Keresés

Részletes keresés

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.02.05 0 0 15933

Miért beszélsz elhallgatásról? A jogu szabályozás szerint felvételkor nem tartozik rá a dolog.

(Nem azért, mert a dolognak nincs hatása a munkáltatóra, hanem azért mert hagyománya van annak, hogy mit kezd az információval.)

 

A probléma ott van, hogy ez a mentalitás vezet oda, hogy inkább az utolsó utáni pillanatig titkolás és utána táppénz lesz a statégiája a már felvett munkavállalónak is. Ahhoz, hogy ez változzon, ahhoz el kellene mozdulni kooperáció irányába.

Első körben pl. a  munkaadói oldal az Országos Érdekegyeztető Tanácson keresztül, a munkavállalói oldalt bevonva, együtt mehetne a kormányhoz annak kapcsán, hogy a várandósság milyen aránytalan terhekkel jár a munkaadóknak. Bár ebben az a nehéz, hogy az OÉT inkább a nagyvállalatok képviseletében erős, ez meg elsősorban a KKV-kat érinti... Valamilyen módon a KKV-k képviseletének össze kellene fognia a szakszervezetekkel a témában.

 

Amúgy meg ne csodálkozzon az ilyen munkaadó, hogy őt is az első lehetséges időpontban otthagyják. A mostani munkaerőpiaci helyzetben, egyre gyakrabban adódik... Könnyű mindig a másiktól várni, hogy először ő működjön együtt, és nem sok jóra szokott vezetni.

Előzmény: W_B (15932)
W_B Creative Commons License 2020.02.05 0 0 15932

"Ne a vadkapitalizmust nevezzük minimális korrektségnek. A vadkapitalizmus nem korrekt."

 

Felesleges filozófiai hátteret gyártani ahhoz, hogy becsapd a munkaadódat!

 

Azért vesz fel egy cég embert, mert szüksége van a munkájára.

A felvételbe időt, energiát, és pénzt fektet.

Ha eleve úgy kezdődik, hogy elhallgatsz egy fontos dolgot, akkor mire számítasz..?

 

Az ilyen munkavállalótól én az első adandó alkalommal megszabadulnék.

Illetve ahogy írták is; aki ilyen átveréssel kezd, azzal később miért legyek megértő?

Ha pl. orvoshoz kell vinni a gyerekét?

 

 

És akkor telesírhatod a fórumokat, hogy milyen szemét a munkahely..

Előzmény: ÁsítóSárkány (15929)
CérnaSzáll Creative Commons License 2020.02.05 0 0 15931

Itt is azt írják, hogy 6-os kódnál nincs munkáltatói harmad

https://ado.hu/tb-nyugdij/betegszabadsag-es-tappenz-a-keresokeptelenseg-idejere/

Előzmény: zsanna (15923)
Jahno Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15930

Én csak itt a csajok cicaharcait szoktam látni :-P

Előzmény: Garfield007 (15926)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15929

Ne a vadkapitalizmust nevezzük minimális korrektségnek. A vadkapitalizmus nem korrekt.

A munkáltatói lét kockázatátvállalással jár, és ez bizonyos szintig korrekt.

A "bizonyos szintig" persze igencsak lényeges.

 

A probléma ott van, hogy az állam eleve nem korrekt.

A szabályozás oldalán érthető, hogy közérdek, hogy javuljon a demográfia, és innen indulva teljesen egyetértek a meglévő védelmekkel.

A finanszírozás oldalán viszont sajnos nagyon nem korrekt az állam.

Elég sokat elvesz a várandóság alatt, és ha visszaad is valamit adókedvezményben, azt is csak sok év múlva az esetleges visszatérésnél. A magyar munkaerőpiac meg nem a tőkeerősségéről híres.


Az interjúnál irreális elvárás, hogy a potenciális munkavállaló maga ellen beszéljen. Ez lehet, hogy a munkáltatóval szemben korrekt lenne, de inkorrekt elsősorban a társadalom egészével szemben, és csak másodsorban a jelölttel szemben.

