Keresés

Részletes keresés

farkzoli Creative Commons License 2005.11.05 0 0 97
"Szerintem azt kéne kifejteni, ami a konkurencia termékében jobbnak tűnik, mert fikázni könnyű."
Én Kanyont használok, eos50-t. Mikor már nagyon eluntam a sok sebből vérző Prakticát, elhatároztam: jobb gép köll!
Elkezdtem turkálni a neten infók után, és hamar kikötöttem a Kanyon/Nyikon kérdésnél. Hamar döntöttem, a megvilágosodás 2 mp-ig tartott. Ugyanis számomra elfogadhatatlan volt, hogy a Nikon mérnökei/marketingesei az ősidőkben úgy döntöttek: egy Nikonra csakis Nikon rendszerű lencse mehet. A meglévő 3-4 kilónyi m42 lencséimmel mire jutnék a Kanyon gondoskodása nélkül ? :-))
madgie Creative Commons License 2005.11.05 0 0 96

"A vallási vita technikai alapú!!!!!!!!!!!"

 

Izraelben, Irakban, vagy Írországban hangoztattad már ezt?

Előzmény: Abrash (90)
Ahmet Creative Commons License 2005.11.05 0 0 95

Na, erről van szó!

A tükörfelcsapás az tényleg jó, és nem egyenértékű a mirror prefire-ral. Mert akkor exponálok, amikor akarok, csak a tükör előbb felcsapódik. A prefire, meg elsüti a gépet X mp múlva. (Valaki ilyesmit dícsért itt, de szerintem nem jó. Eltekintve attól, hogy menüben, Custom Functionsben van elrejtve a Canonnál)

Előzmény: Pecarobi (94)
Pecarobi Creative Commons License 2005.11.05 0 0 94

Nekem pl a canonban a tükörfelcsapás teecik,ami a d50be nincs meg,a kivilágitott állapotjelzőröl már inkább ne is beszéljünk.Fogásra viszont jobb a nikon.

 

Az hogy egy adott márkát ki használ(idiota japcsi csajok)az nem a márkát minősiti.

az hogy nekem sucukim van még nem azt jelenti,hogy nem tudok vezetni.(ebböl élek)a szinéröl ne is beszéljünk.Addig amig a pénztárca vastagsága határozza meg a kocsit,nem a szine kár bármiröl beszélni.Majd ha gond nélkül ki tudom fizetni egy összegben a v70et nem lesz kérdés milyen szinü lesz.Az hogy most piros van még nem azt jelenti hogy b***i vagyok.Ez jutott...

Előzmény: Ahmet (93)
Ahmet Creative Commons License 2005.11.05 0 0 93

Koczkalada vs Pórse 911. Melyik nőibb autó? Szerintem egy gép formája is csak megszokás kérdése.

Pl.: Irigyeltem a Nikon féle ki-, bekapcsolást, mikor az EOS 30-ast a programtárcsával kellett bekapcsolni. Most a 350D-n külön van a kapcsoló. Halálba idegesít.

A Nikon gumi betétje szerintem is randa, de roppant funkcionális, ami szerintem fontosabb. A Canon tekergetős vaku rögzítése is röhejes. További dolgokról nem tudok mondani semmit, mert Nikont nem használtam.

(Szerintem azt kéne kifejteni, ami a konkurencia termékében jobbnak tűnik, mert fikázni könnyű.)

Előzmény: hsoma (91)
kaviat Creative Commons License 2005.11.05 0 0 92
ja, ez biztos így van

.kav]4t .Értsd meg ember, rajta vagyunk a főidegen!
Előzmény: hsoma (91)
hsoma Creative Commons License 2005.11.05 0 0 91

a canon DSLRek nőise formákat vonultatnak fel, ezt már vonta vki. és főleg férfiak használják. akkor tehát ezeknek a fiúknak (legalábbis egy részüknek) nem úgy megy otthon, és hát kell nekik egy ilyen asszonypótló...

hsoma

 

Abrash Creative Commons License 2005.11.05 0 0 90
szerintem is sok a szájtépés, parasztozás (előrevetitve, hogy a másik tábor mit gondol majd valakiről stb), buzizás.

Aki tahóskodni akar, húzzon el. A vallási vita technikai alapú!!!!!!!!!!!
Az érdekel, melyik cucc miben jobb/rosszabb, és nem érdekel, hogy a T olvtásrsak hogyan minősitik egymást - a gépek helyett.
Az simán belefér, hogy kinek melyik gép illik jobban a mancsába.
Előzmény: Badmotorfinger (88)
Ahmet Creative Commons License 2005.11.05 0 0 89
Mert ugye a Canon lyukkameraként is mér fényt. Azért nem hátrány az E-TTL II vakuvezérlés egy lyukkamerán. : )
Előzmény: Badmotorfinger (88)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.11.05 0 0 88

"fiam, ha jó fotós vagy akkor egy lyukkamerával is térdrekényszeríted a világot..."

