Keresés

Részletes keresés

fááni Creative Commons License 2005.03.25 0 0 429

Örülök, hogy bevált az alátét, én nagyon szeretem.

Konzerv bontás kicsit később.

Megmutatom lelülről:

Előzmény: GPF (427)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.25 0 0 428
Köszi Fááni, aranyos vagy, hogy megosztanád, de  tényleg kipróbálnám először amit kigondoltam, prsze ha nem jön be, de még ha igen, akkor is majd kíváncsi lennék a te módszeredre. Persze nem most próbálkozom, sajna (de csak részben) - , mert elutazunk. Ezért az ünnepek alatt nem leszek, épp ezért már most kívánok minden topik író és olvasó társnak örömökben megélt húsvéti ünnepeket!
Előzmény: fááni (425)
GPF Creative Commons License 2005.03.25 0 0 427

Szuper az alátét!

 

Én is szeretem a konzervet! (Na jó, ez nem igaz.)

Előzmény: fááni (425)
fááni Creative Commons License 2005.03.25 0 0 426
Az összeragasztott doboz éleit 2-3 cm széles könyvkötő vászon csíkokkal borítom, utána az oldalnál kicsit kisebb borító papírok jönnek. Nem velúr, csomagolópapír, a fotó ápol és eltakar.
Előzmény: Áfony (411)
fááni Creative Commons License 2005.03.25 0 0 425

Gondoltam, hogy nem csak a 8ml-es repesztő működik. Teljesen világos és zseniális a módszered.

 

A domború tetőt nem árulom el!

Sokkal jobb érzés ha az ember maga talál ki egy megoldást, de azért ha konzervből akarsz főzni szívesen leírom. Kiábrándítóan egy szerű, ha már ismered.

Előzmény: Aynaditti (418)
GPF Creative Commons License 2005.03.24 0 0 424
Ez olyan, mint egy növény.
Előzmény: Aynaditti (421)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.24 0 0 423
Köszi a választ, még az információgyűjtés fázisában vagyok, nem esek még neki a fadaraboknak a fűrésszel...ezért jó, hogy megosztod atapasztalataidat, ne essünk má' ugyanabba a hibába...
Előzmény: GPF (419)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.24 0 0 422
Az alapozásnak az is afunkciója, a szín elérésén kívül, hogy a repesztőanyagot ne szívja be a fa, mert akkor ugye mi fog repeszteni ? De lehet próbálkozni, kétszeres kenéssel, de mindenképp kell egy alapfelület ami nem porózus. Én még ezt nem próbáltam. A másik az, hogy afa csak a repedésekben látszódna, így nem érvényesül annyira a fahatás.
Előzmény: GPF (420)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.24 0 0 421
Na még egy ilyen minta, ez gipszen készült. Tényleg igaza van Békának ez a fajta repesztés a fautánzatú típusú, Deka, Marabu stb, nem a pókhálós pl Senta...Itt is működik a fedőfesték vastagon vékonyan kenem, asszerint sűrűbbek ill. nagyobbak arepedések.
GPF Creative Commons License 2005.03.24 0 0 420
Kell-e vajon az alapozás? Ha az kimarad, akkor a fa látszana ki, nem? Vagy akkor beszívódik a faragasztó?
Előzmény: Aynaditti (418)
GPF Creative Commons License 2005.03.24 0 0 419

Nagyon jó a kérdés! (De utállom ezt mondani, de ez is tetszik, hogy rögtön arra gondolsz, amire én!)

 

Az egy darabból kivágásnál még egy probléma van, a fűrész vastagsága ront a pontosságon. Az nem egy sniccer, aminek szinte nincs is vastagsága.

 

Mindkét módszert használtam már. Egyébként ezek olyan játékok, hogy nem csak ezt az egy dolgot (a négyzetet) lehet kirakni, hanem többszáz figurát. Embereket, állatokat, virágokat, absztrakt figurákat. Ha pont a négyzetnél segít az erezet, az még kibírható kompromisszum. De pl. pont az olcsóbb rétegeltlemezeknek alig van erezetük.

