Keresés

Részletes keresés

adammalysza Creative Commons License 2021.01.09 0 0 71890

No Kamil ma behozta Małyszt, 39-39 győzelmük van!

janisch Creative Commons License 2021.01.09 0 0 71889

Annyira véletlen azért nem volt a tegnapi próba sem! :))

Előzmény: janisch (71884)
adammalysza Creative Commons License 2021.01.09 0 0 71888

Csak szerintem borzasztó gáz ez a mesterséges üdvrivalgás, amit a németek valamiért bekevernek az ugrások alá? Valami fülsértő...

janisch Creative Commons License 2021.01.08 0 0 71887

A prológ tickere még nem volt bezárva:

 

Előzmény: janisch (71886)
janisch Creative Commons License 2021.01.08 0 0 71886

:))

De nem direkt vágtam el így, ennyi volt egy lapon! :)

Előzmény: DemollariMoke (71885)
DemollariMoke Creative Commons License 2021.01.08 0 0 71885

Azt hiszem rossz helyen vágtad el a melléket táblázatot, mert a 16. :) :) :) 

Előzmény: janisch (71884)
janisch Creative Commons License 2021.01.08 0 0 71884

A lengyelek valamit nagyon eltaláltak, kis túlzással lezúzzák a mezőnyt! :) És hol van még Zyla?

Az elsőn meg Sztenkala volt a legjobb Kamil előtt!

DemollariMoke Creative Commons License 2021.01.08 0 0 71883

Valahogy az az érzésem ezt a táblázatot vasárnap este át kell majd írni :) 

Előzmény: janisch (71882)
janisch Creative Commons License 2021.01.08 0 1 71882

Világ Kupa összes dobogó rangsora:

Twitter/Adam Bucholz

janisch Creative Commons License 2021.01.07 0 2 71881

Elfogadom a kritikákat, de én Granerudnak se a beszólása előtt, se utána nem kívántam és nem is kívánok semmi rosszat. Sőt: kimondottan örültem, hogy van legalább egy jó norvég!
A győzelmi sorozata sem zavart különösebben, minden ilyennek vége van egyszer; a Freund-, Prevc-, R.Kob-tarolás is megszakadt és természetesen Kamil sem fog a végtelenségig nyerni minden évben legalább 1 VK futamot (mint már 11 éve!).
Halvor-Egner beszólása viszont rendkívül paraszt volt, kb.: "Rendkívül irritáló már megint győzni látni Kamil Stoch-ot" és hogy ő mennyivel meg hányszor túlugorná, hisz nem is ugrik jól (mármint Stoch).
De: basszus ez nem boksz és kézilabda, hogy kaphat egy észre nem vett mélyütést vagy észrevétlenül szétcincálják a hatosnál; itt nincs kontakt!! Kamilnak mi köze van hozzá, hogy ő elbacta vagy hogy állítólag "rosszabb" körülmények voltak? Talán Liegl-szoknyával ugrott vagy 3 méteres léccel?
Így csak az óvodások szoktak puffogni ... és a beszólások ráadásul nem is jellemzőek az egész síugró brancsra sem!
És bocs, de a bunkóság alól az sem ad teljes felmentést, ha  utólag - persze a sok norvég mentegetőzés után - meakulpázik; szerintem egyszer megérdemelte az övéhez hasonlóan "stílusos" jelzőt.

Mindentől függetlenül legyen sikeres ugró, rosszat neki sem kívánok, de nyilván soha nem fog a kenvenceim közé tartozni.

Ennyi, és szerintem váltsunk jobb témára! :)

Előzmény: Veszpremi (71874)
Zöld lovag Creative Commons License 2021.01.07 0 0 71880

Én sem értettem... ez tuti - szerintem - 1 ennyire fontos helyzetben, hogy taktikailag az edző és a versenyző között előre megvan beszélve... hát, nem volt tökös cselekedet... - 1 oka lehet, hogy nem akartak mégsem Kamil-al azonos körülmények közt versenyezni tegnap, látva a szuper formáját. :)

Előzmény: adammalysza (71867)
Tomi-FTC Creative Commons License 2021.01.07 0 0 71879

Ezeket a "beszólásokat" szerintem manapság rettentően túlreagálják mindenhol.. :D 

Minden sportágban ott van és ott is lesz, vagy így, vagy úgy..

