Keresés

Részletes keresés

deec Creative Commons License 2008.06.16 0 0 56
Sziasztok!
Szerintetek miért pusztulnak a tavamból az aranyhalak? (2hónap alatt 2hal) A tóról tudni kell hogy, 10*4m, sok növény találhatóbenne,meg kb15csiga, 4kagyló, (kicsi)arany ill.koi ponty vegyesen kb 30db. sajnos 1hónapja pár 2hetes vörösszárnyű keszeg is bele került. Lehetséges, h a keszegek hoztak vmi fertőzést a tóba? Az eéhullott halakon nincs elváltozás. Víztisztító berendeztés nincs a tóba, az üzletben azt mondták, h a nagysága miatt nem kell. Segítsetek légyszi!!
somap Creative Commons License 2008.06.15 0 0 55

Szia!

Úgy kb 35 cm-sek!

Somap

Előzmény: benkomiki (54)
benkomiki Creative Commons License 2008.06.14 0 0 54
Mekkorák a kis halak?
Előzmény: somap (25)
H Tibike Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53
szisztok
somap Creative Commons License 2008.04.03 0 0 52

Nem baj! Van másik ilyesmi topic is!

 

:-)

Előzmény: gepesz (51)
gepesz Creative Commons License 2008.04.02 0 0 51
Kuramama és Bálint
Véletlen tévedtem ide. Ez egy döglött topik.
Előzmény: balint111 (50)
balint111 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 50
Hát ez most sem jó .
Akkor egy link :D : http://kepfeltoltes.hu/080402/B_KA_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
balint111 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 49
Bocsi mégegyszer ,a kép:

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/080402/B_KA_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/080402/B_KA_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]
balint111 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 48
Hello.Megtudnátok mondani nekem hogy ezek milyen békák itt?

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/080402/B_KA_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/080402/B_KA_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
[url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]
kurama Creative Commons License 2008.01.04 0 0 47

Hello!

 

Hát nem tudom, hogy igazság szerint hova kéne írnom.... :S No mindegy....

Veiltail aranyhalakat keresek, ha tud valaki segíteni, h hol lehetne beszerezni néhányat, esetleg van fölösleges példánya....

 

Elöre is köszönöm a segítséget!

somap Creative Commons License 2007.12.30 0 0 46
A másik koi pontyos topic-ba vannak új fotók!
somap Creative Commons License 2006.09.19 0 0 45

Szia!

 

Mekkora az akváriumod, és mekkorák a halak?

Milyen fertőtlenítőt tettél bele? Mennyit?

 

Aranyhal nagyon strapabíró, betegségeknek is egészen jól ellenáll, egyedül a klórt nem bírja, kint jég alatt is kitelel.

Üdv

 

Somap

Előzmény: chunter (44)
chunter Creative Commons License 2006.09.17 0 0 44
Sziasztok!
Kezdő halas vagyok, pontosan egy napja van két aranyhalam. :)
Segítséget szeretnék kérni, eléggé aggódom. Mindkét hal a víz tetején van, mintha onnan vennének levegőt. Mi ennek az oka? Nem tetszik nekik a víz minősége? Kevés benne az oxigén? Vagy ne aggógjak?
Levegőztető nincsen, azt mondta a kereskedő, hogy két halnak kicsi akváriumba nem kell. Tényleg nem kell?
Tettem a vízbe fertőtlenítőt is, az van ráírva külső parazitás fertőzésre, megelőzésre. Lehet, hogy ez nem tetszik nekik?
Tegnap még elvoltak, ma viszont mindketten fent vannak.
Csati King Creative Commons License 2006.08.22 0 0 43
Na csá Robi meg vannak még a Koi pontyaid.
Remélem a tavad nem mosta el a vihar,akkor lenne Laci bácsi boldog.
somap Creative Commons License 2006.08.05 0 0 42

Pikkelyei testhez-simulóak, vagy fel vannak borzolódva? Ha igen, akkor hasvízkór szerű tünet.

De így látatlanban még lehet akár valamilyen bélparazita is.

Javaslom, keresd fel Baska Ferencet. 06-20-560-4183.

Üdv

 

 

somap

  

 

Előzmény: borsody (41)
borsody Creative Commons License 2006.08.05 0 0 41
szta sajnos most nem tudok képet küldeni, azon kivül a helyzet változatlan, csak nö a hasa . ne oly an fürge mint a többi hal de azért uszkál.van valami tipped,hogy mi lehet vele?
Előzmény: somap (37)
Rita79 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 40

Köszi!

 

Előzmény: somap (39)
somap Creative Commons License 2006.08.03 0 0 39

Szia!

 

Azt javaslom, hogy a tavasok, vagy a kerti-tó topicban írj a quess.who-nak!

Ő nagyon nagy növényes szaki.

