ha nem próbáltad még a heroint, (és szerintem nem is ismersz heroinistát/olyan embert, aki már próbálta), akkor semmi jogod nincs arra, h véleményt alkoss róluk ilyen stílusban.Ha nem tudod mi folyik a Margitszigeten, akkor miért hírdeted az igét itt?
Te tudod egyáltalán mi a különbség szívás és zsipuzás között? vagy porszívózás között? Ember!!!
Bocs, hogy letámadtalak, de szerintem ez veszélyes. Nem helyes, hogy hozzá nem értő emberek megbántsanak családtagokat vagy segíteni próbáló barátokat. Ha valakinek ez nem a szakterülete, ne adjon tanácsokat komoly problémákra(topiknyitó), mert így akár az illető életével is játszhat. Lehet, h túl komolyra veszem a dolgot, de ez azért itt mégsem a 'megkérdeztük a dokit' rovat kihelyezett tagozata, ahol nemlétező problémákat nemlétező szaktekintélyek oldanak meg. Remélem nem sértettelek meg, nem az volt a szándékom.
> Ez hülyeség, szerintem itt ez már nem akarat kérdése.
Dehogynem. (legalábbis szerintem, nem voltam még heroinista)
> kb másfél hónapja rendszeresen szív. (...) Depis hangulata kb egy éve tart
Az egy év és a másfél hónap között mik történtek? Előtte mennyit szívott (az 1
év és a másfél hónap előtt is)?
> Hétvégi progi a Margitsziget
Margitsziget rulez! Ezzel nincs baj.
> Néha már reggelente is, suli előtt.
Ezzel már annál inkább. Mintha mostanában lenne vizsgaidőszak/érettségi/stb, sz'al
abba kellene hagynia. (helyette esetleg hiperventilláljon, az pont reggelre való. Ha
úgy érzed, képes vagy legalább erre rávenni, akkor irok többet)
> már próbált öngyilkos is lenni.
Figyelemfelhívó fajta volt vagy megtalálták?
> Szeretnék rajta segíteni, de akármikor erre terelődik a dolog, nyugodtan és mosolyogva
> közli, hogy tud ő magára vigyázni és ne izguljak, nem lesz semmi baja.
Mert rosszul csinálod. Az, h sokat szív, nem betegség, henem tünet (ebben az esetben,
nem általában! :|) "Nem tud szembenézni" a depis hangulat okával, azért akar állandóan
beszíva lenni, mert akkor nem gondol rá. Csak éppen ezzel nem old meg semmit. Viszont
magától kell rájönnie, hogy így van, mert különben megmarad a kiváltó ok és új problémát
okoz (esetleg veszélyesebbet).
Ismered a hatás=drog+set(tudat, tudatalatti, belső hatások)+setting(hely, társaság - külső
tényezők) egyenletet?
Ha ennek létét (és összefüggéseit) elfogadjuk, akkor itt egy lehetséges megoldás; a setting
megváltoztatása (a drogé inkább nem, főleg LSDre nem, mert az nem is drog, hanem a set
mégegyszer, erre vigyázz (gondolom valamennyire hallgat rád)). 4 dolog történhet:
a setting és ezért a hatás változása miatt:
1: megváltozik a set
2: nem változik meg a set, de felismeri a problémát és:
a, feldolgozza
b, nem képes megoldani (tehát valószinűleg rosszabbodik a helyzet)
4: nem változik magától(csak a külső hatásokra) a set és nem is ismeri
fel a problémát, változás nincs.
(hét óra, innentől sűrítve van)
1, mostanra már a mentális fájdalomcsillapító hatáson kívül nagyjából semmit nem érez a
high-ból 2, ezért val'szeg unja 3, de a setting megváltozása erősíti a high-t 4, visszatérnek
egyes elemek, pl az önboncolgatás és a "megvilágosodás"-érzés 5, és ez a kettő együtt
képes kizökkenteni. Na, ennyi
bh@harm-reduction.worker.;))
ui:
> Volt, h azért téptünk együtt, hogy nehogy 'túlszívja' magát
Ezt most nem értem; azért szívtál, hogy ne ő porszívózza be az egészet?
Ezt az önzetlen segítőkészséget! :))))
> Engem viszont annyira nem vonz, sőt taszít a dolog
Na, akkor mégsem kellenek a smiley-k :(((, de nehogy emiatt harcos ganjaellenzővé
válj!
> mivel soha nem árulnám el senkinek ezt.
Ezt a hivatalos "kezelők" nagy többségének inkompetenciája és hozzánemértése miatt
nagyon dicséretesnek tartom.
> így a neten meg ok...
De még mennyire (itt legalább nekem/nekunk is ok)
Ez hülyeség, szerintem itt ez már nem akarat kérdése.
