Keresés

Részletes keresés

Patmore Creative Commons License 2000.01.02 0 0 540
Kedves Endi, nem tudom ez miért volna demagógia (népcsalás, népámítás), ha egyszer így volt. Kötetnyi hivatalos levelezés maradt fenn erről, olvashatók "A Korona kilenc évszázada" c. könyvben. p.
Előzmény: Törölt nick (462)
jeges Creative Commons License 2000.01.02 0 0 539
Ha a magyar nemzet múltjáról és összetartó erejéről van szó hirtelen milyen fukar lesz itt néhány polgártársunk.Szerencsére csak néhány. Az arány kétszáz a húszezerhez
speaker Creative Commons License 2000.01.02 0 0 538
Engem meg a holokauszt múzeum átrendezésre szánt 350 millió közpénz aggaszt, a szabadkőműves homokos óra 800 milliójáról nem is beszélve. Mennyit lehetett volna adni ebből a szegényházaknak.
Előzmény: nyuszi a bátortalan (537)
nyuszi a bátortalan Creative Commons License 2000.01.02 0 0 537
Igenis fontos, hogy mire költik azt a nem kevés pénzt amit a befizetek nekik, igenis felháborít a magakellető PR bulijuk, hányok az egész szemét bagázstól. Igenis felháborí, hogy koronacipelésre és milleneumi zászlókra.
Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 536
Meg valami Radnotitol:

"Ember vigyázz, figyeld meg jól világod: ez volt a mult, emez a vad jelen, - hordozd szívedben. Éld e rossz világot és mindig tudd, hogy mit kell tenned érte, hogy _más_ legyen"

A kiemeles-szeruseg tolem van.

Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 535
Lennenehany (hipotetikus ) kerdesem:

Ha nem lenne koronank, akkor nem lenne fuggetlensegunk sem? (Hiszen ezt jelkepezi.)
Ha nem lenne holnaptol koronank, akkor (ahogy a jelentoseget elmeselo emberek szajabol hallom) tonkre menne az orszag? Ahogy itt ajnarozzak a jelentoseget es szimbolumerteket egyenesen az a gondolatom tamadt, hogy megszunne Magyarorszag, ha eltunne a korona.

Es ugye azert nem igy van?

Szerintem az egesz korona-ugy egy politikai huzas, politikai ONerdek es manipulalas a multtal. Nehanyan pedig sirvafakadnak a meghatottsagtol.

speaker Creative Commons License 2000.01.02 0 0 534
Német barátommal együtt kisértük a Múzeumból a Parlamentbe a Koronát. Jót nevetett, amikor elmesélte, hogy azért ellenzi az "ellenzék" az átszállítást, mert attól tart éjszakánként Orbán odalopózik és felpróbálja, hogy néz ki koronával a fején. Elmesélte ugyanzért jött el a német fővárosból, pedig ott igazán szinpompás ünnepre készültek. Csak ott meg például egy zsidó szervezet háborodott fel, mert egy templom díszkivilágításának villanyfűzére ahhoz hasonlít, amilyeneket a nácik csináltak annak idején.
Neki is tele van a micsodája az ilyen politikai szarkeverőkkel.
Lehel kürtje Creative Commons License 2000.01.02 0 0 533
Az effajta aggodalmaskodás alaptalan.
A Szent Korona a Parlamentben van, ebbe most már nyugodjatok bele.
Nem fog senkinek ártani, ez garantált. De lehet, hogy használt ha arra gondolnak a politikusok, hogy mennyi embernek volt fontos a mai napon.
A Korona tényleg megtestesíti a mai naptól az összetartó erőt, ez most már azok számára is világos kell legyen, akik eddig kételkedtek.
A Szent Korona a mai naptól nem múzeumi tárgy, mert szimbolizálja az egységre vonatkozó népakaratot.
Előzmény: soltika (532)
soltika Creative Commons License 2000.01.02 0 0 532
Milyen jókat fognak majd rá hivatkozni a hon atyecai.A legtőbb politikai ingyencirkuszban fel fogják használni és a legtőbb vitát a korona érdekére való hivazkozással lezárni.
Lehet majd felségsértési pereket is kreálni.
/babaarcú Borókai szerint az államot testeiti meg/.
És vannak elképzeléseim hogy milyen disznolkodásokra foják még felhasználni.
Ezzel lejáratják a koronát és köznevetség tárgyává fogják a múltunkat is tenni.
Hát ez szomorú!

