissza csinálni az egészet, de nem sikerült. Mi lehet a gond?

3.Azt gondoltam, hogy nem fogja megcsinálni nekem magától. Épp ez a gond, hogy nem tudom megcsinálni. Vagyis nem úgy, ahogy nekem kéne. Én arra gondoltam, hogy rákattintok a xy.jpg-re és utána elindul az én programom de úgy hogy a kép már behívódott amire kattintottam. Pl úgy mint a Windows képmegjelenítőjénél. Ennek nem tudom a kódját.
(Egyenlőre csak úgy működik, hogy ha .jpg-re kattintok, felhozza a programomat és majd csak a megnyitás és a tallózás után jeleníti meg a képet.)


A „küszöleges”-t alatt pedig a programom kívüli dolgokra gondoltam. :P Ez ilyen, nagyon kezdő kérdés volt.

Köszi
Előzmény: digicat (686)
digicat Creative Commons License 2010.08.26 0 0 686
1) Bármitől. Konkrét hibaüzenet nélkül nem fogsz konkrét választ kapni.

2) char = karakter, azaz a char[] szöveges fájl. A byte[] amire szükséged van ha binárist akarsz, a File.ReadAllBytes és Stream.Read ezt használja. Miért jó egy képet nem képként kezelni?

3) Pl. úgy, hogy leprogramozod a kép megnyitását. Magától nem fogja megcsinálni.
Mi a küszöleges?
Előzmény: Develop Lajos (684)
libapék Creative Commons License 2010.08.26 0 0 685
" különböző hibákkal elszállnak. "

Szerintem ez különböző okokból lehet. :-P (szóval te sem könnyíted meg a supportosok életét...)
Előzmény: Develop Lajos (684)
Develop Lajos Creative Commons License 2010.08.25 0 0 684
Hali
Most egy kicsit megrohamoználak titeket a kérdéseimmel, ha lehet. :)
Három nagyon fontos kérdésem lenne! Lehet hogy kicsit kezdő kérdések lesznek, mert még én is az vagyok, de mindenki volt kezdő...!

Az első kérdésem nem is nagyon a c#-hoz tartozik, inkább a .Net framework-höz. Olyan jellegű problémám lenne, hogy a .Net Framework 4-ben írt programok nem futnak el más gépeken, csak azon amelyiken VS2010 van. Próbáltam XP-n Win7-en, de sehol se indul el. Persze, mert nincs feltelepítve .Net Framework 4 :P. De miután letöltöm a Microsoft oldaláról és telepítem, akkor se indul el, különböző hibákkal elszállnak. A .Net framework 2 & 3-al nincsenek ilyen gondok. Ez mitől lehet?

A második kérdésem már a c#-hoz tartozik, de kezdő kérdés. Bináris fájlt szeretnék beolvasni, majd később bináris formába más néven kimenteni... (tudom: „File.Copy...” :P)
Az eddigi kódok nem működtek rendesen, amiket kerestem. Beolvastam egy jpg fájlt egy char[]-ba utána vissza akartam menteni egy másik .jpg fájlba, de nem sikerült. Ugyan bináris fájlt kaptam vissza, de nem egyezett meg a tartalmuk és nem is működött. Mindenféle képen bináris fájl ként akarom kezelni, nem kép ként. Remélem tudtok valami jó kódot...

A harmadik kérdésem még kezdőbb. A program küszöleges kezelésére irányul. Pontosítok. Lenne egy képnézegető program ami megnyitja azt a képet amire kattintok... Idáig semmi extra nincs benne, de itt elakadtam. Mert ha rákattintok az ikonra, akkor ugyan elindítja a programomat, de nem hívja be a képet. Ez hogyan lenne lehetséges?

