Keresés

Részletes keresés

loop1o Creative Commons License 2008.01.17 0 0 470
Nyilván viszonyítás kérdése. Ha pl. azt vesszük, hogy jelenleg jó közelítéssel nettó 500 Ft az országos átlagbér óránként (ez mondjuk 60 percre értendő), akkor soknak tűnik. Ha viszont úgy számolunk, hogy ez a nettó nem az a nettó, amit az ember kezébe kap, hanem nettó számlaérték, ami után kőkeményen adózni kell még (és ha nem vagy EVA-s, akkor kb. a fele megy az államkasszába), akkor már nem hangzik annyira jól egy tanárnak, aki amúgy kétezer alatt nem tanít. És, amint említettem is, tudtommal kétezer körül indulnak az átlagos óradíjak a nyelviskolákban.
Előzmény: Géniusz Lóci (468)
loop1o Creative Commons License 2008.01.17 0 0 469

"Az "I think" után miért is nem állhat tagadás?"

 

Mert stilisztikai hiba. Jobb helyeken tanítják is. De kérdezz meg bátran egy anyanyelvit, hogy nem beszélnek így! Mellesleg Éndzsöl is ezt írta.

Előzmény: Géniusz Lóci (465)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2008.01.17 0 0 468
Szerintem nem. Nettó 1200 Ft nem olyan kevés.
Előzmény: loop1o (457)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2008.01.17 0 0 467
Szerintem Nádasdy tanít az ELTE-n is, és be lehet osonni az előadásaira e témakörben. Az előadóban valószínűleg nem fog feltűnni, hogy te nem ELTE-s vagy (álcázásként öltözz fekete cuccokba +szemüveg, esetleg oldaltatyó is :-)
Előzmény: Axelent (456)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2008.01.17 0 0 466
A mondatnak van, de szenvedő módú mondat nincs.
loop10-nek igaza van.
Előzmény: NevemTeve (451)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2008.01.16 0 0 465
Az "I think" után miért is nem állhat tagadás?
Más kérdés, hogy az angol az "azt hiszem, nem"-et is "nem hiszem, hogy" formában szokta kifejezni álgalában - de nem kötelezően.
Előzmény: loop1o (448)
freyya Creative Commons License 2008.01.16 0 0 464
Hát az tényleg elég gáz.
Azt tapasztaltam egyébként (több nyelviskolában dolgoztam már), hogy a cégekre szakosodott nyelvsulik fizetnek a legjobban, mármint azok, akik nem lakossági tanfolyamokat hirdetnek meg, hanem csak cégekhez küldenek tanárt. Ott majdnem a 80%-át megkaptam annak, amit a cég a sulinak fizetett, míg a lakossági suliknál ez az arány alig 50% volt (ők is szerveznek céges tanfolyamot, de nem csak azt). Ráadásul a céges suliknál szabadabb az ember, az összes adminisztráció annyi volt, hogy alá kellett iratnom a jelenléti ívet, nem szól bele senki, milyen gyorsan/lassan haladunk, milyen módszerrel tanítok, milyen könyvből stb. A céges tanfolyamok jellegüknél fogva sokkal rugalmasabbak is, nem egyszer évekig eltartanak, mindenféle hiányzás, utazás, nyári szünet stb. a tanár és a diákok közötti megegyezés kérdése (sosem volt ebből probléma), ráadásul van, hogy hetekig nem kell menni, mert nem érnek rá (multiknál gyakori a túlóráztatás), de az órákat kifizetik. Szóval a céges oktatás mennyország a lakossági tanfolyamhoz képest.
Előzmény: loop1o (461)
Frouwe Creative Commons License 2008.01.16 0 0 463
Igen, így mesélte. Azt mondta nekik, hogy keressenek másik hülyét.... Biztos találtak, valaki mindig akad.
Előzmény: loop1o (462)
loop1o Creative Commons License 2008.01.16 0 0 462

Jól értem, hogy 70 ezerből akartak 1200-at fizetni anyukádnak 45 percre?! Dzsízösz! :(

Előzmény: Frouwe (459)
loop1o Creative Commons License 2008.01.16 0 0 461

Ugyanaz a tanár ismerősöm mesélte, hogy tanított a Honvédségnél is, ahol ugyanez volt a duma, hogy fix ár van (igaz, őt jobban megfizették, majdnem kétezret kapott, és ez vagy 3 éve volt), csak időközben kiderült, hogy az állam bő ötezret fiztetett a "közvetítő" nyelviskolának tanóránként...

