Keresés

Részletes keresés

neverhood Creative Commons License 2006.10.02 0 0 775
Mesélj még egy kicsit a menyétkéről (= Hogy találtál rá? Mivel fogtátok be? Kesztyűvel tudsz csak hozzányúlni gondolom. Tetszik, hogy később szabadon engeded majd.
A csapda alatt mit értettél? Élvefogó csapa volt? Vagy másmilyen? Megsérült? Bár gondolom, ha nem sérült volna meg nem vitted volna haza. Mekkora a terrárium? [ez nem olyan kérdés, hogy jó helyen tartod-e, csak kíváncsi vagyok((=]
A képeket alig várom már.

Tima! Te is le vagy maradva képekkel ám, ugye tudod? ((=
Előzmény: Törölt nick (774)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.02 0 0 774
Sajna csak igen életlen képeket tudtam róla csinálni, mert most nem jön elő a búvóhelyéül szolgáló sziklakiszögellés alól (pont eszményi menyétvacok-méretű a hely alatta). Zargatni nem akarom. Majd még próbálkozom.
Előzmény: Törölt nick (773)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.02 0 0 773
Igen, védett. Most nálam marad egy ideig, utána valószínűleg szabadon engedem. Itt a közeli kiserdőben is vannak menyétek.

Képek nemsokára.
Előzmény: Tima2 (771)
Tima2 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 772

Riki jól van, megnyugodott. Pít is lenyugodott a párzási időszak végeztével.

Jennyvel szokták "idegesíteni" egymást. Riki visít, erre Jenny odafut ugatni, Riki pedig morgolódik Jennyre. Szerintem Riki direkt hecceli Jennyt.

 

 

Boróka most épp külföldön van a forgatáson, hogy milyen eredménnyel szerepel, az majd kiderül.

Én úgy hallottam, hogy több rókával dolgoznak, Boróka a legszelídebb, bár kicsit stresszes neki a sok új "élmény" és nem egyszerű a feladata.

 

 

Előzmény: amarok0 (765)
Tima2 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 771

szia Thick

 

A képekre én is nagyon kíváncsi vagyok:)

 

Mi lesz a további sorsa a menyétnek?

Ha jól tudom a menyét védett állat ugye?

Előzmény: Törölt nick (770)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.02 0 0 770
Idei alatt egyéves körülit értettem. Csak még a madarászzsargonra áll a szám...
Előzmény: Törölt nick (769)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.02 0 0 769
A korát nem tudom, a nemét is csak saccolom (nőstény) a testméretéből, melyből ítélve idei lehet, ugyanis elég kicsi. Kézbe venni nem lehet, teljesen vad, ma délelőtt még erdei lakos volt.

Most már nincs elegendő fény a fotózáshoz, holnap lefényképezem.

A terrárium szerintem nem fülled be, van egy elég vastag dróthálócsík a tetején (maga a terrárium elöl nyitható). Tartottam már benne erdei pockokat (szaporodtak is), de ideiglenesen lakott benne kékcinke, fülemüle, még légykapó is. Egyiknek sem lett baja. Mondjuk a menyétnek lehetne nagyobb helye is, valószínűleg fogok neki szerezni tágasabb terráriumot. (Ha valakinek van eladó, szóljon.)
Előzmény: neverhood (768)
neverhood Creative Commons License 2006.10.02 0 0 768
Mennyi idős a menyétke? Képet csinálsz róla? Biztosan mindenkit érdekelne itt a fórumon [nem, mintha olyan sokan lennénk =D] A terrárium nem től fülledt és kicsi neki?
Előzmény: Törölt nick (767)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.01 0 0 767
Már hozzányúlt, meg is ette a felét.
Előzmény: Törölt nick (766)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.01 0 0 766
Hoztak nekem ma egy menyétet, csapdában ragadt. Betettem egy terráriumba, mely szépen van hátterezve, megfelelő menyétbúvóhely is akad benne. Adtam neki egy döglött egeret, de egyelőre nem nyúlt hozzá.
amarok0 Creative Commons License 2006.09.30 0 0 765
Hát igen, Éneztazédeskedvesprémmicsodátakaromdemoströtgönazonnal/lehetőlegingyér' stb.
szöveg 12 év alatti gyerekektől látható az interneccen. De nem csak...!!

TIMAA,

mi van Rikivel?

És BoRókaLány ?
Ő normális esetben augusztusban már vadászgatott volna, szeptemberben meg elindult volna saját területet szerezni...Mit csinál?
neverhood Creative Commons License 2006.09.29 0 0 764
Nekem az első kérdésem az lenne, hogy: Hány éves? [utoljára egy 10 éves gyereket láttam így írni, aki görényt akart, de moströgtönazonnal - csupa nagybetű, semmi szerkesztettség, érthetetlen mondatok]
Előzmény: Törölt nick (763)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.29 0 0 763
Hogy lehet így írni?
Előzmény: okéé (761)
Tima2 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 762

"anya" Te vagy az?

1. ilyenkor nincsenek kisnyestek (ha annyira akarsz, legalább tudhatnál róluk valamit)

2. Nem is ismerlek, nem vagyok nyestközvetítő, én nem segítek nyestet szerezni akárkinek. Azt se tudom mi lenne a szándékod vele? Kedvencnek (?!), szaporítani,?

 

Ne haragudj, de próbálkozz máshol.

