Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1078

Kinyitottuk az alját, ott a dátum, 1961.

Anyámé volt, nem tudom, honnan vették, közvetlenül biztos, hogy nem orosz katonáktól.

Most éppen az orsót próbáltuk a helyére tenni, de nem sikerült... Szóval csak jó lenne látni valami rajzot.

Gondolom, átnézni, kitisztítani sem ártana, némi porcica van benne, amúgy úgy tűnik, jó állapotban van.

Szerinted érdemes használni, lehet bele pl. szíjat kapni, ha elszakad? Vagy inkább csak nézegessem, és ha netán varrásra adnám a fejem, vegyek egy másikat?

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1077)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1077

Tula a neve, orosz gyártmány. Úgy rémlik nálunk nem forgalmazták, csak az orosz katonák hozták be. A ötvenes évek végétől gyártották a hatvanas évek közepéig. Műszaki megoldásai akkor korszerűek voltak, a rossz nyelvek szerint lopták a terveket.
A bal oldali kis gomb a szálfeszítő, a jobb felső a cikk-cakk szélesség állító, az alsó az öltés sűrűség és visszavarrás állító. A felirat alatti vízszintes karral a tű oldalirányú kibillentését lehet állítani. Ennyi.

Előzmény: CBNora (1076)
CBNora Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1076

Sziasztok!

Ehhez a varrógéphez van valakinek leírása?

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=117081926&t=9176085&openwith=1

A fotó nem az enyém, de ilyen van nekem is. Legalább 30 éve nem volt használva, nem tudok varrni, leírás nélkül kipróbálni se merem.

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.12.01 0 0 1075

Sziasztok!

Naumann 8014/43-hoz volna valakinek magyar nyelvű leírása?

zulu52 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 1074

Mind a két gép Pfaff modell- Felső anyagtovábbítással (IDT) Körforgós hurokfogórendszerrel mint az ipari gépek. 8-10 réteg farmert is viszik. Hogy hol készülnek teljesen mindegy .Fémalkatrészes szinte az egész szerkezetük. Ha nem kell a díszítő öltés, akkor a 1035-ös épp olyan jó mint a másik.

Előzmény: Kati1969 (1066)
zulu52 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 1073

Bernina 700 d . A legjobb kapható lock. Jól ismerem, szinte nem is kellett javítanom . max a kést éleztem .

 

Előzmény: gyorkosgabi (1069)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.11.28 0 0 1072

Igen arra, már látom. Küldtem.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1071)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.11.28 0 0 1071

Az Unionra gondolsz?

Előzmény: zsu--zsi (1070)
zsu--zsi Creative Commons License 2016.11.27 0 0 1070

Szia Garázslakó!

Ha még van lehetőséged akkor én is szeretném elkérni emailben ezt a használati utasítást. Előre is köszönöm!

 

Előzmény: Garázslakó (610)
gyorkosgabi Creative Commons License 2016.11.24 0 0 1069

sziasztok!

 

Overlock varrógépet szeretnék vásárolni. házi-, hobbi szintű felhasználásra, elsősorban gyerekruhák varrására. Szeretnék segítséget kérni, hogy milyet vegyek? használtban nem gondolkodom. Elna 664? tud róla valaki mondani véleményt? viszonylag jó áron van most (89.000)

illetve a bernina 700D? az drágább jóval de valaki ezt ajánlotta.

 

előre is köszönöm!

_arimama_ Creative Commons License 2016.11.21 0 0 1068

Sziasztok!

 

Új vagyok itt a fórumon és máris kérdésem lenne. :)

Szeretnék otthoni használatra egy új varrógépet venni, ami gomblyukazik,cipzárt lehet varrni vele, cikk-cakk öltést,rugalmas anyag varrását,és néhány díszítő öltést tud, valamint fémszerkezetű legyen.

Nem baj,ha ennél többet is tud :) Na és aránylag könnyen megtanulható legyen a használata :)

Tudnátok ajánlani olyat,ami nektek bevált,jól működik ? Árban úgy kb. 50 ezerig.....

Előre is köszi!