Előre is köszi! Remélem érthetően fogalmaztam, mert ma nem voltam ebben a csúcson.
És előre is bocsi, hogy ilyenekkel zaklatlak titeket, de valahol el kell kezdeni..
libapék Creative Commons License 2010.08.11 0 0 683
nálam így néz ki a dolog...


conn.Open();

using (SQLiteTransaction trans = conn.BeginTransaction())
{

SQLiteCommand myCommand;

try
{
switch (tabControl1.SelectedIndex)
{
case 0:
bindingSource1.EndEdit();

myCommand = new SQLiteCommand("DELETE FROM tbl_tasks WHERE rowid =? ", conn, trans);
myCommand.Parameters.Add("rowid", DbType.Int16, 8, "rowid");

tasksTableAdapter.DeleteCommand = myCommand;
tasksTableAdapter.DeleteCommand.Transaction = trans;
rc = tasksTableAdapter.Update(tasksdataset, "tbl_tasks");

trans.Commit();
conn.Close();
MessageBox.Show(rc + Installer.Lng.TranslateString(Installer.Lng.eXml.Messages_delevent));
break;

case 1:
bindingSource2.EndEdit();
bindingSource1.EndEdit();
myCommand = new SQLiteCommand("DELETE FROM tbl_tasks WHERE plantid =? AND taskdate =? AND taskid =? ", conn, trans);
myCommand.Parameters.Add("plantid", DbType.Int16, 8, "plantid");
myCommand.Parameters.Add("taskdate", DbType.String, 20, "taskdate");
myCommand.Parameters.Add("taskid", DbType.String, 20, "taskid");

tasksTableAdapter.DeleteCommand = myCommand;
tasksTableAdapter.DeleteCommand.Transaction = trans;
rc = tasksTableAdapter.Update(tasksdataset, "tbl_tasks");
MessageBox.Show(rc + Installer.Lng.TranslateString(Installer.Lng.eXml.Messages_delevent));

myCommand = new SQLiteCommand("DELETE FROM tbl_plants WHERE id =?", conn, trans);
myCommand.Parameters.Add("id", DbType.Int16, 8, "id");

adapter_plants.DeleteCommand = myCommand;
adapter_plants.DeleteCommand.Transaction = trans;
rc = adapter_plants.Update(tasksdataset, "tbl_plants");

trans.Commit();
conn.Close();
MessageBox.Show(rc + Installer.Lng.TranslateString(Installer.Lng.eXml.Messages_delplant));
break;
}
}

catch (System.Exception oExcept)
{
trans.Rollback();
conn.Close();
MessageBox.Show(oExcept.Message, "SQL hiba!");
} // catch
Előzmény: AlterEgo (677)
petrapsz Creative Commons License 2010.08.11 0 0 682
Nemzetközi hátterű informatikai fejlesztéssel foglalkozó partnerünk megbízásából szoftverfejlesztő (C#.NET) pozícióba kollégákat keresünk külföldi munkavégzésre az alábbi elvárások szerint:

Feladatok:
• Szoftverfejlesztés C#,.NET környezetben
• Fejlesztési folyamatban való részvétel (specifikáció, implementálás, tesztelés)
• Dokumentációk készítése
• Fejlesztői csapatban való aktív részvétel, szakmai egyeztetés


Elvárások:
• Szakirányú felsőfokú végzettség
• C#, .NET fejlesztésben szerzett minimum 2 éves tapasztalat
• Kommunikációképes angol és német, vagy angol és francia nyelvtudás


Amit kínálunk:
Kellemes munkakörnyezet, vonzó juttatási csomag, folyamatos továbbképzés, nemzetközi karrier-lehetőség



Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, kérjük, hogy küldje el fényképes önéletrajzát a következő címre: cv@mphil.hu
petrapsz Creative Commons License 2010.08.11 0 0 681
Pénzügyi szoftverek fejlesztéssel foglalkozó partnerünk megbízásából Sharepoint fejlesztő pozícióba kollégákat keresünk budapesti munkavégzésre az alábbi elvárások szerint:

Feladatok:

• részvétel projektek előkészítésében
• egyedi alkalmazások fejlesztése
• termékek bevezetése
• banki rendszerek fejlesztése



Elvárások:

• Szakirányú felsőfokú végzettség
• Legalább 3 év fejlesztési tapasztalat C# nyelven
• 1-2 év Sharepoint 2007 és/vagy MS CRM 4.0 ismeret