Üdv

 

Somap

Előzmény: Rita79 (38)
Rita79 Creative Commons License 2006.08.03 0 0 38

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni! A kerti tavunkban a tavirózsák, tündérrózsák sárgulnak, rohadnak, nem tom... Nem érzik jól magukat. Van benne szűrő, víztisztító, aranyhalak... Mi lehet a baj????

 

Köszönöm!!!!

somap Creative Commons License 2006.07.29 0 0 37

Szia!

Küldj egy képet róla!

Üdv

Somap

Előzmény: borsody (36)
borsody Creative Commons License 2006.07.29 0 0 36

sziasztok   

 

 SZeretnék tanácsot kérni, aki tud segitsen . a tavunkban a tavaszi olvadás után az egyik koi pontynak elkezdett nöni a hasa.azt gondoltam,hogy szülni fog,de azóta is csak egyre nö nö és semmi nem történik. szegény már majdnem szétdurranik. találkozott valaki ilyen jelenséggel? elöre is köszike

somap Creative Commons License 2006.07.23 0 0 35

Sziasztok!

 

Van itt olyan tó-tulajdonos akinek lenne igénye egy koi-klubra?

Ha van, írjatok a soma1972@t-online.hu címre.

Üdv

 

Somap

somap Creative Commons License 2006.07.15 0 0 34

Szia jenő1!

 

Ment egy válasz a freemailes címedre

Üdv

 

Somap

Előzmény: jenő1 (32)
somap Creative Commons License 2006.07.15 0 0 33

Szia jenő1!

 

Men egy válasz a freemailes címedre

Üdv

 

Somap

Előzmény: jenő1 (32)
jenő1 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 32

e mail címem
jooattilane@freemail.hu

jenő1 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 31
sziasztok! lenne egy pár kérdésem a kerti tóval kapcsolatban. Mi most akarunk tavat csinálni. már ki van ásva. kb 12m2 és és kb 120 mély. tófoliát akaram bele venni, de nagyon drága meg itt a környékünkön nemigazán van választék. ezért ugy döntöttünk hogy a tóba rakunk kb 7cm vastag sárgahomokot és arra veszek sima fóliát 2 sorosan igy kb0,3mm vastag lesz. Mi a véleményetek? Még azt szeretném kérdezni hogy hol lehetne hajdu- biharban vizinövényt, és aranyhalakat kapni mert venni szeretnék bele vagy 10 db ot.  várom válaszotokat
zebulónia Creative Commons License 2006.06.11 0 0 30

 Kedves somap !

 

Köszönöm a válaszodat, sajnos holnap elutazunk, de amikor hazajöttünk megkeressük ezt az Urat.

 

Üdv bucskaty

Előzmény: somap (29)
somap Creative Commons License 2006.06.09 0 0 29

Szia Bucskaty!

 

Igy interneten keresztül nem lehet diagnózist felállítani. Sok minden lehet az ok és a baj. Ha nagyon meg akarod menteni a halakat keresd meg Baska Ferendet. (www.baska.doktor.hu)

Sok minden lehet az alapok pl., vízminőségi probléma, táplálási hiba miatt elgyengült állomány stb.

Baska Ferenc nekem már sokszor segített, igaz nem olcsó, de nekem bevált.

Egy alapos tófertőtlenítés azért nem árt.

Üdv

 

Somap

Előzmény: zebulónia (27)
somap Creative Commons License 2006.06.09 0 0 28

Szia!

 

Az aranyhal milyen tipusú volt? Ez sokat segít, mert van "tradicionálisan fekete színű is.

Nekem is voltak piros aranyhaltól "fekete" utódok. Ezek 1-2 éves korukra bepirosodtak, de ez nem törvényszerű. A piros szin kialakulása függ a vérvonaltól. Ha vársz vele még egy évet talán előjön a színük, ha nem akkor örökre feketék maradnak. Ha a szin miatt (piros szinre) akarsz kishalakat tenyészteni akkor ezeket a lassan bepirulókat vedd ki a tenyészállományból.

Üdv

Somap

 

Előzmény: Titta76 (26)
zebulónia Creative Commons License 2006.06.05 0 0 27

Segítséget kérek!

 

Tavaly csináltunk egy kerti tavat amiben elég mostoha körölmények között átteleltek a halaik.Tavasszal kicseréltük a vizüket, hozunk egy pár aranyhalat és algairtót tettünk a vizükbe, ezek után a halacskák elkezdtek meghalni ma már csak ketten vannak.Szeretnenk segíteni rajtuk, de nem tudjuk hogyan tegyük.A ferkuk elkezdett megkopni, a testükön lebernyeg képződött.Gyanunk, hogy valami fertőzést hoztunk, de nem tudjuk mivel. Nemk trudjuk hogyan fertötzlenítsük és mivel, szeretnénk újra telepíteni Őket hiszen nagyon szerettük.

A segítséget előre is köszönöm .

bucskaty

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!