Keresés

Részletes keresés

Lilaman Creative Commons License 2020.10.27 0 0 63041

Gyorscsévélést javaslom kivárni...

Előzmény: malvin82 (63039)
Lilaman Creative Commons License 2020.10.27 0 1 63040

Általában egy magnó egy komplex elektro-mechanikus szerkezet. Az idő múlásával (mind a mechanika, mind pedig az elektronika) egyre komolyabb törődést igényel ahhoz, hogy felhasználói szempontból azt nyújtsa, amit elvár(hat)unk tőle. Egyes szervízkönyvekben azért le van írva, hogy bizonyos időközönként ezt meg azt el kell végezni, de gyakorlatilag ezzel az amatőr felhasználói világban senki nem törődött. Valószínűleg tudomásunk sem volt róla.

 

Az utóbbi időben egyesek elterjesztették, hogy a szíjcsere megold mindent. Ez marhaság. Ideiglenesen segíthet a dolgon, de önmagában csak kicsivel több mint halottnak a csók.

 

A teljesség igénye nélkül és nem feltétlen fontossági sorrendben az elvégzendő feladatok (szerintem):

- Az összes gumi és gumis alkatrész új gyártásúra cserélése.

- A régi kenőanyagok eltávolítása és szintén új gyártásúra cserélése.

- Súrlódó felületek ellenőrzése, szükség és lehetőség szerinti javítása.

- A műanyagok öregszenek, zsugorodnak. Aztán sokszor repednek. 

- Kapcsoló érintkezők lehetőleg mechanikai tisztítása vagy a kapcsoló cseréje újra. (Persze egy régen gyártott kapcsoló ezüstözött érintkezői is megfeketedhettek mára...)

- Motor(ok) karbantartása.

- ...

- Teljes mechanikai és elektronikai ellenőrzés, beállítás.

 

Viszont ha nem tudjuk, hogy mit csinálunk, akkor azt nem kéne megtenni! Természetesen mindenki barkácsolhatja a cuccait úgy ahogy szeretné, de ha megunta akkor dobja ki és ne adja el a piacon. Mondjuk az a csúcs, mikor másnak barkácsol valaki. :-( Rettenetes, hogy néha milyen kókányolásokba ütközöm. :-( Legtöbbször a csavarfejek vannak elnyalva, mert fogalma sincs a dolgozónak, hogy több fajta csavarhúzó is létezik. Pedig ez alapdolog.

 

Az Interneten nagyon sok készülékhez fellelhető technikai dokumentáció. Javaslom begyűjteni és tanulmányozni! Az öregedésről nem, de a karbantartásról és a szakszerű beállításokról ad némi információt.

malvin82 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 63039

maczkohathy, Lilaman köszönöm az információt, hozzászólásokat!

 

Sajnos az ujjaim nem túl jól működnek a jó (jobb) kezemen, egyébként se sok jártasságom van a műszerész-szerelésben. Így marad a szaki. Csütörtök délután megyek hozzá, majd meglátjuk...

 

Ha csak a lejátszást követően kell(ene) leállnia a motornak, akkor a csévéléskor a szalag végéhez érve nem károsodik a motor, ha rövidebb-hosszabb ideig véletlenül úgy marad? 

Előzmény: Logaan (63038)
Logaan Creative Commons License 2020.10.26 0 0 63038

Én örülök, hogy csatlakoztál az infóddal. :) Hát ez szomorú, hogy szerelőnél járt és mégse működik az autostop. Nem tudom még én se mire számíthatok megoldja-e nálam a szíjak, görgő csere a problémát, ha nem akkor sajnos jobban szét kell szedni, utánajárni hol a probléma....

Előzmény: malvin82 (63031)
Logaan Creative Commons License 2020.10.26 0 0 63037

Köszönöm az infót! Igen, az már számomra is kiderült az egyik leírásból, hogy csévéléskor nem is fog működni az autostop, csak lejátszáskor.

A meghajtószíj nagyon laza, kicsit tisztírottam rajta és csak rosszabb lett a helyzet, egyértelműen nagyon el van öregedve. Ide-oda csúszkál a motor kicsit gömbölyített felületű réz orsóján, amire szépen rá kellene feszülnie... A héten megjönnek hozzá az szíjak és a nyomógörgő, kíváncsi vagyok megoldja-e a problémákat, vagy én is szétszedem még egy párszor.... Minden esetre élvezem szerelgetni az ilyen öreg, egyszerű, de nagyon finom működésű készülékeket... Annyira érződik rajta, a minőség és a Japán percizitás, öröm hozzányúlni. :)

 

Előzmény: maczkohathy (63036)
maczkohathy Creative Commons License 2020.10.25 0 0 63036

Én kedvelem ezt a szerkezetet, de nem kétszer szedtem szét, mire éltre kelt.

