Keresés

Részletes keresés

robicsek Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8493
innen a 2008 Free? biztos reszeltek rajta valamit hogy kevesebb is elég legyen, nemtudom.

sebesség: www.speedtest.net mondjuk.
Előzmény: Diótörő (8492)
Diótörő Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8492
Sziasztok !
Itt már sokszor segítettetek,most nincs nagy gond, csak nem értek valamit, mert az Ad-Aware nálam megváltozott. A 2008-as verzió van letöltve. Ehhez régebben hetente kétszer minimum 10-12 MB-nyi frissítés jött le. Most már pár hete csak egészen kicsik, mert a kék vonal szinte azonnal végig száguld.Van valami újabb verziója ? Persze free kellene, vagy ez így normális ? Akkor meg vajon miért csökkent le ennyire?
A másik is kérdés lenne, XP-m van és hogyan lehet megnézni, hogy mekkora a kapcsolat sebessége? Mindig olvasom, hogy ez annak a függvénye, milyen messzire van az ember a szervertől.Csak kíváncsi lennék erre az adatra.
Előre is kösz szépen a választ.
Etus Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8491

Igen, ez 3,5 éve írtad, azóta már van egy kis változás pl. SP3, meg mások is biztos.

Azért, ha ezt végig csinálja valaki akkor már sokat segít.

Van amikor ez is kevés és kell még trükközni is egy kicsit és olvasni más fórumokat is.

Előzmény: robicsek (8490)
robicsek Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8490
majdnem jó, de azóta SP3 lett nem SP2, meg még valami aktualizálodott ami nem ugrik be, ez a wigwam meg má megint nem megy látom, szólok.
de jo ez igy is, megvan az aktuális, de nem másolom be, mert lazán flood lenne.
Előzmény: Etus (8488)
marionett1 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8489
Köszi Etus!
Előzmény: Etus (8488)
Etus Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8488

Itt van, nemrég egy másik topikban is kérdezte valaki:

Gyorsnak nem nevezhető, de az esetek 99%-ban működő módszer a PC kártevőtlenítésére. (max_headroom kollégáé a copyright eredetileg, én meg még sokan mások, pl Hawkeye - szóljon ha valaki kimaradt - csak másolunk meg beleirunk, a rosseb emlékszik minden nickre, bocs.)

Alapfeltétel: az eljárás XP-re van kihegyezve. (egy része régebbi Winre is OK, de nem minden, vagy nem pont ugyanúgy, de ha régebbi a wined, első lépés legyen upgrade XP-re, 10 éves oprendszerek már nem igazán jók manapság). És mindenek előtt mentsed le a fontos adataidat, legyen az XP updatelt, összes biztonsági frissítés letöltve, persze SP2 is. És a filerendszer NTFS legyen. Azonkívül ne rendszergazdaként használd a gépet.

Aztán a következőket csináld végig. Pontosan.

1. Frissíted a vírusvédelmedet - kb mindegy melyik ismertet használod (avast, avg, kaspersky, mcafee, Norton, nod, stb), de frissíts most! , letöltöd az Ad-aware-t (SE Personal 1.06 a legutolsó változat, nem a 6-os!) és a
Spybotot, aztán a
Microsoft Windows Defendert, a
CWShreddert, update-t is letöltesz mindegyikhez,
(sok helyen elérhető mindegyik, én mondjuk a www.majorgeeks.com -ról szoktam, persze az MS cuccot az MS oldalról, http://www.microsoft.com/athome/security/spyware/software/default.mspx.)

majd lecsatlakozol a netről. (De nagyon le, húzd ki a kábelt, az a tutti)

2. Kikapcsolod a gépeden a Rendszer-visszaállítást.
(Sajátgép jobbklikk, Tulajdonságok, ott megtalálod.)

3. Start / Vezérlőpult / Hálózati és Internetes kapcsolatok / Internetbeállítások / Általános fülön Ideiglenesen letöltött fájlok / Fájlok törlése.
(Ha Firefoxot is használsz böngészéshez, akkor Eszközök / Beállítások / Adatvédelem / Gyorsítótár melletti Törlés.)

