Keresés

Részletes keresés

dredly Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1146

Ld. 1141. hsz.

Előzmény: tyber16 (1145)
tyber16 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 1145

Hello lenne egy problémám,sony vegas 7.0 progit szeretnék haszálni videókészítéshez,a gond csak az,hogy ha megpróbálok beilleszteni egy avi videot abba részbe ahol beadja h audio sáv meg iylenek,nah ott az audio sáv látszik,de a kép meg nem, a sarokba a képernyön se látszik,meg trimmeren se látszik a képe,és fogalmam sincs hogy miért,tudnátok segiteni,hogy miért nem ismeri fel az avi-t? elöre is köszönöm

Morthond Creative Commons License 2010.12.09 0 0 1144

A halkítás-hangosítás kérdése:

Minden hangsávnak van hangerő kurkológörbéje (volume envelope).

Ez egy kék vonal, jobb gombbal lehet vele vezérpontot tenni, aztán azokat tetszés szernt mozgatni.

Ha nem látszik a kék görbe, akkor lehet, hogy a View menüben be kell kapcsolni.

 

A videósávoknak hasonló módon áttetszőség-görbéje van.

Előzmény: spirit6 (1142)
dredly Creative Commons License 2010.12.09 0 0 1143

Ez így eléggé sok-esélyes. Látod egyáltalán a filmhangot (hullámformát), vagy nem?

Ha nem látod, akkor a "Project Media" fülben jelöld ki a kérdéses videót, és nézd meg a fül alján, hogy a fájl tulajdonságainál mit ír ki: látnod kell a videó és a benne levő hang (ha egyáltalán van) paramétereit. Előfordulhat, hogy nincs benne hang...

 

Ha látod, de nem hallod, akkor az Options => Preferences => Audio device-nál nézd meg, hogy a megfelelő hangkártya van-e kiválasztva alapértelmezett kimenetnek. Ha ez jó, akkor nézd meg, hogy a Windows hangerő nincs-e lehúzva. Ha ez is jó, nézd meg, hogy az erősítődhöz/hangfaladhoz eljut-e a jel.

 

Dredly

Előzmény: spirit6 (1142)
spirit6 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 1142

Sziasztok

Kérdéseim lennének.

Ha beteszek videót a programba, valami miatt nincs hang. Ötlet valakinek hogy esetleg mérnincs? Vagy van valami trükk?

Ha beteszek egy audio fájlt akkor hogy tudom mondjuk a szám felénéllehalkítani egy pár másodpercre aztán ujra felhangosítani. (A lehalkított audio alatt szeretném hallani a video fájl hangját)

Köszönöm előre is a segítséget.

dredly Creative Commons License 2010.12.07 0 0 1141

DivX kodeket telepítsd fel.

Előzmény: Törölt nick (1140)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1140

Segítséget szeretnék kérni, új számítógépet vettünk és feltelepítettem rá a sony vegas 7.0-át de viszont itt ha berakom az avi videót csak hangot mutat a másik gépen pedig kép volt ami jó is volt mert pont arra volt szükségem, mi lehet a gond? segítséget szeretnék kérni nagyon fontos lenne minél előbb!!!

fregattfőhadnagy Creative Commons License 2010.11.24 0 0 1139

Tárgytalan már, sikerült megoldanom a dolgokat! Köszi!

fregattfőhadnagy Creative Commons License 2010.11.24 0 0 1138

Köszi a segítséget, 

 

a gond csak az, hogy se mpeg-t, se wmv-t nem ajánl fel... Windows Media Audio van, de Video nincsen.

 

Másfajta módon próbálkozva: ha elkészítem az egészet avi fájlként (úgy megy minden faszán, csak túl nagy lesz), nem tudom utána valamilyen programmal lebutítani felére/harmadára? A minőség egyébként nem elsődleges.

 

Köszi!

