Keresés

Részletes keresés

csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.02.10 0 1 72415

Az eddig elpazarolt pénzből simán meg lehetett volna oldani a város szívében a Tisza szálló gondját.

- Így nem lenne egy lepusztult épület frekventált helyen a városban.

- Így nem lenne egy gazzal felvert, felesleges betongyűjtemény a város végén, messze kint "pusztában".

 

Lehetett volna egy szép szálloda a város központjában, a Tisza partján, parkokkal körülvéve, a színház szomszédságában.

 

Most látszik, hogy mennyi "szakértő", "hozzáértő" ember van a város vezetésében.

Előzmény: RadiX (72413)
Zarándi Creative Commons License 2024.02.09 0 0 72414

https://www.szoljon.hu/helyi-sport/2024/02/harmincegy-eve-toretlen-a-szolnoki-pelikan-sportegyesulet-kitartasa-vallja-greiz-peter-elnok

 

Harmincegy éve töretlen a szolnoki Pelikán Sportegyesület kitartása, vallja Greiz Péter elnök

 

Egykor az egész világot átölelő, több mint száz országon átívelő kerékpárversenyt vizionált, amelyen fogyatékkal élő emberek is részt vettek volna.

Az Egyesült Államokig repült, hogy élőben tárgyaljon az esemény megvalósulásáért, végül, amikor már majdnem minden összeállt, mégsem sikerült a nagy terv.

Greiz Péter ennek ellenére nem csüggedt, gazdag tapasztalatokkal vágott neki a Pelikán Sportegyesület építésébe.

RadiX Creative Commons License 2024.02.08 -3 1 72413
nagyvárosi anzix Creative Commons License 2024.02.08 0 1 72412

Nem emlékszem arra, hogy hogy az egész utcát újra aszfaltozták volna.

Régóta ott van az úttesten a tábla. Mindig jót lehet itt szlalomozni, és a végén az éles kanyar.

 

Előzmény: Ilhilla (72410)
tibra Creative Commons License 2024.02.08 0 1 72411

még decemberben

Előzmény: Ilhilla (72410)
Ilhilla Creative Commons License 2024.02.08 -1 0 72410

Csőtörés volt?

Ha jól emlékszem, nem olyan régen az egész utcát újra aszfaltozták, de elég nagy a forgalom rajta. Az utca  igen keskeny és a házak előtt sok helyen nem is tudnak parkolni a sövények miatt, ezért az úttestet foglalják el a járművek. 

 

Előzmény: tibra (72409)
tibra Creative Commons License 2024.02.08 0 1 72409

itt a Felhő utcában sem tudták folytatni ... majd kíváncsi leszek a nem zord februárban, hogy mikorra lesz ember, aki megcsinálja.

Előzmény: Ilhilla (72404)
Ilhilla Creative Commons License 2024.02.08 -1 0 72408

Lehet, hogy nem pontosan ezzel a szóval illették a munkálatok elmaradásának okát.

Az Aktív Rádió híreiben mondták és egyből a "zord"-ra asszociáltam.

Tény: a rossz téli időjárásra hivatkoztak. 

Előzmény: aas (72405)
Zarándi Creative Commons License 2024.02.08 0 0 72407

Szerdán reggel megkezdődtek az aszfaltozási munkálatok a szolnoki Tófenék utcában.

A Városüzemeltetési Kft. a saját gépeivel végzi ezt, amelyre azért van szükség, mert az utóbbi időben megsérült a burkolat.

 

Szerintem világcsúcs volt a Tófenék úton, mert ilyen rövid szakaszon 18-20 kátyút aszfaltoztak be.

Enzo Creative Commons License 2024.02.07 0 0 72406

A Szántó körúton a Kassai iskolánál 2 hónapja van lezárva az egyik sáv mert azóta nem tudták azt a 3 négyzetmétert visszaaszfaltozni a zord idő miatt. Itt a tavasz, lesz dolguk.

Előzmény: aas (72405)
aas Creative Commons License 2024.02.07 0 0 72405

Ugyan mikor lehetett az a zord idő?

 

Előzmény: Ilhilla (72404)
Ilhilla Creative Commons License 2024.02.07 0 0 72404

Arra hivatkoztak, hogy a "zord téli időjárás miatt" nem tudták folytatni a munkálatokat, várhatóan áprilisban készül el az új lámpás kereszteződés.

