Keresés

Részletes keresés

Orser Creative Commons License 2004.07.13 0 0 130


Legalább a FEG-et helyesen irtam... :))

( bár gondolom igy még helyesebb: "FÉG" )


Szóval akkor bármilyen kezdö fegyvermester ( vagy egyéb hozzáérto )
is tudna olyen jó,vagy jobb fegyvert késziteni mint a "nagyok" ha
figyelembe veszi a piac igényeit,
bevezet egy minoségbiztositási rendszert,
és kis kreativitással valami ujat csempész a fegyverbe...

èn is igy sejtettem...

A nagyok "csak" azért nagyok mert jó szakembereik, és nagy tokéjuk van.
Előzmény: gvass1 (127)
belic Creative Commons License 2004.07.13 0 0 129
Hello!

MIlyen tulajdonságai vannak egy STI-nek, egy PO-nak, vagy egy Tangfoliónak
ami miatt csak azok valók IPSC-re?


Szo sincsen arrol, hogy CSAK ezek valok az IPSCre. En inkabb azt mondanam, hogy ha egy (epp mukodo) FEG-P9M-mel sikerult elerni 90-95%-ot, akkor CSAK azert nem nyerted meg a versenyt, mert ilyen pisztolyod van. De aki 40%-ot er el, az egy halom penz rakoltesevel elerhetne 44%-ot is, ha a fenti pisztolyok egyikevel lone

Bel
Előzmény: Orser (118)
belic Creative Commons License 2004.07.13 0 0 128
Hello!

Mikor és hol lesz legközelebb IPSC verseny? Nem igazodok ki sem az MDLSZ sem a MAGICS lapjain se .

MDLSZ fotitkari infok
Soretes: juli 31-1[link3[, revolver: szept.4., pisztoly: szept. 11.

Ja és mitől lesz az egyik versenyre 2500 Ft a beugró és a másikra 85 Euró?

Az MDLSZ ajanlasa szerint 500 Ft/palya a nevezesi dij, igy egy kisebb II-es szintu 5 palyas verseny nevezesi dija 2500 Ft, egy nagy III-as szintu 20 palyas verseny (pl. Benelli kupa)nevezesi dijja 10 000 Ft.
Az, hogy a MAGICS miert ker egy 15 palyas, legjobb tudomasom szerint NEM level III versenyert 85 eurot, az jo kerdes.

Bel
Előzmény: Player11 (121)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 127
"Igazából az érdekelne hogy mit tud egy berettát, egy S&W-t, vagy egy Waltert gyártó vállalat amit a FEG ( vagy bármilyen fegyvergyártó muhely ) nem? " A Berettat (es az olaszokat) most hanyagoljuk, a Walthert meg TH-val irjak:-)) Amit a FEG nem tud: - korszeru, a piaci igenyeknek megfelelo modelleket gyartani es jol eladni - innovativ megoldasokat bevezetni - de legfokeppen: olyan, hogy korszeru gyartasi megoldasok, es MINOSEGBIZTOSITAS, naluk nem letezett Frommer Rudolf ota.
Előzmény: Orser (126)
Orser Creative Commons License 2004.07.13 0 0 126


Nagyon érdekes...

Hát én szentségelnék azért hogy veszek egy méreg drága
fegyvert és azzal kell kezdenem hogy még ugyanannyiért
át kell épittetnem.

De térjünk vissza a FEG-re!
Van ötleted mi az akadálya annak hogy jó minoségu fegyvereket gyártsanak?

Igazából az érdekelne hogy mit tud egy berettát, egy S&W-t, vagy egy Waltert
gyártó vállalat amit a FEG ( vagy bármilyen fegyvergyártó muhely ) nem?
Előzmény: gvass1 (124)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 125

"Ahogy igy elnézem a 3-as ponton ( kis elsotési ero ) kivul akár egy hadi,
vagy polgári célu fegyevernek is elonyos tulajdonságai lennének. "

 

No, azert nem teljesen.

Nehez fegyvert nehez hordani, a nagy kezeloszervek akaratlan mukodtetesukkel gondot okozhatnak - lasd veletlen tarkioldas a versenyen nem kerulhet az eletedbe stb.

 

A tisztan sportra optimalizalt fegyverek altalaban mar nem jok sem szolgalati sem onvedelmi celra.

