Keresés

Részletes keresés

tt-ths Creative Commons License 2015.01.27 0 0 6362

a videoban a jógi egy szélsőséges esetet akar egy másik szélsőséggel "orvosolni".

A nyugati ember hajlamos túlagyalni mindent és kizárólag a intellektusára akar hagyatkozni. Ezt mondja a jógi, hogy 0.5% gyakorlás és 99.5% elmélet. Ez nyilvánvalóan óriási hibája a nyugati embernek.

Ami képet te kitettél azon 99% gyakorlás és 1% elmélet szerepelt.

Az emberek individuális és szubjektív személyiségek, egyiknek ez a jó, a másiknak az.

Az én tapasztalatom az, hogy mi itt nyugaton nem tudjuk a jógikus élet hagyományos módját folytatni, amikor is egy mester vezetése és példamutatása mellett egy asramban elvonultan élnek.

Márpedig ha nincs személyes példamutatás és napi élő kapcsolat a mesterrel, akkor eddig még NEM találkoztam olyan honfitársunkkal aki hosszú időn át rendíthetetlenül a jóga gyakorlásnak élne. A mester példamutatásának hiányában könnyen erodálódik a kezdeti lendület, a világ csábításai elvonnak minket a rendszeres gyakorlástól. 

Ezért kell a nyugati ember számára kicsit az elméletre is hagyatkozni, kicsit intellektuálisan is megtámogatni, jóga elmélettel, filozófiával, a szútrákkal, hogy megértse mi is fog történni.

Az indiaiak naiv csodavárással bármit elhisznek a kikiáltott mesternek és vakon is követik az útmutatásait.  És ez teljesen jól is van abban a kultúrában, néha ezzel a mentalitással többre mennek, mint a túlagyaló nyugati gondolkodás.

Nekem legalábbis ez a tapasztalatom, ami nyilván nem az abszolút igazság.

Előzmény: patkometer (6359)
ghepard Creative Commons License 2015.01.27 0 0 6361

Én már jópár éve itt vagyok az indexen, de ezt a topikot csak most néztem meg. A jógát nem ismerem úgy, ahogy itt egyesek, pár oldalt régebben átfutotam azért - én nem is azt akarom megismerni, hanem a testemet és az azt éltető értelmet, lelket, inteligenciát vagy minek nevezzük. Ezt próbálom már vagy 35 éve. Úgy érzem,  a legtöbbet saját testemtől tudok tanulni, persze, ha igyekszem jól megismerni és kiismerni. Az mindig velem van s így bármikor tanulhatok reagálásából stb. Így igyekszem kivédeni a bajokat is meg a betegségeket is, s ha netán sérülés ér (a focin ez megtörténik itt ott, gyakran nem is az én hibámból), akkor azokat is igyekszem sajátkezűleg orvosolni.  Nekem a legfontosabb, hogy jól érezzem magam - s ehhez nem is kell olyan sok minden.........

Előzmény: tigristomi (6360)
tigristomi Creative Commons License 2015.01.26 0 0 6360

9 éve vagyok itt ebben a topikban. Ezalatt sokat tanultam a jógáról a fórumon kívül, de ez a fórum is mindenképpen tanulságos számomra.

patkometer Creative Commons License 2015.01.26 0 0 6359

Honnan tudod, hogy ő "konkrétan" kire értette?

https://www.youtube.com/watch?v=uQGRq00xqbI

Előzmény: tt-ths (6357)
ghepard Creative Commons License 2015.01.26 0 0 6358

Szia Tomi.

Hát nem panaszkodom, nagyon jól érzem magam, jó kondiban vagyok. 2012 májusától gerellyel is dobálgatok minden hétvégén kivétel nélkül, a teljesítményem fokozására ezt is gyakorlom. Mivel helyből dobálgatok, az egy lábon állás csukott szemekkel is segít ebben. El szeretném érni, hogy lassabban csökkenjen a teljesítményem, mint a hivatalos táblázatok mutatják. Eddig minden évben többet tudtam (s már elértem az ún virtuális világcsúcsot), mint az előzőben, pedig az idén már 63 éves leszek. Mindenesetre a test megismerése jó szórakozás, izgalmas móka, hogy mire lesz képes azzal a saját hozzáállással - már 35 éve a magam útját járom........

Előzmény: tigristomi (6352)
tt-ths Creative Commons License 2015.01.25 0 0 6357

ez konkrétan az indiaiakra igaz, akik vakon bármit elfogadnak, amit az általuk mesternek tartott ember mond.

szerintem a nyugati embernek kell az elméleti alap, hogy akkor amikor lanyhul a gyakorlási kedve vagy inkább egy mozi vagy buli elcsábítaná a gyakorlástól, akkor tudja, hogy mi a cél.

