Keresés

Részletes keresés

k_sz315 Creative Commons License 2006.10.23 0 0 3812
Eladó Raynox adaptergyűrű S7000-hez. Árajánlatokat mailben várok.
AmaDeus Creative Commons License 2006.10.21 0 0 3811

Sziasztok,

 

mujszály megosztani s74000-rel kapcsolatos kínjaimat, hátha kapok valami jó ötletet:

 

2004. nyarán vettem a gépet és nagyon sok - szerintem jó - képet csináltam vele; hidegben, fagyban, törökországi kánikulában. Ezév nyarán, a Balcsin ZOOM ERROR szöveg nélkül nem (vagy csak erős kattogással) húzta egyszer csak vissza az optikát, mint kiderült a FotoParadicsom szerint folyadékot kaphatott.

 

Akkor zoom-fogaskerék csere után 12e HUF-ot fizettem, egész 3 héttel ezelőtt megint minden a régi volt.

 

Aztán ismét a Balcsin, úgy hogy egy LOWEPRO tatyóból kivettem, nyomtam egy pár képet, aztán kikapcsolva lehelyeztem magam mellé, míg a szemcsómat megtöröltem. Újabb bekapcsoláskor teljes homály, illetve a felirat: ZOOM error.

 

Ismét FotoParadicsom (lassan törzsvendég leszek), sajna a 20e-ig tartó, 1 hónapos garanciáról lekéstem 2 héttel: zoom-csere, ezúttal 34ezer-ért.

 

Most meg a következő hiba jelentkezett: van egy ADATA 2Gb-os és egy CANON 256Mb-os CF, mindekettővel huzamosabb ideje dolgozok az s7000-ben. Ma akkus elemek be, 2gb-os (üres) CF kártya be, erre kiírja 234 kép van még hátra: a FUJI gombnál megnéztem, bizarr módon MINDEN felbontáshoz ezt a számot írja. A gyári XD kártyát előkerestem, azzal rendesen megy. Van egy TRUST USB 5.25"-os cardbay-em, abban a CF teljesen jól működik, 2 gb látszik rajta. A CANON-nal ugyanez a helyzet .... most meg egy szoftverhiba lenne ?????????

 

Érdekes, hogy amikor átvettem a gépet, teljesen ki volt pucolva az agya: a dátumot és egyebeket ismét be kellett állítanom.

 

Mi a véleményetek??? Az ünnep után ismét FotoParadicsom ... -(

 

AmaDeus 

 

suni100 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 3810
Bízom benne, hogy nekem sem lesz ott 4 hétnél tovább, bár amiket edigtal szervizről hallottam az nem túl bíztató :S Amikor bevittem a gépet, már akkor is úgy vette át a csávó, mintha ezzel szívességet tenne...
Kíváncsi vagyok hány képpel lesz benne több, de az biztos hogy én már a következő 10000-ig nem jutok el ezzel a géppel, ha minden jól megy jövő hét ilyenkor már egy Canon eos 350d-t fogok nyúzni :) Úgyhogy ahogy vissza jön ez a szervizből adom is el. Nagyon szerettem, de már néha kevés a tudása és minősége.
Előzmény: déef (3809)
déef Creative Commons License 2006.10.01 0 0 3809
Nekem pont a 4. hét eltelte után érkezett az SMS, hogy elkészült a javítás.
Pénteken voltam érte, és működik :-) (kopp kopp kopp)
Nem tudom, mit csináltak vele, de mintha finomabban mozogna az optika, mint korábban (vagy csak régen hallottam a hangját)
Szóval kész, számlálót nem pörgették, mint ahogy valaki írta korábban.
Remélem, a következő 10000 után nem hal meg.
Előzmény: intarzia (3808)
intarzia Creative Commons License 2006.09.30 0 0 3808

Sziasztok.

 

Köszönöm a válaszokat. sajna már 4. hete van szervízben (Paradicsom) és amikor felhívtam őket csak sajnálkoztak, hogy még nincs kész. Kicsit dühös vagyok rájuk, de ha nem csinálják meg az objektíves javítást is, akkor asztalborogatós lesz.

 

Üdv

laci

suni100 Creative Commons License 2006.09.30 0 0 3807
Hali!

Ha kicsit visszaolvasol, megtalálod a választ, de azért leírom újra. Nekem a 9925. kép után történt ez. Még ennél is korábban írta valaki, hogy neki 9700. kép körül. De már több helyen olvastam, hogy szintem mindig a 10000. kép környékén jön elő ez a dolog.
Előzmény: akkdomedee (3806)
akkdomedee Creative Commons License 2006.09.30 0 0 3806
Sziasztok!

