Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.02 0 0 723
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.02 0 0 722
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.02 0 0 721
Simply Red Creative Commons License 2006.11.02 0 0 719
Az, hogy egy jelenség bekövetkeztének a valószínűsége nagyobb, mint nulla nem azt jelenti, hogy az illető jelenség elő is fordul. Például soha, senki nem figyelt meg olyat, hogy valaki azért fulladt meg egy szobában, mert a véletlenszerű hőmozgást végző molekulák épp mind a szoba másik felében voltak. Pedig ennek is nullánál nagyobb a valószínűsége.
Előzmény: zöldkomcsi (716)
JAMIE21 Creative Commons License 2006.11.01 0 0 717
Itt senki sem olvasott a Patterson-féle hidegfúziós eljárásról?
zöldkomcsi Creative Commons License 2006.10.20 0 0 716
Nem számolom ki, nagyobb mint nulla.
Előzmény: mmormota (715)
mmormota Creative Commons License 2006.10.20 0 0 715

A bolzman harang lapos lefutás végén kell lenni ilyen energiának.

 

Talán számold ki a valószínűségét mondjuk ezer fokra. Utána nem lesz több kérdésed...  :-)

Előzmény: zöldkomcsi (714)
zöldkomcsi Creative Commons License 2006.10.20 0 0 714
A bolzman harang lapos lefutás végén kell lenni ilyen energiának. A valószínűséget még csökkenti, hogy találkozniuk is kell.
Ha mondjuk 1 kg víz keletkezése közben lehetne detektálni 1 db neutront, akkor lenne értelme tovább gondolgodni.
Vagy energiát mérni? A neutron esetleg "elvész" a vízben?

Vagy, valahogy elintézni, hogy atom állapotú hidrogén, nagy mennyiségben és amikor a H2 molekulák képződnek... ?...?...
Előzmény: mmormota (713)
mmormota Creative Commons License 2006.10.20 0 0 713

Nyugodtan kizárhatod. Olyan óriási relatív sebesség kell a sztatikus taszítás legyőzésére, ami alacsony hőmérsékleten nem fordul elő.

Ha az elméleti várakozással ellentétben mégis lenne spontán fúzió, a keletkező gyors neutronokat könnyen lehetne észlelni.

Előzmény: zöldkomcsi (708)
PomPom8 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 712
Bocsi, de az asszociációdnak itt semmi értelme. Ilyen alapon mindenki tudna nagyon sokféle példát felhozni arra, hogy 1 próbát megér-e vagy sem. Ráadásul az "1 próba"-nak több a szerencse/véletlen összetevője, mint a számítható eredménye, abban az esetben, amennyiben még nem rendelkezünk kellő megfigyeléssel és/vagy tapasztalattal a témával kapcsolatban (mert különben nem próbának nevezzük, hanem mondjuk kisérletnek, amit ugye illik többször elvégezni, nem pedig próbálgatni :) ).
Előzmény: pint (711)
pint Creative Commons License 2006.10.19 0 0 711
"1 próbát megér"

erről most távoli asszociációval eszembe jutott a spektrum/NG/discovery egy műsora, amiben arról volt szó, hogy egy bazi krokodil elkezdte enni az embereket. ilyekor az állatot el szokás szállítani, ami nem könnyű. a helyi csősz vagy nemtomki, nagyorrú fehér fickó, mondja, hogy a helyi varázsló valami helyi mágiával meg akarja oldani a dolgot, azért az elszállítást elhalasztják, hisz "egy próbát megér". a következő jelenetben aztán mégis az elszállítást szervezték, mert sajnos a varázslat nem működött, a krokodil megevett még egy gyereket. hát így múlatják az időt afrikában a varázsló, a csősz, meg a többiek.
Előzmény: tere (709)
szg307 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 710
Ezt kinek a hozzászólására írtad?
Előzmény: tere (709)
tere Creative Commons License 2006.10.19 0 0 709

Nekem végülis 8. :DDD Mindenki azt gondol, amit akar.

Én úgy vagyok vele, hogy olcsó megoldás lévén 1 próbát megér az ilyesmi. Aztán vagy müx, vagy nem. És igen magasról teszek arra, hogy ki milyen hangosan röhög magában...

zöldkomcsi Creative Commons License 2006.10.18 0 0 708
A kérdésedet sokkal elvontabban is fel lehet tenni. Miért foglalkoztatja a társadalom igen széles rétegeit ez a téma? A víz autóról sőt a sokkal tudományosabban hangzó nullponti energiáról is a fodrásztól, az egyébként napi munkában nagyon jó mérnökig mindenkitől hallottam.

