Keresés

Részletes keresés

VBeata Creative Commons License 2012.04.22 0 0 44034

Mi a neve az új ultrahangosnak? Én is gondolkozom rajta.

Előzmény: Pannkaa (44033)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.21 0 0 44033

Hát nem is tudom mit javasoljak mivel nekem is volt de már nem volt szaga és kidobtam de én cseppet is használtam hozzá.Szerintem a cseppek hatékonyabbak főleg ennél a fajtánál mivel hosszú szőrűek.De azt mondják nincs 100%-os védelem :( Nekem csepp mellett még nem nagyon volt kullancs.tavaly volt egy dög Panniba de akkor azért mert Kiltixet tettem rá,meg tavaly előtt volt egy akkor meg bio nyakörvvel próbálkoztam én hülye!Én maradok a cseppeknél!Meg most erősen gonndolkodom hogy veszek neki ultrahangos kullancsirtót plussz védelem miatt.van egy új fajta ami jobb mint a Skudo mert ellenőrizni lehet hogy működik-e még vagy sem.csak azt nem tudom hogy tényleg ér valamit vagy csak paraszt vakítás és az olyan gazdiknak találták mint én aki bármit megvesz a szeretett kutyájának holott nem is működik.mert valahol hallottam hogy nem is hall a kullancs.csak nem tudom igaz-e.tartok a bio dolgoktól mert ugye a nyakörvvel is megjártam,hiszen egy nagy nulla!még jó hogy nem lett baja Pannusnak.Meg van egy új nyakörv amit a Kiltix gyártója a Bayer cég készített a Foresto.ez már elvileg 8 hónapig véd,bolha,kullancs ellen is véd és vízálló is!!!!A Scalibor se lenne rossz csak 2 hét kell hogy kifejtse hatását és bolha ellen nem véd viszont szagtalan(Foresto is csak kihagytam) és ő is vízálló.

Előzmény: Ludmilla. (44029)
Eraa* Creative Commons License 2012.04.21 0 0 44032

Ja és még valami. Nekünk úgy alszanak a kutyák, hogy a havanese velem, a yorki nővéremmel. A tüzelés előtt 1 hónappal elkezdték azt, hogy a yorki az én ágyamba pisilt/kakilt, a havanese a nővéremébe. Utána olvastam ennek, és sajnos ez előfordul szobatiszta kutyáknál is, hogy ilyen hülye viselkedést vesznek fel, amit előtte nem csináltak. Yorki fórumon is panaszkodtak már erre.

A kan kutyák pedig szintén már hetekkel a vérzés előtt észlelik a tüzelés jelét, és a vérzés után is kb 1 hétig meg vannak bolondulva. Maga a vérzés meg kb 1 hét. Szóval egy olyan 3-4 hétig problémás a sétáltatás, kan kutyákkal találkozás.

 

Előzmény: berkibetty (44025)
Eraa* Creative Commons License 2012.04.21 0 0 44031

Szia! A tüzelőbugyit szerintem felejtsd el, a kutyák többsége nem viseli el magán, de egyébként létezik, jó drága, különböző méretekben kapható és még abba kellene betétet tenni, amit időközönként cserélgetni kell. Nekem Molly a ruhát se szereti, úgyhogy nem is próbálkoztam ezzel, csak egy lányka bugyival, de abból meg a legkisebb is nagy volt rá és nem állt sehogy, no meg addig dörgölődött még el nem hagyta :D mi 2 tüzelést éltünk át 2 kutyával (yorki meg havanese). A yorki teljesen tisztán tartotta magát, észre se vettük szinte, hogy tüzel, csak abból, hogy óriási lett a nunija. A havanese viszont ahova feküdt napközben ott nyomot hagyott, de ne úgy képzeld el, hogy nonstop vérzik, hanem szakaszosan, tehát éjszaka nekem ugyanúgy ágyban aludt és sehol nem volt egy csepp vér sem, viszont ha érezte, hogy vérzik, mindig lement a földre, és maximum az lett vércseppes. Alapvetően ő is tisztogatta magát, csak hát mivel nagyobb kutya, jobban vérzett, mint a kicsi. Ja igen, mivel nekem eléggé "ölbe kutyák", így vigyázni kellett, hogy minket se kenjenek össze. Szóval elég macera állandóan takarítan, figyelni.

