Keresés

Részletes keresés

yeti31 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 28581

Ha már 1 "szervezős" megoldást akarsz, akor egyszerűbb 1 generál kivitelezővel szerződni kulcsrakész lakásra. Csak számold végig, hogy kb. mennyiből lesz kész a lakás és abból kapsz vissza 5 milliót. Egy bizonyos összeg fölött már jobb az 5% áfát választani. Generál kivitelezőnek ütemezés szerinti rész számláit viszed a bankba és a bank utal, sok vállalkozósnál vegyél meg mindent előre és fizesd ki a vállalkozókat aztán igényled vissza az áfát. A bank értékbecslése nem lesz összhangban a kifizetéseiddel. Generál kivitelezőnél elég 1 felelősség biztosítás és elég egy felelős műszaki, több vállalkozósnál ezeket vállalkozónként rád terhelik majd és műszaki ellenőr is kell majd minden szakágra külön.

Pl. legyen 90m2 a lakás és 350eFt/m2 ár a kulcsrakész az ugye 31.500.000,- Ha ebből igényelsz vissza 5 milliót, akkor 26,5millió lesz a vége és vállalkozónként biztosítás és FMV +100-200eFt valamint ME még 2x100eFt minimum. 5% áfával mindez 26.043.307,- összesen.

A generált tudod kötbérezni ha nincs kész időre, a több vállalkozóst nem nagyon mert megy majd az egymásra mutogatás, hogy ki miatt késik az átadás.

De ez csak szerintem van!

Járj utána olyanoknál akik már végigjárták a CSOK-os építést!

Előzmény: Ejejump (28580)
Ejejump Creative Commons License 2018.10.01 0 0 28580

Sziasztok,

 

Nem CSOK, hanem az 5 mFt ÁFA visszaigénylésre vonatkozó kérdésem lenne:

K&H-s hölgytől tájékozódtam úgy, h. az 5 millió ÁFA visszaigénylés szempontjából nem számít hogy hány vállalkozóval vagyunk szerződésben, hánytól kapunk számlát, hanem csak az az előírás, hogy a számlák 70% a 27%-os ÁFA-t tartalmazzon.

Tehát lehet akár 1 is? "Építési tanácsadós" megoldás, helyettem szervezik le, hozzák be a cégeket, de én csak 1 céggel kötök szerződést.

Mindez feltételes mód persze, amíg nem tudom, h. járható-e ez az út.

For-dzsi Creative Commons License 2018.09.21 0 1 28579

Minisztériumi állásfoglalás van erről. Csak az a megkötés, hogy nem lehet a támogatott ingatlanba bejelentve cég, az otthonról dolgozás nem tiltott/ tiltható. 

Előzmény: eroemeles.com (28577)
eroemeles.com Creative Commons License 2018.09.19 0 0 28578

Sziasztok,

 

Az, hogy a "Lakást a lakáscéltól eltérően hasznosítják" pontosan mit jelent? Neten nem nagyon találok információt...

Otthonról nem szabad dolgozni?

Munkaszerződésben nem szerepelhet, hogy "otthoni munkavégzés"?

 

Köszönöm!

eroemeles.com Creative Commons License 2018.09.19 0 0 28577

Szia,

 

Hol írja ezt a kormányrendelet? Köszi!

Előzmény: hiteltudor (28576)
hiteltudor Creative Commons License 2018.09.18 0 1 28576

Azt nem tudom, hogy mi értelme, de ezt írja elő a kormányrendelet, hogy sem székhely, sem telephely nem lehet a CSOK-os ingatlan.

Előzmény: nagypapi (28575)
nagypapi Creative Commons License 2018.09.18 -13 0 28575

Nem jelenthet be saját vállalkozást sem a CSOKos ingatlanra? Ennek mi értelme van? Simán lehet, hogy a csokot felvett személy vagy hozzátartozója alapít egy céget. Akkor azt máshová kell bejelentenie? 

Előzmény: hiteltudor (28574)
hiteltudor Creative Commons License 2018.09.18 0 0 28574

Nincs kizárva a CSOK miatt, hogy más is beköltözhessen a házba, lehet akár állandóra is bejelentkezni. Csak vállalkozás nem létesíthető ott és székhely sem lehet a CSOK-kal vásárolt ingatlan az első 10 évben.

Előzmény: Törölt nick (28573)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.16 0 0 28573

Üdv!

 

CSOK-kal kapcsolatban érdeklődnék. Hátha valaki tud válaszolni, mert én nem találtam a neten kielégítő információt, erre vonatkozóan.

 

Adott egy család, anyuka és gyerekek. Anyuka házat vásárolt CSOK és lakáshitel segítségével. A ház elég nagy(4,5szoba kb. 140m2), beköltözhetnek-e a nagyszülők? Anyuka kapcsolatot létesít, költözhet-e az illető? A gyerekek édesapja(akivel a csok igény benyújtásakor nem, de azóta újra kapcsolatban van) költözhet-e?