Cookiek törlése (Eszközök/Internet Options, illetve Eszközök/beállitások)

4. Egyéb ideiglenes fájlok, fájltöredékek eltávolítása: Start / Keresés, a "Mit keres?" kérdésnél kiválasztod a "Fájlt vagy mappát" opciót. A Fájlnév egésze vagy része ablakba beírod (idézőjel nélkül természetesen) a következőt: "*.chk *.rip *.tmp ~*.*". Fontos, hogy pontosan ezt írd be, figyeld meg a szóközöket a fájltípusok között! Keresés helyének a legördülő menüből jelöld ki a C meghajtót, ha több meghajtód ill. partíciód van, akkor válaszd a Helyi merevlemezek opciót. Nyomd meg a keresés gombot. A legtöbb fájl, amit a gép találni fog, valószínűleg .tmp kiterjesztésű lesz. Mappák is lesznek a keresési eredmények között, mind törölhető. Fent, a Keresés menüjében Szerkesztés / Az összes kijelölése, majd Del. (Ha nem csak a Lomtárba akarod küldeni őket, hanem visszaállíthatatlanul törölni, akkor Shift+Del. Ezt javaslom.) Ne ijedj meg, ha rengeteg fájl lesz, törölhető mind.

5. HOSTS file ellenőrzése. A WINNT/system32/drivers/etc/HOSTS -ban ami nem #-vel kezdődik, az csak
127.0.0.1 localhost
legyen. Akár Notepaddal is megnézheted, ne töröld ha van más, csak tegyél elé egy #-t. Lehet értelme is, majd visszatesszük.

6. Bebootolsz csökkentett módban. (boot közben F8-at kell nyomni, majd kiválasztod a megjelenő menüből a Csökkentett Módot)

7. Teljes vírus scan, esetleges vírusok törlése.

8. Ad-aware, Spybot, Defender, CWShredder futtatás, talált kártevők törlése.

9. Újraindítás, Rendszer-visszaállítás visszakapcsolása.

A módszer az esetek 99%-ára megoldás. Ha mindezek után továbbra is ott ficánkol valamilyen kártevő, akkor marad a manuális eltávolítás. Ehhez először töltsd le a HiJackThis -t (mondjuk www.hijackthis.de), majd egy full scan után a naplófilet mentsd el. Ezekután analizáltasd a www.hijackthis.de oldalon, és írtsad ki amit ott javasol. Aztán ha még marad valami, akkor, ha bemásolod a csatabárdos topicba, valaki biztosan segit. (De lécci ezt csak azután, ha a fentieket végigcsináltad. És kérdésekre nézve javaslom áttanulmányozni ezt: http://www.no.info.hu/~kryss/gnu/esr/smart-questions_hu.html)

10. A jövőre nézve megelőzésképpen érdemes megfelelően konfigurált vírusvédelmet - naponta többszöri frissítéssel is akár! és kliens tűzfalat használni (ZoneAlarm, pl, de min az XP SP2 beépítettjét), akkor is ha mondjuk routeren keresztül csatlakozol a netre, valamint a beépülő állatok ellen a Defendert vagy a Spybotot rezidensként futtatni. De elég csak egy víruskereső rezidensen, vannak olyanok amelyek nem szeretik egymást és összeakadnak.



Írta:robicsek 2005 június 05, vasárnap 16:31


Előzmény: marionett1 (8487)
marionett1 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8487

Sziasztok!

Segítsetek nekem, robicsek, féregírtásról szóló 2005-ös irományát szeretném megkapni, de a wigwamról nem tudom letölteni. Előre is köszi.

hellsing Creative Commons License 2008.12.28 0 0 8486
Minden naprakész (Vista x64 SP1 + mindennapi frissítés). Az ACDSee "tudna lenni" egy verzióval újabb, de (ha csak nem az enyémben van a hiba) nincs szükségem a benne lévő fejlesztésekre.
Előzmény: robicsek (8485)
robicsek Creative Commons License 2008.12.27 0 0 8485
Oprendszered is naprakész? remélem.
Frimél az most kicsit zavaros, de csak ideér.
Előzmény: hellsing (8484)
hellsing Creative Commons License 2008.12.27 0 0 8484
Az avast naponta 1-2x frissíti magát, sz'al naprakész. Az ACDSee is a legújabb build.