Nekem lenne egy kicsit 'lightosabb' kérdésem.
A legjobb barátom (egy csaj) kb másfél hónapja rendszeresen szív. Néha már reggelente is, suli előtt. Hétvégi progia Margitsziget. A csaj előtte nem volt ilyen, inni mértékkel, cigi is viszonylag mértékkel.
Depis hangulata kb egy éve tart, már próbált öngyilkos is lenni. Szeretnék rajta segíteni, de akármikor erre terelődik a dolog, nyugodtan és mosolyogva közli, hogy tud ő magára vigyázni és ne izguljak, nem lesz semmi baja. Én erről egyáltalán nem vagyok megbizonyosodva, főleg mióta új barátja van... Volt, h azért téptünk együtt, hogy nehogy 'túlszívja' magát. Engem viszont annyira nem vonz, sőt taszít a dolog, hogy nem bírtam tovább csinálni. Nem tudom hova fordulhatnék, mivel soha nem árulnám el senkinek ezt. így a neten meg ok...
Úgy látom, elkövettél egy hibát (legalábbis önmagad számára hibának értékeled), mégpedig azt, hogy túlságosan elszeparáltad magad a külvilágtól.
Nem baj, hogy drogozol/drogoztál, az sem baj, hogy másképp látod a világot... viszont azt már bajnak ítéled, hogy nem tudsz kapcsolatot teremteni azzal a világgal, amivel eddig ("azelőtt") tudtál. Remélem jól értelmeztem azt, amit írtál.
Próbáld meg úgy látni a világot, hogy _minden_ dolog, amit eddig megtapasztaltál, a valósághoz tartozik. A kérdés csak az, hogy mennyire tudod megtalálni a kapcsolatot a többi ember által megtapasztalt valósággal.
Hogy egy példát is hozzak: aki járt a Holdon (tegyük fel, hogy jártak a Holdon :))), az egy "egyszerű" embernek nem a fizikai paramétereit kezdni el magyarázni egy Holdraszállásnak és a járkálásnak, hanem (mivel mind a két "világot" ismeri) érhető példákkal - példákkal, amelyek az "egyszerű" ember világában léteznek - érzékelteti azt a valóságot, amelyet ő átélt.
Senki sem fogja tudni, mit csinálsz (gondolsz, élsz át) valójában. De ha jól magyarázod, akkor el fogják hinni.
Szerintem az egy jó dolog, hogy egyszerre két kultúrához is tartozol. Nem az számít, hogy ez a mexikói és magyar, vagy a "hegymászó" és a "drogos"... a lényeg, hogy bárhol tudd a két kultúra által elért tapasztalatokat hasznosítani.
Persze ehhez tudatosnak kell lenned olyan szinten, hogy ismerd azt a hatást, amit (valamihez képest) tesz rád ez/az. Nem kiránt egy valóságból, csak másként láttat Veled dolgokat.
A mérték, amellyel változtat, egyénhez kötött és ezért egyénileg kell kitapasztalni azt a határt, amely már észrevetően hat, de nem "lórúgás".
Pl. csokit (nem azt :), ha eszel, azon kívül, hogy finom, gondolom nem mindig érzed a pszichedelikus hatását (pedig hú, de sok van :). Viszont egy adag heroin annyira "kilök", hogy már nem is igazán tudod irányítani.
Helyesen tetted szerintem, hogy "önmegtartóztatsz", de ne ess át a ló túlsó oldalára - ne taszítsd el azt, amit már megszereztél, csak találd meg a kapcsolódási pontokat azzal, amit ezután akarsz megszerezni.
Remélem érthető voltam és tudatm segíteni...
További jó munkát :)
Szerintetek ha valaki huzamosabb ideig drogozott, milyen eséllyel tudja magát függetleníteni attól a világtól amit közben kialakított magának?
Én "amolyan" partidrogos voltam (mindennap egy kis ez, hétvégén és szabadnapokon egy kis az) és nagyon jól megtalálni véltem a helyem a világban, mondhatjuk úgy éreztem megvan a szükséges plusz az életemben. Hosszas munkával azonban sikerült rendesen felborítanom a kémiai háztartásomat és ez egy elég erős pszichológiai sokkhoz vezetett. Mondhatjuk azt is: úgymaradtam. Sikeresen felhasználtam korábbi tapasztalataimat, nem erőszakoskodtam, figyeltem a jeleket, vártam, vártam egy újabb születésre, hogy visszakapjam azt ami voltam.
A félelem, amit akkor hosszú ideig éreztem, a mai napig (már több mint egy éve) visszatart attól, hogy újra szintetikus drogokhoz nyúljak. Viszont még mindig keresem azt a fajta élményt, elő-elő törnek az emlékek, ha meghallgatok egy albumot vagy elmegyek egy helyre.
