Keresés

Részletes keresés

Pillanatragasz Creative Commons License 2015.04.06 0 0 590

ha szeretnéd fűtteni akkor inkább télikertet csinálj mondjuk hozzáépítve a kazánházhoz ahonnan ugye a meleg kijöhet .. nekem ez már alapból lehetetlen lenne hisz nincs kazánházam  :)

 

Előzmény: traktoros82 (589)
traktoros82 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 589

Persze, természetesen. :) Előbb az ablakok és ajtók meg az alapanyag.....csak utána betonozunk és hegesztünk.

Erkélyajtókra vadászok majd. Nagyobb ugye mint az ablak és kevesebb merevítés kell neki.

Előzmény: Pillanatragasz (588)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.04.06 0 0 588

ha van lehetőséged lehet fémből is csinálni a rámát ..Javaslom egyszer szerezd be az ablakokat  mielőtt kezdenél betonozni  ,leszabni ,hegeszteni a keretet , hisz a ablakok mérete menyisége is meghatározza pontosan mekkora lesz majd a kész házikó. :)

Előzmény: traktoros82 (587)
traktoros82 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 587

Nálunk ilyen veszély nincs, hogy le kellene majd bontani mert nem lesz használva. :)

Én körbe egy 30cm mély betonalapra gondoltam, abba lesznek beállítgatva majd mondjuk 40x20-as zártszelvények mondjuk 1,5-2 méterenként. Hosszába szintén 40x20-as (de lehet, hogy csak 20x20-as) zártszelvény lesz majd behegesztve. Csak még azt nem tudom, hogy az ablakszárnyakat hogyan fogom rögzíteni. Talán hozzácsavarozom a zártszelvényhez alatta pedig mondjuk kinyomom sziloplaszttal, hogy ne legyen huzat.

Tetőszerkezetre én nyeregtetőre gondoltam, de még nem tudom ahhoz milyen zártszelvény lesz jó ami tényleg stabilan megtartja az ablakot.

 

Fűtést kell bele csinálni szerinted? 

Valahol mintha olvastam volna, hogy szoktak bele csinálni.

Előzmény: Pillanatragasz (585)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.04.05 0 0 586

A szerkezete egyszerű mint a fakerék  képeken látszik hogy  csupán andráskötésekkel van megerősítve  és az ablaknyilók is meg az egész csavarokkal van összerakva  mivel az űveg nehéz a szél se tudja megmozgatni és az ablaknyílók adják az egésznek a stabilitását. Most vettem  3.5*5 centis  cseréplécet abból fogom megcsinálni a tetőszerkezetet ... 

Előzmény: Pillanatragasz (585)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.04.05 0 0 585

Nem akartam betonalapot mert lehet pár év múlva megunom vagy egyebet tervezek a helyére s akkor biza fel kellene törjem az egészet , továbbá mivel voltak nekem nagy termésköveim ezért egy méterre leásva abból csináltam az alapot kemény munka volt de legalább nem kerűlt pénzembe :)

 Az ablakok is ingyen jöttek egy felújítás során el akarták dobni őket .

Továbbá a tetőt akarom ujracsinálni most tavasszal  hisz a dőlésszöge miatt balról nem éri úgy a nap mint jobbról onnan is tudom hogy öntözéskor jobbfelől mindig hamarabb felszárad a víz a föld felűletéről. a hangyáktól is féltem hohy beköltöznek a kőalap közé mivel jó meleg van bent ezért remek fészkeket csinálnak majd ...voltak s első évben de miután paradicsomot kezdtem benne termeszteni elmentek:)

Előzmény: traktoros82 (584)
traktoros82 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 584

Ügyes munka. De nem lett volna jobb körben betonozni?

Esetleg tehetnél még fel képeket.......és 1szerkezeti leírás is jöhetne, hogy mit hogyan oldottál meg.

Az ablakokat nem csináltad meg hőszigeteltre? Nekem is kellene csinálni egy kisebb üvegházat (már ígérem 1éve), de még nem jutottam el addig.

...és igazából a vázszerkezetet még nem is találtam ki.

Előzmény: Pillanatragasz (583)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.04.04 0 0 583

Űvegházam :)

traktoros82 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 582

Persze, hogy bonyolultabb. :)

Előzmény: Kontroll-R (581)
Kontroll-R Creative Commons License 2015.04.01 0 0 581

Nagyon jól átlátod a dolgokat!

 

 

Társulunk ?

:))

bocsi csak viccelődök, sajnos ettől kicsit bonyolultabb a sikerhez vezető út...

 

Előzmény: traktoros82 (580)
traktoros82 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 580

Persze, ebben tökéletesen igazad van.

Nem mindenki áll neki magának megcsinálni a dolgokat, eszközök, hozzá nem értés, vagy idő hiányában. Vagy 1űxen csak nincs kedve hozzá vagy nem tudná szépen megcsinálni.

Nyilván, van létjogosultsága az ilyesminek, pláne ha jó minőséget kínálsz elérhető áron. 