Elküldtem a JPG-t. Kösz, hogy foglalkozol vele!
Előzmény: robicsek (8483)
robicsek Creative Commons License 2008.12.27 0 0 8483
Ugyanis volt ilyesmi, vagy négy éve, de azóta nyilván updatelt rendszert használsz.
Előzmény: robicsek (8482)
robicsek Creative Commons License 2008.12.27 0 0 8482
jo eséllyel nincs, csak véletlenul valami olyan bytekombinácio lehet benne, ami virusra utalhat. esetleg kuldd el, megnezem más kergetőkkel is., azok beizgulnak-e rá.
Előzmény: hellsing (8481)
hellsing Creative Commons License 2008.12.26 0 0 8481
Lemaradt, hogy az avast! kétszáz-valahány képből csak egy átméretezésekor üvölt, sima megnyitáskor még annál az egynél sem.
Előzmény: hellsing (8480)
hellsing Creative Commons License 2008.12.26 0 0 8480
Help! Van a gépemen rengeteg JPG file. Egy könvtárra valót át akartam méretezni ACDSee-vel, erre az avast! felüvölt, hogy " Vírust találtam! JPG:MS04-028 [Expl]". De ha ugyanarra a JPG képre vagy folderre ráknézetek az antivírussal, akkor nincs találat. Ha az ACDSee összes file-ját átnézetem, akkor sincs. Most akkor van vírus, vagy nincs vírus?
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.23 0 0 8479
Szívesen.
Előzmény: Krokofánt (8478)
Krokofánt Creative Commons License 2008.12.22 0 0 8478

tejes siker, a nod32 (csökkentett módban) szépen kiirtotta,

a férgeirtó protkollt majd egy nyugodtabb pillantaban megcsinálom,

 

nagyon-nagyon köszönöm a segítséget.

Előzmény: Törölt nick (8475)
Krokofánt Creative Commons License 2008.12.22 0 0 8477

nagyon köszönöm, majd referálok, hogy mire jutottam.

(természetesen a guglival kezdtem, nem keveset küzdöttem vele, ha sikerült volna megoldani, nem benneteket idegesítenélek itten, bocs még egyszer)

Előzmény: Törölt nick (8474)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.22 0 0 8476
Legjobban akkor jársz, ha tanulmányozod az általam említett féregirtó protokollt, és pontosan követve az ott megadottakat, végigcsinálod a teljes nagyrutint. Vigyázz, mindegyik lépés fontos, semelyiket se hagyd ki valamilyen "á, az úgyse kell" ötlettel...

Előzmény: Krokofánt (8473)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.22 0 0 8475
A NOD32 a 3654-es számú frissítés óta lekezeli, vagyis éppen három hete. Nem különösebben vad a kis rohadék, és csak mérsékelten veszélyes, ennyit írnak róla. Ha van NOD-os, és rendesen frissül is, akkor le tudod irtani, persze csakis csökkentett módban.

Beszámolót kérünk!
Előzmény: Törölt nick (8474)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.22 0 0 8474
Hát ugye, egyszer ott van évek óta a Wigwamon a féregirtó protokoll...
Aztán ott van a Google, nézzük, mit is ír erről a remek kis találmányról.

