Keresés

Részletes keresés

rutintalan Creative Commons License 2004.07.07 0 0 1594

Sziasztok!

 

Előre is bocsi az amatőr kérdésekért, de még csak pár napja van gépem, és nem szeretném máris elszúrni!

 

1. A Depón rendeltem a masinát, az AV Planet nevű üzletben vettem át, és ha már ott voltam, vettem hozzá akksit+töltőt is. Remélem, nem volt túl elhamarkodott lépés... Az eladó kétféle GP töltőt ajánlott, az egyik 7000valahányszáz Ft-os, elemlámpás izé volt, mondtam, hogy nekem ilyen extrák nem kellenek. Ekkor egy szintén GP-t mutatott, 5000 Ft. A benne lévő akksikra (ugye 4 db) ezek vannak írva: GP 2100 series, Recargeable NiMh AA HR6

210AAHC 1,2V typical 2050 mAh

Standard Charge 16Hrs at 200mA

A töltő (GP PowerBank):

GPKB01GS 210-C4

A másik eladó azt mondta, hogy egy éjszakán át kell tölteni, a töltőn viszont 34 óra (is) van. Az mire vonatkozik? Az első három töltésnek mennyi ideig kell tartania? És utána? A töltőről szerintem nem fogom tudni, hogy hol tartok, elég egyszerűnek tűnik a külseje alapján. Azt is furcsállottam, hogy bárhol is nézelődtem a neten, pont ilyen típust nem láttam.

Engem az nem zavar, ha sokáig tart, csak működjön, és ne ártson a gépnek. Merhetem használni az A60-hoz, és ha igen, hogy?

 

2. A másik kérdésem az lenne, hogy Ti miben tároljátok a gépet? Tudom, hogy könnyen karcolódik, én le se vettem róla a fóliát. Ha veszek egy ún. fotós táskát (kisebb, egyszerűbb példányra gondolok), az elég védelmet nyújt, vagy kell vmilyen külön tok, ami puhább és jobban óvja?

 

Köszi a türelmeteket!

lAlA Creative Commons License 2004.07.07 0 0 1593

Hi emberek!

 

Érdemes most ilyen gépet venni 46eHUF-ért ( www.fotomarket.hu ) ennyiért van jobb is....?

ami nekem fontos lenne a manuális beállítási lehetőség.. blende előválasztás, rekeszérték....

 

most van egy tükrös Minolta Dynax 500si-m, de a fenntartása ha sokat fotózok nem 5 ft..  meg nem is minden képet kelene előhívni  ezért gondolkodtam hogy venni kellene valami digitgépet, nincsenek nagy igényeim, mondjuk a 2 megapixel nem sok de asszem nekem elég lenne..

azért tükröstől nincs szívem megválni... (na meg már 40eHUF-ért lehet újat venni) mondjuk az SLR fotózás  teljesen másvilág... szívesen vennék valami EosDx-gépet de csak annyi lóvét tudok rászánni amennyibe ez az A60-as masania kerűl..

(persze + kártya,akksik,töltő egyebek)

 

minden jó tanácsot szívesen fogadok....

 

thx hali!

 

 

JamMasterJ Creative Commons License 2004.07.07 0 0 1592
Szia Zaza, Szerencsére nincs a gépben ilyen, a képeket elrontó funkció ;-)
Előzmény: Zaza29 (1589)
SztupY Creative Commons License 2004.07.06 0 0 1591
Megpróbálkozok egy szoftverfrissítéssel akkor... de jobb a szervíz... főleg amíg van rajta garancia :)
Előzmény: Mr_Rob (1588)
Négyesi Creative Commons License 2004.07.06 0 0 1590
Az 1574-es hozzászólásnál találod a használati útmutató letöltését.
Előzmény: Zaza29 (1589)
Zaza29 Creative Commons License 2004.07.06 0 0 1589
<!--StartFragment--> Sziasztok!

Hogy lehet bekapcsolni azt a funkciót (már ha van egyáltalán), hogy az elkészített fényképekre ráírja az aktuális dátumot?
Mr_Rob Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1588
Háát...Tényleg elég randa!

Bár én még mindig szoftveres hibára gyanakszom. Az, hogy a video sötétbe zajos az még normálisnak is nevezhető, de ez tényleg sok. Próbálj azért valami teljes resetet (nem tudom, hogy lehet-e) és ha ez sem jön be, akkor irány a szervíz. :(
Előzmény: SztupY (1587)
SztupY Creative Commons License 2004.07.04 0 0 1587
Nem hiszem, hogy ISO gond, mert annak teljesen más a képe... de ha megnézitek az adott videót lehet látni, hogy a felvétel közben romolhatott el a gép, mert a videó előtt készült kép még jó, ami utána készüklt (az összes többi utána készülttel együtt) már nem jó... meg ott a video, amin jól látszik a zajosodás megjelenése... nem is kicsit...

iscsu Creative Commons License 2004.07.04 0 0 1586

Magas ISO: Ezt rendkívül egyszerűen el lehet dönteni, még mielőtt további látatlanban történő diagnózisokra kerülne sor. Bele kellene nézni az EXIF-be.

