Keresés

Részletes keresés

DuDoR Creative Commons License 2004.10.27 0 0 3194
Melyik a legolcsóbb Matáv vonal?

4990Ft most a vonal.

Illetve, ha adsl-el együtt rendeled, akkor ingyen adják, nincs belépési díj.
Előzmény: Danthe (3189)
DuDoR Creative Commons License 2004.10.27 0 0 3193
Ez alapban ki van kapcsolva, tehat nem bontja a B csatornat bejovo hivaskor, a hivofel azonositas FSK jelenek vetelehez.
Vajon ha bekapcsolom, ezzel be fogja engedni analog porton a bejovo hivast?



Igen.
Előzmény: dupladopper (3191)
DuDoR Creative Commons License 2004.10.27 0 0 3192
Persze ezek a parancsok mindaddig érvényben maradnak, míg más parancsokkal, értékekkel felül nem bíráljuk az utolsó érvényes parancsot, vagy nem reseteljük a modemet.

Az AT&W0 paranccsal nem kell elmenteni?

Duplacsatornás kapcsolat mellett az általad az analóg porton kezdeményezett hívások részére a netmod felszabadítja a második B csatornát.
De hogy az érkező hívásokkal mi a helyzet, azt hirtelenjében nem tudom. Talán valóban foglaltat kap a hívó...


Beengedi azokat is, ha be van kapcsolva ez a funció
Előzmény: rainman (3187)
dupladopper Creative Commons License 2004.10.27 0 0 3191

Koszi Rainman,

 

Nagyjabol ezeket en is megtalaltam itt-ott.

Csak a szintaktikat nem tudtam.

 

Viszont talaltam olyat is, hogy:

"S84= Bit terkepes regiszter

 

0: A pots 1 port hivo fel azonosito kijelzesenek kikpacsolasa, ha mindket B csatorna foglalt a nyalab kapcsolat miatt (MLPPP).

 

1:...bekapcsolva

 

Megjegyzes: Ha mindket B csatorna hasznalatban van egy nyalab adatkapcsolat (MLPPP) miatt es bejovo hivas erkezik, akkor a netmod az FSK szekvencia tovabbitasahoz bontja az egyik B csatornat. Ha a felhasznalao nem akarja a B csatorna bontasat, akkor az S84 0 & 1 bitjeinek hasznalataval ki kell kapcsolnia ezt a funkciot."

 

Ez alapban ki van kapcsolva, tehat nem bontja a B csatornat bejovo hivaskor, a hivofel azonositas FSK jelenek vetelehez.

Vajon ha bekapcsolom, ezzel be fogja engedni analog porton a bejovo hivast?

 

Koszi

Előzmény: rainman (3187)
robicsek Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3190
Ha csak bejövő kell akkor minek a vezetékes? Szvsz a legolcsobb egy használt mobil egy legkisebb pre-paid kártyával.
Előzmény: Danthe (3189)
Danthe Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3189

Sziasztok!

 

  Szeretném a segítségeteket kérni az alábbi kérdésben:

 

Melyik a legolcsóbb Matáv vonal?

 

Nekem csak bejövő hívás kellene, ...a halál sem akar róla lebeszélni egy fillért se, és szarok az ingyenes, SMS kijelzős bónusztákolmányokra....

 

Létezik egyáltalán egyirányúsított, csak az "elérhetőség" miatt fenntartott vonal?

 

Vagy van Matávon kívüli vezetékes megoldás is?  .................. Valaki homályosítson fel.   Köszönöm.

DUJITLI Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3188

Élni fogok a lehetőséggel de szerintem jobb lesz ha a gyerekem is mellettem lesz, mert ő jobban ért hozzá, valamint ő jobban tud dolgokra válaszolni. Én csak a bátrabb vagyok! :)) Az okosabb Ő!

Vagyis pénteken visszatérünk a dologra jóóóó! Köszönöm!

Előzmény: rainman (3186)
rainman Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3187
A BOD (sávszélesség igény szerint) küszöbértékeit lehet szabályozni AT szekvenciákkal, folytonosan továbbírva az ATB0 után.