 

Rablás.

Előzmény: freyya (460)
freyya Creative Commons License 2008.01.15 0 0 460
Valószínűleg nem véletlen, hogy ők keresik meg a tanárokat, és nem a tanítani vágyók rohanják meg őket, akikből aztán válogatnak kedvükre, mint ahogyan a legtöbb nyelviskola teszi.
Meg az is lehet, hogy ez valami különleges tanfolyam. Még tavaly hívtak az egyik - amúgy normálisan fizető nyelvsuliban - hogy határőröknek kell intenzívtanfolyamot tartani, 10 hónapos tanfolyam, minden hétköznap 6 óra. A minisztérium fizeti, a nyelviskola csak szervezi, viszont az árakat nem ő diktálja, így csak 1500-at tudnak adni számlára. Pénzben még meg is érte volna, mert végülis egy helyen letud az ember délelőttönként 6 órát, így összességében járok olyan jól, mint amikor 2000-t fizetnek ugyan, de rohangálni kell egyik helyről a másikra, ezért jó ha egyetlen kétórás tanfolyamot le tudok bonyolítani egy délelőtt. Hiányozni viszont egyáltalán nem lehetett, és mivel már két utazásom is be volt tervezve az időszakra, nem vállaltam el.
Előzmény: loop1o (457)
Frouwe Creative Commons License 2008.01.15 0 0 459
Elég nagy pofátlanság..... :( Anyukám is belefutott ilyenbe.

A tanulók 3500-at fizettek fejenként/45 perc, 20 tanulóval indultak (jó sok amúgy is) volna, 1200 ft-ot ajánlottak neki/45 perc. Elhajtotta őket a(z) ..... oda.
Előzmény: loop1o (457)
loop1o Creative Commons License 2008.01.15 0 0 458
Csak a lényeges részletet felejtettem el megosztani veletek - az 1200 HUF nem zsebbe, hanem számla ellenében értendő...! :P
loop1o Creative Commons License 2008.01.15 0 0 457

Nem emlékszem, hogy ebben a topic-ban merült-e fel annak a kérdése, hogy mennyit fizetnek a különböző helyeken a nyelvtanároknak, de ezzel kapcsolatban lenne egy sztorim.

 

A napokban sopánkodott egy angoltanár ismerősöm, hogy megkeresték egy nyelviskolától, hogy tanítson náluk, de olyan alacsony összeget mondtak óradíjnak - pedig nem egy annyira "nónéjm" iskoláról beszélünk -, hogy szabályosan elképedt... Konkrétan 1200 forintot mondtak neki. (Mondom még egyszer, ők keresték fel referencia alapján.) Nyilván mindenkinek mást és mást jelent ez az összeg, de az ismerősöm azt mondta, hogy bő két éve nem kapott ajánlatot 2 ezer forint alatt (per 45 perc természetesen), sőt, olyan, máshol dolgozó kollégát sem ismer, aki kétezer alatt tanítana.

 

Engem - hozzá hasonlóan - őszintén szólva meglepett ez a dolog, hiszen mostanság ugyancsak kúsznak felfelé a tanulók által fizetendő óradíjak, és nem kell matekzseninek lenni ahhoz, hogy az ember kiszámolja, hogy egy nyelviskola egy tanóráért legalább háromezer forintot, de inkább még többet (főleg a céges tanfolyamoknál) kér el. Ezzel szemben ilyen keveset már-már pofátlanság fizetni a tanárnak, nem?