Előzmény: Orser (120)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 124

"De hát maga a gyártó nem kapja visszajelzést hogy szar terméket gyárt?! "

 

A dolog nem igy mukodik, a teljesen laikusokon kivul (akik meg nem meregdraga STI-t vesznek ugyse) odakint mindenki tisztaban van vele, hogy az M1911 (2011) klonokat elso loveszet elott oda kell adni fegyvermesternek, aki jo sok penzert a felet kidobja a szemetbe, kicsereli custom alaktreszekre, es ahol kell, ott befejezei a gyartast.

 

Ott erre van penz, szakember, egesz iparag, nomeg szakertelem. Mifelenk nincs, itt azt hiszi mindenki, hogy valami attol, hogy kurvadraga, mar versenyt fog nyerni. Ezutan, ha ez nem sikerul, akkor meg azt hiszi emberunk magarol, hogy fegyvermester, es tonkrereszeli az egeszet.

Előzmény: Orser (123)
Orser Creative Commons License 2004.07.13 0 0 123


De hát maga a gyártó nem kapja visszajelzést hogy szar terméket gyárt?!

Pont ez nem világos mondjuk a FEG-gel kapcsolatban is...
MIért gyárt gyenge pisztojokat?

( hiányzik a szakértelem, vagy a toke hogy jobb gépeket vegyenek,
vagy az eladási árat akarják alacsonyan tartani ??? )
Player11 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 121

Szisztok!

Mikor és hol lesz legközelebb IPSC verseny? Nem igazodok ki sem az MDLSZ sem a MAGICS lapjain se .

Ja és mitől lesz az egyik versenyre 2500 Ft a beugró és a másikra 85 Euró?

Orser Creative Commons License 2004.07.12 0 0 120


èrtem.
Köszi!

Ahogy igy elnézem a 3-as ponton ( kis elsotési ero ) kivul akár egy hadi,
vagy polgári célu fegyevernek is elonyos tulajdonságai lennének.

Furcsa hogy azt mondod az STI-re hogy csak hosszas butykölés után
lesz megbizható.
Én ugy tudtam hogy a STI-t kis szériában kézzel rakják össze kifejezetten versenycélra.
Ebbol arra következtettem hogy az csúcs minoségu drága szerkezet.

Tévedtem?
gvass1 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 119
"( lehet hogy nem mindenki ért egyet a felsorolással, ezesetben ugy is kérdezhetném hogy milyen pozitiv tulajdonságokkal kell rendelkeznie egy IPSC fegyvernek hogy mindenkiböl elismerést váltson ki ) " Pusztan teoretikusan: 1. megbizhatosag (na, ez a fent emlitetteknel csak hosszas kezi butykolessel, alkatreszcserevel szokott megtortenni) 2. jo ergonomia, kezre eso, nagymeretu kezeloszervek (na, ez ugye lehet szubjektiv is) 3. kis erovel mukodo elsutes, rovid trigger-reset (gyors, kontrollalt raduplazasok) 4. gyors tarcsere lehetosege (tartolcser), nagy tarkapacitas 5. jol lathato iranyzekok (standardnal) 6. kis hatrarugas/felcsavaro erok - nehez fegyver, vastag cso, alacsonyan fekvo csotengely
Előzmény: Orser (118)
Orser Creative Commons License 2004.07.12 0 0 118


Üdv!

Elolvastam a utóbbi 4 oldalt.

Ès kiváncsi lettem...

MIlyen tulajdonságai vannak egy STI-nek, egy PO-nak, vagy egy Tangfoliónak
ami miatt csak azok valók IPSC-re?

( lehet hogy nem mindenki ért egyet a felsorolással, ezesetben ugy is kérdezhetném hogy
milyen pozitiv tulajdonságokkal kell rendelkeznie egy IPSC fegyvernek hogy mindenkiböl
elismerést váltson ki )


hunserv Creative Commons License 2004.07.12 0 0 117

SIG ugyben (ha meg meglesz addig) juli vegen tudok nyilatkozni

S mi ujsag a Teve (bar inkabb Futrinka) utcaban? ;)

gesztesigabor Creative Commons License 2004.07.06 0 0 116

Hali,

 

6 eves a Sig P228 - m, meg 4 ev muszaki van ra.

Elso tulajtol vettem ( rendor volt, ez minden elarul arrol hogy mennyit hasznaltak...)

En kb. 5000 lovest tettem bele, de minden loveszet utan pucoltam rendesen.