A leírás ezt tartalmazza:
JAn (N=0-255, alapértelmezésben 52)
Küszöbérték hozzáadása a BOD-hoz kbps egységekben megadva. Ha az adatátviteli sebesség az időkereten belül magasabb a küszöbértéknél, melyet a Kaxn parancs határoz meg, a második B csatorna bekapcsol.

JSn (N=0-255, alapértelmezésben 48)
Küszöbérték elvétele a BOD-ból kbps egységekben megadva. Ha az adatátviteli sebesség az időkereten belül alacsonyabb a küszöbértéknél, melyet a KSxn parancs határoz meg, a második B csatorna kikapcsol.

KAxn (n=0-63 alapértelmezés 20)
Állandó időintervallum hozzáadása a BOD-hoz.
A BOD kikapcsol, ha n=0;
x=M (percben megadva) Vagy S (másodpercben megadva.

KSxn (n=0-63 alapértelmezés 20)
Állandó időintervallum elvétele a BOD-ból.
A BOD kikapcsol, ha n=0;
x=M (percben megadva) Vagy S (másodpercben megadva).

Elég nyakatekert megfogalmazások....
JAn a felkapcsolódási sebességküszöböt adhatja meg,
JSn a lekapcsolódási sebességet,
KAxn azt az időt, ameddig gyorsabbnak kell lenni, mint JAn, hogy felkapcsolódjon,
KSxn azt az időt, amíg a két csatornán összesen lassabbnak kell lenni, mint a JSn-ben meghatározott.

Persze ezt kísérleti úton ellenőrizni kell, hogy valóban így van-e?!
példa: ATB0 JA32 JS40 KAS10 KSS30

Persze ezek a parancsok mindaddig érvényben maradnak, míg más parancsokkal, értékekkel felül nem bíráljuk az utolsó érvényes parancsot, vagy nem reseteljük a modemet.
Kevés csak kitörölni azt a bizonyos AT szekvenciát arról a helyről ahol volt eredetileg
!


Duplacsatornás kapcsolat mellett az általad az analóg porton kezdeményezett hívások részére a netmod felszabadítja a második B csatornát.
De hogy az érkező hívásokkal mi a helyzet, azt hirtelenjében nem tudom. Talán valóban foglaltat kap a hívó...
Előzmény: dupladopper (3184)
rainman Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3186
Ma matávos telefonvonalad van, és úgy érzed, megírhatod a számotokat az adataimnál lévő címre. Esetleg 6 után felhívlak (XXL rulez...) és távirányítalak....
Előzmény: DUJITLI (3185)
DUJITLI Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3185

Próbáltalak megérteni benneteket! Háááát!!

Tehát nézi a felhasználó nevet, de azt automatikusan megjeleníti, ugyanúgy mint a jelszót. aztán tárcsáz 10x majd közli nincs tárcsahang. Abból amit leírtál, ha hazamegyek mindazt megpróbálom, amit értek, amit nem azt holnap megkérdezem, ill. a szgépes srácnak megmutatom.

A csomagban, igen, van lebeszélhető telefonköltség. Annak idején valóban nyilatkozni kellett melyik számot használom a telefonbeszélgetésre és melyiket internetezésre. tudtommal ez azóta nem cserélődött. Azt hogy mi az a MSM szám azt én most nem tudom!Megnézem. Az utólsó bekezdésedben irt esetleges megváltozott ISDN szám ellenőrzését megteszem. De az a sanda gyanúm, hogy ezek a dolgok meghaladják az én tudásomat/érdeklődésemet/.

A rendszer több mint két évig működött, kisebb-nagyobb mérgelődéssel, de most két hónapja megadta magát és utálom a tökölődést, de ugy érzem most ebben a témában helyben toporgok.