Előny:

• Microsoft minősítések (MCPD, MCP, MCTS)
• Silverlight, WPF, WCF ismeret




Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, kérjük, hogy küldje el fényképes önéletrajzát a következő címre: ppetra@mphil.hu
petrapsz Creative Commons License 2010.08.11 0 0 680
Megbízónk a régió meghatározó telekommunikációs és ügyfélszolgálati rendszerek fejlesztő vállalkozása. Jelenleg az alábbi pozícióba keresünk kollégákat:
Senior programozó

Feladat:
Ügyfélkapcsolati szoftverrendszerek, Contact Center / Telemarketing / CRM modulok és applikációk fejlesztése, valamint
Szerver-kliens architektúrában szerver és kliens oldali, több felhasználós, multithreading alkalmazások, komponensek elkészítése prémium kategóriás ügyfélkör számára.
Elvárások:
3-5 éves programozói tapasztalattal, valamint felsőfokú, szakirányú végzettséggel rendelkező, adatbázis kezelésben / tervezésben jártas, objektum orientált szemlélettel gondolkodó, és fejlesztő szakemberek jelentkezését várjuk.
Az ideális jelölt elsősorban az alábbi területeken szerzett tapasztalatokat:
Szükséges ismeretek:

 .NET C# (WinForm és ASP.NET)
 HTML, JavaScript, Ajax
 SQL ismeret (T-SQL MS SQL Server-en)
 Visual Studio 2008 fejlesztőkörnyezet
 TCP/IP protokoll
 Multithreading

Előnyt jelent:

 .NET 3.5 Framework (Workflow, WCF, WPF) ismeretek,
 Angol nyelvtudás,
 Ügyfél-oldali alkalmazás ergonómikus design érzék.
Amit kínálunk:
Kiváló munkakörülmények,
Kiemelkedő bérezés (1.000.000,- Ft),
Béren kívüli juttatások,
Home office munkavégzés lehetősége.

Amennyiben lehetőség felkeltette érdeklődését, kérjük küldje el szakmai önéletrajzát Szász – Perjési Petra tanácsadónk részére a ppetra@mphil.hu e-mail címre
AlterEgo Creative Commons License 2010.08.05 0 0 679
Köszönöm a segítséged!

"A különbségek megtudása házi feladat." :-) Bill Wagner könyvét olvastam. Abban benne van a readonly és a const közötti különbség. A using-ról szintén abban olvastam. Így ez a kettő már "ismerős" A többihez még olvasgatok...


Előzmény: digicat (678)
digicat Creative Commons License 2010.08.04 0 0 678
private static string
helyett
private const string
vagy
private static readonly string

StaticConnection.Connection property helyett StaticConnection.GetConnection() metódus lenne helyénvaló.

A különbségek megtudása házi feladat.

using: a lényege, hogy a blokk végén fel is szabadítja az erőforrást, gyakorlatilag ez lesz belőle:
FbConnection conn = StaticConnection.Connection;
try
{
...
}
finally
{
conn.Dispose();
}

Vagyis a kapcsolat megszűnik, érvénytelen, használhatatlan lesz a using végén. Egy jólnevelt osztálytól ObjectDisposedException-t kapnál Dispose után, itt egyszerűen csak inicializálva vannak a propertyk.

Connection poolingról (a StaticConnection egyébként nem az) a rendszer gondoskodik:
SQL Server Connection Pooling (ADO.NET)

A StaticConnection osztálynak ebben a formában sok értelme nincs.
A kapcsolat a program indításakor létrejön, a végén pedig megszűnik. Nem használok DB aware komponenseket, de feltételezem, hogy megszüntetik a használt kapcsolatot mikor maguk is megszűnnek, azaz neked nem kell foglalkozni vele, de ez csak egy ötlet, olvass utána (vagy nézd meg a forráskódban).
Előzmény: AlterEgo (677)
AlterEgo Creative Commons License 2010.08.04 0 0 677
Sziasztok!

Előre elnézést kérek, ha ordító hü..get írok/kérdezek ! Olvastam a connection pooling-ról és a „using (SqlConnection…” használatáról.

