Nem vagyok egy jellemzően jobbikos/jobbos ember. Azonban nem kevés évet dolgoztam éjszakai szórakozóhelyen, és pontosan tudom mennyire álságos dolog ilyen és hasonló esetekben rasszizmust fröcsögni. Vannak tények, amelyekkel nem lehet vitázni és akinek nincs gyakorlati tapasztalata, az jobb ha kussol;
-az afroamerikai vendégek döntő többsége tahó és roppant tiszteletlen a nőkkel. -a cigány polgártársaink egy része (a nagyobbik), bizonyos elfogyasztott alkoholmennyiség után képtelen felhagyni az olyan szokásokkal amelyek a zavarják a többi vendéget. nem beszélve a döbbenetes buliszerkókról mint; suhogós naci báffálócipővel, atlétatrikó sittestetkóval és puffasztott nyakékkel, valamint bőszoknya "bugazsebbel". De még sorolhatnám. A fenti viselkedésformák és öltözékek igen is félelmet, valamint undort keltenek a vendégekben és a biznisznek az árt. Lehet nyomatni az álszent dumát, de az egyébként is gyakran változó trendek miatt nagy a vándorlás egyes bulihelyek között, nemhogy az un. pénzes elit elvándorlása. Ők egészen addig maradnak egy adott clubban, míg meg nem jelenik az első hátrányosabb kinézetű és helyzetű személy.(dolgoztam olyan helyen, ahonnan a csúnya nőket el kellett küldeni, be sem engedni) Bizony, az éccakában nincs egyenlőség. Soha nem lesz. Ezt vagy benyeli a kedves partyarc vagy sok lesz a súrlódás.
Lehet nagyon kiabálni és rászistázni, meg jönni az olyan faszságokkal, hogy "deamagyarokis". Nem, nem. Van hülye magyar is bőven, de nem buzog bennük az a fajta veleszületett sértettség, ami ezekre a rasszokra jellemző és nem akarnak emberi jogi harczot kezdeményezni, mikor a portás azt mondja nekik, hogy "nem". Illetve van egy egyre szűkebb csoport, ezek a felvilágosult egyetemista/főiskolás taknyok, akik még soha nem kaptak két pofont és a hülyék bátorságával kezelik a portás vs. vendég konfliktusokat. Hatalmas előnyük, hogy ők az első olyan alkalommal, mikor megtapasztalják, hogy kurvára semmit nem jelent az ő társadalmi helyzetük és 50kilósan nem érdemes háborúzni, akkor elkotródnak.
A lényeg. Csak pénz számít és ha egy bárkiakárki veszélybe sodorja a biztos és állandó bevételt, az úgyis el lesz küldve a vérbe. Majd megtalálják a módját.
A PC nem veszélyeztetheti senki gondtalan és kellemes szórakozását.
"A törzs közönség is rasszista, ha ilyenek az igényei."
Miről beszélsz te öcsém?
Már miért vagyok én rasszista, ha egyszerűen csak szeretnék kulturáltan, balhé nélkül szórakozni??!!
Márpedig én olyan éjszakai szórakozóhelyet még nem láttam ( pedig láttam eleget már életemben a munkám miatt elhiheted ), ahol romák is "szórakoztak", és ne lett volna előbb-utóbb balhé.
És az esetek 99%-ában NEM A ROMÁKBA KÖT BELE VALAKI, HANEM EZ ÉPPEN FORDÍTVA TÖRTÉNIK!!
Talán ezek után nem kéne csodálkozni az előítéletességen - ami megjegyzem - még mindíg nem rasszizmus!
A rasszisták gyűlölködjenek tovább, ha kedvük tartja, én rájuk hagyom.
Jézus is megmondta, hogy boldogok a lelki szegények és látom nekik a kirekesztés elég a boldogsághoz.
Szerencsére a topikon túl az emberek esze, még nem ment el teljesen. Ők ugyan szégyenkeznek a gyenge rendőrség miatt, meg az itt tapasztalható nyalt rasszizmus miatt, de a többség még gondolkodik és elzárkózik a kirekesztőktől.
Az ország nyomora viszont a jelenlegi vezetésnek köszönhető,akik lehetővé teszik,hogy a cigányságot biológiai fegyverként használják a magyarok ellen,meg azoknak,akik beszvazták őket!
Egyesek szemében mindig mindenki hibás mindenért, csak a tükörkép az ártatlan.
Az ország nyomora éppen azoknak köszönhető akik éppen oly erősnek érzik mostanság magukat. Itt a topikban is... Akikről már írtam, hogy nemzet szégyenei...
"Berzsenyi 1833-ban írja meg brosúráját „A magyarországi mezei szorgalom némely akadályairól". Ebből idézünk: ,,A falusi zsidók többnyire oly egészen demoralizált népcsalók és orgazdák, hogy azokat a nép között megszenvedni, vagy még azokkal bort és húst árultatni csupa veszedelem. "
Az 1.es megtörtént. De maradtak ott szeretteim, akik szerencsétlenségükre ragaszkodnak a dicső múltú gyökerekhez. Miattuk aggódom, Mert a rasszizmus szégyene rájuk is hat.
Rasszizmus mindenütt van. Néhol nagyobb a probléma, másutt meg kisebb. A linken megnézhető, hogyan érdemes ellene fellépni... Az embereket közvetlenül megszólítani és nem pártfegyvereket kovácsolni!
http://vimeo.com/3690333
(A címe: Ne félj, légy nyitott mások felé, tiszteld a jogokat - szabad fordításban... "Én nem vagyok rasszista, de a déliek..., persze nem magáról van szó - mondja a nő Mi is tehetünk róla, de az arabok...., persze nem magáról van szó, Neeem, nem az arabokkal van a baj, hanem az afrikaiakkal, akik nem akarnak dolgozni... persze ez nem neked szól, dehogy az afrikaiak, a cigányok, akik ellopják a gyerekeket.... stb.)
,,Ha garázdálkodott valaki az egyik kocsmájában, tegyen feljelentést! Ha az illető megjelenik a másikban, riassza rendőröket, hogy ott van, elkaphatják!" Mondjuk már az első után elkapták őket a rendőrök. Megkapták a pénzbüntetésüket garázdaságért,amit már le is dolgoztak közmunkán. A másik két kocsmámból kitilthatom őket,mert az elsőt szétverték ?
1 el lehet mennni az országból, itt lehet bennünket hagyni... fogjátok meg gyurcsi kezét és hajrá... 2. ha annyira szenvedtek kérjetek kuncemacitól ciántablettát...