Irreális várakozás, vagy vágyakozás a tudománnyal szemben? Az alkimisták lélektanának továbbélése? Elérhetetlen vágyak keveredése realitással? Kuruzslók, sarlatánok, csaló feltalálók, mlm megszállottak mindenfelé...

Szerintem ne ragozzuk, mert a topic elcsúszik szociológiába, viszont szociológusok nem igen látogatják, tehát még a végén tényleg valami "vízhajtású autó" lesz belőle.

Felvetnék inkább valami praktikusat. A hidrogén égéshőjébe vajon belejátszik e magfúzió? Biztos az, hogy x milliárd vízmolekula képződése közben, nem akad 1 db. ami úgy sikerül, hogy a két H atom véletlenül túl közel kerül egymáshoz?
Előzmény: PomPom8 (706)
szg307 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 707

Itt inkább a közös gondolkodás lenne a cél.

Ha valakinek van valamilyen ötlete, vagy feltűnik a net-en egy "tuti megoldás" akkor azt a különböző területeken jártas topiclakók megrághatják, és eldönthetik, hogy érdemes-e vele foglalkozni, vagy nem.

 

Nagy valószínűséggel nem itt fog megjelenni a világmegváltó találmány, de egy nagy ötlet előkerülhet.

Előzmény: PomPom8 (706)
PomPom8 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 706
Sziasztok!
Kicsit eltöprengtem azon, vajon kik és miért írnak ebbe a topicba.
A vízzel hajtott autó, abban a formájában amire általában az emberek gondolnak, azaz olcsó, korlátlan üzemanyag hajtású jármű, mindannyiunk álma valószínüleg. Hiszen ha ez megvalósulna, akkor vele párhuzamosan, de inkább az autót megelőzően más területeken előbb jelentkezne ez az energiaforrás. Ha feltételezzük, hogy ezt valakinek, a példa kedvéért mondjuk nekem sikerülne megvalósítanom, biztosak lehettek benne, hogy nem ide fogom írni először. Sőt, másodszor sem, hovatovább, teljesen huszadrangú lenne ebből a szempontból ez a topic, beleértve az egész internetet. Azaz nem hoznám nyilvánosságra, hanem kisérletekkel igazoltatnám, szabadalom .... stb. ... és a legvégén a haszon, hiszen egy ilyen dolog iszonyatos pénzt hozhatna, azt hiszem ebben egyetértünk. Amennyiben a neten megjelenik egy-egy ilyen hír, azt feltételezem, hogy néhányan ellenőrzik, nem csak szkeptikusok, hanem olyanok is, akiket meggyőz a téma megfelelő tálalása. Ebből kiderül a dolog működőképessége, ami eddig még nem fordult elő, azaz a publikálón kívül ezidáig még senki másnak nem működött. De ha működik, vajon miért publikálná valaki a neten, amivel gyakorlatilag kirekeszti magát a dolog által szerezhető haszonból, sőt, még a hínévből is valószínüleg (szinte biztos, hogy ellopnák az ötletet, a várható nyereség reményében). Logikusan két fő okot találtam, hogy valaki miért írhat ilyesmiről a neten (persze lehetnek még más okok is, de azokról úgy gondolom, hogy alapvetően erre a kettőre vezethetőek vissza). Az egyik a félrevezetés, a másik a segítségkérés. Az utóbbinál gondolok olyasmire, hogy pl. felfedeztem valamit a sufniban barkácsolás közben, de nem tudok vele mit kezdeni, viszont van elgondolásom, hogy mire lehetne használni, ezért a neten keresek olyanokat, akiket érdekel a téma és tudnak segíteni a továbblépésben. Ez jóindulatú közzététel, nem állítottam semmi olyat, hogy kész a világmegváltás. A másik a rosszindulató, hiszen vagy hasznot remélek, legyen az anyagi vagy erkölcsi, vagy pedig szándékosan úgy jelenítem meg a dolgot, hogy minnél jobban lejárassam azokat, akik ilyesmivel foglalkoznak, azaz a vízautó feltalálójának adom ki magam azzal a szándékkal, hogy, - mivel tudom, hogy nem működik, - lejárassam magát a témát, hogy lámlám, itt van mégegy vízautó, de ez is csak egy rosszindulatú átverés.
Úgy gondoltam, hogy ezt a kis "szösszenetet" megosztom veletek azzal a szándékkal, hogy meghallgassam, ti hogyan vélekedtek az ilyen és hasonló dolgok neten való első publikálásáról.
Üdv, Pompom
zöldkomcsi Creative Commons License 2006.10.18 0 0 705
Ojat is hallottam, hogy aki a felyére teszi az meg okosab lessz.
Előzmény: pint (704)
pint Creative Commons License 2006.10.18 0 0 704
tedd a nyakad köré, úgy hidegen is ihatod a teát
Előzmény: zöldkomcsi (703)
zöldkomcsi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 703
Ha a petrolbusterre gondolsz, az egy gyűrű alakú mágnes, az üzemanyag csőre kell tenni. A gázpalack csövére tettem a tűzhely előtt. A víz nem forrt fel rövidebb idő alatt az biztos.
Előzmény: tere (697)
zöldkomcsi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 702
Én is kaptam ilyesmit tesztelésre, azt a kipufogó cső végébe kell illeszteni, úgy hívják, hogy tsutca.
Előzmény: Operator (696)
wulfin Creative Commons License 2006.10.17 0 0 701