Ezért kértem a segítségedet, tehát amit tudok este megnézem, megpróbálom. azt hiszem azt a módszert alkalmazom, hogy leírok mindent amit látok és tapasztalok a monitoron.

addig is köszönöm a tanácsokat és találkozunk holnap. Judit

Előzmény: rainman (3183)
dupladopper Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3184

Sziasztok,

 

2 Kerdes Intracom netmoddal kapcsolatban. Segitsetek legyszi, ha tudtok!

ML-PPP-vel csatlakozom az internet-szolgaltatomhoz.

A savszelesseg igenye szerint szepen fel illetve lekapcsol a 2. B csatorna.

 

1. Hogyan tudom a le- es felkpacsolashoz vizsgalt idointervallum nagysagat szabalyozni, hogy azt a netmod meg is jegyezze? (Az a bizonyos 20 illetve 40 szekundom)

Vagy az erre vonatkozo parancsot minden csatlakozaskor ki kell adnom, mint az ATB0-t?

 

2. Ha hasznalatban van a 2. B csatorna es jon egy bejovo hivas: nem kellene a 2. B csatornanak lekapcsolodnia es beengedni a hivast? Jelenleg foglaltat kapok ebben az esetben.

 

Koszi.

 

 

rainman Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3183
Na aludtam rá egyet, és eszembe jutott még egy szituáció.

Nevezetesen ha "kombi" internet előfizuval rendelkezünk - amelyben előre fizetve benne van a telefonköltség is - akkor a szolgáltató felé meg kell adni, hogy mely számokról kívánjuk azt igénybevenni.

A hívás során a vonalunk száma is elküldésre kerül a szolgáltató felé, és ha az nem egyezik az általunk megadottal, akkor elutasítja a hívást.
Azt nem tudom, hogy mit vizsgál először: a telefonszámot-e, vagy a felhasználónevet, és csak azután a számot, de ha az előbbi eset az igaz, akkor a kapcslatfelépítés még a felhasználónév ellenőrzéséig sem fog eljutni.

ISDN vonal esetén ha nincs programozva MSM szám, akkor alapértelmezésben az első ötössel kezdődő szám kerül elküldésre.
De ha analógról migrált a vonal, és régebbi a kombi előfizetés amihez eredetileg egy négyessel vagy hármassal kezdődő szám volt megadva, nos akkor nem fognak találkozni a dolgok.

Megoldás lehet, hogy a szolgáltató felé megadjuk az új ISDN számot, vagy inkább a PC-s csatlakozáshoz hozzárendeljük a régi migrált számot.
Előzmény: rainman (3182)
rainman Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3182

Még valami: a Win9x (2000/Office) tárcsázója esetében én mindig javaslom tiltani a "Körzetszámok használata" opciót és direkt beírni a 0651xxx-xxx számot a hívószámhoz! (Ha alközpont van, ide kerül a " 0, " is!)

 

Tipikus tévedés, hogy a telefonos tulajdonságoknál a körzetszám helyére beírnak valami számot, pl. az 51-et (merthogy azt szeretnék elérni).

Pedig oda azt a számot kell beírni, hogy mely körzetben vagyunk!

 

Aztán a tárcsázó figyeli, hogy a hívandó szám körzetszáma ezzel egyező-e vagy sem.

Ha eltér, akkor eléteszi a távhívó előhívó számot, magyarorszáon a 06-ot, majd küldi a körzetszámot és a kapcs. számot.

 

Ha viszont azon a bizonyos helyen az 51 szerepel, akkor azt látja, hogy azonos körzetben vagyunk, mint amit hívni akarunk, ezért elhagyja mind az előhívó, mind a körzetszámot, és csupán pl. a 301-301-et tárcsázza. Annak meg valaki esetleg nem örül, márha az adott körzetben van ilyen számú előfizető.

Előzmény: Törölt nick (3179)
rainman Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3181

Egyébként egy misét megérne az is, hogy szimpla telefonról meghívod (feltárcsázod) a megadott iinternetes behívószámot (06-51-4xx-xxx ?), és lehet, már itt gondod lesz...

 

Nem a 06-51-3xx-xxx vagy 06-51-6xx-xxx számokat akartad mondani?

