Keresés

Részletes keresés

újmóni Creative Commons License 2014.03.15 0 0 2295

Nem kell ezt túlbonyolítani....

 

Lsd. Aldi.

 

Értékesítés kizárólag háztartási mennyiségben.

Előzmény: v_peti (2294)
v_peti Creative Commons License 2014.03.15 0 0 2294

Lenne egy remek megoldás a vendéglátósok ellen:

 

X termék, ami csak akcióban kapható. 699 Ft. Vásárlói kártyával csak 399 Ft. Vásárlói kártyát csak magánszemély válthat. A céges az más típus, az a számlaadás egyszerűsítését szolgálja, és nem pontgyűjtő. Így kizárható, hogy számlával meg lehessen venni ekkora mennyiséget. Egy kártyára meg csak 3-5 darabot lehetne vásárolni egyszerre.

 

 

v_peti Creative Commons License 2014.03.15 0 0 2293

Láttam már olyan,t hogy X termék mellett csillag, hogy bolti készlet, 6 db.

Előzmény: Degeczi (2285)
Degeczi Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2292

(köszi, de onnan vagy 180 km-re :)

Előzmény: Wormie (2290)
Degeczi Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2291

Az eladó, akitől kérdeztem, semmit nem tudott róla (még annyit sem, volt-e már vagy elfogyott).

Este viszont úgyis mennem kellett visszavinni rossz méretű biciklisnadrágot, és addigra már volt pumpa!

Ha nem is hegyekben, de pár darab. Tényleg az lenne a korrekt, ha ilyenkor kitennének egy táblát: később érkezik.

Azért csodálkoztam reggel, mert egyébként 2e-ért nem rossz vétel - de nem is olyan kiemelkedő, h tömegével vásárolná föl gyorsan vki.

 

Apropó ruhacsere: ez teljesen elcseszett módszer szerint ment!

Szokott módon a zsilipnél egy kifelé haladót vártam meg, h a pénztáraknál ne kelljen bizonygatni: kintről hoztam a visszárút - de most azt mondta a kasszás, menjek be nyugodtan a normál bejáraton, vegyek egy másikat is, úgy vigyem oda neki mindkettőt (korábban ilyenkor ottmaradt a hibás/rossz méretű példány a pénztárnál).

 

Így viszont semmi nem védi meg őket attól, h egy kedves vevő "egyet fizet, kettőt kap" akciót gyártson magának azzal, h csak a korábban megvett cucc blokkjával megy vissza...

Látszik, h német tulajdonú bolt: ott ilyesmi nyilván föl sem merül (bár valszeg nálunk sem lehet nagy a leltárhiányuk, ha ezt engedik)

Előzmény: újmóni (2288)
Wormie Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2290

Nem tudom, merrre laksz, de ha esetleg segítség: most jövök a Nagytétényi útról, és hegyekben áll a biciklipumpa. A nagyból is volt vagy 30 db, de a bringára szerelhetős miniből is min. 15.

 

 

Előzmény: Degeczi (2285)
újmóni Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2289

Most nézem, hogy pl. az aldinál ott van a non-food kínálat alján a szöveg:

 

 

* Kérjük, vegye figyelembe, hogy állandó árukészletünkkel ellentétben ezen termékek csak korlátozott számban állnak rendelkezésre. Ezek az ajánlataink a készlet erejéig érvényesek. Amennyiben gondos tervezésünk ellenére bizonyos termékek a nem várt magas kereslet következtében már az értékesítés első napján elfogynak, úgy ezért szíves elnézését kérjük. Textil és cipő termékeinknél nem minden modell kapható minden méretben.

Előzmény: újmóni (2286)
újmóni Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2288

nem volt kiírva, hogy később érkezik...? Vagy már el is fogyott?

 

Néhányszor már láttam ilyen "disclaimer" feliratot, hogy logisztikai problémák miatt két nappal később jön a meghirdetett cucc...