De azért mindenképpen meggondolandó. Megfelelő piac kell, megfelelő reklám, hogy tudják, hogy Te ilyesmit készítesz. Aztán a másik sarkalatos pontja szerintem még az eszközök (ha nincs meg minden meg kell venni) kell hozzá szabadidő is bőven ahogy mondtad.

Az anyagot valóban olcsóbban tudod venni ha nagy tételben vásárolsz, viszont vagy megvársz 1nagyobb adag megrendelést és akkor vásárolsz, csúsztatva adod át amivel elkészülsz, ebben ugye benne van, hogy lehet nem veszik át, vagy 1xe bevásárolsz sok anyagot viszont akkor áll benne a pénzed ki tudja meddig mire megrendelés jön, nem beszélve arról, hogy tárolni is kell.

Szóval mindenképpen meggondolandó, de van ráció.

Előzmény: Kontroll-R (578)
Kontroll-R Creative Commons License 2015.04.01 0 0 579

abban is van igazság (akartam mondani)

Előzmény: Kontroll-R (578)
Kontroll-R Creative Commons License 2015.04.01 0 1 578

Én ezt megértem, de az is van igazság, hogy ha valaki rááll valaminek a sorozat gyártására az a technológiának, meg pl. a nagyobb tételű anyag beszerzésnek köszönhetően  olcsóbb lesz mint az egyéni bajlódás és jóság tekintetében is felülmúlná az átlagos házi barkácsolás színvonalát.

Ha pl. nekiállnék mondjuk házilag erősítőt építeni az lehet, hogy megközelítőleg lenne olyan jó mint egy gyári, meg szép is lenne talán, de hogy olcsóbb nem lenne az biztos. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy nem érthet mindenki mindenhez és eszköze meg egyéb lehetősége sem biztos, hogy lenne hozzá mindenkinek. De ha feltételezzük, hogy igen akkor is belép egy fontos tényező a 24 óra. Ha nagyon összeszedném magam, főzni, meg ruhát varrni is megtanulnék, ha nem is olyan jól mint akinek ez a szakmája. Csak nagy kérdés, hogy ha mindent magam csinálnék, akkor mire lenne elég egy nap ?

Én pl. nagy rajongója vagyok a finom tehéntejnek, de eszembe sem jutna hogy tehenészkedni kezdjek azért a napi két literért, amit megiszok.

Szóval lenne azért létjogosultsága a sorozat gyártásnak, csak fel kellene mérni, hogy megérné-e a belefektetett időt, energiát és pénzt.

 

Gondolom Te is gyárban készült traktornak köszönhetően vagy Traktoros.

:))

 

 

Előzmény: traktoros82 (577)
traktoros82 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 577

Hát ez jó kérdés.

Akinek nem gond a pénz az bemegy és megveszi a boltban. Akinek meg gond (mint pl.nekem is) az meg igyekszik mindenből faragni amiből csak lehet és megépíti maga.

Előzmény: Kontroll-R (576)
Kontroll-R Creative Commons License 2015.04.01 0 0 576

Megfordult a fejemben, hogy ráállok kis fólia vázak gyártására, de nem vagyok benne biztos, hogy lenne elég érdeklődő rá.

Előzmény: traktoros82 (575)
traktoros82 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 575

Na igen....a dübörgő gazdaság.

Lehet, hogy valami közbetétes dolog átmenő csavarral lesz belőle amivel a 2csövet gond nélkül össze lehet csavarozni.

Előzmény: Kontroll-R (574)
Kontroll-R Creative Commons License 2015.04.01 0 0 574

3/4"-os gyári bilinccsel még nem találkoztam, de gyártani természetesen lehet.

Kérdés, hogy érdemes-e pár tucat bilincsért belefolyni a gyártásba.

Az a baj, hogy ha valami kis szériás gyártásra gondolna az ember, akkor lépten-nyomon azzal találja magát szembe, hogy az alapanyag kínálat mennyire szegényes.

Ha kapsz megfelelő vastagságú lemezt, az nem horganyzott, ha mégis  akkor drága és egész táblát kell venni, ha megveszed, akkor nincs aki feldarabolja, hajlítást ha esetleg vállalnának, többszáz darabos mennyiség alatt szóba sem áll veled senki stb. stb.

A dübörgő gazdaság árnyoldalai ....

 

 

Előzmény: traktoros82 (573)
traktoros82 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 573

...és 3/4coloshoz vajon létezhet ilyen bilincs.

Csavaros megoldásban gondolkodom. 1részt mert akkor nem kell hegeszteni (van hegesztő is, meg tudok is hegeszteni) és nem kell hátra áramot cincálni, másrészt pedig azért mert ahogy Te is írtad- leégetném a horganyzott bevonatot. 

 

Hajlító sablonra nincs valami ötleted?

Előzmény: Kontroll-R (572)
Kontroll-R Creative Commons License 2015.04.01 0 0 572

1"-os csőhöz létezik masszív kivitelű gyári horganyzott bilincs.