Előzmény: Törölt nick (3179)
rainman Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3180

Adj Isten Uraim! Itt vagyok!

 

Előszöris: A telco munkatársa a szolgáltatás-átadási pontig felelős, ergo ott vizsgál a saját gépével.

Az ügyfél gépe nem tartozik a kompetenciájába!

 

Érdekes is lenne mondjuk az a szitu, hogy kattint kettőt, mire mondjuk mégiscsak elindul a net, és mondjuk öt percen belül bekúszik a rendszerbe valami féreg, összeöomlik minden. (Egy cikk szerint egy védtelen gép 20 percen belül áldozattá válhat!) És persze rávernék a balhét, hogy ő b.-ta el a cég ötévnyi könyvelési adatát....

 

Na de ha a havernak lenne ilyen gondja, mit is csinálnék, ha látom azt, hogy mondjuk laptoppal egyébként megy, tehát a vonal, az NT jó?

 

Köthető-e a probléma ISP-hez?

 

Létrehozok egy kapcsolatot pl. a 06-51-622622 felé, felhasználónév: matav, jelszó: matav.

De ugyanerre a célra jó a freestart, a freeweb, az index, stb.

 

Ha egyik sem megy, akkor ugyanezek analóg csatlakozással?

 

Esetleg a számaikat készülékről felhívva jön-e a távoli modemhang?

 

Ha le lenne tiltva a vonalon az 51-es körzet hívhatósága, az már a laptopos vizsgálatnál kibukik.

Régebben külön kellett kérni az ISP-ket, hogy állítsák az a hozzáférést ISDN vonalról való hívhatóságúra, de ez manapság már szerintem nem játszik....

Tisztázandő, hogy a gép valóban azt a számot hívja-e amiről azt hisszük, hogy igen?

Ha rosszul vannak megadva a telefonos tulajdonságok, és a tárcsázó azokat figyelembe veszi, akkor érdekes dolgokat produkálhat.

Ezen gondokat kerüli meg az, amit mikimaus javasolt, nevezetesen tárcsázási tulajdonságok figyelmen kívül hagyása, a tárcsázandó számot direktben beírni.

 

Gondot okozhat pl. a PC földeletlensége is! Ha ráz a gép háza, az megfoghatatlan problémákat tud okozni.

 

Nem egy esetben elegendő eltávolítani a modemdrivert, és újra telepíteni.

Máskor elég az ISDN NT-t resetelni.

 

Vélhetően a géped kihív valahova, csak nem jelentkezik a túloldalon egy másik modem, ezért kapod azt az üzit, amit.

 

Nem látná a modemet, akkor azért reklamálna.

Ha nem kapna vonalat, akkor azt mondaná, hogy nincs tárcsahang.

 

Ha viszont be tudna hívni az ISP-hez, de a felh. név, jelszó nem stimmelne, akkor azt mondaná.

 

Jut eszembe:

A tárcsázási tulajdonságok - vagy hol is? ha kell utánanézek! - környékén van olyasmi beállítási lehetőség is, hogy hány másodpercet adsz a sikeres kapcsolatfelvételre, és ha azon időn belül nem sikerül, kezdje újra egy máshol megadott időn belül, mindezt egy további helyen megadott alkalommal.

Na ha ez a bizonyos érték túl kicsi a sikeres kapcsolatfelvételre, akkor nincs ideje kapcsolódni - noha megtenné - mert az idő hamarabb letellik, semmint hogy létrejönne a kapcsolat.

 

Bizony, találkoztam olyannal, hogy analóg modem használata mellett ez az idő 1 másodpercre volt állítva. Azalatt még a hívószámot sem tudta elküldeni teljesen!

 

És még egy fontos dolog!

 

Ha mégiscsak beindulna a dolog, tedd fel és állítsd be a Dialkontroll progit!

http://www.vedekezz.hu oldalon van info arról, ami ellen véd ez a progi.

 

 

 

 

 

Előzmény: DUJITLI (3178)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3179

Szervusz!