 

A jelenleg felvázolt helyzet egy picit más, mert már nem csak nettó veszteség lehet a színvallásból.

Előzmény: W_B (15915)
Garfield007 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15928

Nincs joga faggatni, de amikor összejön ééés mondjuk ikrek lesznek, akkor ugye 3 év után minden hazudozásból származó kárát visszaszerezheti? Amikor az oviból telefonálnak, hogy mindkettő lázasan hány és tessék érte jönni, a munkáltató pedig nem fogja elengedni a kedves munkatársat és még lehetne sorolni. 

Hülye vicc ez a nem tudták kártyát kijátszani lombik esetén...

Előzmény: Marianna69 (15917)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.02.04 0 1 15927

A megoldás szerintem az lenne, hogyja az állam jobban beszállna a munkáltató kötlségeibe ilyen esetekben.

Előzmény: zsanna (15918)
Garfield007 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15926

Csak éppen a gyerekest ezzel sokkal jobban magadhoz is tudod kötni, mint munkáltató és a rugalmasnak nevezett munkaidővel ki is tudod zsigerelni.

De majd mesélek. ;-) 3 gyerekkel van némi tapasztalatom ebben.

Előzmény: Jahno (15921)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15925

Pont a várandósság kapcsán nem értek egyet. Nézd meg a demográfiai mutatókat.

Az a gond, hogy az OEP nem száll be jobban a finanszírozásba.

Előzmény: Jahno (15914)
zsanna Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15924

Hát tudod, azért most az eszem megáll :-(  Igen, valóban, kicsit be kéne tolni az elején, ha okosan csináljátok, úgy két havi járulékot, cserébe viszont két évig lenne biztos pénze és biztosítottsága. Akár egy következő babához, - mert ki tudja mit hoz a jövő.

Ha valakinek ez nem éri meg, háááát , hadd ne mondjak véleményt....

Előzmény: Marianna69 (15922)
zsanna Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15923

betegszabadság nincs, de táppénz egyharmad szerintem van.

Előzmény: CérnaSzáll (15920)
Marianna69 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15922

Igen, olvastam és tudomásul vettem.. Az ötlet jó, csak a gyakorlati megoldása nem egyszerű, mivel gyakorlatilag jövedelem

nélkül marad.. Ebből problémás lenne kb. 90.000,- Ft-ot kifizetni, még ha a férje rendelkezik is jövedelemmel. Ettől függetlenül

átrágják a témát.. Természetesen ha tud olyan vállalkozást indítani, amiből származik jövedelme akkor valóban ez a járható út!

Köszönöm még egyszer a segítségét!

Előzmény: zsanna (15919)
Jahno Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15921

Diszkriminációra kollégák már hivatkoztak céges szabályzattal, mikor nőnapon az illetékesek előbb hazamehettek melóból, akkor az szerintük hátrányos megkülönböztetés azokra nézve, akiknek maradni kell. Okés, 40 kilós lányok nyilván ne emelgessenek irodabútort, bár nekem sem mindig az lenne a munkaköröm. Viszont gyerekesek és közte főleg a nők sokkal több előnyhöz jutnak, mert beteg, orvoshoz megyek, szülőire megyek, óvodába viszem, baja van a gyereknek, ez van a gyerekkel, az van a gyerekkel. Ez számunkra szintén éves adott napi mennyiséget kitesz. És még variálhatnánk ide-oda, kinek jár jobban a távmunka, mint a padtársának.

Előzmény: zsanna (15918)
CérnaSzáll Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15920

terhességi táppénz esetén nincs munkáltatói 1/3 (mint ahogy betegszabi sem az elején, hanem rögtön tp)

Előzmény: zsanna (15918)
zsanna Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15919

Írtam: legyen egyéni vállalkozó. 