Előzmény: dredly (1137)
dredly Creative Commons License 2010.11.24 0 0 1137

A "Render As..." ablakban kell kiválasztani, hogy milyen fájlformátumban mented, de ehhez nem árt, ha van némi ismereted, hogy melyik fájlformátum kb. mit takar tömörítés, képméret, hang-formátum, stb. tekintetében.

A netre (pl. Youtube) szerintem első körben ne az AVI-t hanem az MPEG-et válaszd, vagy ha saját szerverre töltöd, akkor a WMV-t. Az adott fájlformátumon belül pedig válaszd ki, hogy milyen minőségben (tömörítés, képméret, hangminőség, stb.) szeretnéd közzétenni a filmet.

 

Dredly

Előzmény: fregattfőhadnagy (1136)
fregattfőhadnagy Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1136

Sziasztok, 

 

amatőrként lenne egy kérdésem: Sony Vegas 8.0 Pro-t kezdtem el használni, bele szeretnék tanulni egy kicsit, mert a vállalkozásomhoz valószínű sokszor szükség lesz rá a jövőben. Maga egy videó összeállítás pofonegyszerű, szépen megy is minden  (képek, mp3 és videó is van benne), viszont annyi a gondom, hogy amikor már a preview-ban úgy megy a film, ahogy akarom, és rámegyek, hogy "render as...", mindig valami irtózatos nagyságú avi fájlként menti el. Összesen 155 megányi anyag van a videóban, és 400 mega alá nem tudtam még levinni semmilyen beállítással, holott 5 perc alatt van a videó hossza.  A Template-nél bármit választok (és eleve a kezdésnél a projectben bármilyen felbontást), miindig túl nagy lesz a végleges fájl, ami azért nem nyerő, mert tölteném fel netre, és túl nagy lesz. 

 

Ez mitől van, ki lehet-e küszöbölni valahogy? Ha igen, mi a megoldás, mire figyeljek?

 

Köszi előre is!

MoBiBenc Creative Commons License 2010.11.10 0 0 1135

Köszönöm a segítséged, a 10-esben is ott van, s működik! :)

(külön kerestem a "fő" beállításokba, már majd megőrültem:D)

üdv, b.

dredly Creative Commons License 2010.11.10 0 0 1134

A 10-est konkrétan még nem ismerem, de a régebbieknél a "View" menüben van egy "Waveforms and Frames" opció, ami pont ezt állítgatja...

 

Dredly

Előzmény: MoBiBenc (1133)
MoBiBenc Creative Commons License 2010.11.10 0 0 1133

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.

Vegas pro 10-et kezdtem haználni, és kezdem tanulni.

Az internet nagy segítség, viszont a következő akadályra sehol nm találtam választ:

-vannak adott videó sávjaim, és az elkészítendő "film"-emnek zene lesz a hangja. Így beraktam egy xy.mp3 zeneszámot (már többel is próbáltam) - ami tökéletesen hallatszik, megjelenik, szerkeszthető - viszont nm látom a hang hullámait (waveform azt hiszem) csak egy fehér csíkként jelenik meg. Ezt ugye a zenéhez való igazításhoz használnám, hogy lássam is mikor jön az adott ütem, amihez majd szerkesztek, vágok.

Üdv, Bence

dredly Creative Commons License 2010.11.08 0 0 1132

Ja, az más..... Admin jog nélkül esélytelen vagy bármi ilyenben (még uninstall sincs).

 

Nem lehet, hogy akkor adta meg magát, amikor elvették az admin jogot? Ugyanis nálam is volt ilyen: admin jog nélkül nem tudtam a kívánt hangkártyát kiválasztani. Aztán kibuliztam magamnak egy local admin jogot (alá kellett írnom pár papírt az IT-s főmuftinál), és azóta minden kerek.

