Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8460

En nagyon szerencsetlen vagyok a szobanovenyekkel...

A hazban nem sok helyen elnek meg - az irodamban szinten szenvednek... igy aztan... :))

 

A suli  kuldte ("Get Well Soon" virag), de nincs rajta a neve.  A szallito  meg... nem tudta.

Előzmény: anblock_italia (8459)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8459

Nem nevetlek ki, csak mosolygok:-) Amúgy ha valóban afféle, akkor tényleg olyan cymbidium, ahogyan a topictárs írta, azok nagyobb és hálásabb fajták, állítólag könnyebben tarthatóak. Nekem még nem volt, de hallottam már róla. Van orchideás topic is, ott biztos vágják a nevét, bár lehet, hogy itt mifelénk nem lehet ilyet kapni az üzletekben.

Előzmény: ZsuR (8458)
ZsuR Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8458

:)) Ne nevess ki, nem voltam benne biztos :)) 

Előzmény: anblock_italia (8456)
Briell14 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8457

Én cymbidiumnak nézem.

Előzmény: ZsuR (8455)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8456

Gondolom nem az a kérdés, hogy orchidea-e, hanem hogy konkrétan mi a neve...

Előzmény: ZsuR (8455)
ZsuR Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8455

Tudnatok segiteni beazonositani ezt a viragot?

 

banalt Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8454

Szép napot Mindenkinek!

 

Lenne esetleg valakinek eladó PÁRNAFÜVE?(egy kis hajtásdarab is elég lenne)

Sajnos az enyém maghalt mikor rábíztam valakire..

Üdv:Tímea

 

Briell14 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 8453

 

Előzmény: anblock_italia (8452)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.17 0 0 8452

Csinosak! A kaspók is:-)

Előzmény: Briell14 (8451)
Briell14 Creative Commons License 2012.11.17 0 0 8451

Mai új növénykéim. :)

 

     

 

 

Briell14 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 8450

Hát igen... a fikusz, ami nálam még sosem maradt meg. Pedig tetszik. És újra fogok próbálkozni. :)))

Előzmény: anblock_italia (8449)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8449

Valójában a fikuszfáját hiányolta, amit annak idején neki ígértem. Vagyis azt, ami most az egyetlen nagy fikuszom. Amikor úgy 10 évvel ezelőtt rám jött a fikusz-szaporítási láz, akkor mindhárom lányomnak igértem egy fát ha elköltöznek..., egynek adtam is..., hát az sem élte túl, de itthon is nagy volt a fikuszhalál. Akkoriban lazábban bántam velük, fürdetés, kertbe vivés, metszés  stb., de ma már moccantani sem merem azt az egyet:-( De tavasszal belekezdek újra a szaporításba.:-)

 

 

Talán egyszer már mutattam, hogy összefontam annó három kisebb növényt, egy elpusztult, a kettő összenőtt, de jó erősek, vastagok az ágak, szóval ha nagyon vigyázok, akkor pár év múlva igazán szép fácska lehet belőle, ha nem is nagyon sűrű és főleg elég halvány a levélzete. Ez a növény nagyon minimális fényt kap, úgy 4 méterre van az ablaktól. Ezt nem metszettem soha, nem is szeretném..., merthogy ahhoz ki kellene tenni, hogy jól fejlődjön, de ezt most már nem merem kockáztatni.

Csak aztán el ne vigye a lányom:-)! .

Előzmény: Briell14 (8448)
Briell14 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8448

Jaaaa, így könnyű lesz az újrabeszerzés, hogy a családod is arra biztat. :))))

Előzmény: anblock_italia (8445)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8447

Igen, sok szépet lehet kapni mostanában, elég olcsón, pl. OBI-ban, érdemes vele újra próbálkozni:-)

Előzmény: bomtom (8446)
bomtom Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8446

Kösz a választ.

Kár érte. Szép virága volt.

Előzmény: anblock_italia (8430)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8445

Ja, azt még el akartam mesélni, hogy tegnap este a lányom megszidott, hogy milyen kevés a virág a lakásban, és hogy régen szebbek voltak..., hát most aztán iparkodhatok:-) De tény, hogy amikor még kihordtam a legtöbbet tavasszal, akkor szebbek voltak, de már nincs olyan hely a kertben, ahol biztonságban lennének. És az is tény, hogy bizony elhanyagoltam őket az utóbbi években:-(

Előzmény: Briell14 (8440)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8444

Valóban az lehet, de tényleg nem hiszem, hogy valaha is fog nálam virágozni, kénytelen vagyok metszegetni, mert vízszintesen nő, és letörnének az ágai. De van egy kisebb cserépben, az bokros, azt jövő nyáron kiteszem a kertbe, aztán majd meglátjuk:-) Köszi.

Előzmény: Nb-Anna (8438)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8443

A piros virágú rózsásmeténgem (azért nem hívom vincának, mert az számomra az örökzöld kerti vincát jelenti) is áttelelt pár évig, nagyon gyönyörű volt, de aztán tán tönkrement és, bár a piros tán a legszebb, de olyat már nem tartok, mert sajnos a piros színt száműznöm kellett, annyira nem illik a kert hangulatához. Ellenben van sok másféle, ciklámen, lila (Olaszországban vettem tavalyelőtt, de itthon is kaptam később, bár nem olyan szépet), és rózsaszín meg pirosas, de mégsem olyan harsány piros futóm is! A rózsaszínből terveztem muskátli helyett, de nem volt időm átültetni a magoncokat, aztán úgy sűrűn nem nagyon fejlődtek. Na majd jövőre..., ez a nyár nem az én nyaram volt:-( És az a kis zöldfoki is hoz magot? ha igen, akkor kérhetnék majd belőle tavasszal? Én meg hamarosan küldök, amit kértél, írj légyszi emailt:-)

Előzmény: Briell14 (8439)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8442

Két teljesen egyforma aszparágusz kétféleképpen viselte a telet, az egyik aztán sajna ki is pusztult, de a másik szép, majd tavasszal kettévágom.