Amin latszik hogy hasznalt az a tok es a szan, ez sajnos Sig jellegzetesseg.

Ezert is adom 120e-rt oda.

Hivjal fel ha tudsz valakit, jo lenne a penz nyaralasra :-))

Kydex tokot + Hogue gumimarkolatot + 2 tarat adok melle.

 

udv

geg

 

 

 

Előzmény: hunserv (115)
hunserv Creative Commons License 2004.07.06 0 0 115

Okes, koszonet.

 

Hja, elment mar a sig 228? mennyi loves van benne / mennyi idos? elvileg tudok ra vevot. Lehet meg is csorgetlek.

Előzmény: gesztesigabor (114)
gesztesigabor Creative Commons License 2004.07.06 0 0 114

holnap vagy jovo het hetfon megyek tevegelni

utana megirom itt

 

udv

gef

Előzmény: hunserv (113)
hunserv Creative Commons License 2004.07.06 0 0 113
Apropo, amit telefonon beszeltunk megtortent vagy meg nem volt idod "Tevegelni"?
hunserv Creative Commons License 2004.07.06 0 0 112

Hehem, szerintem meg ocsmanyak a glockok, de hat mindenkinek mas az izlese, valaki meg a vektort is megveszi, pedig ritkaronda szerkentyu.

Reszvetem a ketdarabos korlat miatt, en is megtapasztaltam mar ezt az idiota torvenyi hatast, amikor fajo szivvel meg kell valni egy jo vastol. Ha nem kompakt sig lenne akkor jelentkeznek is erette...

Nincs ismerosod szlovakiaban? Atjelentkezel oda, s mar nem is erint a hulye korlat (meg mas barom szabaly sem) Pl engem az is bosszant, hogy magyaron otevente belecsesznek idiota belyegeket a vasba... sehol mashol nincs ilyen tudtommal. (javitsatok ki ha tevedek)

En a magyar kaka helyzet miatt gorcsolok azon, hogy belgiumban legyenek az ilyen ugyeim intezve. Eloszor hulyenek neztek az itteniek, mert mondjak, hogy jajjj, nem ugy van am az, itt belgiumban engedelyre adjak am fegyvert meg regisztralni kell minden egyes darabot (te jo eg, mekkora szemetseg)

Hehem, aztan felhomalyositottam oket, hogy magyaron meg engedelyre sem :) azazhogy engedelyt nem adnak ki. De ezt mar sokezerszer kitargyaltuk.

Előzmény: gesztesigabor (111)
gesztesigabor Creative Commons License 2004.07.06 0 0 111

Tobb dolog miatt vettem meg a Glock 17-t:

 

- IPSC productionben akarok vele versenyezni es ott szamit a +4 loszer a Sig-hez kepest ( a P228 -nak 13-s tara van).

IDPA versenyeken mindegy, ott 10-s limit vonatkozik mindegyik pisztolyra.

 

- Nekem szemely szerint jobban bejon az allando 2,5 kg-os sutes , a Sig DA/SA ( 4,5 - 2 kg) kepest, bar a Sig-nel lagyabb sutessel rendelkezo gyari ontolto pisztolyt keveset lattam....

Az allando sutesi ero akkor is fontos amikor csak eros vagy csak gyenge kezzel kell lojjel.

 

- A harmadik legfontosabb indok teljesen szubjektiv, egyszeruen tetszenek a Glock-ok :-)

 

 

A Sig-t szivesen megtartanam, de sajnos 2 sport maroklofegyvernel tobbem nem lehet, ezert kell eladjam.

 

udv

 

GeG

 

Előzmény: Player11 (108)
hunserv Creative Commons License 2004.07.06 0 0 110
Player: Mail ment.
hunserv Creative Commons License 2004.07.05 0 0 109
Player, nah, ha erdekel a toltikeles (lentebb mar irtam reszletet) akkor dobj mailt
Player11 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 108

Te Gábor! Már tök régóta árulod ezt a SIG-et. Most meg vettél egy Glock-ot?

Mit tud a Glock amit a SIG nem?

Előzmény: gesztesigabor (98)
hunserv Creative Commons License 2004.07.05 0 0 107
Akkor meg tuti az anyagot sporoljak. Eh, a regi szep idokben nem mertek ilyenekkel jatszani ;) Ezert is szeretnek par custom sajat gyartasu joszagot, azt en csinalnam, tudnam mit teszek bele ;) 4140CrMo ennel lejjebbb nem adnam... hehem, jo kis szerszamacel, vagy hasonlo, igaz, sokkal nehezebb memunkalni, de ha egyszer kesz van sokkal tartosabb mint egyebek (abbol lehet kecseset is alkotni)
Előzmény: gvass1 (106)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 106

"Nah, akkor nem ertjuk egymast.