Amennyiben valamelyikre a válasz igen, mikor és milyen formában(állandó v. ideiglenes)? Amennyiben nem, ellenőrzik-e kik laknak az ingatlanban? 

 

Köszönöm

Juggler7777 Creative Commons License 2018.09.15 0 0 28572

Sziasztok!

 

Banknál azt mondták, hogy elvileg befogadható lesz a dolog, ha az előszobából konyhát alakítunk ki, de ugye akkor újra értékbecslést kell kérni.

Ki lesz alakítva egy csap mosogatóval és egy tűzhely lesz elhelyezve. A házba be van kötve a vezetékes gáz. Ettől még lehet palackos gáztűzhely a konyhában (korábbi előszoba), vagy rá kell kötni a vezetékesre? Ha igen, akkor inkább berakunk egy villanytűzhelyet amíg az értékbecslő kijön.

Rakunk be asztalt, székekkel is. Kell konyhaszekrényt is elhelyezni, hogy elfogadják?

 

Azt nem értem még, hogy az ügyintéző azt mondta, hogy így elfogadják komfortosnak elvileg. Miért nem válik ezzel összkomfortossá ( 3 szoba, 14, 16 és 20 m2, konyha - ami az előszoba volt 21 m2, fürdő, amiből nyílik a wc, spájz, gázkazán és vegyestüzelésű kazán is van, szennyvízhálózat a faluban nincs, de van emésztőakna).

 

Köszönöm

 

J

For-dzsi Creative Commons License 2018.09.14 0 0 28571

A kályha csak akkor lesz jó, ha be van kötve a kéménybe, ha csak "ott áll", az kevés. Ezenkívül üzemképesnek is kell lennie.

Előzmény: Renaultmánia (28570)
Renaultmánia Creative Commons License 2018.09.14 0 0 28570

Ha jól emlékszem a belmagassággal sehol sem lesz gong 250--265cm közt van. 
A nem használt helyiségben is kell hogy legyen kályha jól értelmezem, majd kölcsönkérünk valakitől addigra arra az 1 napra amíg jön a becslő(gondolom ott nem kell fűtenünk ha úgy van. Villany meg lesz csinálva. 1 villany és egy konnektor elegendő lesz? 


Előzmény: Hitelmentor (28569)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.09.14 0 0 28569

Nem kis fába vágjátok a fejszét!

Érdemes előértékbecslést kérni!

A kamra része a ház hasznos alapterületének amennyiben 1,9m magassága megvan!

Fűtés szükséges, illetve villany is!

Előzmény: Renaultmánia (28566)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.09.14 0 0 28568

Talán az Unicreditnél tudom elképzelni, a többi banknál az önerő beépítése után folyósítják az állami támogatást!

 

Előzmény: AJAMA (28565)
For-dzsi Creative Commons License 2018.09.13 0 0 28567

Nekem más irányú tapasztalatom is van. :-)

Előzmény: Hitelmentor (28562)
Renaultmánia Creative Commons License 2018.09.13 0 0 28566

Üdv.
A kép alapján  megkapom a csokot vagy a spájzt el kell bontanom hogy egybefüggően meglegyen a 60m2?
Ha a fürdőben van csak a zuhanyzónál kell másik kézmosó még? 
Bár van kémény de kályha nincs. Abba beleköthet? 
A nyilak az ajtó jelölik. 

Előre is köszönöm a válaszokat. 

AJAMA Creative Commons License 2018.09.13 0 0 28565

Köszönöm a választ!

Írtad, hogy a "Folyositás az önerő beépitése után lehetséges". Építkező ismerőseim azt mondták, az építkezés során részletekben, csoportokban benyújtották a számlákat, a beépített anyagokat ellenőrizték, értékbecslőt küldtek ki és megfizették az aktuális és igazolt ÁFA összeget. Az önerejük nyilván nem fogyott el még a szerkezetkész állapotnál. Az utolsó ÁFA részlet megfizetésénél említettek használatbavételi engedélyhez való kötést. Akkor ez nem igaz? 

Előzmény: Hitelmentor (28564)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.09.12 0 0 28564

Ezt vissza tudod igényelni az épitkezés elején, amihez kell jóváhagyott kételem és szerződés is.

Előzmény: Norbi975 (28563)
Norbi975 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 28563

Lenne lehetőségem, hiszen telket vettem ez év februárban ÁFA-san, számlával. Kérdés, ennek az ÁFA értékét majd vissza tudom igényelni? Nem gond, ha még nincs szerződésem a visszaigénylésre? 

Előzmény: Hitelmentor (28561)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.09.12 0 0 28562

Korábbi tapasztalatokon alapuló vélemény! ;)

Előzmény: For-dzsi (28550)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.09.12 0 0 28561

Folyositás az önerő beépitése után lehetséges, kivéve ha van lehetöséged a telek áfájának a visszaigénylésére.