Nem szép dolog, de szerintem semmi extra. 

Sőt, ha belegondolunk életük során valószínű még a legnagyobb sztárok belekveredtek különböző adok-kapokba.

Kalóz80 Creative Commons License 2021.01.06 0 2 71878

A Granerud-ért aggódóktól elnézést kérek...a siugrókat egytől-egyig tisztelem, de nem mindenkiért egyformán szorítok! A bugyutának tűnő rövid "fricskámmal" az irányába nem szándékoztam senkit megbántani és kommentcunamit elindítani.

A Granerud "ügyről" a magánvéleményem azért megvan, de mivel nem tartottam tényleg annyira fontosnak, nem is tettem itt közzé előtte sem.

A negatív lájkokat és kritikát természetesen elfogadom!

A norvég jó versenyző, de van még mit tanulnia minden téren, hogy igazi klasszis váljék belőle...sok sikert neki hozzá a jövőben!

 

 

Kalóz80 Creative Commons License 2021.01.06 0 0 71877

Hú, ez a lassan 10 évvel ezelőtti búcsúverseny nem semmi volt! Hihetetlen élmény, még úgy is, hogy igazán "verseny" sem volt valójában, csak úgy összejöttek Adam barátai "néhány" ezren!  Elismerésem, hogy ilyen kitartó ereklyegyűjtő vagy ( nekem már ez a jegy nincs meg szerintem ) és remélem arra a cilinderre is odakerül majd egy napon Kamil neve...bár az ő nyugdíjas búcsúztatójáig remélem van még hátra pár év! :)))

 

Előzmény: janisch (71873)
Ace Martin46 Creative Commons License 2021.01.06 0 0 71876

Gratulálok Stochnak az újabb összetett győzelméhez! Nagyon megérdemelte, egyértelműen ő volt a legjobb.

Granerudöt meg hagyjuk már könyörgöm. Én is ideges lettem volna a helyében, és valószínűleg ti is. Hirtelen dühből mond olyanokat az ember, amit nem is feltétlenül úgy gondol, például ahogy én is itt az oberstdorfi első sorozat után. :'D

DemollariMoke Creative Commons License 2021.01.06 0 2 71875

Most szerintetek még hányszor kérjen bocsánatot a norvég? Nem szerencsés nyilatkozni "idegállapotban", a norvég sajtófőnöknek nem lett volna szabad hagyni, ha látja rajta, hogy ideges. Később elnézést kért írásban, videoüzenetben, szerintem ezen illik túllépni - nyilván ha csak egyszer lesz Budán kutyavásár. 

 

Stoch zseniális volt, azért nyert, mert a mezőnyben szerintem mindössze kb. négy ugró volt, aki végig stabilan teljesített a saját maga szintjén. Kamil, P. Prevc, Tande és Aalto - a többieknek mind lifteztek a saját kimagasló, elfogadható és halványabb teljesítményük között, nem csoda, hogy ilyen markáns lett a különbség, hiszen a másik három ugró jelenleg nem TOP10-es versenyző. 

 

Ettől függetlenül ma bárki hozott volna extrát, az kevés lett volna, akkor is Stoché lett volna az aranysas. Jól van ez így.

 

Én örülök, hogy nem zárták ki őket, de azért nem hiszem, hogy bárki komoly pénzt tett volna arra, hogy 4 lengyel lesz a legjobb 6 között és arra se emlékszem, mikor volt utoljára, hogy csak 15-en ugrottak 8 alkalommal, mert ilyen sokan betliznek. És ami elég érdekes volt még, hogy a KO rendszerben két versenyen is majdnem azonos lett a végeredmény, mintha simán a legjobb 30 továbbjutott volna, 29 mindkét rendszerben ugyanaz lett volna, csak egy ember járt pórul. 

 

És ami ma a legjobb volt, hogy végig korrekt szélviszonyok voltak, s bár mindig a legjobb győz, ma valóban ez eléggé egyértelmű volt. 

Veszpremi Creative Commons License 2021.01.06 0 0 71874

Granerud alul alkalmazott minősíthetelen nem tudom mije miatt én adtam a hsz.-ekre mínuszokat, nyíltan vállalom. Ez nem idevaló, sorry!

janisch Creative Commons License 2021.01.06 0 3 71873

A szívemből szóltál, kedves barátom!