üdv:
soltika + Finci kutya

RobUr Creative Commons License 2000.01.02 0 0 531
MorpheuS,
Erdekes, hogy a politikai-tortenelmi neveles mennyire befolyasolja az emberek itelokepesseget.
Egy, Erdellyel kapcsolatos helyen az egyik hozzaszolo szerint "Kossuth kimenekitette a Koronat az orszagbol", viszont "Szalasi kihurcolta". Minden ellenkezo hirrel szemben, ugy gondolom, Szalasinak nem lehetett valami gonosz szandeka a Koronaval, a mentesen kivul, tehat az "oreg koronaornek" mit kellett volna vedeni ellene? Abban az idoben Szalasi volt az orszagfo, ha tetszik nekunk, ha nem. Neki is resze volt a "kihurcolasban". Ha "hungarista" volt, akkor a Koronat is kellett, hogy tisztelje. Ha maradt volna a Korona, talan a Priamosz kincseinek sorsara jut, elrejtve a volt SzU-ban. Ez meg a jobbik eset. II. Miklos es csaladja mintajara elpusztithattak volna, mint szimbolumot, hogy senki ne vagyakozzon utana.
Előzmény: MorpheuS (487)
Lehel kürtje Creative Commons License 2000.01.02 0 0 530
Azt az előbb elfelejtettem hozzáfűzni, hogy a média erőteljesen közvetített fanyalgása ellenére nem sikerült elvenni az emberek bizakodó jókedvét a Koronával és a jövővel kapcsolatban. Nagyon sokan voltak ott, kb éjfélre fogyhatott el a sor.
A költségekkel foglakozó demagógia sem hatott.
Azt hiszem tömjén került a Parlamentbe, amitől sokan félnek.
Előzmény: aggályos (529)
aggályos Creative Commons License 2000.01.02 0 0 529
Talán több ilyen lehetőség kellene , az jót tenne az emberek lelkiállapotának.

Aggályos lenne az Orbán Viktort klónozni az általa kelléké alacsonított ereklye miatt.

Az az 1 db is sok belőle.

Előzmény: Lehel kürtje (527)
Caius Creative Commons License 2000.01.02 0 0 528
Apró helyreigazítás:

A magyar címer JOBB oldala az Árpád-sávos, és a BAL a hármashalmos. Heraldikailag ui. az oldalakat a címerpajzs VISELŐJE szemszögéből jelölik.
Sinister: heraldikai jobb oldal, a címert szemből néző bal kezére esik
Dexter: fordítva.

Előzmény: Derek (506)
Lehel kürtje Creative Commons License 2000.01.02 0 0 527
Másfél órát álltam sorban, de még ma megnéztem a Koronát.
Na nem ezért, mintha már nem láttam volna, vagy nem nézhetném meg később, de jó érzés volt még ma a sok emberrel együtt ott lenni.

Elsőre átláthatatlanul kanyargó sor, de fegyelmezett emberek, semmi tolongás, befurakodás, mintha csak németeket látna az ember. Igaz, lehet sok német szót is hallani, úgy látszott rajtuk, nem azért vannak ott, hogy utána jól kiröhögjenek bennünket.
Az esemény méltósága teszi az embereket is emelkedetté.

Talán több ilyen lehetőség kellene , az jót tenne az emberek lelkiállapotának.

KEMÉNYKE Creative Commons License 2000.01.02 0 0 526
Soltika!
Ketten vagyunk!
KEMÉNYKE
Előzmény: soltika (525)
soltika Creative Commons License 2000.01.02 0 0 525
Akkor ebbe a mostani modern és haladó EU-ba tehát az ezer év előtti korszerűséget kifejező koronával kell belépni.
Biztosan roppant logikus csak én vagyok ilyen tök hogy ezt nem értem.
no üdv:
soltika + Finci kutya
Caius Creative Commons License 2000.01.02 0 0 524
Lujza!

Csak a miheztartás végett: törvénykezni = ítélkezni. Törvényt hozni =/= törvénykezni.
Szóval nem mindegy, hogy teniszpálya vagy p.nisztája.

Írod: Máshol a királynak volt koronája, nálunk a koronának irálya.
PErsze. Csak nem mindegy, mikor. Állításod ui. az Árpád-korra pl. teljesen sületlenség. A Szt-Korona-tan nem egyidős a ker. magy. állammal.

S végül: régebben (ASzt-K-tan előtt) igenis a király nevében ítélkeztek, sőt! A Szt-Korona tan ideje alatt is. Ezért hívták pl. Magyar Királyi Törvényszéknek az adott állami szervet, és nem a MAagyar Korona pl. Bíróságának.

Előzmény: lujza (452)
virge3d Creative Commons License 2000.01.01 0 0 523
Egyszerű vagy, mint egy betongerenda...
Előzmény: Mézga Géza (516)
virge3d Creative Commons License 2000.01.01 0 0 522
Mivel az akkori Európa hűbéri volt (akkor az volt a "modern", "haladó").
Előzmény: soltika (520)
KEMÉNYKE Creative Commons License 2000.01.01 0 0 521
KEDVES SOLTIKA!
A baj az, hogy István szerepét rendesen összemossák a mai vágyaikkal. Ami akkor volt, az valoszinű helyes volt. (Ténylegesen döntési helyzet volt. Amugy talán a Szilveszter pápai álláspont a tényerősebb.)
Amit meg ma rá ragasztanak az történelmietlen, politikai demagogia.
KEMÉNYKE
Előzmény: soltika (520)
soltika Creative Commons License 2000.01.01 0 0 520
"Ez a korona teremtette meg annak a lehetőségét annak hogy belépjünk Európába"
mondta O.V.
Hát én úgy tudom hogy a hűbéri alárendeltséget fejezte ki 1001 január elsején.
A történészek még abban sem biztosak hogy Szilveszter vagy Ottó küldte az őskoronát és nem ezt amit most politikai célokra felhasználnak.
Irány a hűbéri rendszerrel Európába?
üdv:
soltika + Finci Kutya
hajnalpír Creative Commons License 2000.01.01 0 0 519
De rossz vagy.:)))
De nem minden
éjszaka..
Tudod a család.