Előzmény: Marianna69 (15917)
zsanna Creative Commons License 2020.02.04 0 1 15918

Egyet értek. Ez szerintem sem "egyenlő bánásmód", hanem igencsak pozitív diszkrimináció :-( 

 

Azt azért ne felejtse el senki, hogy már egy baba után is irdatlan összeget kell kifizetnie a munkáltatónak, a nagy büdös semmire.... Ugyanis: kismama dolgozik egy hónapot, elvonul táppénzre. Kb már a baba gondolatára, de legyen csak fél év a táppénz. Ez alatt a munkáltató fizeti a táppénz egyharmadot. Aztán: fizetett szabadság jár a fél év táppénzre, a CSED fél évére, és a GYED első fél évére. Ez tehát másfél évnyi fizetett szabadság azért, mert otthon babázott.... Nem kevés.

És ha a babázás után meg akar szabadulni a dolgozótól, az otthon töltött idő beleszámít mind a felmondási időbe, mind a végkielégítésbe. Ja, és ugyanazzal a bért kell neki megadni, mint amit az kap, aki közben tolta a cég szekerét, továbbképezte magát, stb....

Gondolkodjatok, számoljatok.

Azzal is, hogy nem minden munkáltató multi, vagy közszféra... Egy kisebb céget akár taccsra is tud tenni egy egymás után 2-3-4 gyereket bevállaló "munkavállaló". 

Előzmény: Jahno (15914)
Marianna69 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15917

Köszönöm Többeknek is a választ, bár elment kissé a dolog "felelősségre vonás" irányába...

 

Nem sunnyogott a Lányom jelentkezéskor, hisz nem tudott róla, hogy babát vár, illetve csak 4,5 év próbálkozás után már kissé hitehagyott volt...

A lombikra meg úgy tervezték, hogy legalább egy évet várnak, csak utána vágnak bele...

Azt nem tudom, hogy tájékoztatta-e a munkáltatót arról, hogy még utoljára decemberben is részt vesz egy

beavatkozáson (ez volt az ötödik)..  de ha jól tudom a munkáltatónak "nincs is joga" efelől faggatni a jelentkezőt, még ha érthető

is, hogy nem akar olyat alkalmazni, aki hamarosan babázni megy... Tulajdonképpen nem is "várja el" a Lányom, hogy maradhasson,

ez egyértelmű számára, hogy a munkaviszonya így megszűnik, csak a további lehetőségeit próbáltam "tisztába tenni".

Még egyszer köszönöm a segítségeteket!

seasonsbp Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15916

Helló Fórum!

 

Ha jan 1-el emeltek bért elvileg de még mindig semmi papírt nem kaptunk róla, a héten mindenképp kiderül igaz vagy kamu?

Tavaly decemberben jelentették be, hogy jan 1-el emelnek. De mind a mai napig semmi papírt nem kaptunk az emelt bérről, ami azért érdekes mert új szerződést kellett volna adni, hiszen a mostani szerződésben a régi bér van, és az már több mint egy hónapja nem érvényes-elvileg.

De semmi papír.

Viszont a héten pénteken megjön a januári bér, ami már az emelt. Elvileg.

Vagyis a héten legkésőbb mégis kell új szerződést adni az emelt bérről?

Azért vagyok ilyen bizalmatlan mert szó elszáll amíg csak ígéret van az emelésről és nincs semmi papír, addig megteheti hogy nem is adja oda.

Ha lenne papír nem tehetné meg (mert akkor bíróság lenne belőle).

 

Azért csöppet érdekes, hogy tavaly december óta nem voltak képesek ennek a 20 embernek aki itt van új szerződést írni ha csak a bér módosul és semmi más.

W_B Creative Commons License 2020.02.04 0 0 15915

Ez nem szabálapozás kérdése, hanem minimális korrektség!

Mit vársz a munkaadódtól, ha kapásból egy hazugsággal kezdesz nála..?

(Fontos dolgok elhallgatása is hazugság..)

Előzmény: ÁsítóSárkány (15911)
Jahno Creative Commons License 2020.02.03 0 0 15914

Egyenlő bánásmód meg a nők jogai akkora homályzónás újhullámos baromság, mint szürke szamár a ködben. Itt kellene kezdeni, csak kicsit túltolták a jogvédők.

