Keresés

Részletes keresés

katica.v Creative Commons License 2018.03.18 0 0 2170

Földszintes családi ház.Egyszerűsített készülék csere lesz.

Ilyenkor fizetni kell "egyszerűsített gázátadás" címszóval ??

Előzmény: Korundos (2157)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.18 0 0 2169

meggyőzni úgysem tudlak, nem akarlak. igazad van!

Előzmény: t.lantos (2168)
t.lantos Creative Commons License 2018.03.18 0 0 2168

Az autoknal vannak olyan muveletek, amiket evente el kell vegeztetni.

Viszont a gazkazannal nem kell olajat cserelni.

Legkondi detto. Amit azon karbantartaskent csinalnak, az egy vicc.

De megneznem, hogy egy zart egesteru kazannal megis mibol all az eves karbantartas. Leginkább semmibol.

Aminek nincs baja, azt nem kell megjavitani.

Előzmény: Törölt nick (2158)
Korundos Creative Commons License 2018.03.17 0 0 2167

Azért a kamut bizonyítani kell !  

 A szerelők által lenézett laikus   tényleg nem tudhatja mi a hiba.

Előzmény: Törölt nick (2166)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.17 0 0 2166

garanciális hiba javítás ingyenes. kamu hívás kiszállási díj plusz rezsi óradíj.

 

Előzmény: Korundos (2165)
Korundos Creative Commons License 2018.03.17 0 0 2165

 Nem a szervizesekről beszéltem, hanem a gyártók és kereskedők helytelen gyakorlatáról.

 

 Sőt ha lenne olyan tökös a lakosság, akkor a le nem járt garancia jegyekkel nagyon kellemetlen helyzetbe hozhatná a garanciáli szervizeseket.   Az idő terminus vége felé  csak úgy kihívná  vélt meghibásodás  miatt.

 

 A  garancia   egy kétélű fegyver is lehet... csak tudni kell használni a fegyvert.

 

 pl.  kb. 10 éve vásárolni szerettem volna egy gáztűzhelyt  egy neves /??? / kereskedésben.  Mondtam  pb  gázra lesz a tűzhely, tehát mellékelje  a gyártó által eleve szállítandó  pb. gázfúvókákat.

 Mondja a kerekedő segéd, hogy azt majd hozza  a szervizes, aki üzembe helyezi. De hát mondom  azt had én döntsem el, hogy  kivel és hol helyeztetem üzembe.

 csak kötötte az ebet a karóhoz  így egyszerűen otthagytam őket.

 Aztán vettem másutt   olyan tűzhelyt ami  eleve  pb. gázra volt beállítva. A készülékeket   a gyártóknak eleve nyomáspróbázni kell és ezt manapság ( már vagy  25-30 éve csak földgázra végzik )

 

 

 Valamikor régen  úgy,  60 éve amikor kezdődött a gázfelhasználás... először csak palackos volt pl. a reduktort eleve az un.  üzembehelyező  szerelő hozta, akinek meg kellett győzödnie  a készülék és annak elhelyezésének biztonságos voltáról (gáztömörség,   légcsere  és pb - nél a direkt pince lejárat )  és a használókat a minimális ismerettel el kellett látni.

  Ma már annyi  gázreduktort veszel amennyit akarsz.

 Majd később a földgáznál is hasonló szigorú gyakorlat volt érvényben.

Előzmény: Törölt nick (2164)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.16 0 0 2164

szerintem értelmezési hiba van a levesben.

Ma a törvények 2 év garanciát köteleznek a gyártókra, de mivel azért nem veszélytelen üzem ez illik évente átvizsgáltatni a kazánt. Egyébként a fogyasztónak ez kötelessége is lenne. ennek elmulasztása semmilyen szankcióval nem jár. A piacon lévő összes gyártó ragaszkodik az 1. éves karbantartáshoz ehhez köti a 2. éves garit.

Hiszen amúgy is  kötelezettsége az éves karbantartás. Szerintem ha egy gyártó azt mondja hogy éves leigazolt karbantartás mellet én 5 évet adok garanciát. nem azt tükrözi hogy szar a masina , nem azt sejteti hogy szélhámos banda.

A fogyasztónak mindig joga volt eldönteni él e a felkínált lehetőséggel, semmi kötelező dolog ebben nincs.

