Keresés

Részletes keresés

csaba26 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4731

 

a fiúk győztes negyeddöntője után 138 hozzászolás

a mostani vesztes női meccs után  450! hozzászólás a NSO-n. Hihetetlen, hogy mennyire frankó a sok hozzászóló. Persze sokan vannak olyanok is akik csak a feltétlen szeretet nyilvánítják ki. De azért a vereségek után kell megmondani a frankót, hát persze.

EdgE Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4730
Nem az a lényeg, hogy ezüst. Hanem hogy az elejétől a magyar egység vezetett, majd a legvégén (néhány méterrel a cél előtt) mégis megelőzte a magyarokat a német hajó. Ez az ami miatt elátkozott nemzet vagyunk :(
Előzmény: Csbalázs (4728)
EdgE Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4729
Amikor egyenlítettek a franciák, elkapcsoltam a tévét. 100%-ig biztos voltam,hogy kikapunk. Hogy miért? MAGYAR CSAPAT KIÉLEZETT HELYZETBEN EGYSZERŰEN NEM NYERHET! Erre a következtetésre jutottam az elmúlt évek során. Nem tudok mire gondolni..mi az oka? Talán a hányadtatott történelem, sorozatos kudarcok következtében genetikailag beleívódott a magyarokba az önbizalomhiány, szerencsétlenség, pech...nevezzük aminek akarjuk, nem tudok másra gondolni. De ez már nem az első eset, hanem a sokadik. Nagyon csalódott vagyok :(((((((
Csbalázs Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4728
Ez várható volt annak, aki követte az idei eseményeket és különösen az előfutamokat!
Előzmény: attus germanicus (4727)
attus germanicus Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4727
Kikapott a női kajak négyes is... Ez eddig baromira nem a mi olimpiánk... :-(((
attus germanicus Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4726
Nem tudom, mit várjak a hátralévő két meccsre. A magyar csapatnak szvsz megalázó egy kicsit az ötödik helyért játszani. Remélem, a lányok ezt nem így érzik, és hajtanak még a két meccsen. De megérteném, ha marhára nem érdekelné őket, és befutnának nyolcadiknak két sima vereséggel.
Előzmény: NB2 (4719)
fighting Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4725
Jó lenne ha nem rontanád itt a levegőt.:))))))))
Előzmény: Big Head (4716)
szalapala Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4723

"Előre leszögezem; még nem láttam a meccset "

Köszi, innentől abba is hagytam az olvasásodat, írjál bármi sok okosat is.

Előzmény: Big Head (4716)
kaloz174 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4722

Bizony én is!!!

 

A VB után kialakult a közvéleményben, hogy csak 1 elfogadható eredmény van, az 1. hely.

Pedig, ha jól meggondoljuk, a mezőnyből több csapat is esélyes volt.

 

Fel a fejjel lányok!!!

 

Hajrá fiúk, hajrá magyarok!!!

 

 

ps: kire tippeltek, ki fog nyerni?

Előzmény: mondial (4718)
mondial Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4721
jó, mondjuk a spanyolok erősek
Előzmény: mondial (4720)
mondial Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4720
sztem nagyon jó, h még van 2 meccsük, talán nem olyan fos hangulatban jönnek haza...mer azér ezek a csapatok verhetőek erősen
Előzmény: NB2 (4719)
NB2 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4719

Sok hozzászóláshoz azért tegyük hozzá a meccs alatt/után lévő feszültséget is.

Nem lett volna itt is ekkora feszültség, ha mindenki várt volna 2-3 órát és utána írja be az észrevételét ide.

Az a gáz, hogy még lehetünk akár 8-ak is, ami azért a 10 fős mezőnyből kurva nagy blama lenne. Benne van a sportban, de a lányok nem ezért mentek. De remélem az 5. hely meglesz, ezeknél a csapatoknál 5-6 góllal jobbak vagyunk.

mondial Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4718
huh, de egyetértek mind2 hsz-dal...:)
Előzmény: Big Head (4716)
Big Head Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4717

ja és még annyit a médiás dologhoz, hogy szerintem természetes ha valaki(k) ismert és népszerű, akkor sokat szerepel a médiában, ez mindenhol így van, és szvsz nincs ezzel semmi baj

az olmpiai szereplést szerintem ez abszolút nem befolyásolta

Előzmény: Big Head (4716)
Big Head Creative Commons License 2004.08.27 0 0 4716

Eddig (kevés kivételtől eltekintve) csak olvasgattam ezt a topicot, de ami a du.-i meccs óta itt megy, az szerintem nagyon nem helyes.