"Változó mértékű üzemanyag-megtakarítás érhető"

 

Es mitol valtozik a merteke? Attol hogy ki meri?:)

Előzmény: tere (697)
wulfin Creative Commons License 2006.10.17 0 0 700
Ja, gondolokoztam azon is, de tul draga volt, meg mit kezdenek a sok benzinnel, megy az autom anelkul is:)
Előzmény: pint (699)
pint Creative Commons License 2006.10.17 0 1 699
a 4000-es menet közben benzint termel.
Előzmény: wulfin (698)
wulfin Creative Commons License 2006.10.17 0 1 698
Ez mar elavult, nekem energy saver 3000 van, abbol ha beraksz 5-ot akkor benzin se kell.
Előzmény: tere (697)
tere Creative Commons License 2006.10.17 0 0 697
Ez egy mágnes. Nem merem leírni, hogy működik-e és hogyan, pedig igen.
Változó mértékű üzemanyag-megtakarítás érhető el vele. Kötözködőknek elmondanám, hogy ennek a hatékonyságát tesztelték, nyilvános mérési jegyzőkönyvekkel alátámasztva.
Előzmény: PomPom8 (695)
Operator Creative Commons License 2006.10.17 0 0 696
Gyártója szerint jelentős üzemanyag megtakarítás érhető el vele. Tudtok róla valamit?

A benzincsőbe jó erősen beledugva 0l/100km fogyasztás érhető el vele.

Továbbá a harcosoknak jelzem, hogy a topikot figyelemmel kísérjük. Mindezt a következő csata kitörése előtt mondtam el.
Előzmény: PomPom8 (695)
PomPom8 Creative Commons License 2006.10.17 0 0 695
Sziasztok!
Elnézést az off-ért, de mivel nem találtam alkalmasabb topicot ennél és újat feleslegesnek tartottam nyitni, ezért itt bátorkodom feltenni a kérdésemet.
Kb. 20 évvel ezelőtt találkoztam a következő szerkezettel, melynek a neve Energy Saver 2000. ES2000 Bár semmi köze a vízhez, de autós dolog :). Gyártója szerint jelentős üzemanyag megtakarítás érhető el vele. Tudtok róla valamit?
pint Creative Commons License 2006.10.17 0 0 694
ami nem való
Előzmény: szg307 (693)
szg307 Creative Commons License 2006.10.17 0 0 693

"nem érdemes róla beszélni, de ha mégis, akkor nem ebben a topikban"

 

Iszonyatosan küzdesz minden ellen.

Előzmény: pint (691)
szg307 Creative Commons License 2006.10.17 0 0 692

Attól függ, hogy milyen szemléletben gazdaságtalan.

 

Az egyén számára, aki ezt alkalmazza egyátalán nem az.

Egy topicban, amely ennek alkalmazásáról szól többen leírták, hogy honnan, milyen áron, milyen forgalmazótol vásárolják az aludrótot, ezzel mennyi mérföldet megy el az autójuk. Elég egyértelmű volt a dolog gazdaságossága.

Előzmény: pint (691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!