Előzmény: patkometer (6355)
patkometer Creative Commons License 2015.01.25 0 0 6356

Ja, jövő szombaton lesz 2. Iyengar Jóga Nap, ha valaki ki szeretné próbálni, hogy tényleg "kötelekkel feszítgetik-e az ember izületeit, hogy pont úgy álljon ahogy sosem kéne", az most ócsóért megteheti:

http://iyengar-yoga.hu/ii-joganap/programok/

patkometer Creative Commons License 2015.01.25 0 0 6355

Előzmény: Goa Géza (6348)
patkometer Creative Commons License 2015.01.25 0 0 6354
tigristomi Creative Commons License 2015.01.25 0 0 6353

Fóka-jóga, jóga-fóka. Csak most vettem észre, hogy rímel a neved a jógával.

Előzmény: Törölt nick (6351)
tigristomi Creative Commons License 2015.01.25 0 0 6352

Szia Ghepard.

Szerintem jól csinálod, az, hogy eddig tudsz állni így egy lábon, szerintem egy jó tudat-test energia összhangra utal, és energetikailag is jó állapotban vagy, hogy ennyi ideig ki tudod tartani. Inspiráló is, ha időm engedi gyakorlom majd én is. Azt látom, ha fáradtabb vagyok, akkor nem megy úgy, ha frissebb vagyok, akkor jobban megy.

Üdv, Tamás

Előzmény: ghepard (6347)
tt-ths Creative Commons License 2015.01.24 0 0 6350

vagy keress magánban...

Előzmény: tt-ths (6349)
tt-ths Creative Commons License 2015.01.24 0 0 6349

Asram budán, keresd meg Nórát, hogy mit szeretnél.

Fog tudni segíteni.

http://www.jogakozpont.hu/

Goa Géza Creative Commons License 2015.01.23 0 0 6348

Kedves jógik,

szeretnénk mi is elkezdeni, azonban nemcsak alkalomszerűen és testgyakorlatként "jógázni", hanem kifejezetten a szellemi háttérben is elmélyülést nyerni.

Ellátogattunk már néhány ismertebb bp.-i stúdióba, de csak különböző nehézségű "tornaórákat" kaptunk, a végén kevéske relaxációval. Mi olyat szeretnénk, ahol pl. a szútrákat tanítják (elnézést, ha ez így nagyon profán). Erre természetesen rá is kérdeztünk, de alapesetben nem foglalkoznak ilyesmivel (gondolom, hogy ismeretek hiányában).

Kérlek, hogy ajánljatok (Bp.-en) olyan stúdiót, iskolát vagy akár magántanárt, ahol ilyen típusú szellemi vezetés is hozzáférhető. Vagy mi lehet ennek az alternatívája, meditációs tanfolyam? Hol, kinél?

Előre is köszönöm,

GG

ghepard Creative Commons License 2015.01.23 0 0 6347

Kôszi Tomi. Érdekes,  én is valamivel többet tudok a bal lábbal. A jobbon volt már 107 mp. De vannak napok, amikor több sikerül a jobb lábon. Te is nagyon ügyes vagy, az az 1 perc is nagyon jó eredmény. Én azon igyekszem, hogy lehetőleg ne billenjek ki, ne kelljen kilengetni a kezeket meg a levegőben lévő lábat az egyensúly megtartása érdekében - mert akkor sok energia elvész és nehéz visszahozni az egyensúlyt és a relatív mozdulatlanságot. Csak amolyan mikromozgásokat futtatok a testemen keresztül a kisujjtól az agyig majd a hüvelykujjtól, térdtől, kézujjaktól stb - ezek nagyon gyors de icipici mozgások, szemmel néha nem is észrevehetők. Ezek ellátják több infóval az agyat és talán jobban ki tudja számítani, mit hova kell tenni, hogy ne dőljek el. Ez jó móka és növeli az önkontrollt, meg a teljesítményemet ebben is, meg más tevékenység is jobban sikerülhet. 

Előzmény: tigristomi (6344)
balance75 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 6346

Köszönöm,ment az email.Zsuzsa

Előzmény: tigristomi (6345)
tigristomi Creative Commons License 2015.01.22 0 0 6345

Szia Zsuzsa!

Az itteni email címem jó, csak nem szoktam nézni. Most majd ránézek. Üdv.

Előzmény: balance75 (6343)
tigristomi Creative Commons License 2015.01.22 0 0 6344

Gratulálok, szép teljesítmény.