Csak, hogy jobban látható legyen a helyzetem, elmondom, hogy már nincs bennem az a misztikusnak nevezhető félsz, sem hátsó zugokban bújkáló paranoid téveszmék, de nem tudok teljesen elszakadni a drogos kultúrától.
Pedig szeretnék. Szeretném ha nem lenne szükségem arra a fajta érzésre, örülnék ha nem tartanám többnek a módosított állapotot egyszerű önvalómnál.
használok:)de semmi kemény:)az "egyáltalán nem"-töl iszonyat messze vagyok.
dolgozom:) kocsikat mosok egy gazdag fickónál:)
igen az életet választottam:))
Hello Ant! =)
Koszi a gyors valaszt! Imadom ezt a topikot mar csak ezert is! Allati gyors :)))
Koszi a valaszokat es a velemenyeket, nemkevesbe a jotanacsokat.
Most igazabol nem tudok mit kerdezni, meg mondani, koszonom egyszeruen a tapasztalatokat!
De azert valami: te most hasznalsz valamit? Vagy mar egyaltalan nem? es most dolgozol? "AZ ELETET VALASZTOTTAD?"
ne álljon szándékodba kipróbálni.....
most berakok ide még egy irást...(nemtudom hogy beraktam e már de most berakom)
".....az ég alja elborul....a nap sugarai jéggé fagynak....a fény fagyos leheletétöl megfagy a szivem....az angyalok kivetnek maguk közül....lehull roluk a lepel....elkárhozott lelkek sikolya hallatszik.....a retteges mélyen betelepszik a lelkembe...zuhanok.....körülöttem fáklyaként égö lelkek..vad lángok csapnak körém...a káosz ura fölém emelkedik....kéjes mosolyal tört döf a szivembe.....a fájdalom elhatalmasodik......büneim lángjában égek....összecsapnak a fejem felett a lángok......üvölteni szeretnék...de nem jön ki hang a torkomon....mozdulni szeretnék...de nincs hatalmam a testem felett.....belezuhanok a kin tengerébe..
gyilkos hullámok csapódnak hozzám...
testem csontig fagy a jeges vizben...
egy hatalmas zuhatag alá sodródom....
az emlékek zuhataga.......egyszerre ömlik ram az összes rémálom.....a fájdalom a kin a retteges társammá szegödnek......
Oh ISTEN....miért hagyod hogy szenvedjek?...
vétkeztem tudom....de megbünhödtem már....kérlek...könyörgöm....ISTEN...
szeretnék végre megnyugodni...
Olyan nagy kérés ez TE ISTEN???? "
(asszem másfél napja nemvolt cuccom akkor irtam ezt)
"miutan belovod magad, mennyire veszited el a kulvilaggal a kapcsolatot? mennyire valsz onmagad szamara iranyithatatlan. "
figyelj ezt igy nemlehet ennyire általánositani.minden trip más, nincs két egyforma...
egy idö után már ahoz is kellett a cucc hogy feltudjak kelni reggel,hogy megtudjak mozdulni...volt hogy csak annyi cuccom volt,hogy épp nemvoltam rosszul.....de volt hogy kegyetlen kiütöttem magam(vagyis legtöbbször erre hajt az ember)....egy idö után minden a drog megszerzése körül fog forogni...hiába van kapcsolat a külvilággal a drog megszerzése lesz a legfontosabb...
transpotting
hm.....ezt a filmet igazán csak az tudja átérezni aki drogos, mivel az egész tulajdonképpen tudati szinten játszódik.....viszont nem ilyen könnyü a heroinos élet mint ahogy ott látszik:)
például az egyik srácot lecsukják....nem mutatják a börtöt hogy az milyen (engem ugymegvertek egyszer fogdán hogy már azért voltam rosszul)......nemmutatják hogy mi lett a csajjal hogy meghalt a gyerek.....szóval nemmutatják azt az igazán durva hátteret ami a heroinozással jár....megpéldául volt a srácoknak lakásuk, de arra ugye nemgondol az ember hogy itt a mi pici országunkba annak sincs lakása aki keményen dolgozik, nemhogy egy heroinistának....és az utcán nemilyen könnyü az élet ......
ettöl függetlenül nagyon durva film volt engem nagyon mélyen érintett....
nepróbáljál heroinnal vezetni(semmilyen tudatmodositóval sem) én is megfizettem érte kegyetlenül....:((((((((
spuri:)
ez is igy relativ:)
tulajdonképpen egy pörgés....minden gyorsabb,minden szebb jobb...nincs fáradtság....nincs éhség...minden jólmegy.....viszont egy asszem 2?? nap(nemtom hány nap)folyamatos vénás gyorsozás után nembirtam járni, asszittem meghalok ugy fájtak az izületeim, mindenkit szétakartam ütni olyan ideges voltam,és baromira hallucináltam.....