Készítettem egy osztályt:

class StaticConnection
{
private static FbConnection connection = null;

private static string connectionString = "User=SYSDBA;" +
"Password=masterkey;" +
"Database=c:\vmraktar.fdb;" +
"DataSource=localhost;" +
"Port=3050;" +
"Dialect=3;" +
"Charset=Win1250;" +
"Role=;" +
"Connection lifetime=15;" +
"Pooling=true;" +
"MinPoolSize=0;" +
"MaxPoolSize=50;" +
"Packet Size=8192;" +
"ServerType=0";

public static FbConnection Connection
{
get
{
// CREATE CONNECTIN
if (connection == null)
{
connection = new FbConnection(connectionString);
}

// OPEN CONNECTION
if (connection != null && connection.State != ConnectionState.Open)
{
connection.Open();
}

return connection;
}
}
}

Egy formon DataGridView-ban láthatóak az adatok (DataSet,DataAdapter,DataTable). A form konstruktorában hozom létre a connectiont:

public FormDolgozokLekerdezese()
{
InitializeComponent();

using (FbConnection conn = StaticConnection.Connection)
{
dolgozoDataAdapter = new FbDataAdapter("SELECT .. ", conn);

dolgozoDataAdapter.DeleteCommand ..

dolgozoDataAdapter.InsertCommand ..

dolgozoDataAdapter.UpdateCommand ..

dolgozoDataAdapter.Fill(dolgozoDataSet, "dolgozo");

dolgozoDataTable = dolgozoDataSet.Tables["dolgozo"];

dtgDolgozo.DataSource = dolgozoDataSet.Tables["dolgozo"];
{
}

Törlésre ennek kellene lefutnia:

private void buttonTorles_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (dolgozoDataTable.Rows.Count != 0)
{
dolgozoDataTable.Rows[DataGridViewRowID].Delete();

dolgozoDataAdapter.Update(dolgozoDataSet, "dolgozo");

dolgozoDataTable.AcceptChanges();
}
}

A dolgozoDataAdapter.Update... sornál (Update) hibaüzenettel elszáll: „Connection String is not initialized”


Ha a form konstruktora előtt hozom létre a conn-t, akkor "minden" ok (gondolom a láthatóság / elérhetőség miatt) :

private FbConnection conn = StaticConnection.Connection;

Ezzel viszont nem a using (.. megoldást használom. Gondoskodni kell a zárásról, stb.

Az a bajom, nem látom át egy gombnyomásra lefutó DataReader példánál (neten keresve jórészt csak ilyet találni) összetettebb esetben hogyan kell használni.

Nagyon köszönöm a segítséget!
AE
AlterEgo Creative Commons License 2010.08.02 0 0 676
Köszönöm!
Előzmény: digicat (675)
digicat Creative Commons License 2010.08.02 0 0 675
Biztos könyv is van, de minek ha ingyen kapod a fejlesztőtől?
C# Language Specification 4.0
Visual C# Developer Center > Learn > The C# Language (link az oldalon: O'Reilly C# Books on MSDN).
Előzmény: AlterEgo (674)
AlterEgo Creative Commons License 2010.07.31 0 0 674
Sziasztok!
Van olyan könyv, mely az alapoktól indul és elég részletes? Van 6-7 könyvem, de jórészt elnagyoltak, fontos(abb) dolgokat meg sem említenek (ha a példákat nem nézem meg, azt sem tudom, hogy léteznek) Pl: operator, indexelő,...
digicat Creative Commons License 2010.07.26 0 0 673
"van egy olyan benne az sql managerben belépés után hogy security/login oldal és ott van jelszó.ha beirom az újat.akkor az újjal már tudok csatlakozni?"
Igen.
Előzmény: trefaserik (670)
digicat Creative Commons License 2010.07.26 0 0 672
Ha nem ismered az eszközt akkor ne válaszolj hülyeségeket. A jelszócserét ott kell csinálni ahol írja. Nézd meg ha nem hiszed.
Előzmény: ghoezeke mate (671)
ghoezeke mate Creative Commons License 2010.07.23 0 0 671
A jelszóbekérésnél nem lehet új jelszót beadni, általában kiemelt adminként kell belépned, hogy változtathasd a jelszót.
Ha nagyon fontos az adatbázis használata, lehet egy db-másolatot csinálni, vannak általános jelszavak, ezzel megnyithatod, és másolatként mentheted. Ebben matathatsz.
Előzmény: trefaserik (670)
trefaserik Creative Commons License 2010.07.23 0 0 670
de közben rájöttem hogy jelszóval védett az adatbázis,
ma azzal szenvedtem kicsitt mire rájöttem,