Vacsora után próbáltam, bal lábon 30mp-ig tudtam, jobbon 20mp-ig, úgy, hogy fa pózban végig a bokámhoz ért a lábam. Ha csak előre felemelem a lábam,

úgy néha kicsit bemozdultam, úgy kb. 1 percig tudtam állni mindkét lábamon. Fa pózban a combomon lévő talppal csak 8mp volt.

Szerintem a legkönnyebb úgy, nekem legalábbis, ha előre felemelem a combom.

Előzmény: ghepard (6342)
balance75 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 6343

Szia tigristomi!

Tudnál nekem adni egy email címet ahova írhatnék neked?Vagy az itt megadott yahoo-s cím még él?

Üdv:Zsuzsa

Előzmény: tigristomi (6341)
ghepard Creative Commons License 2015.01.22 0 0 6342

Én 2009 elején a szemek és a látásom javítása miatt kezdtem el kint a természetben. Rögtön észrevettem, hogy csukott szemekkel marha nehéz tartani az egyensúlyt egy lábon. Nyitott szemekkel szinte akármeddig  lehet. Kisebb nagyobb megszakításokkal a mai napig próbálgatom pár kisérlet erejéig, az egyik majd a másik lábbal is. Igazad van, nem mindegy hogy áll neki az ember. Én azt keresem csak úgy szórakozva, hogy hogyan a legegyszerűbb és a legkönnyebb. A légzés, a belső szervek mozgása, irányítása, a finom észrevehetetlen mozgások mind kihatnak arra, hogy el e vesztem az egyensúlyt. Szerinted, hogy a legkönnyebb? Sokáig 75 mp volt a legjobb, amit elértem. De az idén ez majdnem megduplázódott - 133 mp sikerült 2 hete. Nekem az tűnik a legjobbnak, mikor össze van a két kezem  magam előtt és a levegőben lévő lábam a boka magasságában van, hozzá is ér itt ott bokához..... 

Előzmény: tigristomi (6341)
tigristomi Creative Commons License 2015.01.21 0 0 6341

Helló, néha próbálgattam. Milyen magasan van a tartott láb? Vagy fapózban van, talp a combon, kéz imádkozó tartásban?

Vagy csak tartom a lábam, pl. vízszintesig emelt combbal. Vagy épp, hogy csak felemelem, egy lábfejnyire a talajtól. Ha megmondod melyikre vagy kíváncsi, lemérem. Nem ugyanaz a nehézségi foka a különböző pózokban.

Előzmény: ghepard (6340)
ghepard Creative Commons License 2015.01.21 0 0 6340

Gyakorolja az itt lévők közül valaki az egy lábon állást csukott szemekkel? Semmihez nem érni és a földön lévő láb nem ugrálhat egyik helyről a másikra. Ha igen, milyen eredménnyel, értem azt, hogy mennyi ideig képes úgy állni. Ez egy nagyon egyszerű gyakorlat, de pár percig nagyon nehéz tartani.......

tigristomi Creative Commons License 2015.01.09 0 0 6339

Boldog új évet kívánok mindenkinek.

tigristomi Creative Commons License 2015.01.09 0 0 6338

Helló, én a spirituális helyett inkább barátságos hangulat megteremtésére törekednék.

Előzmény: Halbmond (6337)
Halbmond Creative Commons License 2014.12.25 0 0 6337

Sivananda jógaórákat tartok.

Tulajdonképpen költői, magamnak tettem fel.... mégis, hátha van valakinek tanácsa, szívesen veszem.

Előzmény: tigristomi (6305)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.19 0 0 6336

2-3 oktató könnyedén elbírja :-)

Előzmény: tigristomi (6334)
tigristomi Creative Commons License 2014.11.19 0 0 6335

Az ülés hossza is számít azért. Nekem azt hiszem egy 20-40 perc kell, amíg egy szemlélődő mozdulatlanságot elérek.

Igen, az elme állapota a fontos, az biztos. Ezt viszont az egész nap tevékenysége alakítja. ...

Előzmény: tt-ths (6333)
tigristomi Creative Commons License 2014.11.19 0 0 6334

Húú, 40, az szép szám.

Előzmény: Törölt nick (6332)
tt-ths Creative Commons License 2014.11.18 0 0 6333

igen, kb 10 évig rendszeresen, hatha jóga ászanák, de inkább a meditációs ülés előkészületéhez kellett ez. Hogy minél többet tudj ülni. Ebben kb másfél óráig jutottam.

De nem az ülés hossza a lényeg, hanem az elme állapota.

Előzmény: tigristomi (6331)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.18 0 0 6332

Változó. 4-40 között.

Előzmény: tigristomi (6330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!