 

 

Előzmény: Degeczi (2287)
Degeczi Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2287

rendben van, h nem főprofil, de ha már 2 órával a nyitás után nincsen egy meghirdetett akciós cucc, ott vmi komoly gáz van

Előzmény: újmóni (2286)
újmóni Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2286

A non-food szerintem külön kategória.

 

Mindig oda van írva, hogy a készlet erejéig.

Mivel ez nem a sztenderd kínálat, és nyilvánvaló, hogy egy élelmiszerboltnak csak "kiegészítő" profilja. Ettől függetlenül, tudom, volt már bírságolás merevlemez miatt is (aldi).

Előzmény: Degeczi (2285)
Degeczi Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2285

És most is hozzák az épp tárgyalt jelenséget: a mától indult akcióban az álló biciklipumpából már reggel 9-kor nincs egy darab sem...

 

Nem hiszem el, hogy raklappal vitte volna el szervizes, hanem egyszerűen pár darabot ha kaphattak belőle: tényleg rájuk férne már egy alapos bírság!

caterina3 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2284

Pár éve még a Huszti úti Lidlbe jártunk rendszeresen (azóta van közelebb is), és ott tapasztaltunk olyat, hogy kisteherautónyi mennyiséget vittek az akciós termékekből. Gondolom, nem a családnak...

Előzmény: soppingfüggő (2279)
Wormie Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2283

Ezt főleg akkor tapasztalom, mikor 40-50%-os leárazás van. Pl. Mascarpone, vagy más kurrens cucc. Akkor látszik, hogy vendéglátósok vagy hasonló viszonteladók kartonszámra viszik. Sörnél is időnként ....

Előzmény: Degeczi (2280)
Wormie Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2282

az is egy megoldás, ha csütörtökön délben megy a pótrendelés, akkor elvileg azon az akciós héten még megérkezhet(ne). 

 

 

Az eladó csak annyit mondott, hogy megpróbáltak Érdről meg egy másik helyről áthozatni, de ott sem volt már.

Egyébként a Nagytétényi úti üzlet volt a konkrét eset helyszíne.

 

 

 

Előzmény: soppingfüggő (2279)
Wormie Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2281

Nem azt mondta az eladó, hogy raklapostul vitte ki a cuccost, hanem hogy kb. egy fél raklapnyi mennyiség érkezett, és kartonostul szinte mindet elvitte egy ember. És ezt ők nem tilthatják meg.

 

 

Előzmény: soppingfüggő (2279)
Degeczi Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2280

Raklappal valóban nem. De amúgy tényleg gyakran visznek láthatóan nem háztartási mennyiséget minden akadály nélkül (pl. ismerős panziótulajdonossal futottam már össze Lidiben) - de ők gondolom többnyire számlát is kérnek

Előzmény: soppingfüggő (2279)
soppingfüggő Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2279

Ez így csak hangulatkeltés. Én még sosem láttam, hogy raklappal vitték volna az árut. Ki sem fér az ajtókon. :)

Ha tényleg eladták egyben, arról az üzletvetzetőnek tudnia kellett. Tessék ide írni a helyet, ahol ez történt.

Máskülönben úgy néz ki, rendelhető annyira kis mennyiség az akciós árukból, amennyit pillanatok alatt el tudnak adni.

A Penny szindróma kezd itt is alakulni, de súlyos bünti lehet a vége, mert az azért egy kicsit kevés, ha csütörtökön délelőtt már elfogynak a reggel kirakott akciós termékek. (Én a sportszereknél tapasztaltam.)

Remélem az illetékesek is figyelik ezt az oldalt, és megpróbálják jobban felmérni az igényeket, de az is egy megoldás, ha csütörtökön délben megy a pótrendelés, akkor elvileg azon az akciós héten még megérkezhet(ne). 

 

BONNIE Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2278

És a bolt bejáratánál is ki van írva.