Minden szervizes örül ha az ügyfél nem rendel karbantartást.

Én kifejezetten szeretem! Mért jó ez nekem? : ha mondjuk 3. évben beszarik valami akkor kimegyek megjavítom , ügyfél fizet.

Garban ugyanez : Munkalap, megrendelő, anyagelszámolás,hibás alkatrész postán  csomagolás után feladni. utalásos számla a gyártónak. garancia jogosultság vizsgálata után a gyártó nagyon nyomott áron fizet valamit.

Hidd el minden szervizes szereti ügyfelét kinek nem kell a garancia!!!

Előzmény: Korundos (2161)
Korundos Creative Commons License 2018.03.16 -1 0 2163

Amúgy ez az általam  kényszerszolgáltatásnak nevezett valami  főleg a gázkészülékeknél fordul elő  és talán az autóknál.

 

 A gázkészülékeknél / tűzhelyek  , kazánok, vízmelegítők, konvektorok / van még az un.    szakszervíz általi kötelező  beüzemelés. Ennek a lényege, hogy  az üzembe helyezés előtt még a szerelőnek egy utólsó biztonságtechnikai ellenőrzést kell végezni  - a megelőzöeken kívül  - és a használót  ki kell oktani a szabályokról. A gáz ugyanis egy veszélyes üzem, tehát nem a garancia miatt van ez az üzembe helyezés,  hanem a biztonság miatt. Némely gyártó persze próbálkozott másfajta készülékeknél is ezzel a kötelező üzembehelyezéssel, de általában megbuktak.   Főleg a villamos készülék gyártók vágya ez. 

Korundos Creative Commons License 2018.03.16 -1 0 2162

 Hát azt nem neked kell érteni,   a halandók   csak feltételezik, a bíróság pedig megállapítja vagy sem. De csak, akkor ha keresetet nyújtanak bé.

Előzmény: Törölt nick (2160)
Korundos Creative Commons License 2018.03.16 0 0 2161

 Ha már beszart,  egy autó akkor meg kell javíttatni !

 

 Ez persze nem jelenti azt hogy a műszaki  tárgyakra/készülékekre nem kell odafigyelni. Figyelni kell és a  szükséges  karbantartásokat el kell végezni, de azokat az ügyes tulaj is meg tudja sk. csinálni.

 pl.  évek óta   sk. az olajcsere, saját normaidőm  45 perc, ugyan így a téli - nyári kerékcsere, itt általában  1 óra alatt végzek.  Ugyan így a  folyadékok utánpótlása, sőt az akkutöltés is sk. keréknyomás  stb.

 Viszont az egyebeket  már  az általam jónak ítélt szakemberrel végeztetem.

 Na de vissza erre  a kazán   kötelező szervizelésre. Mit is kell  kettő év után karbantartani... a tisztításon felül   ?

 Elvileg ennek kellene lenni leírt protokoljának.

 Mert bizony a hiba,  a meghibásodás  és a karbantartás elmulasztása között objektív összefüggésnek kell lenni.

 Amúgy  állításom szerint egy kapcsolt  kényszerszolgáltatás, ami alkotmány ellenes is lehet.

Előzmény: Törölt nick (2158)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.16 0 0 2160

juj bennem a hiba de én nem értem :(  mi az alaptörvény ellenes?

Előzmény: Korundos (2159)
Korundos Creative Commons License 2018.03.16 0 0 2159

Nevetséges !  ! 

 

Bizony az, sőt ha nagyon belegondolunk akár  alapjog ellenes is lehet. Csakhogy az állampolgárok ezért nem pertelik a hatáskörüket túllépő... túlterjeszkedő kereskedőket és gyártókat.

  Ha valami elromlik a vállat garancia idő kereteiben, akkor a tényleges hiba miatt kell  megállapítani, hogy  javítanak vagy em. ez egy törvénytelen kapcsolt szolgáltatás.

 

 

 Eleve tudják , hogy  kicsi a valószínűsége a hibának, ha lesz is, azt a kötelező karbantartások bevételei  bőven fedezik.