 

Ugyan én nem Rainman volnék, hanem az ő szakmabeli (sajnos vagy hála Istennek: nem Matáv béli) kollégája és talán amíg ő nem "ér ide", tudok segíteni.

 

Úgy látom, Axelero (komplex?) vagy más ISDN "dialup" csomagot fizetsz, amiben van X óra internet hozzáférés.

 

Azt nem írtad le (viszonyítási alapként), hogy ez az elrendezés korábban és ugyanilyen adatokkal (tel.szám/user/psw) működött-e? De abból, hogy 2. hónapja szolgáltatás nélkül fizetsz ki díjat, én arra következtetnék, hogy NEM működött ez a kapcsolatod még.

 

Ha Axelero, akkor bizony van egy ún. élesítés, ami - többektől hallottam - többször befuccsol...

 

Érdekelne, hogy sima analóg modemed van-e a gépben?!

Ugyanis ha van, akkor szerintem azzal kellene megpróbálni a felcsatlakozást (percdíj dettó!), és ha azzal megy, lehet az ISDN-t okolni!

 

Egyébként egy misét megérne az is, hogy szimpla telefonról meghívod (feltárcsázod) a megadott iinternetes behívószámot (06-51-4xx-xxx ?), és lehet, már itt gondod lesz...

 

Egyébként csókoltatom a számítógépet telepítő emberkét, hiszen ha másként nem, hát a freemail betárcsázós hozzáférésén ki lehetne próbálni a kapcsolatot (amikor én segítek valakinek, akkor ezzel vagy a saját hozzáférésemmel le is ellenőrzöm!)...

 

Ha gondolod, e-mail-ben (is) segítek...

 

Még valami: a Win9x (2000/Office) tárcsázója esetében én mindig javaslom tiltani a "Körzetszámok használata" opciót és direkt beírni a 0651xxx-xxx számot a hívószámhoz! (Ha alközpont van, ide kerül a " 0, " is!)

 

Üdv!

Maus Róbert

mikimaus

 

Előzmény: DUJITLI (3178)
DUJITLI Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3178

Üdv Rainman!

Azért téged szólítalak meg, mert úgy látom tapasztalatod mérhetetlen és én nem igazán vagyok most ráhangolva a visszaolvasásra.

 

Tehát a nyűgöm a következő:

- ha megpróbálok fellépni az /ISDN/ internetre, kiírja válaszként, hogy a tárcsázott szám nem elérhető a csatlakozás nem jön létre.

 

1212-t felhivom, szerelő kijön, dobozt megvizsgálja, a doboz hibátlan, hiba valszeg a gépben,

aki beüzemelte a szgépet és felins.mindent, a gépet megvizsgálja,a  gép nem hibás.

1212-t felhivom, elmondom doboz nem hibás, gép nem hibás,de internetet tovább sem tudom élvezni. Kérem, hogy próbáljuk már egykézbe tenni a dolgot, küldjenek egy olyan embert aki koordinálni tudja a dolgokat! Nekik nincs ilyen lehetőségük!

No akkor most kérem a segítségedet: -hová forduljak ebben az ügyben?

Szerintem ez nem egyedi probléma, ha valaki már járt igy és tud tanácsot adni, kérem a segítségét! Második hónapja fizetek a semmiért 9900 Ft-ot!

 

Köszönöm a segítségedet!

 

 

Phnx Creative Commons License 2004.10.21 0 0 3177

Igazad van, az ISDN kártyára nem is gondotlam :)

Pedig ölég sokat kötözgetünk ISDN fali konnektorokat.. ami télleg pont olyan mint az UTP :) de ISDN modemet már kb 4 éve nem láttam (szerencsére?! :D)

 

Szóval ja, megkéne nézni, hogy tuti hálólártyák e azok, bár szerintem igen. Nemhiszem, hogy minden gépre lenne egy külön ISDN kapcsolat kötve, vagy ilyesmi.