_arimama_

Imre# Creative Commons License 2016.11.20 0 0 1067

T. Pancsika!

Itt van a kezelési útmutató:

http://www.varrogep.co.hu/pcz/hasznalati-utmutato/Textima%203%20sz.%20lock.pdf

Igaz hogy nem 4 szálas, de az öltés hossz beállítás ugyan az és a 7. oldalon található.

Előzmény: Pancsika71 (1065)
Kati1969 Creative Commons License 2016.11.20 0 0 1066

Sziasztok!

 

Ismeri valaki a Gritzner Tipmatic 1035 vagy 1037 gépet?

 

A boltban ezt ajánlották, de azért jó lenne, ha független véleményt is hallhatnék. Az 1037-hez odaírták, hogy Made in Germany, az 1035-nél ez nincsen. Elképzelhető, hogy az egyiket Németországban gyártják, a másikat meg nem? Hajlanék a 1035 felé, mert azt a pár díszítő öltést, ami 1037-en van, szerintem úgysem fogom használni.

 

A választás szempontjai:

applikálás

patchwork

vastagabb anyagok varrása (kabátok, táskák)

 

Köszönöm, ha valaki válaszol :)

Pancsika71 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 1065

Üdv!

Van egy 4 szálas Textima inerlock-kom. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e rajta állítani öltés sűrűséget. Ha lehet akkor hol kell??!

Előre is köszönöm a segítséget.

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.11.14 0 0 1064

Egy tisztítás, beállítás olajozás ennél a gépnél kb. 5-6 ezer Ft. (legalábbis nálam)
Ez a minimális összeg. Vannak árnövelő tényezők:
-régi olajmaradékok eltávolítása
-ékszíj, vagy orsózógumi csere
-2-3 műanyag fogaskerék cseréje
-tűbefogó javítása
Így akár 10-12 ezer is lehet a javítás.
Viszont utána van egy új géped. Amit új korában tudott, azt ettől kezdve ismét tudni fogja. Kellő bánásmód esetén örök darab.
Alapvető programokat tud csak, de azt megbízhatóan.

Előzmény: vikTORZ (1063)
vikTORZ Creative Commons License 2016.11.13 0 0 1063

Köszönöm szépen a gyors választ és a tippeket. Minden a megfelelő beállításon kell hogy legyen a gépemen. Sajnos akkor ez a probléma meghaladja a jelenlegi tudásomat, itt már csak szakember segíthet.

 

Egy ilyen jellegű probléma javíttatása milyen összegre rúghat? min-től max-ig mi az az ár, amit még érdemes kifizetni egy ilyen régi varrógépért?

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.11.13 0 0 1062

Jól van befűzve?
Felső szálfeszítő eleget feszít?
Szálrángató rugó jól van beállítva?
Ha ezek mind rendben vannak, akkor még sincs jól beállítva a greifer.

Előzmény: vikTORZ (1061)
vikTORZ Creative Commons License 2016.11.13 0 0 1061

Üdv!

 

Kaptam egy Lucznik 451 típusú varrógépet. Minden eredeti alkatrészes, és működik rajta. Miután birtokba vettem, kitakarítottam, megolajoztam szóval a használati utasítás szerint elvégeztem rajta a megfelelő karbantartást.

 

Ugyanakkor probléma van vele.

A felső szál, miután a hurokfogó leviszi a bobinhoz, nem megy át rajta. elmegy a bobin feléig, és onnan vissza az eredeti irányba. Lassú, kézi tekeréskor átviszi, de kb 8 tekerésből 1 szer beleakad a hurokfogó egyik alsó részébe és összegubancolja az alsó szállal karöltve az egész műszert.

 

Rengeteg leírást és videót találtam a varrógép időzítésére, úgy vélem minden rendben van ezen a téren is. a hurokfogó a tű kimélyített területén áll, amikor a felső szálat "leviszi" az alsó szálhoz. A tű és a hurokfogó hegye között alig van hézag, a hurokfogó minden alkalommal, probléma nélkül kapja el a felső szálat. a felső szál feszességét minden állásban kipróbáltam. Az alsó szálat baj nélkül húzná, de odáig el sem jut a felső szál, ha nem lassan tekergetem.

 

Mi lehet a hiba?

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.24 0 0 1060

Szerelőt nem szabad hívni, csak mosógéphez. Ide műszerész kell.