üdv.

Előzmény: Mézga Géza (516)
hajnalpír Creative Commons License 2000.01.01 0 0 518
De rossz vagy.:)))
De nem minden
éjszaka..
Tudod a család.

üdv.

Előzmény: Mézga Géza (516)
inside1 Creative Commons License 2000.01.01 0 0 517
A gyermekei is igen szeretnének vele játszani. :-))) Jobb, mint a lego, mert az mindenkinek lehet.:-))))
Előzmény: Mézga Géza (516)
Mézga Géza Creative Commons License 2000.01.01 0 0 516
Én tudom ám a titkot. Mármint, hogy erre az egészre miért volt szükség.

Orbán Viktor esténként, amikor elcsendesedik a Parlament eloson majd a kupolacsarnokba, saját (különbejáratú) kulcsával kinyitja a tárlót, és fejére teszi. Aztán egész éjszaka billegeti magát a tükör elôtt.

Beláthatjátok, ha a múzeumban marad a korona, akkor ezt nem tehetné meg minden nap.

aggályos Creative Commons License 2000.01.01 0 0 515
Aggályos lett volna megalázó melepődésed kutyabőrileg és egyéb second word war idején nagyapám beosztásából következő igen alapos igazolások miatt :)

Én szeretm a koronát, de a tudatos mostjókormány=korona PR show-t igencsak rühellem.

Előzmény: Gen (514)
Gen Creative Commons License 2000.01.01 0 0 514
Nem, de ha nagyon szeretnéd és igényed van rá, megtehetem. ;-)

Azokra céloztam, akik érvrendszerük megerősítéséhez folyamatosan próbálják elhitetni, hogy civilizálatlan pusztai nép voltunk/vagyunk és csak külső hatásra jelent meg nálunk az intelligencia pl. a TMA képében, melyet kalandozó őseink jól megtapogattak a pusztán. ;-)

Ezeket az embereket igencsak zavarja a korona, mint élő tárgyi bizonyíték és méginkább zavarja a korona alsó részének lehetséges története.

Előzmény: aggályos (504)
speaker Creative Commons License 2000.01.01 0 0 513
Feleslegesen kötekedsz. Nem vitattam a szlovák létét, sőt tisztelettel említettem őket. Egykori államiságukat sem tagadtam, ezért is említettem a fehér lovat, mint alkalmas címer állatot számukra.
(Horn ha jól emlékszem a sztrapacskát említette velük kapcsolatban.)
A hármashalom és a kettős kereszt nem lehet ősi szlovák jelkép, mert önálló állami (törzsi) korukban nem voltak keresztények, tehát mi nem vehettük át tőlük.
A kiscímer felének elopását Magyarország szétdarabolása során valamilyen hülye politikus ötölhette ki, gondolom azért, mert úgy vélte, hogy avval szúrnak ki legjobban a magyarokkal, ha még címerüket is ellopják.
Később ezektől a politikai szarkeverőktől eredeztethető az az ötlet is, hogy a nyilasokra hivatkozva a kiscímer jelképeinek másik felét meg fasiszta jelképnek kiáltják ki. (Árpád sávok)
Röhej.
Nem kell állandóan hazánk érdekei ellen keresni az érveket. Atz ilyesmi vagy hazaárulás, vagy seggnyaló dörgölőzés.

Előzmény: Derek (506)
jdr Creative Commons License 2000.01.01 0 0 512
Hadd el rezső, nem értenek ezek a heraldikához, kár gyöngyöt eléjük. A heraldika szépségeire vakok az ő szemeik, de azért ne hagyd magad én veled vagyok.:))))

Ttelettel:
jdr

Előzmény: rezső (509)
Derek Creative Commons License 2000.01.01 0 0 511
"az isten álldjon már meg benneteket. legalább a heraldikai alapfogalmakkal legyetek tisztában. "
Ne jatszd a nagyokost rezso, mert nem heraldikai vita van itt, hanem arrol van szo, hogy ha visszamesz az elejere, hogy valaki azt allitotta , hogy a mai szlovak cimer nem resze a regi magyar cimernek. Lehet , hogy valtoztattak rajta szint, de ha kirakod magad ele a mai szlovak cimert es a magyart a kozos elemek nagyon is szembetunoek. Ha annyira okos vagy a heraldikaban ,akkor szerinted mi a turot keres egy koztarsasag cimeren a kiralyi korona.Mutass nekem a vilagon megegy koztarsasagot ahol a kiralyi korona autentikus abrazolasa resze a hivatalos cimernek.
Előzmény: rezső (509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!