 

Ennek a mondatnak a fényében akkor mi szükség volt az előző 10-re?

 

Szájtépés.

 

Hallgass az öregebbre!

Előzmény: G_ArchAngel (85)
jkutya Creative Commons License 2005.11.05 0 0 87
Ááááá.. Ha nikon volt, akkor női szín.Méginkább:KISLÁNY :-))
Előzmény: G_ArchAngel (86)
G_ArchAngel Creative Commons License 2005.11.05 0 0 86
az lehetett, hogy D50-est "bu*i-színben" láttam (ezüst)? (Saturn-ban)
Előzmény: würthkiller (83)
G_ArchAngel Creative Commons License 2005.11.05 0 0 85
kerültem is, mint a tüzet, a 300D-t...:) NEKEM az a legjobb SLR, tisztában vagyok vele, hogy az EOS 1VHS-em mellett olyan, mint kübelwagen a G osztályú Mercedes mellett, de egyszerűen nekem ez a legszebb, legjobb - mikor választás előtt áltam a suliban, akkor a tanárom összes Nikonját végig nézegethettem, és ez csak megerősítette a Canon-hitemet. De ez öreg azt is megmondta: fiam, ha jó fotós vagy akkor egy lyukkamerával is térdrekényszeríted a világot...
Előzmény: würthkiller (83)
madgie Creative Commons License 2005.11.05 0 0 84
Nem azt írtam, hogy mindegy-e a szín, hanem hogy fő szempont...
Előzmény: G_ArchAngel (82)
würthkiller Creative Commons License 2005.11.05 0 0 83

igazad lehet saját magad megítélésével kapcsolatban, ha szerinted a Canon AE-1 a világ legjobb analóg slr.je....

fogtál már a kezedben FE2, FA, FM2N stb-t?hol jön ezekhez az AE-1? tudásban?

Feelingben?

a Nikon a csajgép?

akkor az ezüst 300d kinek készült?

Bu_iknak?   :-))))))