 

Egyébként erősen kétlem, hogy ez lenne a probléma, mivel nekem is hasonló volt a dolog, és én (az esetek 90%-ban, és így itt is)  ISO 50-en készítettem a hibás képeimet (1564). Másrészt a magas érzékenységből eredő zaj még csak nem is hasonlít ehhez.

 

( A P módot Auto helyett én is javaslom, ebben egyetértünk. :c)) )

 

-iscsu

Előzmény: Mr_Rob (1585)
Mr_Rob Creative Commons License 2004.07.04 0 0 1585
Közben rájöttem, hogy mi lehet a gond. Túl magas ISO beállítás. (Jobb "p"-ben használni, mint AUTO-ban a gépet, mert így te adhatod meg az ISO értéket, amit én pl 50-en hagyok)
Előzmény: Mr_Rob (1583)
_cigam_ Creative Commons License 2004.07.04 0 0 1584
Koszi a tippet!
Meretre vagtad, vagy hagytal ra? (kilog az LCDn tul is egy picit a folia)
(Sikerult megvennem a gepet. A TE..O-ban bukkantam ra veletlenul. Nezegettem a pultba kirakott gepeket, es megpillantottam a dobozat. Lecsaptam ra ;)

Tami
Előzmény: OccsE (1582)
Mr_Rob Creative Commons License 2004.07.04 0 0 1583

Úgy néz ki, mintha túl világos lenne a fekete egyensúlya a gépnek. (a fekete nem fekete). Ettől látszódhatnak ezek a csíkok. Próbálj meg rajta valami reset féleséget. Szerintem utána rendbe fog jönni!

Előzmény: SztupY (1566)
OccsE Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1582
Ajanlom a hama vedofoliakat. Pl. Media-Markt. En egy Palmnak a foliajat alakitottam at LCD vedonek...
Előzmény: _cigam_ (1577)
OccsE Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1581
nekem nincs holtjatekom... miota hasznalod ?
Előzmény: Zoltrex (1579)
SztupY Creative Commons License 2004.07.02 0 0 1580
nekem egyszer miután jelezte, hogy akku le van merülve még egy fél 128-as kártyát (de hülye vagyok.. mondhatnék 64-et is :)) ) le tudtam fényképezni vakuval is... annyi ,hogy néha kikapcsolt, ilyenkor vár egy kicsit, majd bekapcs és már megy is tovább...

de volt oylan is, hogy ihrtelen megjelent a a jelző, és utána már hiába minden sehogysem tudtam fényképezni max 1-2 fényképet...
Zoltrex Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1579

Sziasztok.

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy az A60-as gépnél az exponáló ill zoom gombnak alapból van-e valamekkora holtjátéka, lötyögése vagy ennél a gépnél ez így sikerült? Nálam ez kb. 1-1.5mm.

 

Előre is köszönöm a választ.

Zoli

ambrosius Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1578

Ha szerencséd van, csak így üdvözöl téged a gép. Mondjuk beállítottál valami hangjelzést a be/kikapcsolásra

 

Ha nincs szerencséd, kezdődő E18-as hiba, hamarosan beragad az objektív. Nem írja ki az LCd-re valahová miközben csipog?

 

Nekem nincs ilyen gépem, csak hallottam erről az E18-as hibáról meg olvastam pár eléggé lehangoló dolgot a Canon hivatalos márkaszervízéről, szóval inkább nem veszek Canon gépet, pedig én is az A sorozatot néztem ki magamnak(A75 most nagyon olcsó)  (esetleg az 1IS-t) de végül egy Panasonic FZ2-es mellett döntöttem.

Előzmény: suto (1567)
_cigam_ Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1577
Interneten keresgeltem, de nem talaltam (akit talaltam mar nem forgalmazza) a60-hoz LCD vedofoliat. A kerdesem: Mivel, mennyiert, bevalt?
Tevemadár Creative Commons License 2004.06.30 0 0 1576

Kedves iscsu!

 

A megadott linked alapján, már töltöm is lefele a manual -t.

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

 

Kedves Gabi82!

 

Neked is köszönöm a felajánlást, de az igazság, hogy iscsu linkjéről egyszerűbbnek tűnik!

 

 

Még egyszer köszönöm Nektek!