Nekem a 2. tüzelés után ivartalanítva lettek, szerencsére még időben, mert Mollynak a havanesenek már folyadékot találtak a méhében, ami csúnya problémákhoz vezetett volna...

Előzmény: berkibetty (44025)
VBeata Creative Commons License 2012.04.21 0 0 44030

Ha nyakörvet akarsz, szerintem Scalibort vegyél, ha jól tudom, azt kölyökre is rá lehet tenni, a Kiltixet talán 6 hónapos kortól. Nam vagyok benne teljesen biztos, nézz azért utána. De ez a kettő a legjobb.

Előzmény: Ludmilla. (44029)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.21 0 0 44029

Ennyit a duoband kullancsírtó nyakörvről :( :( :( Bogyókám szája mellett volt egy kullancs. Az este mikor átfésültem nem vettem észre, csak reggel mentünk rokonoknál és azt vettem észre, hogy vérzik a szája. azt hittem ráharapott valamire és elkezdett kipotyogni a foga, mivel lassan elkezdődik a fogváltás. Megnéztem és egy hatalmas kullancs volt benne :( :( :( Rögtön frászt kaptam. Elindultunk egyből az állatorvosunkhoz, hát persze, hogy nem volt otthon, a telefont se vette fel. És mondanom sem kell, hogy sehol nem találtunk az egész városban fél10kor egy állatorvost aki doglozott.. Végül nagymamám míg bement a patikába, addig jött arra egy Havanese tenyésztő, megncsodálta Bogyót, mondom neki, hogy hogy jártnk és felajánlotta, mivel neki már sok kullanccsal volt dolga, hogy kiszedi belőle. volt nála csipesz is egy semmi perc alatt kiszedte, Bogyó észre se vette. Holnap azért elviszem orvoshoz, mert úgyis be kell oltatni és megmutatom, mert elég csúnya a helye, azt mondta a tenyésztő, hogy elkaparta :( De hogy nem vettem észre?! mikor minden séta után átnézem, minden este fésülöm és mégse :( Annyira lelkiismeretfurdalásom van :( Milyen nyakörvet érdemes akkor venni? A Panzinak is van, az nem volt még valakinek? 

Pannkaa Creative Commons License 2012.04.21 0 0 44028

Óh Dió nagyon aranyos :)

Előzmény: berkibetty (44023)
VBeata Creative Commons License 2012.04.20 0 0 44027

Irtó helyes! :)))

Nerkem kan kutyám van, úgyhogy szemályes tapasztalatom nincs a tüzelésről, de olyan van, hogy tüzelőbugyi. Bár vannak, akik azt mondják, nem is kell, mert tisztán tartja magát a kutya, de gondolom, azért jó, ha van. Sétáltatni lehet, de nagyon vigyázz rá, pórázról ne engedd el, és futtatóba ilyenkor ne vidd, mert az összes kan megőrül.

Előzmény: berkibetty (44025)
berkibetty Creative Commons License 2012.04.20 0 0 44026

A kedvenc helye a takaró :-)

Előzmény: berkibetty (44025)
berkibetty Creative Commons License 2012.04.20 0 0 44025

Szeretnék kérni majd egy kis segítséget tőletek.MIvel kislány, nekem meg az első kutyusom, fogalmam sincs a tüzelésről. Ti hogyan oldjátok meg? Létezik valami gumibugyi vagy pelenka? Egyáltalán egész nap vérzik? És mennyi ideig? Sétálni el lehet vinni azért?

Még arról sincs fogalmam,hogy akkor hogyan szoktatom le az ágyról, mert hát természetesen ott alszik.

