A google a barátod ám, csak beírod és kidobja, hogy "Nőstény állat nemi szerve" :) Speciel én tenyésztőktől vettem át, amit élőbeszédben használtak, de felőlem lehet vulva is, bár azt általában emberre használják, bár gondolom minden nőnemű emlős izéjére használható :) Jesszus ki ne akadjatok az "izén" :)
Amúgy állítólag lehet újósabb is a kutty, az enyém mormogi és nem lett soha bújósabb :)
Mi a ***ját Bertinek hivjuk a pubertásból :D.... előjelnek bújósság nem szokott lenni?? mert a napokban feltünően szerethiányos, és mikor a tálkáját megette, leszidást követően egy napig rám se nézett csak a páromhoz bújt!
Tüzelésre gondolsz? Megduzzad a pérája (így hívják a kutyáknál a női nemiszervet) és elvileg a kanok elkezenek jobban érdeklődni, és elkezdenek a szukák is jelölgetni és 3 méterenként pisilnek, hogy minél több szagnyomot hagyjanak. Ja még egy volt nálunk a tüzelés legelején pár napig többször kellett pisilnie, gyakrabban kellett kiengedni, vagy ha otthon voltunk levinni és a 4 év alatt bekövetkezett kb. 5 bepisilős baleset mind tüzelés idején volt.
Sziasztok! Na van egy kis időm,gondoltam írok egy kis élménybeszámolót a nyárról! Teszek fel pár képet is. Rengeteget túráztunk,bicigliztünk velük,az egész nyár szinte erről szólt. Hál Istennek imádják a kerékpáron való utazást,a kormányon lévő kosárban. Szuperül érzik magukat mikor visszük őket. Voltunk lent a Tiszán,egy-két kép ott készült a drágákról,Szofikánk imádta a vizet,rengeteget úszott,Tami,a pincsi Ő már kevésbé,de felügyelte a partot rendesen. Aztán augusztusban felmentünk 1 hétre a Bükkbe,mindenhova vittük őket magunkal. Voltunk Szilvásváradon a Szalajka völgyben,megnéztük a Fátyol vízesést,még az Ősemberbarlangba is felmentünk velük.Aztán hegyet máztunk,Bélkő Bélapátfalva mellett található,850m magas,a tetőn egy kráter van,onnan bányászták a mészkövet még pár éve. Csodálatos volt a kilátás,mindenkinek csak ajánlani tudom,de nem volt egyszerű feljutni,kipurcantunk mi is,meg a kutymorgók is,de megérte!! Remélem tetszenek a képek,és mindenkinek jól telt a nyara!! A bent ill.kint tartáshoz csak azt fűzném hozzá,a Tacskó bármilyen szőrű,szerintem szoba kutya,az egy dolog,ha napközben kint van,főleg nyáron,de éjszakára egy jó meleg helyet kell neki biztosítani. Én így gondolom!:)
Hát ez az, szálkásból én is ismerek kintit, de nekik több rétegű szőrük van, ami jobban szigetel kicsit. A törpeség és a rövidszőrűség halmozottan kerthátrányos helyzet :)
Az én kuttyom hasa konkrétan csupasz (pedig 4 éves lesz jövő hónapban) és este ha fázik és nem tud betakarózni a plédjével, akkor nyüsszög, hogy neki befagy a hátsója és ugyan már vánszorogjon le valaki az emeletről hajnalban betakarni őfenségét (ha nem jövök le, akkor a kanapé plédje alá fúrja be magát:) Amúgy ha jön az eső, akkor kaki-pisi visszatart nehogymár ki kelljen menni és vizes legyen egy mikronyit is, vagy ha nagyon muszáj, akkor kirohan-pisil-visszarohan-30 másodperc :) ja és van kertünk, az év háromnegyedében ki-be mászkálhat.
Szomszéd tacsi szintén rövidszőrű standard, kint van mindig, de amint az éjszakai hőmérséklet lemegy 5 fok alá a kutya bekerül az előszobába. Amúgy az ő szőre 10x vastagabb és rétegesebb a mienknél, lehet nekünk valami spéci tacsink van :)
Olvasok itt mindenféle okosságokat - amiben nyilván van igazság is - de hiszitek vagy nem, a mi tacskónk egész télen kint van. Igaz, szálkásszőrű és nem az említett fajta, de akkor is kint van.
A házba bejönni soha nem akar, sőt, a kutyaházba berakott régi kabátot-paplant (épp mi van soron) is rendre kihúzgálja maga alól a hóba és alszik a deszkán. Nyilván az izületeinek nem tesz feltétlenül jót, de nem tudok mit csinálni vele. Mint ahogy nyilván az is csak rontana, ha mindig beengednénk melegedni, aztán meg kiküldenénk.
