Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2020.10.06 0 0 81109

Nem tudom ki a vállalkozó, nem tudom milyen munkáról van szó. Így nem tudok véleményt mondani. Bemondásra azt nem hiszem el, hogy a bőrszín, származás vagy a vallás képtelenné tesz bárkit egy betanított segédmunka elvégzésére.

Nem tudom, hogy a sztoriban mi az igazság. Azt elhiszem, hogy ő neked ezt mondta, de azt nem hiszem el, hogy az az igazság amit ő neked elmondott.

Előzmény: Hepci (81103)
naivkezdo Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81105

Régóta lógok sokfelé, sajnos nem volt időm beugrani még Hepcihez.

Idén hárs és olasz lesz a favorit, lesz hordós, tartályos, ígérni mindig tudok:)

Előzmény: Maci_P (81102)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81104

Majd közvetítek. :)

Betárolok Naivtól pár cuccot és adok neked, amikor veszek tőled valamit.

Előzmény: Maci_P (81102)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81103

Hümmm, miért lenne atomkemény rasszista? Van egy meló, amit el köllene végezni úgy 3000 juróért, mert az olasz fiatalok már nem óhajtanak dolgozni a két szép kezükkel. Volt egy pár arab, akiknek az istennek se akaródzott 8 órát normálisan dolgozni. Most van egy albán, aki valamivel szorgosabb, csak hát nem vennék fel a Mensa Hungaricába, tehát mindent annyi ideig köll neki magyarázni, ami alatt én már megcsinálnám háromszor (pedig én is kibacott lusta vagyok).

Ebből nagyjából az következik, hogy ha tudom egy termékről, hogy ő csinálta, nem veszem meg.

Előzmény: BZoltan (81095)
Maci_P Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81102

Hozzám meg sajnos nem jutott borod. Valahogy ezt majd meg kéne oldani ;-)

Előzmény: naivkezdo (81101)
naivkezdo Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81101

Kár, hogy én csak a pinotból zsákoltam Hepcitől:)

Előzmény: Maci_P (81097)
Maci_P Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81097

De szép értékelések, köszi.
A Fekete Muskotály nehéz dolog, kicsit több színanyaga van mint egy Szürkebarátnak. Így a technológia szempontjából az elindult erjedés (talán 4 napot áztattam) miatt siller, színben inkább az a rosé vonal, amit érett szőlőből hosszabb áztatással készítenek.
A Viktor az a fajta, amiből egy átlagos ivóbor környezetkímélő módon (pár kör kontakt, de talán még az se) könnyen elkészíthető. Aránylag jól cukrosodik, (13-14-es alk) savait is egész jól tartja, bogyóhéja vastag, így csak madár/őz bántja. A lékihozatala sajnos kritikán aluli, pektinbontóval biztos lehetne javítani, de ezeket inkább csak megtanultam, használni nem igazán szeretném.

Előzmény: syntaxerror (81073)
Maci_P Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81096

A Viktort akkor majd pótoljuk, úgy tűnik, elmaradt. Készletfelmérést fogok tartani hamarosan, aztán majd megírom az eredményt.

Előzmény: Hepci (81082)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81095

"Van egy olasz partnercégem, Veronában..."

Ha mondasz egy konkrét cégnevet akkor esetleg utána tudok nézni, hogy mi ennek az oka. Első körben élnék a gyanúperrel, hogy simán hazudik az ember mert ő is egy atomkemény rasszista :) Az atomkemény rasszisták hajlamosak felépíteni maguknak egy olyan alternatív valóságot amiben a bevándorlók azok hülyék és lusták. Ahogy egyébként a bevándorláspártiak pedig olyan alternatív valóságot szeretnek építeni amiben minden bevándorló agysebész. 

Amúgy Verona nem kimondottan déli település :) 

Én amúgy simán tudnék lelkesedni azért hogy afrikai meg közelkeleti muzulmánok laknák be az elhagyatott falvakat a Somló környékén. Tőlem akár müezzin is szólhatna az amúgy is üresen pangó templomokból. A hardcore pedig minden vallásból gáz és hamar seggberúgnék bárkit aki bevándorlóként extrémkedik.