Meg lehet kérdezni, hogy ezek a bahalások kb mennyi expó után jöttek elő?
79JustMe és suni100 mindkettőtöké érdekelne

köszi
Előzmény: 79JustMe (3805)
79JustMe Creative Commons License 2006.09.30 0 0 3805

Nálam semmi előjele nem volt. Egyszer fényképeztem vele, majd leültem a padra. A szomszéd padnál három csinos leányzó üldögélt, gondolotam lefényképezem őket.. De csak szemmel sikerült, mert az opitka félig kijött és úgy maradt.. Elősször az asszonyra gondoltam, hogy megátkozta a gépet, azaz ha nőre fordítom romoljon el :)

 

Kikapcsolás, bekapcsolás semmi.. semmi előjel nélkül. Javítás óta eddig nem találtam hibát, az expo számlálót jócskán megpörgették..

 

Azóta mondjuk már cseréltem, de a "70" és az "s" megmaradt, csak a Fuji helyett Nikon lett :)))

suni100 Creative Commons License 2006.09.30 0 0 3804
Hát szerintem mindenképpen javíttassd meg ezt a problémát is. Nekem az objektív bennmaradásnak egyébként semmi előjele nem volt. Egyik reggel használtam a gépet utána visszatettem a táskájába, egész nap pihent a szobában, és amikor délután be akartam kapcsolni már nem volt hajlandó többé előjönni. Ma adtam be a szervizbe, közben rájöttem, hogy mégsem járt még le a gari :) edigital szervizbe vittem, valakinek van tapasztalata ott? Azt mondták 3-6 hét a javítási idő.
Előzmény: intarzia (3803)
intarzia Creative Commons License 2006.09.29 0 0 3803

Sziasztok!

 

Nekem S7000-es gépem van és egyszer hasonlót csinált (azaz nem ment vissza a helyére az objektív). De aztán megjavult. Most bevittem szervízbe a Paradicsomba :-) (még október végéig garis) mivel az exponáló gombja járt kicsit nehezen. Mellette feldobtam ezt a témát is, de a csaj csak lesett, a hibát felírta és várom a végkifejletet.

A kérdésem ami felmerült. Amikor az objektív kintmaradt, onnantól teljesen működésképtelen lett a gép? Ugyanis nekem "megjavult" és csak 1 nap volt ilyen (akkor többször is).

Mert ha ez az ominózus hiba előfutára és ezt most nem orvosolják, akkor még a gari időn belül visszaviszem és kihajtom belőlük a hiba tényleges kijavítását.

Hozzászólásaitokat előre is köszönöm.

 

Üdv

LAci

 

Ps.: ha valakinek van egyéb infója azt szívesen veszem privátba is az lvig@freemail.hu -s emil címen.

Előzmény: déef (3794)
frigyes.ulanyi Creative Commons License 2006.09.26 0 0 3802
Sziasztok!! Van egy eladó Fuji S7000-esem, szinte újszerű állapotban!!! Karc és kopásmentesen ( kb 6000 expoval) 2 garnitura 2100 mAh Duracell akkuval, polárszűrő+tubus+napellenző,+táska, minden tartozékával+doboz, sajnos a garilevél már nincs meg! fix 70e!! Ha valakit érdekel, dobjon egy mail-t: frigyes.ulanyi@freemail.hu
suni100 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 3801
Hát igen, a Paradicsom szervizről én sem hallottam jókat, viszont mást meg nem ismerek :S tehát továbbra is várom az ötleteket. Sajnos abba bele találtál hogy a 10000 expo környékén történt, a 9925. kép volt az utolsó.
Előzmény: déef (3794)
akkdomedee Creative Commons License 2006.09.25 0 0 3800
Sőt, mostanában olyan érzésem van, mintha lassabban exponálna, mintha az AF nem tudna olyan gyorsan/jól élességet állítani. De az a baj, hogy igazából semmi hibája nincs, nem tudom reprodukálni a jelenséget, csak az érzés van meg. Ez lehet valami rossznak a jele?
Előzmény: akkdomedee (3798)
clairvoyant Creative Commons License 2006.09.25 0 0 3799
Érdekelne engem is a dolog, mert én 11.000 expo körül tartok és a gari már kifutott... Mennyibe kerülhet egy ilyen javítás?
Előzmény: déef (3794)
akkdomedee Creative Commons License 2006.09.25 0 0 3798
Tudtok valamit erről? Mennyire jellemző ez? Mert nekem most jár lassan a 13000. expónál és még van hátra kb. 2 és fél hónap a gariból. Kicsit használgatom... :)

Jó lenne, ha még addig kijönne, ha van vele valami, hogy még beleférjen akkor.
Előzmény: déef (3794)
79JustMe Creative Commons License 2006.09.25 0 0 3797

Ugyan ez a hibám volt nekem is.. Egyszer csak kint maradt az objekít és Zoom Error hibaüzenetett küldött a gép. A hivatalos szervízben (asszem ez a Paradicsomos) 3 v. 4 hét alatt megcsinálták. Azóta semmi probléma a géppel, igaz faterom használja már.