 

Dredly

Előzmény: ködkürt (1131)
ködkürt Creative Commons License 2010.11.05 0 0 1131

Az a vicc, hogy eddig meg tökéletesen működött, szóval rejtély. Ráadásul azóta elvették az adminjogomat (multicég) ha törlöm, nem fogom tudni újrarakni.

hm...keresnem kell egy korrupt IT-st:)

köd

Előzmény: dredly (1130)
dredly Creative Commons License 2010.11.05 0 0 1130

Lehet, hogy nincs igazam, és baromságnak fogod tartani a kérdésemet, de van a gépben Windows által rendesen felismert és használt hangkártya? (Én már jártam úgy egy Digigram-hangkártyával, hogy a Win ugyan látta mint eszközt, de megszólaltatni nem tudta, és a Vegas a tiedhez hasonló jelenséget produkált. A kártya egyébként dedikáltan egy csúcskategóriás audio-rendszerhez lett kitalálva, azzal szuperül működött is, csak a Win és a többi sw nem tudott vele mit kezdeni.)

 

A következő 5letem: hangkártya driver frissítés, ill. ha van rá mód, akkor külön fizikai IRQ hozzárendelése: ne legyen közös sem a VGA-val, sem a hálókártyával, mert a Win ezt a kettőt mindenképpen priorizálja. (Persze alaplapi hangkártya esetén erre nincs mód.)

 

Ha ez sem segít, akkor sztem a Vegas-telepítéssel lehet gond: én nulláról újra telepíteném a Vegast az összes Sony-sw-rel együtt (uninstall -> összes 'Sony'-s mappa és registry-bejegyzés töröl -> gép restart -> install)

 

Dredly

Előzmény: ködkürt (1129)
ködkürt Creative Commons License 2010.11.04 0 0 1129

előbb utóbb...

 



Előzmény: ködkürt (1128)
ködkürt Creative Commons License 2010.11.04 0 0 1128
Előzmény: ködkürt (1127)
ködkürt Creative Commons License 2010.11.04 0 0 1127

kép:

Előzmény: ködkürt (1126)
ködkürt Creative Commons License 2010.11.04 0 0 1126

Üdv! Vegas 8-cal kapcsolatban kellene segítség. Indításkor megáll a dolog ott, hogy "Creating audio engine...", és nem tudok belépni.Van tippetek, hogy mi lehet a gond?

Köszi:

köd

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.12 0 0 1125
köszi szépen. sajna mindenképpen cd/dvd-re kell írni, kipróbálom az ötleteid! :)
L.
Előzmény: dredly (1124)
dredly Creative Commons License 2010.10.12 0 0 1124
Valószínűleg az XVid tömörítést és a majdnem-HD formátumot együtt nem támogatja, és emiatt nem játsza le a lejátszód. Ötelteim:
- Ha valóban csak 2 perces kisfilmről van szó, akkor renderelésnél ne tömörítsd, ments "pucér" AVI-ba.
- Az LCD-Tv-ken többnyire van VGA-benemet (vagy HDMI), arra csatlakoztasd a laptopot, és arról játszd le.
- Ha pedig mindenképpen CD-ről/DVD-ről akarod vetíteni, akkor rendereld PAL DV Widescreen formátumba, írj belőle szabványos filmes DVD-t, azt tuti minden lejátszó támogatja.

Dredly
Előzmény: Törölt nick (1123)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.12 0 0 1123
Sziasztok!
Segítséget kérnék Vegas 7 rendereléshez.
Csináltam egy kis rövid (2 perc) animációt 1280x720-as felbontásban.
Kirendereltem aviba xvid tömörítéssel, ami sz.gépen tökéletes is.
Viszont ezt nekem CD-re (rosszabb esetben DVD-re) kellene kiírnom, amit sima asztali dvd lejátszóban mutatnának be.

...és itt a baj: az avit nem játsza eddig egy dvd lejátszó se amit próbáltam.
Mit rontok el, ill. hogy kell kirenderelni egy ilyen animot, hogy lejátszható legyen bármilyen asztali dvd lejátszóban, minnél jobb minőségben?
Ha az számít, LCD vagy Plazma tévé lenne a megjelenítő.
Köszönöm a segítséget!!
Egy utolsó, de annál lényegesebb infó: Még kezdő vagyok

L.
tothfeca Creative Commons License 2010.10.03 0 0 1122
Köszi szépen a segítséget! sikerült megcsinálni.
VÉNYOLC Creative Commons License 2010.10.01 0 0 1121
Sziasztok!