 

 Így van ez az autóknál is.  A legutóbbi opelemre  2 év garanciát vállaltak.... ugyanúgy   évente kötelező szervizeléssel, ráadásul  szakszervízben. Az elsőre elvittem, aztán soha.

 Írtak is , hogy vigyem én meg visszaírtam, hogy ha tovább zaklatnak , következményei lesznek.

 Természetesen   az általam jónak tartott szervizekbe elviszem amikor  úgy vélem szükséges.

 

 Ugyan ez a  Sanuiel D.. kazánnál is. csak az elsőre hívtam a karbantartót, a másodikra már nem.

  Nagyon formálisak ezek a karbantartások, kimerülnek némi porszívozásban és cirógatásban... ha elromlik, akkor viszont a konkrét hibát úgyis meg kell javítani.

 

 A kazán 7 éves az opel pedig   egy híján húsz !! Mind a kettő kitűnően működik  !

 

 Amúgy minden  2 -3 évnél nagyobb garancia vállalás eleve szélhámosság.

 Tudják a gyártók és kereskedők , hogy az ennél hosszabb idő után bekövetkező hiba esetén kibújhatnak a felelősség alól.

Mivel a vevő vagy

elfelejti az évenként  szervizelést, vagy

a papírok kallódnak el  , vagy

 kimagyarázzák magukat, vagy 

eleve tudják ,hogy ők akkor már régen átalakulnak stb.

Előzmény: golyo13 (2155)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.16 -1 0 2158

buta duma de nagyon. remélem ezzel az elvel az autód se viszed szervizeltetni csak ha már beszart!

Előzmény: golyo13 (2155)
Korundos Creative Commons License 2018.03.16 0 0 2157

  De   K... előbb azért tisztázzunk valamit.  A ház az egy fölszintes cs. ház vagy egy  többlakásos társasház  egy lakása  ?

 mert a jelenlegi jogállás szerint  kémény ellenőrzés csak a társasházak lakásaiban van.

 Tehát elviekben   a cs. házaknál  lehet /igaz nem szabad /  kazánt cserélni.

 Kiépítteted  szakszerűen  a füstelvezetést, majd felszerelteted az új gázkazánt.   Elvileg csak a következő  gázmérő cserénél bukhatsz le, ami annyi hogy kizárnak a gázszolgáltatásból.

 Viszont ha baleset lesz, akkor a törvény lesúlyt rád  a baleset nagyságának a mértékében.

 

 

 "Volt ma kint egy szaki...profinak tűnt,de felhívta a biztonság kedvéért...."

 

 Minden gázszerelőnek profinak kell lenni, biztonságosan, gáztömören kell szerelni, olyan anyagokból amit a szabványok előírnak vagy a terven rajta van.

 A jogi bizonytalanságok megoldása nem a feladatuk.

Előzmény: katica.v (2151)
Korundos Creative Commons License 2018.03.16 0 0 2156

 Kicsi a valószínűsége mivel a kémény lesz teljesen más.

 Új füstelvezetőt kell kiépíteni  és azt a kéményseprőkkel jóváhagyatni.

 Ez bizony költséges valami lesz !!

Előzmény: katica.v (2151)
golyo13 Creative Commons License 2018.03.16 0 0 2155

Nekem ilyen van, de még egyszer NEM LESZ, LE LEHET SZARNI AZ 5 ÉV GARIT, HA ÉVENTE SZERVIZELIK, majd utána beszarik (100 E jav. ktg.)

Ha nem szervizelik,  - MERT ANNYIRA JÓÓÓ, -akkor az 5-szöri elmaradt karbantartás díjából ki tudtam volna fizetni a gari időn túli javítást....

Ha nem jönnek évente, akkor már 3 éves korában elromlott volna ????

 

Nevetséges !

 

Ui: 5év gari AKKOR ÉL. HA 5X KISZÁLNAK KARBANTARTANI A PÉNZTÁRCÁD ( is !!! )

Előzmény: Törölt nick (2154)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2154

immergas victrix tt  nagyon jó, 5 év gari. 

De én elfogult vagyok!

Előzmény: homokj (2152)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2153
Előzmény: katica.v (2151)
homokj Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2152

Sziasztok.

Kondenzációs gázkazán csere előtt állok.