Előzmény: aas (72403)
aas Creative Commons License 2024.02.07 0 0 72403

Érdeklődnek...

 

Zarándi Creative Commons License 2024.02.07 -1 2 72402

Népszerűsítés, és ezt követően jön a Tiszaligeti strand vetélkedő, majd a Tárház története, végül a Nemzeti Szálló:-)

 

Háromfordulós verseny

 

A Szolnoki várról készül vetélkedő a fiatalok számára

Háromfordulós vetélkedőt szerveznek a vármegye diákjai számára. A központi téma a Szolnoki vár története lesz.

Sajtótájékoztatót tartottak szerdán délelőtt a február 15-én induló Szolnoki vár című középiskolai vetélkedőről.

 

Az eseményen Szalay Ferenc polgármester, dr. Kertész Róbert régész, történész, Csőke Dénes és Horváth Gábor történelemtanár ismertette a versenyt.

A sajtótájékoztatón Szalay Ferenc polgármester hangsúlyozta: a legfontosabb, hogy az itt élő emberek érezzék, hogy ez a város az övéké. Éppen ezért elengedhetetlen, hogy a városunkkal kapcsolatos tudást átörökítsük a fiataljaink számára.

 

 

 

csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.02.06 0 0 72401

Mit hirdettem volna?

Előzmény: aas (72396)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.02.06 0 0 72400

Ott a pont!

Előzmény: tibra (72399)
tibra Creative Commons License 2024.02.06 0 0 72399

http://www.blogszolnok.hu/akb?fbclid=IwAR07lu5eel61qkwbFBrJAESyGQhG0l6AhhGtjUU98_5Og1_WtA-FLRISqhQ

#kivertbiztositek #nagygrofo #adzsungelben #barikad

Az Agóra jól gondolkodik.

Előzmény: aas (72396)
aas Creative Commons License 2024.02.06 0 0 72398

Nem erre lennének pont a szakemberek? :-o 

Előzmény: Zarándi (72397)
Zarándi Creative Commons License 2024.02.06 0 0 72397

Vagy terveznek még oda valamit, majd ha kész lesz pl. a strand?

 

Szerintem nem tudnak mit kezdeni ezzel csomóponttal.

 

 

 

Előzmény: aas (72396)
aas Creative Commons License 2024.02.06 0 0 72396

Jómagam is tapasztaltam valóban a dolgot pl. a Kossuth tér felől felől felhajtva a hídra.
Viszont volt akciós virágosztás, meg alma is többször, az smafu? :-)

Egyébként nem lehetne a több év óta lezárt és kihasználatlan - talán táblatároló? - sávot pl. egy kicsit kiszélesítve, mondjuk kevésbé nem-beláthatóvá tenni a hídra felkanyarodók számára?

Vagy terveznek még oda valamit, majd ha kész lesz pl. a strand?

 



Bár van szép darutárolónk is - rajtuk egész nap világító reflektorokkal :-(
Egy fél éve szóltam, akkor lekapcsolták, azóta megint égnek... 



Vagy csak úgy, Godot-ra várva...



Pedig amúgy örülünk, Vincent? Hirdetted?



Előzmény: csíkos-háTTú (72393)
tibra Creative Commons License 2024.02.05 0 0 72395

igen, ez történt velem a Baross úton is.

Előzmény: csíkos-háTTú (72393)
Ilhilla Creative Commons License 2024.02.05 0 0 72394

Valamit azért hagyjanak a város kilencszázötvenedik születésnapjára is! A strand tuti nem lesz kész még egy év múlva sem.

 

Felhívás már van: milyen programokat javasol a lakosság az évfordulóra, kíváncsi leszek!

 

Remélem, azt a mocskos "kőhelyet" a Jubileum téren legalább lefestik, mert csupa penész! Hiába, 50 éve ott "díszíti" a várost! 

Előzmény: Zarándi (72392)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.02.05 0 0 72393

Banális, hétköznapi gondom van.

A hétvégén vezettem Szolnokon. Botrányosak az utak, és veszélyesek is!

