Keresés

Részletes keresés

Amabil Creative Commons License 2011.08.23 0 0 186

Éjjel 2 ? Te még nálam is elvetemültebb vagy! :))

 

Köszönöm, az életben meg nem találtam volna!

 

 

Előzmény: agicza (185)
agicza Creative Commons License 2011.08.23 0 0 185

Télleg jól nyomod... ;-P A kék Salvia patens lesz, szvsz, de a piros az szivatós volt, és rá kellett keresnem. Gomphrena haageana 'Strawberry Fields', ha szerencséd van, és mexikói eredetű: http://www.olelantana.com/index.php?main_page=product_info&cPath=41_324&products_id=884

 

Előzmény: Amabil (184)
Amabil Creative Commons License 2011.08.23 0 0 184

Hát igen, ez megy nekem :)

 

A hétvégén Schönbrunn-ba kirándultunk, ott láttam ezt az aprófejű hosszúszárú piros virágot.

Én, igaz nem vagyok egy dörzsölt kertész, de még nem láttam ilyet idehaza.

Meg tudnátok mondani hogy hívják? Azt sem tudom egynyári-e vagy évelő.

Köszi előre is!

 

Előzmény: agicza (182)
agicza Creative Commons License 2011.08.21 0 0 183

Nyugi, kb. hat tonnányi mérgező növény vesz körül a kertben a sisakvirágtól kezdve a hóvirág hagymáján át a tiszafáig, oszt' mégse azt csócsálják a kicsik meg a háziállatok... No para!

Előzmény: olvas0 (181)
agicza Creative Commons License 2011.08.21 0 0 182

Éji bagoly. :-))) Köszi, azóta is nőnek a növények és egyre dzsungelesebb már a környezet... ~8-D

Előzmény: Amabil (176)
olvas0 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 181

jesszus.....

Köszönöm!!!!

 

Előzmény: Xenil (180)
Xenil Creative Commons License 2011.08.19 0 0 180

Szia ez narancseper, ha jól tudom, én még nem találkoztam vele, de tudom, hogy mérgező, szóval tartsd tőle távol a gyerekedet.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Narancseper

itt többet olvashatsz róla.

milrose Creative Commons License 2011.08.19 0 0 179
Előzmény: olvas0 (177)
olvas0 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 178

kettévágva sűrű tejszerű folyadékot engedt ami hihetetlen ragadós, a kést alig birtam megmosni tőle....

Előzmény: olvas0 (177)
olvas0 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 177

Sziasztok,

ma a gyerek leszedett egy ismeretlen fáról két ilyen micsodát.... mit lehet róla tudni?

Köszönöm

Amabil Creative Commons License 2011.08.19 0 0 176

Köszönöm Ágicza.

Bevallom valamelyik éjszaka a blogodat olvasgattam és csak ámultam a kerteden (és a házon is)

Valami csoda! :)

 

Üdv.: Amabil

 

 

Előzmény: agicza (175)
agicza Creative Commons License 2011.08.19 0 0 175

Ezeknél a sik, apró szirmú növényeknél én inkább az egynyári Callistephus -oknál néznék széjjel, mint hogy az Astereknél meg a Chrysanthemumoknál...

Előzmény: babilonok (172)
agicza Creative Commons License 2011.08.19 0 0 174

Centranthus ruber, van a vöröses, a rózsaszínes meg a fehér színű, végtelenül hálás, melegkedvelő növényke...

Előzmény: Amabil (173)
Amabil Creative Commons License 2011.08.19 0 0 173

Sziasztok,

 

nagyon hálás lennék, ha valaki meg tudná mondani milyen virág ez?

neten találtam a képet és beleszerettem :)

 

Köszönettel:  Amabil

babilonok Creative Commons License 2011.08.19 0 0 172

Sziasztok

 

Vettem a piacon őszirózsát, egy szálon nagyon sok virág van.

Milyen fajta őszirózsa lehet?

 

 

 

gigyi Creative Commons License 2011.08.18 0 0 171

Köszönöm.

Előzmény: agicza (170)
agicza Creative Commons License 2011.08.18 0 0 170

Feltehetően van egy Abutilon theophrasti -d meg egy Polygonum -od...

Előzmény: gigyi (169)
gigyi Creative Commons License 2011.08.18 0 0 169

Sziasztok!

 

Nőtt a kertemben két növény, amit nem ismerek. Be tudná azonosítani valaki?

Lehet, hogy a szétszórt komposztból keltek ki.

 

TOP 10 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 168

Igen, és én is ezeket a képeket néztem meg, miután megtudtam a nevét. Köszi a tájékoztatást.

Előzmény: trigi0722 (167)
trigi0722 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 167

Frangipáni, valami hihetetlen tiszta és bódító illatú virág.

 

http://kepguru.hu/hatterkepek/cimke/plumeria

Előzmény: TOP 10 (164)
TOP 10 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 166

Köszönöm a gyors választ. Így már utána tudtam én is nézni, és a googleból tudtam meg a magyar neveket.

 A pluméria= hawai rózsa, caesalpinia gilliesii= pillangófa. Biztos vagyok benne, hogy Te tudtad, és még sok mindent tudsz ezekről a növényekről. Sokan vannak - úgy gondolom - ilyen botanikailag képzettlenek mint én, akiket talán a magyar név is érdekel.Ezen túl nagyon érdekes volt, a szaporításukról, tartásukról leírtak is.

Mégegyszer köszönöm a segítségedet. 