 

 

Előzmény: okéé (761)
okéé Creative Commons License 2006.09.28 0 0 761

SZIASZTOK KITUDNA NEKEM SEGITENI??? NAGYON SZERETNÉK EGY PICIKE KÖLYÖK NYESTETT DE NEM KELL LE BESZÉLNI HOL TUDNÉK KAPNI VAGY BE SZEREZNI???? ÉS MENNYI BE KERÜL NAGYON FONTOSS LENNE KÖSZI   SEGITS TIMA2

Előzmény: Tima2 (758)
okéé Creative Commons License 2006.09.28 0 0 760

SZIASZTOK KITUDNA NEKEM SEGITENI NAGYON SZERETNÉK EGY KÖLYÖK NYESTETT DE NEM KELL LE BESZÉLNI HOL TUDNÉK KAPNI VAGY BE SZEREZNI???? ÉS MENNYI BE KERÜL NAGYON FONTOSS LENNE KÖSZI

amarok0 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 759

Fene az ízlésüket, márminthogy Pesten élni...Persze ahol ember, ott hulladék is bőven...Most pakolgattam otthon tizenvalahányéves állatos újságokat, és az egyikben mit látok: szebbnél szebb rókák  - talán Németországban - valami műhelybe járnak táplálkozni, ahol szeretik és rendszeresen etetik őket.

Ott nincs veszettséges elmebaj és hiszti, mármint a kétlábúak köreiben??

Előzmény: Tima2 (758)
Tima2 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 758
Boróka egy másik filmben fog szerepelni, pontosan nem tudom milyen jellegűben. De erről jut eszembe, tényleg szerepelhetne akár a budapesti vadonban is, mert rókák is élnek Budapesten. De erről már lecsúszott Boróka.
Előzmény: amarok0 (756)
amarok0 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 757
Háziborz...még ilyet se hallottam. De a képek tényleg tündériek.
Előzmény: borzsarkany (753)
amarok0 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 756
Okvetlenül megnézem!!!
Előzmény: Tima2 (749)
borzsarkany Creative Commons License 2006.09.15 0 0 755

Idei leány, de már majdnme kifejlett méretű mostanra, a képek májusiak, azért kisebb rajta. Majd mostani képeket is teszek fel.

Pontos adatokat nme nagyon tud róluk senki, de szerintem csak jövőre lesz ivarérett, mert alvóvemhes, tehát ilyenkor párzanak, de a kis borzok ilyenkor még általában az anyjukkal vannak.

A viselkedése meg majd kiderül, én csak az előző lányborzomhoz tudok viszonyítani, aki szintén emberes volt. Gyerekkorában állatbemutatókon szerepelt, akkor én még nem ismertem, hozzám 6 évesen került, és 12 évesen halt meg. Őt bármikor ölbe lehetett venni, lehetett vele játszani, ki lehetett engedni. De például sétálni már nme lehetett volna elvinni, mert ő arra ment volna, amerre akar, és azt szerette volna, ha én megyek utána.

Szerintem a Boriskával is ez lesz, még tavaszig lehet szabadon sétáltatni, de majd meglátjuk, és kiderül.

Előzmény: Tima2 (754)
Tima2 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 754

Tündéri képek:)))

Ezek mostani fotók, tehát még kicsi a lányka?

Ők amúgy mikor lesznek ivarérettek? Mennyire változnak meg?

Előzmény: borzsarkany (753)
borzsarkany Creative Commons License 2006.09.15 0 0 753
Tima2 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 752

Várjuk a képeket:)

 

 

Előzmény: borzsarkany (751)
borzsarkany Creative Commons License 2006.09.15 0 0 751
A képek lemaradtak, de megpróbálom újra, ha nme sikerül, akkor átméretezem, hátha...
Előzmény: borzsarkany (750)
borzsarkany Creative Commons License 2006.09.15 0 0 750

Kivételesen gyorsabban teljesítem igéretem, mint szoktam-)

Tehát a gyerek Boriska

Előzmény: Tima2 (746)
Tima2 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 749
amarok: Boróka jól van, valamikor mostanában ő is filmsztár lesz:)
borzsarkany Creative Commons License 2006.09.14 0 0 748

A mosómedve 10 éves, és mivel 5 hetesen hozzám került, teljesen jól kezelhető, még ölbe mászik, bárki meg tudja simogatni, szóval szelíd.

A fiúborz tavalyi, de kicsit sokáig volt a szüleivel, későn került el, ezért ő félszekíd: a kaját elveszi kézből, odajön és megszaglász, hozzá lehet nyúlni, de azt már nem szereti.

A lányborz 3 hónaposan került hozzám, de 1 hónapos kora ota emberek neveli- árvizi hajós-, úgyhogy ő teljesen szelid: az esti kutyasétára ő is jön a kutyákkal, mindig visszajön, lehet dögönyözni, ha hívom, velem bejön a Dunába stb.

Felnőtten lettek összeszoktatva, de mivel nagy a hely, és sok a búvóláda, jól elvoltak, nme volt semmi vita.

Vannak fotók, teszek is majd fel, de ezeket az igéreteket nem szoktam elkapkodni, de majd piszkálom magam-)

Előzmény: Jaspis (747)
Jaspis Creative Commons License 2006.09.08 0 0 747

Ezek szerint, ha nem tartanád zárva elmenne, ugye?

 

Mosómaci milyen idős? Kezelhető?

 

Egyszer volt egy kalandom egy ivarérett mosómedvével, amíg azt csinálhatta amit ő akart, minden rendben volt, de amint irányítani akarta az ember, azonnal balhézott. És mit ne mondjak, félelmetes tud lenne egy mosómedve...

Előzmény: borzsarkany (743)
Tima2 Creative Commons License 2006.09.08 0 0 746

Nincs róluk képed?

A borzok kis koruk óta Veled vannak? Szelídek?

És ez a 4 állat kiskorától együtt él? Vagy hogyan szoktak össze?

 

Előzmény: borzsarkany (745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!