Olyan szinten porosak, hogy a haknali harmattal együtt a főutak olyanok, mint a korcsolyapálya! Nem vagyok nagyon sportos vezető, nem szoktam csikorgó gumikkal kilőni, de meglepett, hogy a Kolozsvári hídról a városba befelé jövet, a jelzőlámpától indulva bejelzett, és működésbe is lépett a kocsiban az ESP, vagyis a menetstabilizátor. Nem nagyon szokott alattam ilyet csinálni az Octávia. Elkezdtem jobban figyelni az útra a megszokottnál, és szemmel látható, hogy vastagon van lerakódva a por az útra. Ez a balesetveszélyen túl - legrosszabb ebből a szempontból a Várkonyi téri körforgalom, ami gyakorlatilag egy jégpálya manapság - hogy a közlekedés fel is veri ezt a port, ami tudomásom szerint nem túl egészséges.

Nem kellene tenni valamit ez ellen, azon túl, hogy az esőt várjuk?

Ez egyébként évek óta zavar Szolnokon. Senki illetékes nem látja? Ők nem itt élnek, közlekednek?

Zarándi Creative Commons License 2024.02.05 0 0 72392

https://www.szoljon.hu/helyi-kultura/2024/02/megvan-mikor-nyithat-a-szolnoki-var-a-projekt-jelentosegerol-kerdeztuk-dr-kertesz-robertet

 

Megvan, mikor nyithat a szolnoki vár – a projekt jelentőségéről kérdeztük dr. Kertész Róbertet

 

A remények szerint tavasszal megnyitja kapuit a szolnoki vár, valamint a Zagyva-sétányt is birtokba vehetik a látogatók. Dr. Kertész Róbert, a Damjanich János Múzeum régésze kiemelte, a vár jelentősége nem kizárólag turisztikai szempontból nagy, Szolnok történelmi múltjának megismerése legalább ennyire hangsúlyos lesz.

Tiborcsik Creative Commons License 2024.02.04 0 0 72391

"Ha a regi motorosok közül valaki akkor miből gondolja az indító hogy megváltozott a vélemény azóta róla?"

 

Márpedig megváltozhatott, mépgpedig az alapján milyen teljesítményt nyújtottak az elmúlt 5 év alatt.

Előzmény: Mutual Friend (72388)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.02.04 0 0 72390

"...

 pártok és képviselőik politikai pályafutásaik végett is ért, ha nem fognak össze.

 

 Nem feltétlenül, amennyiben egy előválasztás kijelöi közülük a legesélyesebbeket. 

Előzmény: Dermice (72386)
Zarándi Creative Commons License 2024.02.04 0 0 72389

https://magyarnemzet.hu/belfold/2024/02/igy-valtozott-iden-az-egyetemi-felveteli-kozeleg-a-jelentkezesi-hatarido-is#google_vignette

 

Így változott idén az egyetemi felvételi, közeleg a jelentkezési határidő is

 

A felvételi pontszámok ötödéről már az egyetemek határoznak, az emelt szintű érettségit száz százalékban, a középszintűt 67 százalékban számítják, illetve az ötödik érettségi tárgyat a felsőoktatási intézmény határozza meg – sorolta az idéntől érvényes egyetemi felvételik legfőbb változásait Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár.

Mint hangsúlyozta, a felvételi eljárás idén már teljesen elektronikus lett, és nem árt odafigyelni arra is, hogy február 15-ig kell véglegesíteni a jelentkezéseket.

Mutual Friend Creative Commons License 2024.02.03 0 0 72388

Most ki a befutó nagyon nem vagyok tájékozott?

 

Ha a regi motorosok közül valaki akkor miből gondolja az indító hogy megváltozott a vélemény azóta róla?

csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.02.03 0 0 72387

Rövid szolnoki médiás pályafutásom alatt összesen két politikussal találkoztam, aki az alapvető emberi viselkedési normáknak megfelelt. Pl.: ha belépek valahová - egy stúdióba, mondjuk - akkor köszönök. Nem árulok el nagy titkot, hogy nem stimmel a név erre a kritériumra...

Előzmény: kannibál Kovács (72384)
Dermice Creative Commons License 2024.02.03 0 0 72386

"holott sem a Momentum, sem az LMP nem fog össze. És akkor még ott vannak az MKKP, MDSz, MMM..."

 

Akkor ezek a pártok és képviselőik politikai pályafutásaik végett is ért, ha nem fognak össze.

 

 

Előzmény: Tiborcsik (72385)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!