Előre leszögezem; még nem láttam a meccset (csak rádióban hallgattam) és nem olvastam el minden hozzászólást sem, ami azóta született.

 

Először is az tűnt fel legjobban, hogy a vereség óta mennyi új látogatója lett a topicnak, akiknek nagy része csak azért tolta be ide a pofáját, hogy irdatlan nagy paraszt stílusban szidja a játékosokat (főleg Görbiczet, aki tényleg nem játszott jól ezen az olimpián, de ettől függetlenül 1értelműen helye van a válogatottban), és a szöv. kapitányt.

Mocsai szerintem is nagyban hibás az újabb rossz eredményben, remélhetőleg gyorsan lemond/kirúgják, mert tényleg ráférne a csapatra vmi +újúlás/változás (és itt nem a keretre gondolok, 1-2 kivételtől eltekintve). 

Viszont azokat totál nem értem, akik idejönnek és szidják a lányokat. Szerintem ezek az emberek azok, akik csak 1 biztos aranyérmet láttak a csapatban, és talán még a keretet sem tudnák felsorolni, azt + pláne nem, hogy a játékosok hol játszanak. Én inkább nagyon sajnálom a csajokat, hogy már harmadszorra nem jött össze nekik 1 nagy torna, és biztos vagyok benne, hogy most bármelyikünknél 1000-szer szarabbul érzik magukat.

Az meg a másik baromság, hogy mi az hogy elrontották a szurkolók örömét. Olvasok itt ilyeneket, hogy vki kiment erre a meccsre, és a csajok jól elbaszták a szórakozását. Hát ez 1 faszság. Akkor ő azért ment ki hogy szurkoljon vagy azért, hogy a győzelemnek örüljön? Mert a 2 nem ua. (Én sajnos nem voltam kinn, de még így is 1 örök emlék maradna, ha ott lettem volna.) Az igazi szurkoló nem csak a győzelmek, hanem a vereségek után is a csapat mellett áll, és vesztes meccsekre is kimegy (bár ezt előre nem tudja :)).

 

 

Na kb. ezek kavarognak most a búrámban, bocs ha hosszú voltam :)

rich.mond Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4715
Ellenben a fiúkat már most megsüvegelem, és fogadni mernék rá, hogy döntősök lesznek.
rich.mond Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4714

Na, ezt a szar topicot...

 

Görbét istenítők, a lányok előtt leborulók.Kikaptunk két nem jól játszó közepesen erős ellenféltől (mert a franciák bizony nem voltak erős ellenfelek, világbajnok ide, vagy oda!!!) de persze a bíró a hibás, meg azoka mköcsögök, akik kritizálni mernek...

 

Görbe szarul játszott, mocsai egy fasz, ezen az olimpián végleg kijött, mekkora dilettáns.Egyedül Pálinger teljesített úgy az Olimpián, ahogy az elvárható.(Hozzátehetném Bojanát, Kirsnert, és Kulcsárt)

Ez kevés.Át kéne gondolni, hol is tartunk istenigazából...

attus germanicus Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4713
Én is így gondoltam, hogy azt vártuk, hogy gyengén fog játszani, és tényleg...
Előzmény: ildy7 (4712)
ildy7 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4712
No, Farkas Ágnes tényleg nagy király volt... :-O
Bár végülis igazad van, azt nyújtotta, amit vártam tőle...
:-(
Előzmény: attus germanicus (4709)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4711

Most megy az összefoglaló. Szörnyű...

 

Mocsai miért nem mondott le rögtön?

Chris Shephardino Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4710
m1 most
attus germanicus Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4709

Még valami. Kicsit nekünk sem ártana magunkba néznünk. Azok a játékosok, akik csapatba kerülése ellen a legtöbben tiltakoztak, (egy kivétellel) jól teljesítettek. Nem világklasszis szinten, de a csapatnak több meccsen is húzóemberei voltak. Bizros, hogy jogos volt a beválogatásuk miatt a kapitányt ért (nemegyszer igen kemény) kritika?