Köszi előre is

Előzmény: berkibetty (44024)
berkibetty Creative Commons License 2012.04.20 0 0 44024

És mégegy

Előzmény: berkibetty (44023)
berkibetty Creative Commons License 2012.04.20 0 0 44023

Akkor most már képet is kldök Dió-ról 

Előzmény: vidima (44007)
VBeata Creative Commons License 2012.04.20 0 0 44022

Most csak Exspotot rendeltem, meg egy új hámot, de már az új összetételű táp van itthon. Mikor megrendeltem épp akkor álltak át, ezért még nem volt kacsás, amúgy azt vettem volna eredetileg. Legközelebb az lesz. Érdekes, hogy vegetáriánus változatot is láttam. Van olyan kutya, aki nem ehet húst?

Az ízéről nem tudok nyilatkozni. ;)

De annak nem örültem, hogy 10 kg helyett 7,5 kg-os lett a legnagyobb.

Előzmény: Eraa* (44021)
Eraa* Creative Commons License 2012.04.20 0 0 44021
Rendeltél tápot futrinkáról? Már az új nevűt/összetételűt? nekem is rendelni kéne, remélem nem sok változás lesz ízben, bár azt már látom, hogy drágább sajna..
Előzmény: VBeata (44018)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.19 0 0 44020

Ja azt meg elfelejtettem hogy én Panninak ilyesmit hiába is adnék mert sose rágná meg.hozzá se nyúlna.nem rágós típus.bár ha sétálunk akkor a parkba lévő botokat megrágcsálja de csak ha dobálom neki és ő el akarná venni én meg nem adom na akkor szokott behülyülni és vadúl játszani kezd és ilyenkor viszont elrágja a botokat de olyan gyorsan mint ha időre kéne csinálnia :D

Előzmény: VBeata (44018)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.19 0 0 44019

Igen altatásban.De a legkorszerűbb és legdrágább alatató szerekkel dolgozik.azt mondja ezek annyira modernek hogy az többet ártana neki ha egy kicsit berugna mint ezek a szerek.nem hiába van az hogy mikor érte mentem olyan volt mintha nem is csináltak volna vele semmit,csak vizes volt a pofija szőre és persze hófehérek lettek a fogai.ugra-bugrálva fogadott mikor érte mentem :)

Előzmény: VBeata (44018)
VBeata Creative Commons License 2012.04.19 0 0 44018

Fura, hogy ilyesmi van a tápban, de azért biztos nem káros, mert ez jó minőségű táp. Mindenesetre, úgy láttam, csak a bárányosban van, szóval lehet, legközelebb kacsásat veszek.

A fogkőeltávolítást altatásban végzi az orvos?

Jamie ma jól megtisztogatta a fogait, meret kapott egy lapockacsontot a Futrinkacuccától, és dolgozott rajta rendesen. :))

Előzmény: Pannkaa (44017)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.19 0 0 44017

Hát így átgondolva nem túl előnyös dolog ez így a tápban.de nekem Panni most már lassan 3 hete nem is eszik szárazat csak Renske párolt ételt valahogy csak az az igazi.rágni meg rág fogtisztítót.jelzem a fogkövünk újból vissza tért pedig akkor még csak szárazat evett,mostam is és mosom még most is  a fogát meg a Plaque off port is szedi de még is a hátsó fogain ott van.szóval úgy dönttöttem egye azt amit igazán szeret és tuti hogy nincs benne semmi káros adalék stb. a fogkövet úgy sem gátolja nálunk semmi.bár mondta is a doki hogy sok kutyának minden próbálozás ellenére vissza tér csak azt nem tudtam hogy Panni is ilyen.idáig.szóval ha majd olyan lesz a helyzet leszedi újból a doki.