 

 

Sok jó fotót kívánva minden Canon felhasználónak,

 

Üdv,

 

Tevemadár

Előzmény: iscsu (1574)
rgranc Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1575
Igen, legyen nálad plusz négy elem. :D

De azért nem szokta (legalábbis nekem) ANNYIRA HIRTELEN bedobni a törölközőt, lehet követni. Az én tapasztalatom szerint a 128 megás kártyámat kétszer tudom telefényképezni átlagos használattal egy akkutöltéssel.
Ezt követve eddig egyetlenegyszer szivtam meg vele, méghozzá pont most hétvégén: pénteken strandolni voltunk, ott kb 100-110 képet csináltam, azokat még lementettem este, de nem töltöttem újra az akksit, mert szombaton rossz idő nézett ki, nem terveztünk sehova menni. Aztán mégis elmentünk egy mesemúzeumba, utána meg a Vasa múzeumba, ahol aztán a második 128 megás kártyám közepénél, életemben először, lemerült az akksim. :((( És mivel nincs tartalék akksiszettem, nagy szivas volt, még a shopban sem volt ceruzaelemük. Most egy jó darabig újra nem fogok elfeledkezni az esti töltésről...

R.
Előzmény: OccsE (1570)
iscsu Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1574

Uuuuuuuááááááá!!!!

 

És a linkem hová lett? Ritkán bukok ki de ez... mindegy.

 

Na szóval, a gyogyi fórum miatt megint:

 

http://web.axelero.hu/isscsu/web/a70manual.pdf

 

-iscsu

Előzmény: iscsu (1573)
iscsu Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1573
(Elegem van az új fórumból máris.)
Előzmény: Tevemadár (1569)
Gabi82 Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1572

Most látom, hogy 14 mega a cucc, így valószínűleg e-mailnek ez nagy méretű. Vagy tömörítem vagy átküldöm MSN-en (ha van neked ilened), vagy esetleg feltöltöm ftp-re. Egyszerűbb, ha itt üzensz: gabimami@freemail.hu

 

 

Előzmény: Tevemadár (1569)
Gabi82 Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1571

Szia!

 

Nekem van magyar nyelvű leírásom, haadsz egy e-mail címet, akkor átküldöm.

Igaz, nem valami jó mínőségű, mert beszkennelt cucc (.jpg formátumban),de azért kibogarászható. :)

OccsE Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1570
Sziasztok! Sikerult mar valakinek megoldani azt a problemat, hogy a gep egyszer csak gondol egyet es minden figyelmeztetes nelkul kiirja, hogy cserelj aksit? MAx. annyi hogy legyen nalam +4 elem ?
Tevemadár Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1569

Sziasztok Kedves A60 -asok!

 

Nem tudom tudtok -e segíteni nekem valahogy. Egy jóbarátom kapott ajándékba A60 -at, de sajna külföldi rokontól. És sajnos nem adtak hozzá magyarul látó szemüveget.

 

Nem tudtok ajánlani esetleg olyan helyet, ahonnan elektromos formában elérhető lenne a magyar nyelvű leírás?

 

Előre is köszönöm!

suto Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1568
Sziasztok!

Van egy kis problémám a gépemmel, vagyis nem tudom, hogy tulajdonképpen probléma-e. Arról van szó, hogy egy ideje olyan hangot ad, amit előzőleg nem: a fényképezés módban történő bekapcsolásnál ill. kikapcsolásnál az objektív kitolása után ill. a behúzás előtt két rövid hangjelzést hallok (nem magas hangú sípolás, hanem mélyebb hang).

Nem tudom, ez önmagában jelent-e problémát, de egy kicsit nyugtalanít a dolog. Volt valakinek hasonló?
suto Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1567
Sziasztok!

Van egy kis problémám a gépemmel, vagyis nem tudom, hogy tulajdonképpen probléma-e. Arról van szó, hogy egy ideje olyan hangot ad, amit előzőleg nem: a fényképezés módban történő bekapcsolásnál ill. kikapcsolásnál az objektív kitolása után ill. a behúzás előtt két rövid hangjelzést hallok (nem magas hangú sípolás, hanem mélyebb hang).

Nem tudom, ez önmagában jelent-e problémát, de egy kicsit nyugtalanít a dolog. Volt valakinek hasonló?
SztupY Creative Commons License 2004.06.28 0 0 1566
tiéd talán durvább, de úgy látom hasonló a gond... akkor majd elviszem...

ja egyébként az egészet azután kezdte profukálni, hogy 6 percet folyamatosan (2x3 perc ugye) vettem vele fel...

Előtte
után jött a felvétel
Majd ez... Utána

mellékesen az AVIban is jól látszik a romlás :(
Az AVI
Előzmény: iscsu (1564)
csabicsucsu Creative Commons License 2004.06.28 0 0 1565

Üdv.

 

Hétvégén vizsgázott a gép.

348fénykép,2napos használat,Duracell 1800mAh telepekkel,256CF.sima ügy volt.sorozatokat is készítettem.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!