Azok, akiket közülünk senki sem hagyott volna ki, mélyen képességeik alatt szerepeltek... Ez inkább csak érdekesség, nem hiszem, hogy őket ki kellett volna hagyni a mostani válogatottból.

 

Mindössze ketten voltak, akik pont azt nyújtották, amit vártunk tőlük: Pálinger Katalin és Farkas Ágnes.

attus germanicus Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4708

A csapat az egész olimpián mélyen a képességei alatt játszott. A görögök vagy a brazilok ellen ez is elég volt, Ukrajna ellen már nem, a franciák ellen végképp nem. Ebből egyértelműen ki kell derülnie, hogy nem csak az elmúlt tíz napban voltak problémák, hanem a felkészítés is igen rosszul sikerült. Mivel pl. tavaly ősszel fényesre sikerült a felkészítés, látszik, hogy Mocsai képes jól összerakni a csapatot, de most valamiért nem sikerült neki. Hogy miért nem, az egy kérdés.

 

Vannak kiváló játékosaink, akik az olimpián mélyen a tudásuk alatt szerepeltek. Leginkább azokat emelném ki, akiktől a legtöbbet vártuk: Görbicz, Radulovics. Görbe esetében úgy vélem, ebbe a VB utáni értékelések játszottak nagy szerepet. Egyrészről túlságosan nagy váarkozások nyomták a vállát az olimpiával kapcsolatban, sokan azt várták tőle, hogy ő egyedül nyerje meg az olimpiát. Sokan azt írták ide is, hogy ő már fejben is kész játékos, a legjobb, stb. Az elmúlt napok rámutattak, hogy ez a teher neki még sok. Másrészt ugye emlkékezhetett arra, hogy miket kapott Zágráb után, hogy miatta kaptunk ki, és azt hiszem, ez eszébe jutott egy-egy hibája után, és ez még jobban leterhetle pszichésen. Nem hibáztatom őt, mert meggyőződésem, hogy a képeeségei 105%-át nyújtotta, de sajnos most ez is nagyon kevés volt, és - sajnos - rajta mentek el meccsek.

 

A Megesz - Bebasz páros (asszem, nem pontosan így hívják őket ;-)) teljesítményét érheti kritika, de ha megint mindent a bírókra fogunk, akkor sosem nézünk magunkba, akkor sosem lesz jó csapatunk!

 

Ki kell használni az alkalmat, és el kell búcsúzni néhány játékostól. Köztük olyanoktól is, akik a mostani kudarcért egyáltalán nem hibáztathatóak. Búcsúzzon el a válogatottól Sirina Irina, Radulovics Bojana, Farkas Ágnes, Pálffy Zsuzsa, Bohus Beáta. Nekik nagy jövőjük már itt úgysem lenne, adják át a helyüket a fiatalabbaknak. Persze a mostani szöv. kapitány nem lenne képes őket kihagyni, főleg a Farkas - Radulovics párost. Nem utolsósorban ezért van szükség új kapitányra. És lássuk, mit tud élesben Mehlmann, Szűcs, Nagy, Vérten, Kamper, Borbás, meg aki még most nem jut eszembe.

KXL Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4707
Az ukrán meccs utáni litániámat egy az egyben ismét beírhatnám, sajnos. (ha valaki kíváncsi rá: 3695, vagy akörüli hozzászólás)

Most csak annyit tennék hozzá:
A magyar női kézilabda válogatott már szerzett nekem annyi örömet, hogy akár nyolcadikként is szeretni fogom őket, minden kritikám és morgásom ellenére.

Mocsainál inkább a távoli tisztelet marad... az is csökkenőben.

Egy ottani felvetésemre azért kérnék reakciókat:
A VB előtt nagytudású Profunk panaszkodott, hogy csak két hétre kapta meg a játékosokat, erre helyenként sziporkázó játékkal a 2. helyen végeztünk, számos ismert problémát leküzdve, lásd betegség, sérülések.
Most kb. 3-szor annyi időt készülhettek baromi nagy tudású Mágusunk irányításával, ami sajnos meg is látszott...

