Keresés

Részletes keresés

Sophie.C Creative Commons License 2012.12.07 0 0 1024

Nem tudom, mi lett a dátumozótokkal, nálam akkor is

** 2012-12-07 **

 

Úúúúúúúristen. Már mindjárt karácsony??!!

Se ajándék, se kedv, se menü, ....

Hányan is leszünk?

originalqszi Creative Commons License 2012.12.05 0 0 1023

*****2011.12.05.*****

Hát én assszem inkább a gyűjtött hurkazsírból sütök sajtospogácsát:DDDDDD Nem kell szörnyülködni, mert nagyon fííínom:))))))

Hal, hal, hal:)))) Kevés halat eszem:((((( Pótolom:))))))))))

Így Karácsony előtt a fórum is megajándékozta a nagyérdeműt, mert erősen korlátozta a szólásszabadságot:(((( És trollokat törölt és tiltott ki!!!! Miazatrollésfőlegki???? Én csak 14ben megyek vissza a politikai fórumra:)))

Előzmény: alexandrosz (1022)
alexandrosz Creative Commons License 2012.11.30 0 0 1022

*****2011.11.30.*****

A hétvégén ideje megsütni a karácsonyi mézes figurákat. Úgy tűnik, megérkezik az igazi hideg, s vele talán az igazi hangulat is..

originalqszi Creative Commons License 2012.11.30 0 0 1021

*****2011.11.30.*****

 

Lehet, hogy ádventit sem fogok venni!!!!

Nem azárt, mert nem lesz mit enni,

De egy kicsi, alig láthatóért,

Nem adok ki annyi lóvét:DDDDD

Előzmény: originalqszi (1020)
originalqszi Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1020

*****2011.11.29.*****

Elmúlt első Ádvent,

Majdnem minden átment,

De fönnakadt a hal,

Minek jobbszeme volt bal:DDDDDD

Előzmény: originalqszi (1019)
originalqszi Creative Commons License 2012.11.22 0 0 1019

*****2011.11.22.*****

 

Közelg a Karácsony, mindárt itt lesz,

Fa alá jut a sok fittnesz:DDDDD

originalqszi Creative Commons License 2012.11.03 0 0 1018

*****2011.11.03.*****

Jézus:!!!! Majdnem lemaradtam:((( Hát bizony itt van, lesz, ill. itt van újra:))) A Nagy Karácsony!!! Ajándék nem lesz, viszont gondolkodunk egy esetleges Trófeás vacsorára, mert akkor nem kéne főznöm:DDDDDDD De azért otthon hangulatosabb, habár!!! Meg jóval olcsóbb, dehát egyszer van Jézuska!!!! Egy évben:DDD

Előzmény: alexandrosz (1017)
alexandrosz Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1017

*****2011.10.28.*****

És már megint.. Kezdjük könnyedén :)

 

http://isitchristmas.com/

alexandrosz Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1016

*****2011.12.22.*****

 

No, hivatalosan is letettem a lantot, holnap már csak a halakra, a halászlére kell koncentrálnom. December 24. - szombat. Nos, ez egy érdekes nap így, mert kénytelen leszek kedvenc kiskocsmámban délelőtt picit karácsonyozni a barátokkal. Tényleg kicsit, mert azt mesélték, tavaly volt delikvens, aki tavaly elfelejtette hazavinni a karácsonyfát :)

Jó lesz ez is, várom.

originalqszi Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1015

***************2011.12.22.****************

Jéééééééééé, az előző hozzászólásnál elfelejtettem dátumot rakni!!!!!:(((( No mindegy, ma mindent bavásáltunk, ami kellesz szombatra, vasárnapra, hétfőre:))))) A mukarifát a zunokám már felállította (remélem semmi szokásosba nem ütközik a korai feldíszítés) és szépen világít:))))) Ilyen korán még nem állítottuk föl!!!! Egyre gyorsulnak a napok:((((( Mindjárt itt lesz 2012.12.21 az állítólagos világvége:(((( No addig is együnk igyunk, ami belefér:DDDDDDDDDDD

originalqszi Creative Commons License 2011.12.18 0 0 1014

Ma a legfontosabb dolog, hogy meggyújtsam a negyediket!!!!!! Hihetetlen tegnap gyujtottam meg a tavalyi negyediket:DDDDD Mit kell még venni???? Hát husikákat, pl. karajt, a lányom paírvékonyan szereti kirántva:) Halászlém megvolt a vállalatin, azt nem kell főznöm, a kirántanivaló meg megvan:))))) Befejezem ezt az üzit és már rakhatom is össze a mukarifát:DDDDDD Madarak nincsenek, ill. csak baromi nagy szarkák:(((( Tavaly az egyik becseszte az ablaküvegemet:( Olyan, mintha belőtteke volna:((((((DDDD