Előzmény: újmóni (2277)
újmóni Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2277

Még egy szösszenet erejéig visszatérve ehhez a témához, most olvasom az aldi weboldalán, mindenhol ott van a szöveg alul:

 

 

Értékesítés kizárólag háztartási mennyiségben

 

 

 

 

 

Előzmény: újmóni (2263)
caterina3 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2276

:-DD

Előzmény: újmóni (2275)
újmóni Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2275

FB-on találtam.... :-)))))))))))))))))))))))))

 

 

újmóni Creative Commons License 2014.03.06 0 0 2274
újmóni Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2273

Hát akkor nem fogok meggazdagodni a 299 ft-os gyömbérből...

 

Viccvót. :-DDD

 

Látom, most már mozzarella van a fő helyen.

 

 

Előzmény: Degeczi (2271)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2272
Előzmény: Degeczi (2271)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2271

Az édes-savanyú mártás az, ami valóban 399 helyett 259, ezt ronthatták el, amit aztán javítottak (a most kinnlévő flash-ben már jó), de te már hamarabb megnézted, és a böngésződ elcache-elte magának a régi verziót

 

nyomj egy ctrl-f5-öt rajta, és letölti az aktuálisat

 

(mondjuk persze ha így van, az oldal karbantartójának is a sara, hiszen erre illik gondolni, és más névvel vagy látszólagos verzióval föltenni a javítást, és akkor nem történik ilyesmi)

Előzmény: újmóni (2270)
újmóni Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2270

Ez biztos...???

 

A nyomtatottban nyilván érvényes lehet a felelősséghárítás, ha egy hűtőszekrény mellé 89.000 ft helyett 89 ft-os ár kerül. No de itt nem ennyire durva a különbség... Csütörtök óta még senki nem vette észre?????

 

 

 

 

Előzmény: Degeczi (2269)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2269

weboldalak technikai hibájára ez természetesen nem vonatkozik

(de még nyomtatott katalógusokban is ott a sajtóhiba miatti felelősséghárítás)

Előzmény: újmóni (2268)
újmóni Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2268

ooops....  Viszont az én oldalamon - mármint amit printscreen-eltem, még mindig a 259 ft látható.

 

Most kéne venni nagyobb mennyiséget. :-DDD

MErt ugye a fogy.véd. törvény értelmében....

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700155.TV

Az ár feltüntetése

14. §23 (1) A fogyasztót - a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel - a külön jogszabályban meghatározottak szerint írásban tájékoztatni kell a fogyasztóknak megvételre kínált termék eladási áráról és egységáráról, illetve a szolgáltatás díjáról.

(2) Nem kell alkalmazni e § rendelkezéseit az árverés útján értékesítendő termékre, ha annak kikiáltási (induló) árát az árverési tájékoztató meghatározza.

(3) Az eladási árat, az egységárat, illetve a szolgáltatás díját egyértelműen, könnyen azonosíthatóan és tisztán olvashatóan kell feltüntetni.

(4)24 Az eladási árat és az egységárat, illetve - határon átnyúló szolgáltatásnyújtás kivételével - a szolgáltatás díját Magyarország törvényes fizetőeszközében kifejezve, a fizetőeszköz nemét (forint) vagy annak rövidítését (Ft) megjelölve kell feltüntetni.

(5) A termék eladási áraként és egységáraként, illetve a szolgáltatás díjaként a fogyasztó által ténylegesen fizetendő, az általános forgalmi adót és egyéb kötelező terheket is tartalmazó árat kell feltüntetni.

(6)25 Ha a termékre vonatkozó kereskedelmi kommunikáció megjelöli a termék eladási árát - amennyiben jogszabály eltérően nem rendelkezik -, az egységárat is meg kell adni.

(7) Több eladási ár vagy szolgáltatási díj egyidejű feltüntetése esetén a vállalkozás köteles a feltüntetett legalacsonyabb eladási ár vagy szolgáltatási díj felszámítására.

Előzmény: aagica (2266)
caterina3 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2267

Akkor igen. Köszi szépen!

Előzmény: aagica (2266)
aagica Creative Commons License 2014.02.24 0 0 2266
Előzmény: caterina3 (2265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!