 

Amikor közel 10 éve órákig topogtunk a szakadó hóesésben Adam búcsúversenyén, egy fabatkát sem adtam volna azért, hogy lesz valaki, akiért majd hasonlóképpen fogok szorítani; ha még nézek egyáltalán síugrást!

Dehát az élet a legnagyobb rendező, és azóta megszámlálhatatlan drukkolást és csodálatos sportélményt köszönhetek Kamilnak is, aki szintén a síugrás halhatatlanjai közé emelkedett!

 

Dziękuję Adam, dziękuję Kamil!

A pandémia után - úgyis lassan követem Veszpremit - addig nem nyugszom, míg egy új piros-pehér cilindert nem dedikáltatok Kamillal! :))

 

Előzmény: Kalóz80 (71872)
Kalóz80 Creative Commons License 2021.01.06 -1 0 71872

Akkor nem maradok ki én sem: Kamiiiiiiiiiiil! :)

 

Érdekes 4sánc volt.

Ilyen "nyugodt állapotban" soha nem néztem még  8. ugrást!

Kamil hihetetlen formába került, kicsit talán váratlanul, de teljesen megérdemelten söpörte be a harmadik négysánc győzelmét! 

Legenda! Legenda! Végérvényesen pontosan 20 évvel ezelőtt szerettem meg a síugrást! Nem gondoltam volna, hogy Adam után viszonylag rövid időn belül ismét egy lengyel ugró válik ennyire korszakos zsenivé! Legenda, legenda!

Talán soha nem volt még ilyen sikeres és egységes a lengyel CSAPAT, mint most! Gratulálok mindenkinek...a stábnak is!

Nagyon nagy kár, hogy szurkolók nem lehettek a versenyeken... és így a zakopanei dzsembori is mehet a levesbe!

Lindvikből még nagyon jó ugró lehet, a "Ganérúdból" inkább ne legyen...remélem annyira megzavarodott most, hogy a VK is nyitottá válik!! :)

És végezetül: Ha nem lengyel fan lennék, akkor is így gondolnám...Mi lett volna, ha kizárják az elején az egész lengyel csapatot egy fals hülyeség miatt?? ....röviden: Minden idők leggyengébb és legérdektelenebb turnéja...!!

 

 

janisch Creative Commons License 2021.01.06 -1 0 71871

A Twitteren: "On jest wielki. Niesamowity. Fenomenalny. Perfekcyjny. Nienaganny. Zwycięski. Najlepszy." 

 

És mit szól ehhez Granerud? (Egyesek szerint: Ganérúd.)

janisch Creative Commons License 2021.01.06 0 0 71870

Én sem csalatkoztam: Kamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil !

adammalysza Creative Commons License 2021.01.06 0 0 71869

Csatlakozom, Kamiiil :))

Zöld lovag Creative Commons License 2021.01.06 0 1 71868

Kamil!!! :)

adammalysza Creative Commons License 2021.01.06 0 0 71867

Nagyon kétségbe eshettek norvégok, hogy Stöckl beülőt módosított, de hát elég rosszkor, így nem jött be... nem is értettem.

janisch Creative Commons License 2021.01.03 0 3 71866

Twitter/skijumping.pl/Adam Bucholz

adammalysza Creative Commons License 2021.01.03 0 1 71865

Brawoooo Kamil! Egyszer neki is lehet szerencséje végre a Bergiselen!

Tomi-FTC Creative Commons License 2021.01.03 0 0 71864

És utána már Bischof-ban nem lehet sokat faragni, mert ott könnyebb messzebbre szállni mindenkinek.

DemollariMoke Creative Commons License 2021.01.03 0 0 71863

Hát Geigernek és Granerudnak a második ugrása sem az igazi. Lesz itt ma 25 pont köztük meg a győztes között. 

Ace Martin46 Creative Commons License 2021.01.03 0 0 71862

Nem a legjobb verseny, ez tény. Granerud is erősen megszívta, bár ő még nem szállt ki, de azért neki is lett egy szép kis hátránya. 

Remélem a második sorozatban azért valamit vissza tud hozni. Viszont a többiek tényleg kiszálltak. :/

Előzmény: Veszpremi (71860)
Veszpremi Creative Commons License 2021.01.03 0 0 71861

Sajnos irreális szélverseny lett :(

Előzmény: Veszpremi (71860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!