Kemény mint a vídia. :-)
Hétfőn a gyerekek hoztak egy törpenyulat a házhoz - ha volt még haszontalan jószág, na ez az - és ma kint volt az udvaron. Ha láttátok volna a tacsit hogy be volt zsongva ... előjött a vadász belőle...:-)
Én az évtizedek alatt megszámlálhatatlan tacskóval találkoztam - de ezek közül csak 1 (egyetlen egy darab) olyan "csoda-tacskót" láttam, amelyik kint telelt, a fűtetlen garázsban.
Szerintem, akinek olyan tervei vannak, hogy kint teleltesse a kutyáját - az nézzen másik kutyafajta után.
És itt megjegyezném, hogy a kint-tartással NEM csak hőmérsékleti problémák vannak - mert a mai technika mellett nem gond akár egy fűtött-szigetelt kutyaházat is készíteni, mondjuk 22 fokra állított termosztáttal.
Ez ma már nem lenne probléma.
A fő-gond az, hogy amig a kutya kint van - addig nincs bent, a családdal.
Na ez az, amit nagyon nehéz elmagyarázni egy tacskónak.
Befekszik keresztbe az ágyba közénk, nehogy már a párommal össze tudjunk bújni. És ha hozzá merészelünk érni, hogy egy kicsit odébb tegyünk, akkor meg dünnyög.
Nagyon ragaszkodó. Mikor álmosodik nem lehet levakarni. Ott nyűszít, követ, a fejét a lábunkra teszi vagy éppen kaparássza, hogy vegyük ölbe. Aztán két perc és szunya.
Azt tudtátok, hogy a tacsik imádnak sátrazni? :) Legalábbis az enyém igen. Erre múlt héten jöttem rá, mikor hazautaztam. A nagy meleg miatt az emeleti szobám éjjel is elég meleg maradt, így felállítottam egy sátrat az udvarban. Bagira persze, hogy be akart jönni, és maradt is. Mivel elég fázós, bekéreckedett a takaró alá is, aztán az oldalamnak gömbölyödve, dőlve aludt egész éjjel. :) Ha megmozdultam, mindenféle álmos hangot hallattva tudatta velem, hogy most már maradjak nyugton, mert aludni akar. :D Második este nem jött ki a sátorba lefekvéskor, hanem villanyoltás után kijött az erkélyre, és onnan nézte a sátrat, majd vissza a házba, és lefeküdt a lépcső elé, hogy mégis lejönne a sátorba, így ki kellett, hogy engedjék hozzám. :D Azt hiszem inkább úgy viselkedik, mint egy gyerek, mintsem egy kutya! :)
Szerintem sem valo ki telen egy rovid szoru torpetacsi, de egy standard sem. En mediterran helyen elek, de az edzett kinti tacsit is beviszik telire, pedig itt nem tolonganak a minuszok. Torpetacsi teste kicsi, felulete meg nagy, akarmilyen extra bundat novesztene fazna.
Törpe tacskó tulajdonosoktól kérnék segitséget! (kertes házban lakóktól). Zsebivel eleinte ugy indultunk hogy karantén miatt teljesen lakásba volt. Aztán karantén után előszobába aludt, és lakásba hesszelt többet, majd áttértünk arra a jóidő miatt hogy amig dolgozunk előszobába, és ha este alszunk előszobába, majd napközbe kint a kertbe, végül az a felállás hogy csak aludni jár be az előszobába meg néha egy kis létszámellenőrzésre bejön a lakásba de amugy kint van a kertben amit végtelenül élvez, és nem is sir nem rongál ha elmegyünk dolgozni (persz a virágos kertet kiirtotta, de azzal csak játszik, mert ha nem szidjuk le ugy hozza a kiásott virágot mint a lasztiját hogy dobáljam neki :D)
Szóval a kérdésem az lenne hogy ezt az állapotot télire is meg szeretném tartani, hogy aludni előszoba amugy meg kint (egy honapon belül csinálok egy szigetlet faházat neki szélvédett helyre bejárati ajtó mellé. Szóval van e tapasztalatotok a törpe tacsi hogy birja a hidegebb időt, ill alkalmazkodik e hozzá, gondolok itt a szőrnövesztésre, és a kis plusz felesleg felhalmozására!?
Köszi a válaszokat!
És egypár kép! :)
Ahogy őrzi a kis bőrcsontját (amit azóta eltüntetett, sztem valahova elásott) és a háttérben a vakolat! :) Kicsit megkaparászta, de ennyi az össz kár amit okozott a lakásban! :) és egy pacsicsata egy Staffival! :)
Mi első tüzelés után ivartalanítottuk az egyik kutyánkat muszájból, mert egy nagyobb kutya "besegített", és féltettük nehogy baja legyen. Szóval vizelettartási gondjai lettek, az ivartalanítás után több évvel. De ez sem minden kutyánál törvényszerű.
Mokkánk most múlt 6 hónapos, az ivartalanításról mi a véleményetek? Egyik orvos azt javasolt még az első tüzelés előtt érdemes megcsinálni, a másik pedig, hogy egyszer tüzeljen és utána, mert vizelettartási problémái lehetnek. Kinek mi a tapasztalata?