 

Mondjuk pont a legrosszabkor romlott el, mert a hiba után két héttel mentünk Prágába. Azt hittem addigra kész lesz..sajnos nem :(

Előzmény: déef (3794)
k_sz315 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 3796
Eladó, vagy cserélhető:

1db Raynox RT5255-ös szűrőadapter dobozában, új állapotban(pl Fuji S7000-hez)

Árajánlatokat a publikus mailcímemre várok, csere is szóbajöhet valami hasznos kütyüre, esetleg némi borra:).
loorant Creative Commons License 2006.09.25 0 0 3795
Eladó egy hibátlan S7000-es 128MB CF kártyával, adaptergyűrűvel, UV és cirkulár polárszűrővel, 4db akksival, akksitöltővel, fotóstáskával. Ára összesen 72000Ft.
déef Creative Commons License 2006.09.24 0 0 3794
Hasonló hibája volt a gépemnek, csak az enyémnél kinn maradt az obi.
Elvileg megcsinálták, csak még nem tudtam érteutazni.
Szerencsére garos volt, Németországba küldték javításra.
Nagyon nem lepődtek meg a hibán, sőt, tippeltek a 10 000 körülö expora.
9700 körül tartottam :-(

A Füredi úti paradicsom-szervizről meg rémmeséket olvastam...
Előzmény: suni100 (3790)
RaiZ Creative Commons License 2006.09.24 0 0 3793
Még mindig elado:)

1db 1éves Fuji Finepix s7000 + doboz + cd +usb kábel (1év gari ccs webshopnál westend & pecs)
Raynox RT5255 tubus 55mm->52mm
Hoya HMC 52mm UV szűrő
METZ 36-C2 vaku (3hetes, tehát majdnem egy év gari van még rá ua a cég)
512mb Kingston CF Elite PRO kártya
Fényképezőhöz való Hama táska
Duracell CEF 12E töltő
12db akksi -> 4db 1800as duracell, 4db 2500ös energizer és 4db 2600as panasonic (2* használt)

Megkímélt állapot, 3500db kép készült vele. Nem sürgős és életbevágó, csak megfelelő ajánlat esetén eladó. (amit emailben várok: raizATpartyscan.net)
A vaku csak akkor lesz elado kulon ha a gepet mar elvittek..)

udv
tibor16 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 3792
szia, - küldtem emilt, mindkét fel lelhető címedre, a vaku érdekelne, ha még nem adtad el.
Előzmény: RaiZ (3787)
gye Creative Commons License 2006.09.20 0 0 3791
Hát akkor sajnos részemről pássz, tényleg valami mechanikai hiba lesz valszeg :(
Keress rá itt a szervíz szóra, mintha lett volna róla szó tavaly vagy tavalyelőtt, ha jól emlékszem
üdv!
Előzmény: gye (3789)
suni100 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 3790
Igen, természetesen megvolt, elemcsere, reset, stb. Zoom error hibát ír a bekapcsolás után, de ettől még lcd-n van elmosódott kép, fénymérés működik.
Előzmény: gye (3789)
gye Creative Commons License 2006.09.20 0 0 3789
Elemcsere, ilyenek, voltak? Elektromosan bekapcsol?
Előzmény: suni100 (3788)
suni100 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 3788
Sziasztok!

Az a helyzet, hogy sajnos nem rég megadta magát az S7000-es gépem, valamilyen mechanikai problémával, mert bekapcsolás után az objektív nem hajlandó kijönni a vázból. Nem történt semmi olyan külső behatás, ami ezt okozhatta volna, egyiknap használtam reggel utána visszaraktam a táskájában és délután már nem müxött. Sajnos a garancia már lejárt rá, kb két és fél éves a gép. A kérdésem az lenne, hogy milyen szervit tudtok ajánlani, ami megbízhatóan és gyorsan dolgozik, és az sem hátrány, ha nem túl drága :) A másik pedig, hogy kb mennyibe fog kerülni a javítás?
Előre is köszi a választ.
RaiZ Creative Commons License 2006.09.08 0 0 3787
inkabb dobjal mailt ide -> raiz@partyscan.net
:) amig nem tisztaztunk dolgkoat felesleges telozni, meg amugy sem szeretem egybol telszamot adni:) esetleg add meg az emailed az is jo :)
udv
Előzmény: Törölt nick (3786)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.08 0 0 3786

Biztos valamit rosszul csinálok,de nem megy el a mail igy.

a számom 30- 68 20 987 csőrgess meg és én visszahívlak.

sztív

Előzmény: RaiZ (3785)
RaiZ Creative Commons License 2006.09.06 0 0 3785
dobj egy mailt, talan eladom ugy is..
Előzmény: Törölt nick (3779)
perempe Creative Commons License 2006.09.05 0 0 3784
Jövő nyárig garanciális. Tartozékaival, megkímélt állapotban, kevés expóval eladó. Adok hozzá Case Logic DCB-1 kameratáskát, Soligor cirkuláris polárszűrőt (52mm) adapterrel.
Előzmény: perempe (3783)
perempe Creative Commons License 2006.09.05 0 0 3783
Van egy eladó S20 Pro-m, ennek a nagytestvére.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!