Keresés

Részletes keresés

Yanez. Creative Commons License 2020.12.23 0 2 221960

Itt már egy kicsit jobb a helyzet:)

Yanez. Creative Commons License 2020.12.23 0 0 221959

Téli cicák. :))

Előzmény: Magdi60 (221958)
Magdi60 Creative Commons License 2020.12.23 0 2 221958

  

Előzmény: Yanez. (221957)
Yanez. Creative Commons License 2020.12.23 0 3 221957

Jaj de hideg van. juj juj:)

jégkirálynő Creative Commons License 2020.12.23 0 3 221956

Hasonlókat kívánok mindenkinek a Kicsim képével, aki minden Karácsonykor visszatérően és szorgosan őrzi a fát, hogy nehogy elrohanjon:D

Előzmény: Basil és kisegér (221955)
Basil és kisegér Creative Commons License 2020.12.23 -1 2 221955

Kellemes unnepeket kivanok es remelem, az uj ev konnyebb lesz mindenkinek. Vigyazzatok magatokra es a cicakra, udv. 

 

Yanez. Creative Commons License 2020.12.22 0 1 221954

Egy kis vita:)

Yanez. Creative Commons License 2020.12.22 0 1 221953

55judit Creative Commons License 2020.12.21 0 1 221952

kakukk martzi Creative Commons License 2020.12.18 0 1 221951
CBNora Creative Commons License 2020.12.14 0 0 221950

Ha kap, akkor jó.

VHO-val lehetetlen volt megetetni. Mindig mindent először gondosan megszagolt, és nem evett gyorsan. Megérezte a féreghajtó szagát, bármibe csomagoltam.

Rajtunk meg egyből látta, hogy be akarunk adni neki valamit, hiába igyekeztünk természetesen viselkedni. Ahogy megszületett bennünk az elhatározás, hogy beadunk egy tablettát, vagy rákenjük a bolhairtót, menekülni kezdett, és már előre csorgott a nyála.

Előzmény: 55judit (221949)
55judit Creative Commons License 2020.12.14 0 0 221949

Féreghajtót rendszeresen kap elejétől fogva. A tablettákat 4 fele vágom, és darabonként májkrémbe vagy sajtba csomagolom. Előtte kóstolónak kap 1 golyót üresen, ha nagyon ízlik, kapja a következőt gyógyszerrel. Nyeli mint kacsa a nokedlit. A drága cseppentőben ami kullacs, bolha, szőrtetű, fül atka ellen van, abban féreghajtó is van. De mikor mondtam az orvosnak hogy szerintem mégis van  férge cicának mert azt látom hogy rángatja a farkát, azt modta hogy nem olyan hatásos az ami a cseppentőben van, meg kell külön venni a tablettát is. Hát veszem, az olcsó.

Előzmény: CBNora (221948)
CBNora Creative Commons License 2020.12.14 0 0 221948

Esetleg alkalomadtán nem ártana a féreghajtó. Az persze két emberes, vagy állatorvosi feladat, le kell nyomni a torkán. Amit mi használunk, abból az ő méretéhez lehet, hogy kettőt, aztán vagy benne marad, vagy kihányja. VHO ügyesen tudta tartogatni, miután a másodikat is benyomtuk, egyszerre köpte ki mindkettőt használhatatlanra szétázva. Léteznek rácsepegtetők is, de mi azokat nem próbáltuk, Cestal Cat-et szoktak kapni, egy tablettát 4 kilónként. Lemonkáét pótolni kell, mert legutóbb az oltásról hazafelé jövet belehányta a hordozóba, majd belefeküdt. Otthon egyből a kádba kellett rakni.

Előzmény: 55judit (221947)
55judit Creative Commons License 2020.12.14 0 0 221947

Nem is annyira kövér inkább vastag húsos, izmos. Viszont hatalmas hasa lesz vacsorakor mert sokat kíván enni. Mielőtt hozzám költözött nagyon sovány volt, viszont mindig nagy volt a hasa. Valószínű a rosszultápláltság miatt volt. Lehet, házi kosztot tettek ki neki néha-néha, és az nem cicának való. Néha ezt-azt nálam is megkóstol, főleg a húsleveset szereti nagyon felzöldségelés eőtt. Azt bőven adom, legalább a száraz táphoz pótoljuk a folyadékot. :)

Előzmény: CBNora (221946)
CBNora Creative Commons License 2020.12.14 0 0 221946

Aranyos! A képeken egyáltalán nem látszik kövérnek.

Előzmény: 55judit (221943)
CBNora Creative Commons License 2020.12.14 0 0 221945

Ilyenkor már nem kell, hogy családja legyen, korán önállósulnak. Tudta a dolgát, nagyon szorgalmasan evett, szemmel láthatóan hízott is a megfigyelt időszak alatt, csak nem volt már elég idő télig. Nyilván túl későn született.

Előzmény: 55judit (221943)
Shangri-La Creative Commons License 2020.12.14 0 0 221944

Szegény cica éhes. :-)))

Előzmény: 55judit (221943)
55judit Creative Commons License 2020.12.14 0 1 221943

Különös hogy nem volt családja. Majd nézem a többit is, nagyon érdekel.