Előzmény: alexandrosz (1013)
alexandrosz Creative Commons License 2011.12.16 0 0 1013

*****2011.12.16.*****


A minap egy nagyobb áruházban megismétődött velem egy tavalyi történet. Megláttam a polcon sorakozó ócska borok között/mellett pár üveg Mouton Cadet-et. Levettem, simogattam, mosolyogtam, aztán visszatettem. Akár csak tavaly. Nem illik ezt most, ebben az országban nem. Hazug, tolvaj politikusoknak való ital ez, vegyék meg abból a pénzből, amit összelopnak.

Pedig nem egy vagyonba került, a sógoroknál biztosan nevetve adták volna érte oda a 13 eurót.

 

Karácsonyfát kéne venni, pálinkát kell szereznem és persze kaját a madaraknak! :)

Ezek a fontos dolgok.

originalqszi Creative Commons License 2011.12.14 0 0 1011

***************2011.12.14.****************

Bocsika:(((((( Nem jöttem Advent 3-ra:((((( Penig meg volt gyújtvaja harmadik és lila gyertya:))))) Hihetetlenül gyorsan múlik:(((

Jövő héten veszem meg a halakat és sajnos lefagyasztom, mert szombatig el kell állniuk!!!!!!!!!!! Avas mákból lesz bájgli, ill. leveles tésztában, sajnos sok van belőle, majd a családnak gesztenyést sütök:) Ajándék változatlanul nuku, ill. pénzadományok lesznek:DDDDD

No, akkor vasárnap, Advent4:))))))

Előzmény: alexandrosz (1010)
alexandrosz Creative Commons License 2011.12.06 0 0 1010

*****2011.12.06.*****

 

Meg is sültek szépen a mézesek szombat délután. Persze, amennyi van, az sosem elég, így dugdosom majd :)

Nálunk kacsa lesz, igazi házi, hízott, gyönyörű és érett májjal. Mondjuk, azt már megettük :), de attől függetlenül a többi része még vár.

A tiszai halból készült halászlevet várom a legjobban..

Előzmény: originalqszi (1009)
originalqszi Creative Commons License 2011.12.03 0 0 1009

***************2011.12.03.****************

A mézeskalács finom dolog, de sajnos:(((((( Én pogácsát sütöttem hurkazsírból:DDDDD Amikor véreshurkát és sütnivalót sütök, a kisütött zsiradékot gyűjtöm:)))) Ha eléri a 13-15 dkg-ot akkor sütök belőle krumplis, sajtos pogácsát:DDDDD Nagyon fííííínom, de tényleg!!!!! Csak az unokám, meg én eszem:DDDDDD

Holnap jön Ádvent 2 és a második gyertya:))))) Rohan az idő:((((( Szeretnék még libamájat venni, vagy a piacon egy egész libát,  majd még meglátom, a húgom 3/4kgos májat fogott ki!:))))))))) És a ludaskása, nyamnyam!!!!!!!

Előzmény: alexandrosz (1008)
alexandrosz Creative Commons License 2011.11.28 0 0 1008

*****2011. 11. 28.*****

 

Ha ezt a hetet lehozom egy közepesen jó eredménnyel, akkor nagyon elégedett leszek.

Hétvégén megsütöm az a mézeskalács figurákat, s tudom, hogy ezzel számomra is elkezdődik az Ünnep azon része is, amit annyira szeretek..

Előzmény: originalqszi (1007)
originalqszi Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1007

***************2011.11.25.****************

Nem baj:))))))) Lényeg, hogy vagy:)))))) Látod, azóta már eltellt 12 nap!!!!! Mindjárt itt a Karácsony:)))))

Előzmény: alexandrosz (1006)
alexandrosz Creative Commons License 2011.11.13 0 0 1006

*****2011. 11. 13.*****

Nekem legalább a halaim megvannak karácsonyra :) A tiszai pontyok és harcsák már várják a sorsukat a fagyóban..jó lenne mást és hangulatosabbat írnom, egyelőre nem tudok, de az Ünnep szelleme majd segít, remélem..

 

Előzmény: originalqszi (1005)
originalqszi Creative Commons License 2011.11.13 0 0 1005

***************2011.11.13.**************** Persze itt szebb lenne az 1111.11.11 -iki esztendő, dehát az 900 éve volt!!!!!!