Előzmény: Briell14 (8439)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8441

Miért, szokott virágozni? Hát nálam nincs ideje,  mert muszáj metszegetnem. Majd mindjárt rákeresek, köszi:-)

Előzmény: Nb-Anna (8438)
Briell14 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8440

Ez érdekes, mert én is éppen egy orvosi rendelőben láttam valahol ilyet. Nagyon jó ötlet volt a fává alakítása, jól mutat.

Anna írta a nevét, én is rákerestem. :)

Majd ha sok felesleged lesz belőle "jelentkezem". :)))

Előzmény: anblock_italia (8434)
Briell14 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8439

Az aszparágusszal eddig úgy voltam, hogy mindig "szemetelt", aztán előbb-utóbb tövig visszavágtam. Most nem viszem be, itt fog hűvösebben telelni, majd figyelem, hogy viselkedik. :)

Olvastam, hogy ha lakásban tartjuk, akkor agyaggolyókra kell állítani, hogy legyen neki elég pára.

Abból a kis bordó pletykából mindig sokat szaporítok, mert tényleg megnyúlik bent.

A rózsás meténget úgy kaptam egy kedves virágbaráttól, hogy a szülei hozták a Zöldfoki-szigetekről és ő elnevezte zöldfokinak. Ő mindig áttelelteti, már megfásodott a szára és szép fácska.  Állítólag más, mint a mi vincánk. A sima vincáról csak a magokat szedem le én is.

 

Előzmény: anblock_italia (8435)
Nb-Anna Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8438

Ha jól látom,  ő egy Synadenium (grantii?) - nekem is volt sokáig, de sosem virágzott.

Előzmény: anblock_italia (8434)
növénybubus Creative Commons License 2012.11.11 0 0 8437

Az is jobb, mint a semmi, de akkor közvetlenül elé állítsd.

 

Előzmény: Lord1982 (8436)
Lord1982 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 8436

Köszi, sajnos nekem csak nyugati ablakaim vannak, és csak kb 2 óra után van napfény, ilyenkor télen meg még akkor sem....

Azért próbálom valahogy megmenteni a növényt...

Előzmény: növénybubus (8417)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.11 0 0 8435

Én is gondoltam épp ma, hogy le kellene fotóznom a pincében lakókat, most még jól festenek. Nagyon szép az aszparáguszod, én sem merem bevinni a lakásba az enyémet, na nem attól félek, hogy lehullajtja a leveleit, mert úgyis visszavágom tavasszal, de nagy eséllyel nagy szemetet csinálna. Kár, mert jól nézne ki a galérián..., lehet ki kellene próbálni tavasszal ott indítani, aztán akkor tán nem hullna ősszel. Lehet azt lakásban is tartani, ugye? Mintha láttam volna már. Bár főleg inkább csak fűtetlen verandán, talán.

Viszont az a kis bordó pletyka szeret benn lenni, szépen díszít, igaz, megnyúlik, de tavasszal kinn vissza lehet vágni.

Aztán látok ott rózsás meténget..., át szoktad teleltetni? Én azért szoktam, mert magot gyűjtök róluk, aztán tavasszal elvetem, és klasszul nőnek a palánták. valamivel később nyílik, mint ha vesszük, de azért nem vészes, csak időben ki kell őket palántázni.

Előzmény: Briell14 (8433)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.11 0 0 8434

Jó, egyszer régen már tettem fel róla képet, de majd figyelek, remélem észrevesszük, mert volt már olyan, hogy vsak a lehullott virágok láttán jöttem rá, hogy virágzott:-(

De van nekem egy növényem, nem tudom ismeri-e valaki? A férjem hozott az orvosi rendelőből 5-6 éve egy hajtást róla, eleinte bokrosan neveltem, nagyon nem voltunk jóban, de most nagyon tetszik, mióta ilyen törzses. Fehér, tapadós-ragadós nedv folyik belőle, ha elvágom, de nagyon igénytelen és nagyon gyorsan nő. Hamarosan megint metszeni kellene, ha kér valaki belőle szívesen adok.

 

Előzmény: Briell14 (8432)
Briell14 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 8433

Mutatok két képet a virágaimról, amik a teleltetőben vannak.

 

        

Briell14 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 8432

Majd mutass belőlük, ha virágoznak. Olyan kis bájos a viráguk. Régen a nagynénémnek volt, és mindig nyalogattuk a finom mézes lét a virág aljáról. :)

Előzmény: anblock_italia (8429)
Color My Rainbow Creative Commons License 2012.11.11 0 0 8431

Nekem is pont ilyen van, az 5-ből még 4 megvan, de nem érdemes kiteleltetni őket. Egyszer megpróbáltam, nem sikerült. Inkább megveszem minden évben, nem drága!

Teleltetni inkább a gumós begóniát érdemes, az sokkal szebb amúgy is. Igaz kényesebb is, de a szépségével mindenért kárpótól.

Előzmény: bomtom (8425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!