Segítsetek légyszi! 9 -es verzóvál az a gondom(a többivel is), hogy a Canon kamerám által 16:9-es .mov formátumú videót 4:3-as nyújtott felvételnek látja. Amúgy nem is ismeri fel a .mov-ot, de all file-t választva már engedi kijelölni a megnyitáskor.

Más: Tudtok elérhető magyar fordítást a 9-hez?

Előre is köszi.
dredly Creative Commons License 2010.10.01 0 0 1120
A VEGAS képes egyszerre több videó sávot is kezelni. A dolgot úgy kell elképzelni, amikor papírlapokat raksz egymásra: a legkisebb számú sávon levő tartalom lesz legfelül, a többi szépen sorban alatta. Ha egy "papírt" kicsit félrehúzol, láthatóvá válik az alatta levő tartalom egy része. Ezt a "félrehúzást" a Pan-Crop funkcióval tudod megcsinálni, részletes leírását megtalálod a Vegas HELP-jében - annál jobban én sem tudnám elmagyarázni.
Persze minimális angol-tudás nélkül nagyon nehezen fog menni a dolog. Továbbá az sem árt, ha tisztában vagy a gyakran használt videó-formátumok főbb paramétereivel (mert enélkül nem tudod eldönteni, hogy milyen végterméket akarsz).
Ajánlom figyelmedbe továbbá a Vegas tutorial-t, ezt történetesen a Guglival találtam... :-)

Dredly
Előzmény: tothfeca (1119)
tothfeca Creative Commons License 2010.09.30 0 0 1119
Sziasztok!
Most kedztem el foglalkozni a Sony Vegassal, azért mert úgy halottam ez a program megtudja oldani amit elképzeltem, de egyenlőre fogalmam sincs hogy hogyan tudom megcsinálni.
Amit elképzeltem: ami fontos lenne és bonyolultabb, hogy megoldható legyen a programmal egyfajta kép a képben dolog, tehát hogy a képernyőre egyszerre több képet kitudjak rakni animációkkal, esetleg egy videót, tehát hogy egy képernyőn egyszerre több kép megjelenjen pl a 4 sarokban középen pedig ezalatt egy videó fusson stb.
Szóval foglamam sincs hogy kellene ezt csinálni amúgy a 9.0c verziót használom, ha magyar lenne talán megtalálnám a módját, de angol és így nem boldogulok, légyszi segítsetek!
dredly Creative Commons License 2010.09.22 0 0 1118
Frissítsd az Apple Quicktime Player-t a legújabb verzióra, és akkor menni fog a MOV is.
Előzmény: djbeega (1117)
djbeega Creative Commons License 2010.09.21 0 0 1117
sziasztok

van 1 problémám a sony vegas al

beinstaláltam a sony vegas 7 est ami nagyon joo én főleg mixelésre használom. a barátomnak van egy fényképező gépe ami nagyon joo videokat csinál jobbakat mint egyes videokamera a felszedett formatum MOV. ezt a sony 7 es lejátszodja gond nélkűl a másik barátomnak is van 1 fényképezője ami AVI. formátumot szedd fel viszont ezt a sony vegász már csak hang ként mutatja ezért nem tudok mit csinálni a 2-es videobol csak az egyikből. beinstaláltam a sony vegas 9 pro. ez már szépen leviszi az AVI.-it csak az a gondom hogy a MOV.-ot nem ismeri és nem tudom miért mikor benne van a gépembe a sony vegas 7, 9 pro ,is es az 1-ik ezt visz a 2-ik azt.
pedig azt hittem hogy az ujnak vinni kellene a regi formátumot azaz a MOV.-ot de nem visszi csak az ujjat nem tudom komojan hogy kodeck kell e neki vagy mi a fene hogy ha azt akarom hogy mind a kettő menjen nekem legalább az egyik sony vegason koszi elore is az infot

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!