Előzmény: agicza (165)
agicza Creative Commons License 2011.07.22 0 0 165

Egy Plumeria meg egy Caesalpinia gilliesii. Vagy nem. ;-P

Előzmény: TOP 10 (164)
TOP 10 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 164

     

 

 

    Néhány hete jöttünk haza Rodosz szigetéről, ahol rengeteg virágzó növényt csodálhattunk.Közöttük ezeket is, amelyekről fogalmam nincs, hogy mi lehet, pedig nagyon szépek. Ha tud valaki segítsen, ezt előre is köszönöm. A félreértések elkerülése érdekében mindkét növényről egy közeli, a virágot mutató képet is készítettünk.

csillarhodo Creative Commons License 2011.07.07 0 0 163

Nagyon sok sikert kívánok az életben,és a szakmádban, egyaránt!

Előzmény: agicza (162)
agicza Creative Commons License 2011.07.07 0 0 162

Eddig sajnos nem volt alkalmam rá, de most szeretném itt is megköszönni, amit írtál, és hogy írtál. Köszönöm.

 

Tény, hogy nem vagyok mindig tévedhetetlen,  de én itt, a fórumon 'nőttem fel', sokak szeme láttára az első bukdácsolásaimtól a mostani ismereteimig - és én nem szégyellem egyiket sem.

 

Ez alatt a hat év alatt a fórum folyamatosan alkalmat nyújtott, hogy tanuljak mindenfélét, ami csak a szakmámhoz pluszban még kellhet - én az ittlétet leginkább erre használom. Rengeteg információt megtudok abból, hogy mások kérdéseire utánakeresek valamit.

 

Aztán a tanulmányaim elvégeztével látható már, az új szakmámban milyen eredménnyel dolgozom most. Aztán meglátjuk pár év múlva a fotókon... :-))  Ebben is remélem, hogy hosszú távon meg fogom állni a helyemet. No, hát valahogy így. ;-)

Előzmény: csillarhodo (161)
csillarhodo Creative Commons License 2011.06.06 0 0 161

Sajnos, hogy idáig fajultak a dolgok. Az emberi irígység mindíg volt, és lesz is,főleg itt nálunk. Kicsit nyugatabbra, azért ez nem így működik. A szakmai irígység a legrosszabb, megtapasztaltam már én is, de sikerült  kiküszöbölnöm. Teszem a dolgom, mások szerint nem is rosszul, Neked is ezt javasolnám. Ha profi, és maximalista vagy a szakmádban, akkor a sikerélmény a legfontosabb. A többi nem számít. Az élet Téged igazol majd, és Te maradsz talpon. No....jól van,semmi bajom a latinnal! Már értem.

Előzmény: agicza (160)
agicza Creative Commons License 2011.06.06 0 0 160

Nem, Csilla, ne haragudj, de most Te nem érted a lényeget, és nem is hibáztatlak emiatt: ez egy több éves patvar, aminek nem láttad az ezt megelőző felvonásait.

 

A lényeg: ha én növényt határozok, akkor a fenti botanász minden eszközzel megpróbálja a tudásomat lenullázni, valamint lejáratni és nevetségessé tenni, és én amint ezeket a próbálkozásait kinevetem, akkor még a kedves kis barátnőjét is beveti 'erősítésnek', aki itt alant nyilvánult meg, láttad, milyen stílusban.

 

Amíg nem hajlandók a Grease Monkeyt feltelepíteni a gépükre és Firefox alatt böngészni (ingyen van, kifejlesztették már), addig ez van: amint én bármilyen növényes kérdésbe választ írok olyan topicon, amit a 'szakma' is látogat, valami hasonló szintű szurkapiszkát fogsz látni, mert az élő fába is bele lehet kötni, amint ezt láttuk is... Ez nem a botanikáról szól már régen, és nem is a rivalizálásról: Perecke félti a hegemóniáját növény ID ügyben (mondjuk, nem tudom, mit félt rajta), és sajnos rosszul lesz, ha meglát - akár a nickemet, akár az arborétum-kertemet. Ez van.

 

Itt egy kompromisszumos helyzet van: azt már megígértem neki, hogy a saját maga által létrehozott botanikai fórumját nem látogatom, de ezek szerint jobb lenne neki, ha én egyáltalán nem határoznék növényt, mert így ő nem találkozna velem. Egyszerű, kivitelezhető megoldás a fent említett GreaseMonkey használata is: van, akit már szűrök vele.

Előzmény: csillarhodo (156)
csillarhodo Creative Commons License 2011.06.06 0 0 159

Nóra! Feleslegesen vitázunk. Nem a rivalizálás zavar,csak a hülyeség. Egyébként minél műveltebb valaki, annál szerényebb.  Nem? Én ilyen emberekkel vagyok körülvéve. Dehát,nem vagyunk egyformák.

Előzmény: CBNora (158)
CBNora Creative Commons License 2011.06.06 0 0 158

Abból, amit írtál, sejthető, hogy a rivalizálás (joggal) zavar, de mégiscsak valahogy az jött ki belőle, hogy úgy kellene határozni, mint dédanyáink.

Előzmény: csillarhodo (156)
csillarhodo Creative Commons License 2011.06.06 0 0 157

Egyébként nem kell engem laikusnak tekinteni,mert szépen leírtad az internet használatát, a latin nevekkel semmi bajom, használom én is őket,csak ne essünk már a ló túlsó oldalára. Egyébként nem is ezzel volt a fő problémám,hanem az ordenáré stilussal, ami méltatlan,latinul és magyarul egyaránt ezen az oldalon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!