Közben mutatom, hogy főztünk:

Előzmény: CBNora (221942)
CBNora Creative Commons License 2020.12.14 0 0 221942

Igen, száraz táp. 

A leírásban szerepel, hogy a sün már nincs nálunk, mielőtt jött az erős lehűlés, bevittük az Állatkertbe. 23 dkg volt csak, az ilyen picik a szabadban nem telelnek át.

A 4. változatban már nem fértek hozzá a táphoz a macskák. Egyébként naponta kétszer megnéztem, és kipótoltam a tápot. A végén nagyjából egy tálkányit evett meg a sün naponta.

Előzmény: 55judit (221941)
55judit Creative Commons License 2020.12.14 0 0 221941

Eddig 3 felvételt sikerült megnéznem. Nagyon tetszenek. A süni nagyon sokat iszik. Biztos száraz táp van a cserép alatt. De még cica is bemegy laposkúszásban, gondolom naponta pótolni kell a kaját.

Előzmény: CBNora (221938)
lobonc123 Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 221940

Facebookon leltem, ismerős a makka 😸

 

Yanez. Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 221939

:)))

Előzmény: Jorgoszoh (221774)
CBNora Creative Commons License 2020.12.12 -1 3 221938

Időnként a komposzt környékét figyelem vele, elsősorban a sünöket. Májusban helyeztem üzembe, azóta hol használom, hol a szervizben van. Pár hete megint rosszul működött, most tesztelem, mely része hibásodhatott meg. Eddig csak filmeztem vele, most fotóra állítottam, úgy jól működik. Csak én filmezni szeretnék, főleg éjszaka. Pár jó videó azért készült vele, és segített tökéletesíteni a sünetetőt. Macskabiztosra...

A felvételek közt egyébként sok a macskás.

https://www.youtube.com/channel/UC24n-vf3tA7E3BLXUHWuKsQ

Előzmény: 55judit (221937)
55judit Creative Commons License 2020.12.12 0 0 221937

De ügyes vagy! Még ilyened is van?

Előzmény: CBNora (221936)
CBNora Creative Commons License 2020.12.12 -1 1 221936

Szomszéd macska:

Vadkamerás felvétel, az éjszakai működést teszteltem.

Anyóca99 Creative Commons License 2020.12.12 0 1 221935

Érdekes ... enyémek is korábban kérik a vacsit .... siet az órájuk .

Ugye óraátállításkor hátrább kellett venni egy órányit ?  Lehet az lehet náluk a bibi , hogy az övék nincs visszaállítva .:-)

Előzmény: 55judit (221933)
Anyóca99 Creative Commons License 2020.12.12 0 1 221934

Vega macsek .:-)

Enyémek se esznek meg pl.-ul semmi házi maradékot . Tegnap újrapróbáltam : tejszínes/sonkás metélttel . Megnézték ....:-)

Csak a száraz táp (váltogatom a márkát) , meg a konzerv .  

Előzmény: CBNora (221932)
55judit Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 221933

Cicanmica meg a leszaladgálás Szerinted!  :))

Délután mikor indulok 1-1.5 órányit gyalogolni, lendületesen megyek. Cica kb. 100m-t kocog mellettem, aztán  leül egy tuja tövében. Félti a ks háját, megdolgozott ő azért.  

Nem túl kövér, de elég vaskos. Nagy erős fiú cica. Most kénytelen voltam  kicsukni,  mert már kéri a vacsorát. Minden nap korábban kéri. Én is előtte tartom a szárazat, vacsorára kap konzervet. Abból muszáj jóllakatni, éjjel nehogy valami mérgezettet megegyen.

Előzmény: Anyóca99 (221930)
CBNora Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 221932

Nem, a tenyésztője is mondta, hogy ő ilyen. Akkor már majdnem 5 éves volt.

Mióta nálunk van, többször is nézték a vérképét, eddig rendben volt. Idén a járvány miatt elmaradt oltáskor a vérvétel, igyekeztünk hamar túl lenni rajta, majd jövőre pótoljuk.

Állandóan kint van a száraz táp, időnként eszeget belőle. Egy szűk kompótos tálnyi fogy el egy nap. Kínálni azzal se érdemes, nem eszi meg, csak akkor, amikor ő úgy gondolja, hogy éppen szüksége van rá. Mást meg egyáltalán nem eszik, megszagolja például a sonkát, aztán tök közömbösen tovább megy, vagy leül mellé, és nem érdekli. A konzervet se eszi meg. A tenyésztője húst is ad a macskáinak, Lemon ott se ette meg. 

Előzmény: Anyóca99 (221931)
Anyóca99 Creative Commons License 2020.12.12 0 1 221931

Nem lehet valami betegség a csont-bőr macseknál ?  Sose láttam még olyat , ami nem szeretett enni .

Enyémek bentiek , egész nap áll előttük a száraz , de este majd éhen halnak amíg nem kapják meg a konzervjüket . Pedig van maradék száraz a tálkájukban .

Nincsenek elhízva , de Mici csöppet  "vastagabb" , mint a lánytestvére .

Előzmény: CBNora (221929)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!