 

Ha mégsem az összerakottból akarnád kivagdosni, akkor a japán Tangramot egyfajta szélességű léc 45 és 90 fokos darabolásával meg lehet csinálni. Az eredeti Tangramhoz kétféle léc kell, amiknek a szélesség gyök 2 arányban áll egymással. (Jó, mondjuk, hogy 1,4 szerese az egyik a másiknak.)

Előzmény: Aynaditti (417)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.24 0 0 418
Fááni !

Mióta láttam a piros dobozodat, azon agyalok, hogyan tudnám, ezt az íves felületet.... van is ötletem, ha lesz időm, majd próbálkozom.

Repesztés: tényleg saját, mert nem repesztőlakkal készült. Nekem is vannak mindenféle repesztőlakkjaim, de mivelhogy ml-jét aranyárban mérik, már régóta kísérletezgetem, hogyan lehetne kiváltani... most csak rövid időre tudtam jönni, így csak röviden: alapozás, ez majdnem mindegy milyennel, én mint említettem Trikorol aqua-t használok, gyorsan szárad, stb.. előnyök. utána faragasztó, amivel én kísérleteztem az a Henkel féle, polivinil-acetát. Érintésszárazra hagyni, ezen én azt értem, hogy mikor hozzáérsz még majdnem ragad, de mégsem. Ekkor akrilfesték a kívánt színben, nyugodtan elfestheted, nem kell arra vigyázni, mint a köztesrepesztőknél, hogy ugyanoda többet már nem lehet...de azért tempósan dolgozni, mert az akril is gyorsan szárad. Na ekkor hajszárító, látványos, gyors, szépséges repedések.  Én akrilnak a kisüveges hobbifestéket használom, most próbálkozom annak a kiváltására, hígítani nem kell, de a színek nyugodtan keverhetők. Most mennem , kell, ha valami nem tiszta, kérdezzetek.
Előzmény: fááni (405)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.24 0 0 417
Bocs, csak most tudtam jönni.... ilyesmi instrukciókra gondoltam. Még csak annyit kérdeznék, hogy berajzolod és egy darabból vágod ki, vagy pedig az elemeket külön külön és utána illesztődnek össze. Vajon melyik a könnyebb módszer? Arra gondolok, hogyha egybe, ugye akkor a farezet is segít a logikában, de az vajon jó-e ? mármint a könnyítés...
Előzmény: GPF (412)
GPF Creative Commons License 2005.03.24 0 0 416
Jaj, de jó. Azt hittem, megbántottalak.
Előzmény: Kanbéka (415)
Kanbéka Creative Commons License 2005.03.24 0 0 415
na, most már kíváncsi vagyok Ayna módszerére:)
Előzmény: GPF (414)
GPF Creative Commons License 2005.03.24 0 0 414

Igen, csak a Te módszeredben spéci anyagokvannak, abban meg nem. Nekem tetszik, amikor kikísérletezi valaki, hogy hogy tud elérni valamit házilagosan.

 

Előzmény: Kanbéka (413)
Kanbéka Creative Commons License 2005.03.24 0 0 413
rendben van, ahogy gondolod, bár én ezzel a technológiával ugyanígy repesztek:)
Előzmény: GPF (410)
GPF Creative Commons License 2005.03.24 0 0 412

Sokkal egyszerűbb megcsinálni azokat, amiket itt mutatok. Sorrendben: eredeti Tangram, japán Tangram, Pithgoras Tangramja. Ezekben csak 45 és 90 fokos vágások vannak és nincsenek konkáv elemek.

Mindhárommal nagyon sokféle alakzatot ki lehet rakni. Az első a legismertebb.

 

Előzmény: GPF (409)
Áfony Creative Commons License 2005.03.24 0 0 411

Nagyon szép a dobozod. Jól látom hogy piros velúr könyvkötővászon a borítás? Épp a héten vettem ilyenből 1 métert:)))

És az éleket hogy csináltad? Finom munka.