Hello!
Nah, megjotem a volt fesztivalrol, es elolvastam mi volt azota.
Koszi a beszamolo copyt Anthony1, meg a tanacsokat. Azert igy vegiggondolva egyelore meg nem all szandekomban kiprobalni....... deee... ááá.. nemtom.
Szoval. miutan belovod magad, mennyire veszited el a kulvilaggal a kapcsolatot? mennyire valsz onmagad szamara iranyithatatlan. Ez kicsit nevetseges de pl a trainspottingban mindegyik arc kidolt miutan belotte magat es nekem a filmbol ugy tunt hogy teljesen atformalja a korulotted levo vilagot, es elveszted a kapcsolatot.. Vagy a film tulzott? Mert meg mindig nem vagom hogy lehet heroinnal vezetni... :)
Amugy a spurinak milyen hatasai vannak? Hogy erzi magat tole az ember? (puszt erdeklodes)
Igen, lehet az egyes drogoknak vesekárosító hatása (bár általában nem ez a legjellemzőbb káros hatás), és ahogy írod ez főleg azoknál a szereknél léphet fel, amelyek befolyásolják a vizeletkiválasztást. Így stimuláns drogoknál, ecstasynál például valóban írtak le olyan eseteket, ahol vesekárosodásról számoltak be (ezek víhajtó hatásúak). Kontrollált tudományos vizsgálatokról nem tudok, de a probléma nincs is a kutatás előterében, hiszen semmiképp sem gyakori jelenségről van szó.
szia,
vegulis szabad, kozzetetted, igy nem privat.. csak gazos, mert csokkenti az ember szavahihetoseget, hisz en visszafele kezdtem el olvasni es igy egybol beleakadtam az irasodba, majd levagtam hogy hol hallottam pont ugyanezt, majd jott a sorrend ahogy vegigprobaltad a dolgokat, ez megint olyan volt mintha novekvo sorrendben lenne egy bizonyos rangletran.
Felre ne erts, nem ellened irok, sot, tetszik hogy egy ilyen ember irasat olvashatom, es tanulhatok belole, csak akaratlanul is ketelyt ebreszt az emberben a dolog.. bar az igazsag az hogy a mediaknak nem hiszek...
na arra mar nem mernek megeskudni hogy a riportalany mondta, de lehet hogy igen.. mindenesetre ha jol emlekszem arrol volt hogy hogy o ugy gondolta meg a baratai is azt mondtak ha ennyi ideig sikerult eletben maradnia.............. " szoval teljesen idezve az irasod..
nem a csiszarban volt, talan a fokuszban.. De mar nem emlexem, annyira nem fogott meg hogy megnezzem, az ilyem musorok soxor propagandaizuek, es igy mar nem annyira erdekesek..
Ha jol emlexem egy heroinfuggo norol volt a riport aki mar tizeneve csinalja..
te öszintén megmondva nemtudom hogy került a tévébe,erröl tényleg gözöm sem volt
nemtudom valószinüleg a csiszár .hu ban láttad, arra vannak sejtéseim ,hogy miért rakták be, viszont én nemláttam a müsort csak hallottam róla
Bocsi hogy kotozkodom de valami megfogott mikozben elolvastam a topicot..
"nagyon régen leakarok már jönni róla, és kb fél éve tudatosult bennem hogyha nem haltam még meg ennyi minden után akkor még van valami dolgom a világban...ma 11 hete hogy heroin nélkül vagyok....eddig ez a legnagyobb sikerem:) tavaly voltam egyszer 17 napig tiszta.... "
Nemreg az RTL klubban szo szerint ez hangzott el.. Miert ?
"szerintem a különbség az alkalmazhatóságban rejlik. "
elgondolkodtam ezen ,és tulajdonképpen igazad van:)
a heroinozás és a bélyegezés között a külömbség az alkalmazhatóságban rejlik:)igy egész:)
mondok példát hogy jobban érthetö legyen hogy mit gondolok:)
napok óta ittvan egy bélyeg, még a haverom hozta a multkor:)de NINCS KEDVEM hozzá:)egyszerüen nemérzem szükségét hogy szétcsapjam az agyam vele...
viszont heroint pedig NEM AKAROK....KÉNE MERT NAGYON HIÁNYZIK....DE NEM AKAROM....nagyon sok munkám meg szenvedésem van ebbe a 3 hónapba amin túlvagyok, nem dobhatom el pár óra gyönyörért az egészet,és tudom hogy még nagyon kemény és hosszu út vár rám , de megakarom csinálni....tulajdonképpen eddig ez a legnagyobb sikerem, és ugyérzem ha most elbukok, nemtudok felállni ujból...