Jo fegyvernek a 4140 CrMo otvozet hokezelve.

ha ugyanezt preciziosontik, es hokezelik akkor nem kapnak gyengebb anyagot, tehat "

 

Hi,

valszeg gyartastechnologiailag telejsen igazad van.

 

Viszont a tapasztalatok azt mutatjak, hogy amelyik "MIM-pisztoly" olyan, mint egy darab tegla, az nagyon faszan birja, ami viszont kecses formaju, az darabokra esik...

Előzmény: hunserv (105)
hunserv Creative Commons License 2004.07.05 0 0 105

Nah, akkor nem ertjuk egymast.

Jo fegyvernek a 4140 CrMo otvozet hokezelve.

ha ugyanezt preciziosontik, es hokezelik akkor nem kapnak gyengebb anyagot, tehat valoszinusitem, hogy vagy elcsaesznek valamit a technologiaban vagy sporolnak az anyaggal es masbol csinaljak a cuccot. Egyebkent a 4140 nel vannak jobb anyagok is fegyver celra, de ez a leggazdasagosabb hagyomanyos megmunkalas eseten, prec ontesnel szivosabb anyagot is alkalmazhatnanak na hem vernek fogukhoz a garast. Mondjuk ha orokeletu pisztolyt csinalnanak akkor hamar telitodne a piac ;)

Előzmény: gvass1 (103)
gesztesigabor Creative Commons License 2004.07.05 0 0 104

Azert gyorsan tegyuk hozza, hogy ez nem nevezheto altalanos problemanak a PO-nal.

Pl: jobb CZ-knek minden versenyen eltorik a szanakasztoja .... :-)))

 

A reklamduma tenyleg szar volt, annyira nem kellene isteniteni ezt a

z uj cuccot a PO-nak.

A regi PO-k szerintem megbizhatoak, csak gyakran kell oket pucolni, ennyi.

 

 

udv

 

GEG

 

 

 

 

Előzmény: gvass1 (103)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 103
"Pedig a precizios ontes jo dolog... szerintem valami tervezesi bibijuk lehet, vagy nem megfeleloen hokezelnek ;) Esetleg az anyagon sporolnak? hm, pedig komolyabb alkatreszeket is csinalnak precizios ontessel, szoval fura a dolog szamomra. Lehet, hogy csak ott a hiba, hogy nem ellenorzik az ontott darabokat van-e bennuk zarvany" Hi, imho nem (csak) errol van szo! Nincs a MIM-mel semmi baj, ha eleve ehhez tervezik, meretezik az alkatreszeket, lasd remesen ronda, de elpusztithatatlan, vaskos Ruger pisztolyok. Az M1911-eknel azonban eredetileg nem MIM-re vannak meretezve az alkatreszek, es ha azt gyengebb anyagbol keszitik, akkor hamarabb fognak torni.
Előzmény: hunserv (102)
hunserv Creative Commons License 2004.07.05 0 0 102
Pedig a precizios ontes jo dolog... szerintem valami tervezesi bibijuk lehet, vagy nem megfeleloen hokezelnek ;) Esetleg az anyagon sporolnak? hm, pedig komolyabb alkatreszeket is csinalnak precizios ontessel, szoval fura a dolog szamomra. Lehet, hogy csak ott a hiba, hogy nem ellenorzik az ontott darabokat van-e bennuk zarvany
Előzmény: gvass1 (101)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 101
"GVASS: ez a hir honnan van? ;)" Egy jenki felhasznaloi forumrol. Talalni ott meg ripityara tort Kimbereket es hasonlokat. Ennek fo oka a MIM (Metal Injection Molding, de inkabb: Mostly Inferior Material) alkateszek tulzott merteku alkalmazasa. Ezek tornek, repednek.
Előzmény: hunserv (100)
hunserv Creative Commons License 2004.07.05 0 0 100

GVASS: ez a hir honnan van? ;)

mondjuk a Paraordnance reklamszovege anno mikor eloszor lattam kiakasztott.... ezek szerint a regebben gyartott paraordnancok szarok?

Előzmény: gvass1 (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!