Axelent Creative Commons License 2008.01.14 0 0 456

 

Szia

 

EKF-re járok Anglisztika szakra. Nádasdy Ádám könyveit használjuk Phonetics-ből. Sajnos az előadásokat nem tudtam látogatni, mivel Pestről Egerbe lemenni 2 nap egymás után nem tudtam (Péntekre rakták az előadásokat, Szombatra a többit.)

Így pedig kevés az alkalom az elsajátításra.

 

A szép az az egészben hogy nagyon érdekel mindkét tárgy.

 

Köszi hogy írtál.

 

Axel

loop1o Creative Commons License 2008.01.14 0 0 455
Welcome to the club. Meg szabad tudni, hogy melyik főiskolára vagy egyetemre jársz? Tudnád esetleg pontosítani, hogy milyen anyagokra lenne szükséged? (Értem én, hogy tanárt keresel, de talán a helyes könyvválasztás is sokat segíthetne...)
Előzmény: Axelent (454)
Axelent Creative Commons License 2008.01.12 0 0 454

Sziasztok Kedves Sorstársak!

 

Keresek egy Angoltanárt, aki az alábbiakban tudna tanítani, korrepetálni Pesten:

Szintaxis, Fonetika Fonológia.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Axel

 

info@guestofaxel.hu

loop1o Creative Commons License 2008.01.11 0 0 453
Ja, csak elírtad? :)
Előzmény: NevemTeve (452)
NevemTeve Creative Commons License 2008.01.10 0 0 452
Nem hiszem, hogy ez a 'figyelt volt' sok figyelmet érdemelne... olvassuk helyette azt, hogy 'figyelt volna'
Előzmény: loop1o (450)
NevemTeve Creative Commons License 2008.01.10 0 0 451
A mondatnak van módja? Szerintem módja az igének van: kijelentő, felszólító, feltételes; a mondat fajtája szerint lehető kijelető, kérdő, felkiáltó, felszólító, óhajtó.
Előzmény: loop1o (449)
loop1o Creative Commons License 2008.01.10 0 0 450
Ráadásul valójában nem is szenvedő szerkezet a "figyelt volt", hanem csak (létige +) határozói igeneves szerkezet. Szenvedőben ez úgy hangozna, hogy "figyeltetett".
Előzmény: fpeter76 (447)
loop1o Creative Commons License 2008.01.10 0 0 449
Szenvedő mód nincs. Szenvedő szerkezet van. (A mondat módja kijelentő, kérdő, tagadó, felszólító vagy felkiáltó lehet a magyarban.)
Előzmény: fpeter76 (447)
loop1o Creative Commons License 2008.01.10 0 0 448
Nem akarlak kiábrándítani, de az a mondat tagadás volt, tehát amit a 439-ben leírtál, az tökéletesen fedi azt, amit én írtam. (Miután az "I think" után nem állhat tagadás, ezért "I don't think" lett belőle, és ettől tagadó maga a mondat.)
Előzmény: Géniusz Lóci (446)
fpeter76 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 447
Szerintem ez nem szenvedő mód. A magyar fordításod pedig arra utal tehát nem jó.
Előzmény: NevemTeve (425)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2008.01.09 0 0 446
A 2.-ra.
A 439-ben le is írtam, miért.
Előzmény: loop1o (445)
loop1o Creative Commons License 2008.01.09 0 0 445
Pontosan melyik állításomra gondolsz?
Előzmény: Géniusz Lóci (444)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2008.01.09 0 0 444
A 432-ben.
Előzmény: loop1o (443)
loop1o Creative Commons License 2008.01.09 0 0 443
Hol is írtam rosszat???
Előzmény: Géniusz Lóci (438)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2008.01.09 0 0 442
Már miért tenném?

Félre ne érts: én elismerem a tudásodat, csak néha olyat próbálsz megmagyarázni, ami a valóságban nincs. Mint ebben a példában alant.
Előzmény: Taira (441)
Taira Creative Commons License 2008.01.09 0 0 441
Ne erőlködj! :-)
Előzmény: Géniusz Lóci (439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!