Bizony közelg, röpül az idő:((((((((((((( Einsteinnek igaza volt:))))))))))))))

Aggódom:((((( De egyben bízom is!!!!!:)))) Jön még qtyára dér, el kell tűnniük a földről, akik rosszat akarnak másoknak annakérdekében, hogy ők gazdagodjanak!!!! Mondá az Úr és közéjük csapott így Karácsony előtt!!!!!:DDDDDDDDDDDD

Persze, persze, hogy nem veszünk semmit Karácsonyra:))))) Ja, dehogynem, halat, s vadat, mi jó gombát, hogy legyen ünnepi vacsora, meg savanyú:DDDDDDDDDDDDDD Nem fogom élvezni a multik áruláncainak hihetetlen olcsó kínálatait, amivel sajnos sok 100 ezer honfitársunkat becsapják, átverik, megkárosítják a Szent Karácsony nevében!!!!!!:PPPPPPPP

originalqszi Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1004

***************2011.11.05.****************

Bizony közelg, röpül az idő:((((((((((((( Einsteinnek igaza volt:))))))))))))))) Minél öregebb leszel, annál gyorsabban pereg az idő:(((((((( Oscar Peterson játszik:))))))))))))))))) Karácsonyi hangulatot teremt:)))))))))))))

Állítólag enyhe telünk lesz és fekete Karácsony!!!!!! Persze ez nem baj, hacsak az nem, hogy nem lesz jó a szőlőm és a kajszi:(((((((

Tulkép még 2 év és mehetek vissza a polidillibe!!!!!!! Segíteni Orbánékat:)))))))))

originalqszi Creative Commons License 2011.10.01 0 0 1003

***************2011.10.01.****************

Halihó, indul a móka, itt van mindjárt Karácsonyka:DDDDDD A legnagyobb baj, hogy tegnapelőtt volt a Karácsony, holnap meg mindjárt Újév:((((( Röpül az idő, ki tudja hol áll meg, kit hogyan talál meg:DDDDD

Sophie.C Creative Commons License 2010.12.26 0 0 1002

--- december 26. ---

Akkor a dokumentum kedvéért: Ezt a karácsonyt kicsit igazságtalanul osztotta a naptár. Szinte "csak" egy hétvége lett.

Azért ma délután sétáltunk egyet, ittunk egy csilis kávét, és megnéztük Bokros Lajos képeit. Ki hitte volna, hogy Lali Királynak képei vannak?

Áram szünet nem volt, a családban mindenki a helyén, voltak jó kaják, ... Valljuk be: ez az év nagyon nehéz volt, a karácsony se lehetett felhőtlen. Eshetett volna a hó.

alexandrosz Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1001

*****2010. december 24.*****

 

Áramszünetektől mentes (itt most épp az van) Boldog Karácsonyt kívánok minden kedves olvasónak, ide írónak!

A végére minden kész lett, minden jó lett, most már csak a 230 voltot várom vissza :)

originalqszi Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1000

*****2010. december 24.*****

Ismét Karácsony:)))))) Tegnap megsütöttem a bájglikat, persze leveles tésztából, 2 csík mákos, 2 csík diós, szinte semmi czuckerrel, majd megszórják maguknak:DDDDD

Ma könnyű maradék ebéd, de előtte bepanírozok, meg elkészítek mindent és olyan 2-3 tájt elkezdem a sütést:))))) Sajnos most csak 1 frittőzöm van, így előbb a halakat, aztán olajcsere, utána a gombát, húst, utoljára a sajtot és végül krumplival strippelem ki a kozmaolajokat:))))) Ja, és cézársaláta, meg 1 kis rizs!!!!! Amit kirántok az mind a 3 napra ölég lesz:DDDD

No, szerbhúsz NAPLÓ, szerbhúsz alexandrosz és a többiek, majd jövőre, ha még élek:))))))DDDDD

alexandrosz Creative Commons License 2010.12.23 0 0 999

*****2010. december 23.*****

 

No, hát ennyit ismét, sokadik alkalommal a fehér karácsonyról. Lesz persze hó, fél méter, s tudjátok mikor, ugye? Amikor majd dolgozni kell menni :)

Jó lett volna, most főleg. No, de mindegy. Délután halászlé főzés, addig is ezer dolgom van még, így ezzel a rövid bejegyzéssel gyarapítom a naplót. Mindenkinek jó hajrát, munkát, pihenést (megfelelő aláhúzandó), holnap még jelentkezem.

alexandrosz Creative Commons License 2010.12.22 0 0 998

*****2010. december 22.*****

 

Az utóbbi pár napban annyi kilométert mentem, mint máskor 2-3 hét alatt..és persze maradt pár meg nem oldott, be nem fejezett feladat, DE én mostantól nem dolgozom..egészen jövő hétfőig :)

Most lehet sajnálni, de a rengeteg kaja és tespedés után én kifejezetten szeretek bemenni kicsit a melóhelyre, mozogni, esetleg elmenni futni, teniszezni. Aztán mehet tovább a zaba. Lényegében több napot nem szeretnék bent lenni, de majd meglátjuk..