Előzmény: Pannkaa (44016)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.19 0 0 44016

A legnagyobb biomasszát képzi a földön.az etanol gyártás kitűnő alapanyaga,lebontása történhet celluláz enzimmel vagy savas hidrolízissel.inkább utóbbit használják mert a celluláz enzim drága.Hát kb.ennyi.De nem én vagyok ennyire okos csak a "google a barátom" :)

Előzmény: VBeata (44014)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.19 0 0 44015

Hát ez a lépcső dolog igaz.nekik olyan kicsi a lábuk a mienk meg olyan  nagy és hosszú ha az ő(hava) méretüket nézzük akkor egy lépcsőfok kb.5 cm-nek kellene lenni.

Előzmény: maycika (44013)
VBeata Creative Commons License 2012.04.18 0 0 44014

A Trainer fitness bárányos tápjában van olyan összetevő, hogy lignocellulóz. Tudja valaki, hogy mi az?

maycika Creative Commons License 2012.04.18 0 0 44013

15 hónapos a Maya,nem volt probléma a lábával.Igen,a doki is mondta,hogy genetika is,de a Maya a lábát nagyon megterhelte,mert rengeteget rohangált a barátaival,minden nap futott,lépcsőzött.Lehet,hogy amelyik kutyusnak ilyen patella problémái vannak,de kimélve van a lába,annak nem okoz problémát./Dokink szerint/.Kutyimnak is akkor lett baja,amikor rohant fel a lépcsőn,nagy sikitás,ovos,műtét.Előtte nem sántított,semmi probléma nem volt.Hát ennyi.Ja,még azt mondta a doki,hogy ezek a lépcsők emberhez lettek méretezve nem kutyákhoz.Hát én nem tudom.

Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.18 0 0 44012

Persze, rendben leszek idővel :) :) "szerelmi bánat" :) De nagyon sokat segít, hogy Bogyó mellettem van. Hiába a "bánatra" emlékeztet.. :) 

Előzmény: VBeata (44010)
VBeata Creative Commons License 2012.04.18 0 0 44011

Nagyon sajnálom, hogy mindenki csak úgy itthagyta a fórumot. Jó volt beszélgetni velük. :(

Előzmény: vidima (44006)
VBeata Creative Commons License 2012.04.18 0 0 44010

Hé, nem tudom, mi a baj, de ugye rendben leszel? Ölelgesd meg a kutyusod, és hagyd, hogy megvigasztaljon. :)

Előzmény: Ludmilla. (44009)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.18 0 0 44009

Mivel Bogyó az első kutyusom.. én eddig nem is sejtettem, hogy ennyire megérzik a "bajt". Ma teljesen kibuktam egész nap csak sírok. Bogyó nem egy olyan fajta, aki megül az öledben amikor te akarod és addig simogatod amíg akarod.. Ma még egész nap le nem száll az ölemből csak ha én teszem le, de akkor is produkálja magát.. látszik rajta, hogy jobb kedvre akar deríteni.. Nem tudom mi lenne velem nélküle..  Imádom ♥ ♥ ♥ ♥ 

Pannkaa Creative Commons License 2012.04.18 0 0 44008

Egyébként a patella nem a lépcsőzéstől van.ez genetikai eredetű,mivel a patella árok nem megfelelően fejlett és nem elég mély ezért a comcsont abból könnyen kiugrik.akinek nem patellás a kutyája az lépcsőzhet persze mértékkel a gerinc miatt.ha jól tudom 4 fajtája van A,B,C,D típus.neked melyikbe lett sorolva?bár ha műtötték akkor legalább B de inkább C lehet.mivel ha B lenne akkor még azt lehet kontrollálni pontos súly tartással és ízületvédő szedésével.de azt mondják hogy ebben az esetben minden dkg számít.

Előzmény: maycika (44004)
vidima Creative Commons License 2012.04.18 0 0 44007

Tegyél fel képet a kutyusról!!

Előzmény: berkibetty (44000)
vidima Creative Commons License 2012.04.18 0 0 44006

Ez tényleg jó, bár a régiek közül a legtöbben el is tüntek a fórumról....

Előzmény: VBeata (44003)
vidima Creative Commons License 2012.04.18 0 0 44005

Mennyi idős a kutyusod és mióta voltak patella problémái?

Előzmény: maycika (44004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!