 

 

Lilaman Creative Commons License 2020.10.25 0 0 63035

Szerintem elég húzós lesz, ha azt szeretnéd, hogy szépen működjön még évekig és egy gondos embert találsz rá. Mégiscsak egy "nyitott" finommechanikai szerkezet, ahol az összes súrlódó felületet ajánlatos megtisztítani és a megfelelő kenőanyaggal ellátni. Ehhez viszont alaposan szét kell szedni a mechanikát.

Ha meg már ott van egy hozzáértőnél, akkor a szalagvezetést is célszerű ellenőrízni, motort karbantartani, sebességet beállítani, stb-stb.

Azt csak a kiszemelt ember tudja megmondani, hogy mire számíthatsz...

 

Előzmény: malvin82 (63033)
maczkohathy Creative Commons License 2020.10.25 0 0 63034

Ez egy nagyon régi mechanika, még a lapos magnók idejéből. Csévélésből nincs is autostop, csak lejátszásból, ha megfelelően feszes a szalag, hogy meg tudja nyomni kellő erővel a kis fehér kallantyút a törlő- és a kombináltfej közt.

Előzmény: Logaan (63030)
malvin82 Creative Commons License 2020.10.23 0 0 63033

Köszönöm a választ! Az emiatt szükséges szerviz anyagilag mennyire húzós? A szíj- és nyomógörgőcsere 8000 forint volt. Ehhez képest kb. mire számítsak? 

Előzmény: Lilaman (63032)
Lilaman Creative Commons License 2020.10.23 0 0 63032

E készülék mechanikája le tud állni a szalag végén, amennyiben megkapta/megkapja a rendszeres szakszerű karbantartást.

Az ok a szóban forgó készülékeknél a nem megfelelő működésre az elöregedett kenőanyag.

Előzmény: malvin82 (63031)
malvin82 Creative Commons License 2020.10.22 0 0 63031

Engedelmeddel csatlakozom: a feltett kérdés pontosan az, amire a választ magam is szeretném tudni. Miért nem működik az autostop? Az én készülékemet szervizeltettem, nyomógörgő és szíj lett cserélve. Ma, amikor ezt a hozzászólást elolvastam, felhívtam a szerelőt, hogy szerinte mi a helyzet. Azt mondta, hogy egy ilyen gépnek kellene tudni mind a lejátszáskor, mind csévéléskor a szalag végén a leállítást. De biztosat csak belenézve fog tudni mondani. Amikor javította ezek szerint a próbánál (sajnos) pont nem a szalag végénél volt a kazetta... 

Előzmény: Logaan (63030)
Logaan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 63030

Én is vettem egy ilyen deck-et.

Egyszerűen szerelmes vagyok ebbe a tolóajtós döntött kazettás, nagy "dB mérős" design-ba! :) Erősen hozzátesz az érzelemhez, hogy pont velem egyidős a készülék... :)

 

Viszont van vele egy dilemmám. Látszik, hogy belenyúltak, szép rendezett karbantartott állapotban van belülről is, viszont nem működik rajta az autostop. Se lejátszásnál, sem pedig tekerésnél. Bizonyos kazettáknál a tekerésnél is erőlködik... Helyesebben látszik, hogy a fő meghajtó lapos szíj elég laza és a motor elpörög alatta, ezt mindenképpen cserélem majd.... Lehet, hogy az autostop is emiatt nem működik? Vagy annak más oka lehet? A leírása szerint tudnia kellene https://www.cassettedeck.org/technics/rs-630t , viszont a készüléken nincs feltüntetve, régen ezt mindig ráírták, lehet nem is tudja ez a 630 TUS alapból??

 

Csak érdekelne, hogy a Tiéden működik-e az autostop a szallag végére érve???

Előre is köszi a segítséget! :)

Előzmény: maczkohathy (62944)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.09.24 -2 1 63029

Elvileg megoldható az is. Ugyan csak egyetlen MD/Tape köthető rá, aminek van audio ki és bemenete, de a használhatja a Video forrást, az is tud audio ki és bemenetet, mondjuk elég barkács...

Előzmény: XNC (63028)
XNC Creative Commons License 2020.09.24 -4 0 63028

"akkor az erősítőn keresztül bármely forrásból tudsz a magnóval felvenni"

 

Én azért úgy kötném be, hogy a magnóval is tudjon felvenni és a CD-vel is....

Előzmény: tibtiborkaba_new (63027)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.09.24 -1 1 63027

Legegyszerűbb, ha kerítesz egy jack-rca kábelt, és a jack megy a számítógép audio kimenetére, az rca pedig a Sony TC-KE 240 magnó bemenetére. Számítógépen a lejátszás beindít, magnón a felvétel bekapcsol, és ennyi.

 

Ha a Sony STR-DE545 erősítőre rá van-e kötve a Sony TC-KE 240 magnó, akkor az erősítőn keresztül bármely forrásból tudsz a magnóval felvenni. Javaslom az erősítő kézikönyvének olvasgatását.