Előzmény: ÁsítóSárkány (15913)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.02.03 0 0 15913

Ebben a témában részben a munkáltatóknak, részben az OEPnek kellene kezdenie.

A munkáltatók meg azt várják, a munkavállalók legyenenek jó fejek az interjún, hogy ne kelljen felvenni őket, más kérdés, hogy ha rákérdeznek a várandósságra, abban a pillanatban sértik meg az egyenlő bánásmóddal kapcsolatos szabályokat...

Előzmény: Jahno (15912)
Jahno Creative Commons License 2020.02.03 0 0 15912

Mondjuk nem tudom melyik szabályra gondolsz, de a kérdező sokkal nem lesz előbbre így sem, mert seperc alatt kiderül a történet. Munkaadó meg szopolik. Aztán olyankor jönnek azok, mikor egyik melóhelyem bevallotta, hogy max. decemberig tud alkalmazni, máshol meg szintén akadtak szabályok, aki a helyemre jött annak hosszú távot és karriert ígértek akkor is, mikor tudták, hogy pár hét van hátra a záróráig. Ezért is lenne jobb kölcsönös jó fejnek lenni ugye, hogy mindegyik oldal tudja hányas a kabát.

Előzmény: ÁsítóSárkány (15911)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.02.03 0 0 15911

El vagy tévedve a témaban a jelenlegi szabályozással, de nagyon. Sajnos a jelenlegi szabályozásnak megvolt és a jelek szerint még mindig megvan az oka.

Előzmény: W_B (15910)
W_B Creative Commons License 2020.02.03 0 0 15910

Nem vagyok munkaadó, de tisztességtelennek tartanám, ha a leendő új munkatárs ilyen lényeges információt hallgatna el, és eszem ágában sem lenne vele megegyezni.

Nem gondolod hogy esetleg a munkaadónak újra kell kezdenie a keresést, interjúztatást?

Előzmény: ÁsítóSárkány (15909)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.02.03 0 0 15909

Sosem értem, sokan miért adják oda nyakló nélkül mindenkinek az érzékeny személyes adataikat, cél nélkül. A kérdésfelvetés rossz.

Amúgy meg a következő hozzászóló a legjobb illusztráció, miért ne.

 

A jelenlegi helyzet picit más, persze munkaerőpiaci helyzet függvényében. Amennyiben erősen keresleti a piac, van egy kölcsönös egymásra utaltság, és egy közös veszteségminimalizálásra lehet esély.

Előzmény: Jahno (15907)
W_B Creative Commons License 2020.02.03 0 0 15908

Hát pl. azért, mert egy munkaviszony a kölcsönös bizalomra épül, és illik a munkaadó tudomására hozni, hogy épp folyamatban van a babacsinálás: hogy úgy számoljon a munkavállalóval.

 

Ha én megtudnám, hogy akit próbaidőre felvettem gyereket vár, és elsunnyogta előlem hogy gyerekkel próbálkoznak, azzal biztosan elveszítené a jóindulatomat.

 

Még azt se lehet mondani hogy "bocs, besikerült", az inszemináció elég célzatos dolog.

Előzmény: ÁsítóSárkány (15906)
Jahno Creative Commons License 2020.02.03 0 0 15907

Miért ne?

Előzmény: ÁsítóSárkány (15906)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.02.03 0 0 15906

Miért kellett volna elmondania?

Előzmény: W_B (15905)
W_B Creative Commons License 2020.02.02 0 0 15905

"A legfőbb kérdés, hogy mennyire van meg a bizalom kölcsönösen."

 

Amikor felvették az állásra, akkor elmondta, hogy folyamatban van az inszemináció..?

Előzmény: ÁsítóSárkány (15901)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.02.02 0 0 15904

Ez stimmel, viszont nem tegnapra kell keresni azt, aki átveszi a feladatot.

Előzmény: Replay (15902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!