Ha csavarozós szerkezetben gondolkodsz, akkor ezekkel meg lehet spórolni a hegesztést.

Sokkal gyorsabb vele dolgozni. A hegesztés sincs ingyen, ráadásul a horgany bevonatot is leégeted vele. És van még pár előnye a bilincses megoldásnak.

Előzmény: traktoros82 (571)
traktoros82 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 571

Köszönöm valóban. A csak a hajlításhoz valami sablont kellene majd csinálni.

A terv 3,5-4 méter széles és kb.15 méter hosszú. 

 

Igen, neked lesz igazad.......a 1/2colos kevés lesz. Talán a 3/4colos már elég.

Olvasgatva a fórumot és a némi festési tapasztalatomat figyelembe véve valószínűleg horganyzott csőből fogom csinálni.

Az építés valamikor a nyáron lesz (még van pár project amit addig meg kell csinálnom, többek között 1hajlító sablont is)....addig csak tervezgetem, hogy mit miből.

Előzmény: Kontroll-R (570)
Kontroll-R Creative Commons License 2015.03.31 0 0 570

Egy kicsit olvass vissza !

Pár hozzászólással előbb kitárgyaltuk, hogy még a 3/4-es cső is simán hajlítható kézi erővel.

A 1/2 collos cső szerintem elég gyengusz erre a célra, persze azért azt is tudni kellene, hogy mekkora szerkezetet szeretnél építeni.

 

Előzmény: traktoros82 (569)
traktoros82 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 569

Mondjuk 1/2 colos? ...és azt, hogy hajlítod? Mert az azért elég merev.....

Előzmény: Vanett user1 (567)
BéDéKá Creative Commons License 2015.03.29 0 0 568

Télikertépítéshez ajtó, ablak

Minden télikert építésénél alapvető szempont a jó nyílászárók alkalmazása. Ha az ajtók, ablakok, tetőelemek nem készültek minőségi munkában, akkor állandó probléma lehet a beázás és a kevésbé látványos hőveszteség. Márpedig a télikertek vonzereje és funkciója[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Vanett user1 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 567

Horganyzott acélcső a legjobb erre a célra.

Előzmény: traktoros82 (566)
traktoros82 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 566

....és milyen csőből érdemes csinálni?

Előzmény: Vanett user1 (563)
abodi72 Creative Commons License 2015.03.04 0 1 565

Elég viharos, szeles idők voltak a napokban minálunk, de ugy tűnik jól sikerült a fóliasátor, mert semmi gond nem volt vele :)

Már megcsináltam a tavaszi munkákat bbenne  :)

 

  

Előzmény: Kontroll-R (564)
Kontroll-R Creative Commons License 2015.03.03 0 0 564

Csak ez az egy kérdés merült fel a fóliaépítéssel kapcsolatban ?

Előzmény: Bgabesz21 (562)
Vanett user1 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 563

Szia !

 

A cső méret, amit írtál megfelelő.

A teljes  igazság az, hogy  önmagában nem csak az alapanyagként felhasznált cső típusa határozza meg, hogy milyen erős lesz a szerkezet.

Sok múlik a beépített merevítő elemeken is.

Egyszer kb. 15 éve valahol a Nyírségben láttam egy fólia vázat, ami 2"-os vastagfalú csőből készült íves szerkezet volt. Csak a bordák voltak és két hosszanti futóborda. Aki építette úgy gondolta, hogy olyan masszív az íves szerkezet, hogy semmilyen kereszt irányú merevítésre nincs szükség. Tévedett. Egy komolyabb havazás úgy megnyomta a vázat, hogy a borda ívek sorban megtörtek és berogytak.

Mindenképpen érdemes lenne egy vázlat rajzot készíteni.

Ha ide felteszed és látom, hogy mi az elképzelés, valószínűleg tudok néhány jó tanácsot adni.

 

 

Előzmény: Bgabesz21 (562)
Bgabesz21 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 562

Hello mindenki!

 

Fóliasátor építésre adtuk a fejünket és tanácsot kérnék, hogy milyen vas csöveket érdemes használni. Mármint az 1,5 colos 2 mm falvastagságú az megfelelő lenne? Igazából egy 20 m hosszú 8 m széles sátorról lenne szó. Előre is köszönöm a segítséget.

Kontroll-R Creative Commons License 2015.02.22 0 0 561

Majd az első komolyabb viharnál kiderül, hogy elég stabil-e.

Az András merevítésed igazából csak fél András kereszt.

Az András kereszt eredetileg két tagból áll és a merevítő hatása a kereszt metszéspontjának összekötésével fokozható.

Egyébként a hóteher eltávolítása az esetek többségében igényel némi segítséget.

Ha túl sok a hó, meg kell mozgatni a szerkezetet, vagy belülről kissé meg kell lökdösni a fóliát. Vannak olyan nordic típusú szerkezetek, amikről magától lecsúszik a hó, de a klasszikus íves tetőn általában megmarad.

Előzmény: abodi72 (560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!