 

Előzmény: Hrutka993 (63023)
XNC Creative Commons License 2020.09.24 -3 0 63026

Legalább van ott valaki, aki ért is hozzá??

Amivel a CD-ket írja, azzal meg lehet oldani a visszaírást is.

Csak össze kell a kettőt kábelezni, hogy a visszairány is működjön.

A CD-RW-ket meg legyárthatod a számítógéppel, amit szeretnél kazettásítani.

Előzmény: Hrutka993 (63023)
XNC Creative Commons License 2020.09.24 -3 0 63025

Megint több megoldás van. :)

Előzmény: tibtiborkaba_new (63024)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.09.24 -1 1 63024

Naon eccerü, bekötöd a számítógép kimenetét egy jac-rca kábellel a sony tc-ke 240-be, oszt kész.

Előzmény: Hrutka993 (63023)
Hrutka993 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 63023

Hello!

Igen, eltaláltátok, nem vagyok túl öreg, és bocsi, hogy nem írtam meg a rendelkezésre álló eszközöket, nem gondoltam volna, hogy esetleg szóba jöhet az, hogy én ezt itthon meg tudjam csinálni, de akkor összeszedem:

Van egy sima hifink (Sony STR-DE545), amire (ne kérdezzétek miért) egy DVD lejátszó(Cambridge Audio DVD89) és egy CD lejátszó (Sony CDP-XB820) van rákötve.

Ez alatt pedig van egy olyan setup, amivel az apám szokott CD-t írni, kazettáról:
ez egy Philips CDR 950-esből és egy Sony TC-KE 240-esből áll.

Van számítógép is itthon, ha azzal valahogy ezeket össze lehet kombinálni!

Előzmény: XNC (63001)
Sepregex Creative Commons License 2020.09.23 -2 1 63022

+22 :) :)

 

Így +1 -ben vagy :) :)

 

1etértek +látásoddal, maximálisan ! 

Előzmény: Pierr_Kardán (63018)
XNC Creative Commons License 2020.09.23 -5 0 63021

"tehát valamilyen kazettás egysége van."

 

Nyílván, de ennyiből nem lehet kikövetkeztetni, hogy mi.

Láttam én már olyan digitalizálót is, ami ránézésre olyan mint 1 walkman;

de a csatlakozása USB-s. Kifejezetten digitalizálásra.

 

Lehet, hogy épp 1 ilyennel próbál meg "kazettát írni".  :)

Előzmény: Pierr_Kardán (63018)
btamas70 Creative Commons License 2020.09.23 -2 0 63020

Kicsit rád licitálnék: -11;))

Előzmény: Mono SE (63019)
Mono SE Creative Commons License 2020.09.23 -3 0 63019

-10 ;)

Előzmény: Pierr_Kardán (63018)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2020.09.23 -3 2 63018

Tudom, hogy most begyűjtök vagy 10 minuszt, de speciel egyetértek XNC azon felvetésével, hogy tudni kéne a rendelkezésre álló eszközöket.

 

Az illető azt írja, hogy tud kazettáról CD-re zenét írni, tehát valamilyen kazettás egysége van.

 

Mivel szemmel láthatóan nem ért ehhez a régi technikához, ezért lehetséges, hogy felvételre képes deckje van, csak éppen úgy van bekötve a rendszerbe, hogy nincs a deck bemenetére rákötve semmi, mert az elmúlt 15 évben senkiben sem merült fel igény kazettára történő felvételre :-)

Előzmény: Mono SE (63002)
AudiJo Creative Commons License 2020.09.22 -1 1 63017

Mer' már csak ilyen ínyenc vagy!:)))

AJ

Előzmény: Törölt nick (63015)
Mono SE Creative Commons License 2020.09.22 -4 1 63016

nem szeretnék az "értelmes" nívódon vegetálni, már megbocsáss

Előzmény: XNC (63011)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.21 -1 1 63015

Azért egy full kontaktos Mono vs. XNC ketrecharcot megnéznék ! :-))

Előzmény: Mono SE (63009)
Sepregex Creative Commons License 2020.09.21 0 0 63013

"És ha nincs deckje? :)" -> aranyos !!!!!!

 

Akkor viszont, hogy szeretne kazettára másolni bármit is :) :) :) Nehéz lenne.

 

A választ számára értelmesen - felfoghatóan megadtuk, az Ö dolga, hogy oldja meg szerintem a többit szerintem :) 

Előzmény: XNC (63004)
btamas70 Creative Commons License 2020.09.21 0 0 63012

Az Emeséktől meg majd én kérek elnézést...))

Előzmény: AudiJo (63008)
XNC Creative Commons License 2020.09.21 -2 0 63011

Sok értelmes dolgot Tőled sem láttam itt.

Előzmény: Mono SE (63009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!