de VS 2008ban kezdtem el egy programot,az csinált saját adatbázist,és azon belül a táblákat is megcsináltam,
csak ez a kis program VS 2005-ös,és a konvertálással gond volt,igy 2005ben gondoltam csinálok belöle egy kis programot,
de itt már nem ment az adatbázis kapcsolat,és a sql managerrel hiába csináltam táblát hozzá. a jelszó miatt csak nem tudot igy csatlakozni,

érdekes egy helyzet,de annyira jó volt hogy ha nekikezdtem volna egy teljesen uj programnak,az elején elakadtam volna,mert nem tudok csatlakozni az sql.hez.:))
vagy a többi dbo-ba rakom a táblákat,mert az ment volna.

van egy olyan benne az sql managerben belépés után hogy security/login oldal és ott van jelszó.ha beirom az újat.akkor az újjal már tudok csatlakozni?

köszönöm az eddigi segitséget.
csak később jöttem volna rá,mert meg tudta csinálni a táblákat másutt,igy a jelszavas dolog eszembe se jutott eddig.




digicat Creative Commons License 2010.07.23 0 0 669
Login failed = A bejelentkezés nem sikerült.
Vagy a felhasználónév rossz, vagy a jelszó. Nincs köze C#-hoz.

Próbáld ki admin toolban (pl. Visual Studio, SQL Server Management Studio).
Előzmény: trefaserik (667)
ghoezeke mate Creative Commons License 2010.07.22 0 0 668
Nem jelszóval védett adatbázis?
Előzmény: trefaserik (667)
trefaserik Creative Commons License 2010.07.22 0 0 667
bocsánat.
csak ennyi az üzenet,

Login failed for user

pedig átnéztem a csatolásokat, de lehet valami elkerülte a figyelmem,
mert a program csak nem tud csatlakozni az adatbázishoz,mert pont az sql nyitásához dobja a hibát,

majd gyakorolok vele holnap.ma egy másik programmal csináltam hogy két program 1 adatbázist használjon,az ment szerencsére,
de ennek a proginak más a kódolása,annyira nem lehet bonyolult szerintem a hiba.:))


Előzmény: digicat (666)
digicat Creative Commons License 2010.07.22 0 0 666
Ha ennyi kérés után sem vagy képes bemásolni (még csak írni sem kellene) egy hibaüzenetet akkor inkább ne kérdezz.
Felhasználónév, jelszó, jogosultságok rendben vannak?
Előzmény: trefaserik (665)
trefaserik Creative Commons License 2010.07.22 0 0 665


a program jó,csak az adatbázis keveredett el valahova,
az sql fájl.
az egy müködö program lenne bár egy oldalas csak,mármint a GUI.
fut is,csak mikor adatot irnék bele,akkor jön elö a hiba,
azt irja ki hogy = hogy nem tud belépni az adatbázisba,

én megcsináltam a táblát hozzá,meg végignéztem mindent,
de mintha mégis hibás lenne valahol,mert az adatbázis nyitásra (conn.open) arra dob hibát, és az elérési ut is rendesen van beirva mindenhol.

majd gyakorolok vele,vagy átirom az egészet egy uj programba.
hátha ott nem lesz hiba,



Előzmény: digicat (661)
AlterEgo Creative Commons License 2010.07.21 0 0 664
Köszönöm a választ (és a tanácsokat)!
Előzmény: digicat (663)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!