Előzmény: Norbi975 (28560)
Norbi975 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 28560

Szeretném még azt konkrétan megkérdezni, ha mondjuk várhatóan februárban kezdődne az építkezés, célszerű-e már korábban igényelni az ÁFA visszatérítést, hiszen szeretném, hogy már az első lépésnél keletkező anyagszámlám (beton, vasanyag, tégla, stb) adó tartalmát is visszaigényelhessem.

Előzmény: For-dzsi (28556)
Juggler777 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 28559

 

Még kérelem nem volt beadva, csak előzetes értékbecslés.

Meg lehetne oldani, mert a fürdőben az előszoba felőli falon van a mosdókagyló, ott lehetne az előszoba felőli oldalra áthozni a vizet a falon és oda csinálni egy csapot, mosogatót, vagy mosdókagylót, így lenne víz a helyiségben, gondolom az elvezetést is meg lehetne oldani azon a falon, vízszerelő át tudja vezetni.

Gázpalackos tűzhelyet el lehetne helyezni akárhova a helyiségben, gondolom azt is elfogadják. Így már nem is parasztvakításos lenne a megoldás, hanem valós. Nagy költsége se lenne.

Banknál az ügyintéző megkérdezte az illetékes csoportot, hogy mi van ilyenkor, ott azt mondták, hogy küldjem el az elképzelésem, rajzoljam le, járjak utána, hogy engedély köteles-e.  Szerintem ehhez nem kell engedély.

Csak még itt is benne van a kockázat, hogy ha el is fogadják, mennyire értékelik.

Az eladók rugalmasnak tűnnek a megoldás kitalálásában.

 

Köszönöm a választ!

 

J

Előzmény: For-dzsi (28557)
AJAMA Creative Commons License 2018.09.12 0 0 28558

Így már teljesen világos, köszönöm! : )

Előzmény: For-dzsi (28556)
For-dzsi Creative Commons License 2018.09.12 0 0 28557

Azt azért járd körbe, hogy kell-e új kérelmet  beadnod, mert, ha igen, újból jönnek a költségek.

A másik, hogy azt is érdemes lenne előre csekkolni, hogy a bank elfogadja-e majd az általad kifundált megoldást. Abban van némi kockázat, hogy az ideiglenes, parasztvakításnak tűnő megoldásokat nem fogják szeretni... 

Előzmény: Juggler777 (28554)
For-dzsi Creative Commons License 2018.09.12 0 0 28556

Értettem én elsőre is. :-)

 

Ugyanaz a jogszabály szabályozza a jogosultsági feltételeket, mégpedig úgy, hogy az adóvisszatérítési támogatásra a csok szabályait rendeli alkalmazni. Ha zavaró volt, akkor ne olvasd hozzá a §-ok utáni szöveget, csak amit írtam előtte-utána.

 

A későbbi hsz-re: igen, az adó-visszatérítési támogatás csok nélkül, hitel nélkül is igényelhető.

Előzmény: AJAMA (28553)
AJAMA Creative Commons License 2018.09.12 0 0 28555

Kérdésem, CSOK igénylése nélkül is jogosult vagyok az ÁFA visszatérítési kedvezményre? Nem lenne ugyanis igényelt 10MFt támogatás, sem 10MFt hitel.

Előzmény: AJAMA (28553)
Juggler777 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 28554

Közben megtaláltam, hogy a konyhában kell vízvételezési lehetőségnek is lennie.

Ez azt jelenti, hogy vízelvezetés is kell gondolom.

Előzmény: Hitelmentor (28547)
AJAMA Creative Commons License 2018.09.12 0 0 28553

Köszönöm. Nem igényelnék CSOK-ot. Egyedül lennék az építtető, "sima" lakáshitel felvétellel és ÁFA visszatérítéssel. Lehet, hogy hitel nélkül megy majd az építkezés, de ez az építkezés alatt eldől, eladom-e a jelen ingatlanom, melyben most lakom.

Előzmény: For-dzsi (28551)
Juggler777 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 28552

Köszönöm a választ.

És olyan megoldás nem lehetséges, hogy az előszobában elhelyezünk egy palackos gáztűzhelyet, mint konyha és új értékbecslést kérünk?

Innen nyílik a fürdő, ott van melegvíz vételezési lehetőség. Vagy minek kell teljesülni, hogy a konyhára rá lehessen mondani, hogy konyha?

 

Ezt a meghatározást találtam a konyhára:

 

Főzőhelyiség: konyha, főzőfülke:

  • Konyha: főzésre használt, 4 m2 és annál nagyobb alapterületű, általában természetes megvilágítással és szellőzéssel ellátott helyiség

Ezek teljesülnének, víz megléte nem tudom előírás-e.

 

Köszönöm

 

J

Előzmény: Hitelmentor (28547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!