Minden idők legfantasztikusabb karácsonyi menüjének nézek elébe, remélem nem szúrok el látványosan valamit. Holnap már megfőzzük a halászlét és onnantól a halszeletek, egész süllő is várni fognak arra, hogy szenteste elfogyaszthassuk őket.

 

Sophie.C Creative Commons License 2010.12.22 0 0 997

--- december 22 ---

Hát ha fontos dokumentum ...

Szóval tegnap este kezdett belémköltözni a karácsonyérzés. Végre.

A család szanaszét, mindenki próbálja összeszedni magát a nagy napra, remélem sikerül. Ha már/még nincsenek kisgyerekek a közelben, kicsit nehezebb koncentrálni.

 

Tehát a tegnap estéről a karácsonyi koncert tehet. Bach: Magnificat

http://www.youtube.com/watch?v=Bo1x-62WmrI

Egy templom, egy szimfonikus zenekar, egy korus, Bach, Corelli, ... annyira ünnepélyes.

El is kezdtem a halon gondolkozni. Meg a girlandokon. Kis üvegcsillagokra gondoltam, kis szalagokkal. Plusz a Nagy Pizsamázásra.

 

Még egy rész Magnificat: http://www.youtube.com/watch?v=pm1j31L08B0

 

(eyg kicsit szomorú is volt. Elment S.Á. Épp az előbb említett templom imatermében fogjuk búcsúztatni néhány nap múlva. Nem olyan rég volt, amikor egyszer találkoztunk az utcán, jógára sietett. Még egy hete is úgy tudta, hogy meggyógyulhat. )

originalqszi Creative Commons License 2010.12.22 0 0 996

*****2010. december 22.*****

Tegnap volt a leghosszabb éjszaka:)))))) Ma már rövidülnek, ill. hosszabbodnak, szóval jön a tavasz, igaz, a tél csak most kezdődik:(((( Vasárnap mind a 4 adventi égett és hétfőn megvettem a halakat:)))) Elhatároztam, hogy cézár salit is fogok tálalni, van 1 doboz fetám:)))) Jaaa, és a diót is megtörtem:))) Levelesből lesz mákos és diós bájgli, 2-2 tekercs:))))) tudom, hogy megint feszülésig eszem magam, akárcsak tegnap este 1 vállalatin:DDDDDD Látom nem nagyon írjátok a naplót:(((((( Pedig ez fontos dokumentum!!!!!!

originalqszi Creative Commons License 2010.12.18 0 0 995

*****2010. december 18.*****

Huuúúú, tegnap nagy ünnepi, vállalati zaba volt:))))) Melegem is volt az éjjel a 15 Co-os hálóban:((((( Szeretünk hidegben aluszka:)))))))) 3as számú KIKA paplannal, ki is kellett takarózni!!!! Mindig gondolkodtam azon, hogy hogyan bírták elviselni félmeztelenül a hideget a középkorban, pl. a servúdi erdőben?????:DDDDD Hát úgy, hogy telezabálták magukat jó zsíros husokkal:DDDDDDD

1ébként elhatároztam, hogy idén nem csina halászlét, mert mindig rám marad:((((( Inkább sok rántott hal lesz!!!!! Már idegesítettem a nejemet, hogy lesz rántott ponty, rántott hekk, rántott lazac, rántott tőke filé, ránto...... azt mondta, majd ő kiránt engem az elképzeléseimből:DDDDDDDD Holnap már a negyedik ádventi is ég????? Hogy megy az idő!!!!!:(((((((((

originalqszi Creative Commons License 2010.12.12 0 0 994

*****jaaaa!******

Ma sütöttem próbabeiglit levelesből:))))) Persze, hogy mákosat, nagyon kevés cukival, almával mazsolával:))))) Hátssszzz, valami fergeteges lett, van is egy kis hányingerem, mert annyit ettem és tudvalevőleg a mák nehéz:(((((( De sok vazs van bééne!:DDDD

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!