Ki mit gondol erről, ill. megmagyarázza-e ezt szakmailag Rrrettenetes nagy tudású Mocsai Úr?


pushkin666 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4706

helló mindenkinek,

 

nem, nem Görbicz a hibás kizárólag vega, de azért rátapintottál a lényegre azzal a "megint" szócskával, és nem is csak Mocsai, bár az az edző, aki egy majd' végig vezető csapat utolsó negyed órás halálhörgéseit is egy zöld T betű felemelése nélkül nézi végig, szerintem nem való oda. ja, és a pszichológusnő, aki sok éve már a csapattal dolgozik, ő sem, mert olyen béna társaság nincs, akit ennyi idő alatt nem lehet felkészíteni pszichikailag a győzelem elviselésére. nem is kell persze lecserélni az egész csapatot, okoskodni fölösleges szvsz, itt nem arról van szó, hogy kiöregedtek, jöjjenek a fiatalok (lásd Kirsner teljesítményét ellenpéldának), egyszerűen csak valami hiányzik, isten tudja, mi, el kell fogadni, nem lesz a dobogó legfelső fokán álló csapatunk most sem, semmi gáz, kajak-kenuban meg ott van minden egység a döntőben, ilyen sincs túl gyakran, nem igaz? nem azon kellene sírni (bár tudom, a topic erre van:)), hogy a kézis lányok csak az 5. helyért játszhatnak, hanem azon, hogy akárhogyan is, akárkinek köszönhetően is, de Magyarország iszonyú presztízsveszteséget szenvedett a pisi-gate (thx index) ügynek köszönhetően...

jó szurkolást mindenkinek!

imoT Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4705

Az a baj ezzel (pontosabban nem baj, hanem szerencse) hogy a prof nem adná ilyen felálláshoz a nevét/tekintélyét.

 

A másikhoz meg csak annyit, hogy ez innentől már lejtmenet (ne legyen igazam)

Előzmény: Chris Shephardino (4704)
Chris Shephardino Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4704

Egyáltalán nem vagyok kézilabda szakértő, de egy hasonló felállást én is eltudnék képzelni.

Sokan mondták, hogy a prof elméletben nagyon jó, akkor a taktikát dolgozza ki ő, de a meccseken olyan ember legyen a főnök, aki a legkínosabb helyzetekben is tudja mi a megfelelő döntés, nem hagyja a csapatot szétesni.

 

 

Egyébként a lányok szereplése szerintem nem/sem volt meglepetés. Én is nagyon reménykedtem az aranyban. Nagyon sajnálom őket, amiért ez nem jöhet össze nekik, és teljes csalódásként élik meg ezeket a szerepléseket.

 

Ugyanakkor nagyon tisztelem őket, amiért az utolsókig képesek harcolni.

 

 

A 5. helyért zajló küzdelmekről pedig az a véleményem, amit még Farkas Ági nyilatkozott az olimpia második meccse körül (sajna nem tudom szó szerint):

"... menetből végigmegyünk rajtuk..."

 

Gyerünk Lányok!!!!

 

és persze

Hajrá holnap Fiúk!!!

Előzmény: ildy7 (4700)
Kcsita Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4703
Tudom, hogy van klubcsapata.
Előzmény: ildy7 (4696)
imoT Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4702
Mocsaihoz csak annyit, hogy a főnököm ma este azzal nyitott, hogy ha az eb-n még ő lesz a kapitány, akkor nem írunk róla egy szót sem. Azt biztosan tudjátok rólam, hogy nem vagyok kimondottan Győr drukker, a Görbicz Anita ráadásul finoman szólva sem a kedvenc játékosom, de mi a francot tudott volna csinálni ma? Nem cserélte le a prof, pedig láthatta, hogy szenved a második félidőben. Egy profi, egy válogatott játékos ilyenkor mit csinál? Azt, amit Anita. Próbálkozik. Ő megtette, nem jött be sajnos, voltak rossz passzai, rossz lövései, de próbálkozott, mert segíteni akart. Az, hogy ez nem sikerült neki az egy dolog, lehet érte bírálni, de nem szerencsés, ugyanis a többi játékos is hibázott. Itt a felelőség azé az emberé, aki ennek ellenére sem tudott/mert (akart, de ezt el sem merem képzelni) belenyúlni a meccsbe. Bizonyára beszéltetek már a meccs óta szakemberekkel, s ők sem elsősorban a játékosok teljesítményét marasztalták el, illetve tartották érthetetlennek.....
attus germanicus Creative Commons License 2004.08.26 0 0 4701

Botrényos a férfi 200m, most a tévében!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!