 

Előzmény: rainman (3175)
B. bácsi Creative Commons License 2004.10.21 0 0 3176
Na jó, s akko micsináljak? Bízzak a jóistenben, hogy nem kell kábelt huzigálni? Ez azért elég gáz a XXI. században, nem?!? :(
Előzmény: rainman (3174)
rainman Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3175

De lehet pl. Vigor ISDN router is.

Vagy bármilyen olyan, amely a nagysebességű VAN (ethernet kapcsolat) Back-Up-jaként ISDN vonalat biztosít.

 

Ha bármilyen router kerülne képbe, elő kell szedni a kézikönyvét, amiben le vagyon írva, hogyan kell konfigurálni. (Meglehet: bármely rá csatlakozó gépről egy böngészőn keresztül, egy konkrét IP címet behívva.)

 

Mellesleg csalóka lehet a dolog, mert az ISDN PC-kártyák ugyanolyan nyolcérintkezős csatlakozóval rendelkeznek, mint az Ethernet kártyák!. Csak amíg az ethernet kártyák a csati közelében k egy/két leddel is, addig az ISDN kártyák nem.

 

Biztosat úgy lehet mondani, ha végigböngésszük az eszközkezelőt, hogy találunk-e ISDN eszközre utaló bejegyzést.

Csakhogy nem lehet biztosat mondani, hol találjuk!

Van hogy a modemek közé kerül bejegyzésre, van hogy a hálózati csatolókhoz....

 

Akárhogyis: Ha van lehetőség szélessávra, akkor arra kell pályázni. Ha nincs, marad az ISDN. Ha megírod a fellelt rendszertechnikát, biztosan kitaláljuk, mit, hova, hogyan és mennyiért....

 

 

 

Előzmény: Phnx (3173)
rainman Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3174

Találkoztam ilyennel, egyetlen egyszer.

 

Ott akkor a készülék kézibeszélője volt a ludas.

Megjegyzem kb. harmadik-negyedik panaszra sikerült megcsípnem a hibát, előzőleg sosem produkálta akkor, amikot ott voltam.

 

Aztán utoljára produkálta. Feltettem egy másik készüléket, az tiszta volt. Vissza az eredetit, zajos. oda-vissza mégegysze, ugyanaz. Aztán k.besz. csere, oda-vissza egyik készülékkel, majd a másikkal, mindig az csinálta, ahol az eredeti k.besz. volt.

 

Szóval vélhetően egyértelmű volt a helyzet.

 

Azóta nem jelentkezett a panaszos.

 

(Ja! Igen!  A vonal minőségromlására jellegzetes pattogás, ropogás utalhat, súlyosabb esetben rendszeres megszakadás, amit viszont a tel.központ logol.)

 

Jut eszembe: volt még olyan egy másik helyen, amikor egy másfajta jellegzetes sistergést produkált a készülék. Kihúz, visszadug, mire megszűnik. Azóta sem csinálta.

Megint egy másik helyen híváskezdeményezéskor hülyeséget csinált a készülék.

Kihúz, bedug, helyreállt. Azóta sem produkálta...

 

Olykor a készülék-reset is segíthet....

 

Előzmény: B. bácsi (3170)
Phnx Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3173

Sejtésem szerint az ISDN netkapcsolat egy routeren van "élesítve", és az ossza le a gépeknek (ezért van csak hálókártya a gépekben, szerintem). Úgyhogy a routert kéne megnézni, és azon kellene beállítani az új hozzáférést. Ha router van, akkor leg valószínűbb, hogy Cisco 800 seriesből valamelyik. De lehet, hogy tévedek...