Előzmény: fááni (400)
GPF Creative Commons License 2005.03.24 0 0 410
Nem, én tudom, hogy neki van egy saját technológiája.
Előzmény: Kanbéka (408)
GPF Creative Commons License 2005.03.24 0 0 409

A rombuszos játék az ábrán látható elemekből áll.

Mindegyi 6 szabályos háromszög összeillesztésével keletkezett. És csak ennyiféle módon lehet 6 szabályos háromszöget teljes oldallal összeilleszteni.

 

Azért nem olyan egyszerű megcsinálni, mert vannak benne konkáv alakzatok is, sőt csak a bot meg a hatszög nem az. Fából nem olyan könnyű kivágni ilyeneket.

 

Nekem van egy pici szalagfűrészem, azzal tudtam megcsinálni.

 

Tölgyfából van, olajjal van kezelve. De ezeket lehet rétegeltlemezből is, azzal egyszerűbb dolgozni, meg a vastagság biztosan egyenletesebb lesz.

 

 

Előzmény: Aynaditti (394)
Kanbéka Creative Commons License 2005.03.24 0 0 408
van egy ún. repesztőlakk, ami a dekupázs technikában használatos. Lefested a darabot egy színnel, ami majd a repedésekben kilátszik, megszárítod. Lefested a repesztőlakkal, fajtától függően megvárod a száradási időt. Utána pedig rámész a felső színnel, ami itt a kék, egy irányban egyszer végigkened a cuccot, és várod a repedéseket. Sokfajta repesztő van, ha jól látom, ez Deka, amit Ayna használt.
Előzmény: GPF (407)
GPF Creative Commons License 2005.03.24 0 0 407
Igen, szerintem a repesztést nyugodtan írd le itt is, akár konkrétan hogy ezen a dobozon mit csináltál.
Előzmény: Aynaditti (402)
Kanbéka Creative Commons License 2005.03.24 0 0 406

ó, micsoda meglepetés! Először is köszönöm szépen, másodszor is köszönöm szépen, harmadszor hol láttad őket?:)

Előzmény: Aynaditti (396)
fááni Creative Commons License 2005.03.24 0 0 405

Mi az az egyedi repesztés, hogy csinálod?

 

GPF

Az asztalom sarkán fotóztam, papír az egész, kicsit állatorvosi lónak készült, minden van rajta ami egy dobozon lehet. Elég nagy kb 25 cm magas.

Előzmény: Aynaditti (402)
GPF Creative Commons License 2005.03.24 0 0 404

Ez a 60 fokos nem az egyszerűbbek közé tartozik.

 

Mindjárt teszek be képet egyszerűbbekről.

Előzmény: Aynaditti (402)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.23 0 0 403
GPF !

Gratulálok ezekhez a jó kis logikai játékokhoz. Jól ellehetnek nálatok a gyerekek...
Előzmény: GPF (399)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.23 0 0 402
Fááni !

Hát ez már a mestermunka kategória. Csudi jól néz ki.
Sztem egész jól lehet a kartondobozt festeni. Én alapoztam Tricolor-aqua-val, és saját módszerrel repesztettem. A vaku csal, valóságban sötétebb kék. 

GPF !
 A játék kérdésnél később én is rájöttem, hogy nem jó.  Érdekel minden persze, de én konkrétan a mutatott játékodra gondoltam, a 60 fokosra. Olyasmire, hogy milyen fából ? és  csak egyszerűen fűrészeled, csiszolod ? Mire kell figyelni? Mindenképp valami nem túl bonyolulttal kezdeném.

Előzmény: fááni (400)
GPF Creative Commons License 2005.03.23 0 0 401

Ezt hol fotóztad? Nagyon jó!

Tiszta papír?

Előzmény: fááni (400)
fááni Creative Commons License 2005.03.23 0 0 400

Még soha nem festettem papír dobozt, ki kell próbálnom, nagyon tetszik.

 

Ezt hétvégén fotóztam:

Előzmény: Aynaditti (395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!