Előzmény: G_ArchAngel (79)
G_ArchAngel Creative Commons License 2005.11.05 0 0 82
ööö... még nem találkoztam olyan férfival, akinek mindegy lett volna az autó színe: pl elég egy "családapai" Volvo V70-est nézni: jól néz ki az kanárisárgában? az "L"-es obin meg elég kevés a piros, ráadásul szebb az árnyalata is:PPP
madgie Creative Commons License 2005.11.05 0 0 81
Te, van egykét piros csíkod az elleseken, nem? Ott nem baj? Vagy obiban mindegy, csak fekete legyen? Tudod, nők szoktak általában szín alapján autót venni :DDD
Előzmény: G_ArchAngel (79)
G_ArchAngel Creative Commons License 2005.11.05 0 0 80
sorry, a tagolás hiány miatt, de az Opera bowser nem szereti az Index fórum engine-t...
G_ArchAngel Creative Commons License 2005.11.05 0 0 79
Na, akkor én leszek a "köcsög paraszt" kategória - Nikonosok szemében pláne... Sok-sok gépet próbálgattam, mind analóg, mind digitákis kínálatból, de valahogy mindig a Canon-hoz tértem vissza, talán már véglegesen... Először voltak dSLR-jeim, majd utána jöttek az a analóg csodák: F65 után 300X, majd kölcsönkapott F4 és egy saját 1VHS (ez most eladó), aztán annyira felhúztam magamat azon, hogy ezek használhatatlan gépek, mert a csóró emberkéket megijeszti, hogy vettem egy AE-1-t, s most érzem, hogy analóg kategóriában révbe értem. Én a "nem kell nekem Hummer, ha a 20 éves Rover is elvisz a célig" kategória vagyok:) Az F4 majdnem a Sötét oldalra csábított, de komfortérzetre közel sem nyújtott annyit, mint az EOS 1, meg akkor találkoztam egy idegbetegül ugráló japán turista lány csoporttal, akiknél szinte csak Nikon volt, így azt a sötét, diszkriminatív dolgot vontam le: Nikon az csajgép, férfiak Canon-nal járnak (továbbmehetnék itt egy angol fotós szójátékig, aminek az alapja egy teleobjektíves Can(n)on, azaz ágyú...) A digitális oldalon könnyebb volt a választás, mert EOS D30-cal kezdtem, majd EOS 10D és 350D - inkább analógra költöttem a pénzem EDDIG, mert most megjelent a fullframe isten, ami talán egy év műlva az USA-ban 500e körül kapható lesz, akkor befizetek rá. A Nikon-októl pedig (az F4-es haverom jóvoltából) a D100 és a D70 volt a kezemben, ami a Canon után olyan volt, mint Impreza-ból Dacia-ba átülve lejönni egy szerpentinen az Alpokban - rémes! Sajnos formára is: ronda és kész - persze itt is kemény előítéleteim vannak, mert nekem egy fekete vázra ne rakjanak piros betétet, mert se ferraris, se csaj, se "más" nem vagyok: a férfigép fekete és KÉSZ! A képminőségről pedig nem is beszélnék, ott a Nikon dSLR nemhogy labdába nem rúg, hanem a stadionba sem engedik be... Egyszóval egy előítéletekkel terhelt paraszt vagyok a Canon-oldalról, aki szerint még mindig az AE-1 a világ legjobb analóg SLR-je (hétköznapi gyártmányok között)... Tehát a kedves Nikon-lányoknak csak egy tanács: ne használjatok Canon-t, azt nektek túl kemény! :DDDDDD Üdv, G_ArchAngel, az Elvakult
MLaca Creative Commons License 2005.11.05 0 0 78
WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ NIKONT AKAROK, NIKONT AKAROK! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.. de komolyan, kúrva jó lenne egy F6 digittben.
ben_ben Creative Commons License 2005.11.04 0 0 77
"Inkább szanatórium."
Beletaláltál.
Előzmény: Badmotorfinger (74)
ben_ben Creative Commons License 2005.11.04 0 0 76
Valami nagyon bánt téged, de nem tudom, hogy ki bántott meg. Megszólítottál. Szerintem ez a topik arról szól ami a címe, ézért olvassuk és írjuk. Itt igazán komolyan nem szabad venni a dolgokat, az "élet" nem a gépekról, hanem a jó képekről szól, ez 1 olyon verseny a nikon és a canon között, hogy szvsz sose lesz gyöztese, de így jó. Itt mindenki elmondhatja a véleményét te is, más is, én is.
Ui.: eme megjegyzéseddel kettönkre gondoltál. " azokat, akik csak azért írtak a d200 topicba, hogy az örömünket megzavarják."
Kár lenne.
Én nem vagyok vallásos, nem istenem, sem a canon sem a nikon, de a szakmát szeretem, na meg a jó képeket.
Előzmény: nikone (55)
Fudi Creative Commons License 2005.11.04 0 0 75
Hmm, intelligens emberek is vannak legalább itten.
Végre egy canonos aki nem támad...

Üdv. Fudi
Előzmény: MLaca (62)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.11.04 0 0 74
Inkább szanatórium.
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (73)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.11.04 0 0 73

Ennyi beteges embert.

Mi ez itt kórház?

 

:)))

nikone Creative Commons License 2005.11.04 0 0 72

hát igen,
ha már fotózni nem tudok..

ps: de tudok
Előzmény: y3k (71)
y3k Creative Commons License 2005.11.04 0 0 71

Hat Te legalabb olyan betegesen elfogult vagy, mint en:)))

Előzmény: nikone (69)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.11.04 0 0 70

Tényleg, Nikone, MLU canon módra (emlékezetbôl): MLU engedélyez )sajna menübôl és nem gombról) önkioldót elindit: tükör felugrik, 2(?) sec után expo - tehát egy gombnyomás. Szerintem okos

 

A D100-ban is pontosan így van.

 

:)))

Előzmény: Abrash (67)
nikone Creative Commons License 2005.11.04 0 0 69
"MLU canon módra (emlékezetbôl): MLU engedélyez )sajna menübôl és nem gombról) önkioldót elindit: tükör felugrik, 2(?) sec után expo - tehát egy gombnyomás. Szerintem okos."

bizony-bizony
ezt csinálja a d200 is, csak nem menüből, hanem gombról. tudod, mint a csodálatos F4-es. az is mindent gombról csinál, de megcsinál. mint a svájci zsebórák.

hát ez a Nikon.

üdv
Előzmény: Abrash (67)
würthkiller Creative Commons License 2005.11.04 0 0 68

hát, nem tudom, meddig nem szólna hozzám a feleségem, ha fényképezőgépet vennék neki karácsonyra  :-))))))))))))

van már pár itthon

Előzmény: MLaca (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!