 

Előzmény: q0456v (3171)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3172
Szerintem kezdjed  avval, hogy kérdezd meg a szolgáltatót, nem lehet-e ADSL alapú internet szolgáltatást kérni. Kapcsolt vonalon ( ISDN) netezni horror összegeket produkálhat, és lassú , míg ADSL  többszörös sebesség töredék árért.
Előzmény: q0456v (3171)
q0456v Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3171
Sziasztok! segítséget szeretnék kérni, kezdő rendszergazda vagyok. Nemrég lejárt egy önkormányzatnak az internethozzáférése, és szeretném az új kódot és a felh.nevet aktiválni. Hogyan kell beállítani?  Isdn vonal, és nincs a gépekben modem csak hálókártya. ilyenkor a végpontot kell programozni?
B. bácsi Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3170

ON: megvettem anno (akció, 6 e HUF) az Ascom Eurit 25 isdn-telefont, és néha fura dolgot produkál. Egyszer csak valami iszonyú berregő hangja lesz, alig lehet a másikat hallani. Nem recseg, mintha a drótban lenne a hiba, hanem valami más (hja, és ez _nem_ a hangposta jelzése, hogy üzenetem van). Szóltam a matávnak, hogy valami baj van a vonallal, aszonták nincs. Kínomban kihúztam a kábelét majd visszadugtam, és láss csodát, megjavult.

Mi a túró ez?? Biztosan a készülék rossz, de hogy vigyem el a szervizbe, hiszen ha ott kipróbálják, biztos semmi baja lesz, kiröhögtetem magam...? Valakinek ismerős ez a hiba?

B. bácsi Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3169

Megnézem az adsl komplex-et, de asszem mégis a chello-t fogom megrendelni. A vonalas telefont ritkán használom, ezért nincs értelme azt is megtartani, meg mellé adsl-t is.

Előzmény: rainman (3167)
hajnalka32 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3168

olyan net előfizetést szeretnék, ami korlátlan használatú, és nyáron lehet szüneteltetni.
Tudtok valami ilyenről?

rainman Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3167

Beszerelés, átfutás, egyebek terén ugye sokmindent a telco végez, az ISP-n csak az múlik, mennyire gyorsan továbbítja a megrendelést.

 

A használat során fellépő support igény kielégítése viszont már az ISP felelőssége, továbbá az is, hogy egy adott hibajelentést mennyire gyorsan továbbít - ha szükséges - a telco felé. A telco a bejelentett hibát ISP-től függetlenül kell elhárítsa.

 

Axinál mintegy kvázi-supportként ott van ráadásként pl. a Polifórum - ahol a többi használó és néhány axis "angyal" segít a problémák megoldásában (nagyon sok mindenben!)

 

Sokminden más is szempont lehet: levelezés megbízhatósága, adott tárhely, egyéb járulékos dolgok, pingek ide-oda, stb.

 

De létezik pl olyan is, hogy ADSL komplex, amit a matitól lehet rendelni, ekkor egy számlán jelenik meg a telefon és az ADSL, a komplex díja tartalmazza a telefon előfizut és a net előfizut, van a díjban lebeszélhető rész, stb. Ebben a konstrukcióban az AXI a net háttérszolgáltató.

 

Na most fel van adva a lecke: válassz okosan, és használdd megelégedettségedre.

Előzmény: B. bácsi (3165)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3166

 

    Szervusz!

 

Szerintem a GTS-Datsanet ugyanezt az ajánlatot adja, de sokkal korrektebbek és a leveleőszerverük NEm telik meg 10MB-nál, hanem havi átlagban számítja a 10MB-ot és akár 100MB is lehet egyszerre benne (persze nem hetekig;-) )

 

Az ügyintézésben NINCS különbség, az Axelero rendeléseit a Matáv (- ADSL csoport) nem veszi előrébb! Sőt: talán sokkal korrektebbek ebbenis, nem csak az üzemeltetésben ;-)

 

Sok sikert!

 

Üdv!

Maus Robi

mikimaus

 

Előzmény: B. bácsi (3165)
B. bácsi Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3165

Kicsit off, de hátha tudtok segíteni. ADSL-t szeretnék rendelni, és szimpinek tűnik az Axelero ajánlata, miszerint ha a hó végéig megrendeled, akkor elengedik a havidíjakat az év végéig. Kérdésem: akinek van (rendelt) Axelero-féle ADSL-je, mi a tapasztalata? Úgy értem: bürokrácia, beszerelés, support korrektsége stb. Megéri? Vagy inkább nézzek más lehetőség után?

Kösz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!