Azt szeretném kérdezni ,hogy van-e esetleg tapasztalatotok,jók és rosszak egyaránt erről a két készülékről:

 

                                 - IMMERGAS victrix 24 TT 2 ERP

 

                                 - BAXI PRIME 24 ERP

 

Ezt a két belépő készüléket néztem.Vagy valami ötlet esetleg ,hogy kb. ennyiért milyen kombi kazán lenne a jó választás.

 

Előre is köszönöm.

katica.v Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2151

Kombi cirkó helyett kondenzációs kerül,teljesítményre ugyan akkora.

Volt ma kint egy szaki...profinak tűnt,de felhívta a biztonság kedvéért a Tigáz-t és konkrétumot ott sem tudtak mondani hogy mehet e egyszerűsítettbe😂

Előzmény: t.lantos (2148)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2150

egyszerűsített cserénél nem kell tipusazonosnak lennie. az hogy terv van az nem jelenti hogy viszik a merőt!

Előzmény: t.lantos (2148)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2149

minden nemű vezeték nyomvonal változás.

nem számít terméseztessen ha elzáró vagy flexicső csere történik.

de ha gázcsőből kell levágni és egy menetvágás után az elzárót fel lehet tenni akkor ugye senki nem emléxik hol volt az a csap :-)

igy ha kell nem hivatalosan ici pici átalakítást azért lehet.

ecerüsített Készülék cserénél a teljesítmény számít , típus azonosnak nem kell lenie.

szolgáltatóknál azért van hogy kicsit más a rend de ez a hivatalos .

Előzmény: a tömeg az tömeg (2147)
t.lantos Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2148

Csak ha mas fajta kazan kerul fel, az uj terv, ha uj terv, akkor elvileg viszik a gázórát is.

Előzmény: Törölt nick (2145)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2147

 Konkrétan milyen átalakítás ?   

 Pl. hegesztés egy hosszabbításhoz. De elvileg ez is csak az acélcsövekre vonatkozik.

 

 Anno nálam egy   bővítésnél  a rézcsőbe betettek egy  T idomot, onnan  3 m vezeték egy tűzhelyhez , a végén a szabályos  flexi cső. Mind ezt feketén  . Igaz  gáz vezeték építési vállalt volt.. Mire  a tervezőt megtaláltam,  már minden kész volt... mondta a kivitelező   ne foglalkozzam vele.

 A rézcső kötések  press technológiával készültek , amit én sajtolásnak neveztem, a szaki pedig következetesen kijavított. /de hát nem nyelvész /.

 A lényeg ingyen,  bónuszként készítették... azóta volt mérőcsere, sőt vizslatás is  és mindent rendbe találtak   12 éve.

 

Előzmény: Törölt nick (2145)
katica.v Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2146

Köszönöm,majd résen leszek😂

Előzmény: Törölt nick (2145)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2145

gázórát csak akkor kell levetetni ha a vezetéken átalakítás történik!

 

Előzmény: katica.v (2144)
katica.v Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2144

Mivel kombi cirkot csereljük kondenzaciosra,a kondenzációshoz más kémény szükséges,nálunk a régi kéménybe teszik az uj készülékhez szükséges kéményt...

Itt már e miatt szukseges a gazterv??A gázvezetéken nem történik változtatás,miért kell a gázórat leszerelni?? 

Előzmény: Törölt nick (2143)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2143

ha a gázcsövön nem történik átalakítás akkor nem kell terv, akkor az óra maradhat fenn. ha a kivitelezö tudja a dolgát akkor a szolgáltató fele csak bejelentési kötelezettség van.

Előzmény: katica.v (2142)
katica.v Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2142

Sziasztok!

Régi kombi cirkónkat szeretnénk kondenzációs kazánra cserélni.

Tudnátok segíteni,hogy ehhez elegendő az egyszerűsített kazáncsere a Tigaz felé,tehát nem kell gázterv vagy ehhez már kell??

Szénmonoxid visszaáramlás törént,a belső gázcsapot lezárták....

Több "szakembert" megkérdeztünk,valaki szerint le kell a gázórát is szerelni és majd vissza,valaki szerint nem...mindenki mást mond...

Várom segítőkész válaszaitokat,köszönöm.

 

 

csabax68 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2141

ha jól emlékszem egyik sem az,

Előzmény: Törölt nick (2140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!