Előzmény: Krokofánt (8473)
Krokofánt Creative Commons License 2008.12.21 0 0 8473

segítsetek, lécci,

 

conficker.E és conficker.V

 

féreggel fertőzött a gépem, és nem tudom kiirtani :-(

van valami ötletetek?

cxy Creative Commons License 2008.12.03 0 0 8471
OK!
Értem és igazságotok is van a dologban.
De ha a NET-et kell félteni arra ott vannak a free antivirusok és firewallok,amiket nem kell babrálni azért hogy up to date legyen a szerkezet.
De ez nem mentesíti az általam kifogásolt fizetősök megbabrálhatóságát.És ezzel azt az illúzió is elvész,hogy a védelem rendben van.
Habár nincs olyan zár amit ne lehetne kinyitni...
Előzmény: kdezsoe (8470)
kdezsoe Creative Commons License 2008.12.03 0 0 8470

Azok a cégek nyilvánvalóan szeretnek pénzt is keresni, viszont azért valamennyire közérdek is, hogy azok miatt, akik nem akarják, vagy nem tudják megvenni, ne szabaduljon el a pokol...

Egyáltalán nem véletlen, hogy a Ms is egyre több biztonsági elemet épít be az oprendszerébe...

A következőben, már úgy néz ki, víruskereső is lesz. Jó! biztos sokan csak úgy sportból öntik majd rá a savat, de legalább lesz.

Előzmény: cxy (8468)
Nemrossz Creative Commons License 2008.12.03 0 0 8469
Te dolgod...
Előzmény: cxy (8468)
cxy Creative Commons License 2008.12.03 0 0 8468
OK.Ezeket el fogadom.Ingyen reklám is reklám stb. De egy tűzfal ,egy adatok biztonságos felhasználása internetes vásárláskor (legalább is ezeket is ígérik ) nos ezek után már nem vagyok benne hogy pont erre van szükségem.
És ezek után nem nagyon ajánlanám egy cégnek sem ezeket a termékeket.
Előzmény: Nemrossz (8466)
Nemrossz Creative Commons License 2008.12.03 0 0 8467
+t
Előzmény: Nemrossz (8466)
Nemrossz Creative Commons License 2008.12.03 0 0 8466
Nézd, a jobb biztonsági cégek nem csak kaszálni akarnak, hanem tudatosan vállalják azér, hogy -akár megkrekkelve is- fusson a programjuk. Mert ennek van anyagi haszna is (pl. céges gépekre meg is veszik azt, ami civilben bevált), de az is haszon, hogy minél több védett gép van a neten, annál kevesebb a zombi, a vírusterjesztő, spammer, DDOS támadó... Úgyhogy nem kéne rosszhiszeműnek lenni, nem ez bizonyítja, hogy milyen jó, vagy rossz egy vírusirtó.
Szerintem.
Előzmény: cxy (8465)
cxy Creative Commons License 2008.12.03 0 0 8465
Nem fogalmaztam pontosan.
Tehát nem csak úgy önmagától működik a program a kipróbálási időszak lejárta után ,hanem "ún. "okosság" segítségével.Most márka nevet nem írnék ,mivel sem jó sem rossz hírét nem akarom kelteni egyik cégnek sem.
Itt elvről van szó.Ha egy internet security program ilyen könnyen megadja magát,hát akkor nagy biztonságról nem igazán lehet beszélni.Vagy csak tényleg beszélni lehet róla vagy írogatni hogy ilyen jó meg olyan jó meg hű de gyors stb. stb.
Előzmény: Nemrossz (8464)
Nemrossz Creative Commons License 2008.12.03 0 0 8464
Konkrétan melyik?
Az általam ismertek az eval lejárta után nem frissítik a VDF-t, úgyhogy csak dísznek jók, meg ősöreg vírusok ellen... Persze, ha valaki nem frissíti naponta a VDF-et, az legális progival is ugyanott van.
Előzmény: cxy (8463)
cxy Creative Commons License 2008.12.03 0 0 8463
Üdv!

Előre mondom nem para-zás miatt írok,csak egy kicsit érdekes.
Kérdés:
Mennyire biztonságos egy security program amit próba verzió lejárta után is lehet használni különösebb gond nélkül? Van benne anivirus firewall stb. stb.
Ha csak úgy ripsz ropsz túl lehet járni a program "eszén" akkor mit csinálhat egy két "rossz" fiú vagy lány használat közben?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!