Előzmény: Mártanagyi (1059)
Mártanagyi Creative Commons License 2016.10.24 0 0 1059

Nagyon szépen köszönöm! Vicces,a szerelő fordítva tette be a tányérokat.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1058)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1058

Előzmény: Mártanagyi (1057)
Mártanagyi Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1057

Köszönöm. Szétszedni kénytelen voltam,mivel a szerelőnél nem volt ez-az,de főképp szálfeszítő gomb,amit vettem,majd kicseréltem.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1056)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1056

Azt hiszem nem beleestél, hanem magad másztál bele ebbe a gödörbe.
Két héttel egy javítás után nem szétszedni kellett volna, hanem reklamálni. A szálfeszítő csak úgy nem romlik el. Csavargatni szokták össze-vissza, aztán szétszedni. Tipikus felhasználóhiba. Leírni nem egyszerű az összerakást, de ha sikerül is, a behelyezés mélysége és szöge sem mindegy.
Javaslom keress egy ilyen gépet, és (ha megengedik) szedd szét azt is, de most már rajzolj, jegyzetelj, fényképezz.

Előzmény: Mártanagyi (1055)
Mártanagyi Creative Commons License 2016.10.22 0 0 1055

Szép napot mindenkinek,újonc vagyok,rögtön segítségkéréssel. Naumann 8014/40 varrógépem szálfeszítőjével gyűlt meg a bajom, nincs valakinek képe arról,milyen sorrendben kell visszapakolászni az alkatrészeket? Beleőszülök,akkor sem akar működni.Két hete volt itt a szerelő. Előre is köszi.

Blamy Creative Commons License 2016.10.16 0 0 1054

Köszönöm!!

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1051)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.16 0 0 1053

Szerintem otthoni célra bármelyik megfelel. A Singeren fokozatmentes a cikkcakk állítás, a Toyotán fix méretek vannak. A fekvő greifert a Singer találta ki, de ebben az esetben a Toyota ilyen, a Singer nem. A Toyota dizájnosabbnak tűnik, de a fekvőgreifer....
Illúzióid ne legyenek, ahova csak lehet, műanyag alkatrészeket használ minden gyártó.

Előzmény: lemoke17 (1052)
lemoke17 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 1052

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mert teljesen elvesztem! :) Háztartási varrógépet szeretnék.

Fontos funkciók amiket használnék:

-rugalmas anyag varrása

-cipzár varrás

-gomblyuk varrás

-tisztázás

-esetleg hímzőtalp

-cikcakk szélesség állítás

A Singer és a Toyota szimpatikus. Gondolom olyan kellene, amiben fémalkatrészek vannak. A Singer 8280 akciósan 27e a Media Marktban, azt meg lehet venni? Esetleg TOYOTA ECO-15 CG? Vagy a Media Marktból tudnátok valamit ajánlani?

Köszönöm a válaszokat!

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.13 0 0 1051

A gumibakok beszerezhetők szaküzletben is, de gyakorlatilag bármilyen gumibak megfelel, ha jó a mérete. Az a lényeg, hogy a gépet el kell választani az asztaltól, mert különben nagy lesz a ricsaj.
A láb alatti gumikkal is ugyanez a helyzet. 

Előzmény: Blamy (1050)
Blamy Creative Commons License 2016.10.12 0 0 1050

Köszönöm szépen. És a 4 db gumibak szintén beszerezhető varrógép alkatrész kereskedésben?

Gumitalp: nem a pedálon lévőre gondoltam, hanem az asztal lába alattira, de gondolom akkor az is pótolható mással.

 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1049)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.12 0 0 1049

Műszerolaj kell bele, kb. 8 deci. Olajszűrőt is kell cserélni, hátul található a fedele, 3db csavar fogja. Varrógép alkatrész kereskedésekben kapható. (ha nagyon újszerű a gép, akkor a tetejét kell levenni, ott van a szűrő)
A gumilap bármivel pótolható (gondolom a pedálon lévőre gondolsz)
A 4db gumibak fontos, ezen áll a gép. Lényeg, hogy azonos méretű legyen. Az ékszíj le legyen túl feszes.
A befűzést és az átfűzést gyakorolni kell. Az jó módszer amit írtál.

Előzmény: Blamy (1048)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!