Előzmény: Hepci (81088)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81094

A pinó nekem sokkal kedvesebb, tehát többet számít, mintha valakinek jó merlot-ja van.

A gyenge emberi minőségű hatalomnak való gazsulálás pedig pártfüggetlenül riaszt - akikhez mint kedves rokonához megy vendégségbe a Viktor sleppje vagy éppen Gyurcsótány, nyilván baromi jól elvannak az én vásárlásokban testet öltő pénzügyi támogatásom nélkül (is).

Előzmény: loading (81093)
loading Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81093

A pinot-ja tényleg jó, de általában minden érintett termelőnek van jó bora.

Előzmény: Hepci (81080)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81088

A technikai részletekre nem emlékszem, ezekben akár igazad is lehet, de én tényleg nem szeretnék itthon számottevő mértékben négereket-arabokat-törököket-kínaiakat látni, tehát atomkemény rasszista vagyok - a Fidesz is büszke lenne rám. :)

A másik része az sajna a nyugati tapasztalat.

A hardcore iszlamistákból lassan kezd elegük lenni még az übertoleráns svédeknek is.

A "menekültekkel", mint munkaerővel, pedig az a helyzet, amit már többször is leírtam itt. Van egy olasz partnercégem, Veronában. Gondolom, nem kétséges, hogy van elegendő menekült. No most, ez az olasz (termelő) cég legalább 5-6 éve nem talál 1 (EGY) alkalmas bevándorlót jól megfizetett, nem nehéz és agyilag sem megterhelő fizikai munkára (köszörülés, nem CNC, és néhány csavarhúzókkal-kulcsokkal-gumikalapáccsal végzett szerelési művelet).

Ezt a melót én ott a gyárban 3 nap alatt tanulnám meg.

Előzmény: BZoltan (81087)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81087

Az EU nem azt találta ki amit a csúti dúcse nem fogadott el. Betelepítésről szó sem volt az EU részéről. A menekültkérelmet kérő nyomorultak elosztásáról volt szó, de arról szó sem volt hogy letelepedési engedélyt kellett volna kötelezően adni minden menekültkérelmez beadónak. Eleve a helyi intézmények döntötték volna el, hogy ki kap menekült státuszt, de még aki ilyen státuszt kap sem kap feltétel nélkül letelepedési engedélyt. 

Politikai kamu volt az egész. Ezzel együtt Juncker kvóta ötlete egy baromság volt, de nem azért amit a magyar kormány mondott.

Amúgy szerintem diplomáciailag és gazdaságilag simán plusszos lett volna benyelni azt a párezer menekültet akik miután megkapják a menekült státuszt úgyis letipliztek volna az országból pontosan ugyanoda ahova az orvosaink, ápolóink és belső burkolóink is letipliztek.

Ez az egész népszavazás arra volt jó, hogy a xenofóbiával felhergeljék a puszták népét... Édes jó szívem, még a Rókusfalvy Pali is azon aggódot, hogy párezer menekült miatt fog odaveszni a szent anyaföld, Mária-országa, Szent István népe?

Én 2015-ben a menekültválság első napján is azt mondtam, hogy jöjjenek a menekültek, ha tudnak kapálni akkor maradjanak is, ha muszlimok akkor az duplaplusz jó, mert nem kell nekik bort adni a napszám mellé. Simán tudtam volna alkalmi munkát adni 4-5 menekültnek az elmúlt 5 évben, ahogy tudott volna többezer  magyar agrárvállalkozó is. De ezek a fasztalicska nemzetmegmentők elhitették a néppel, hogy a migráncs megeszi a nagymamájukat és müezzint csinál a teszkókból.

Olyan geci módon félti az ősi keresztény magyar kultúrát mindegyik, de az kurvaélet, hogy egy népdalt, népmesét nem tudna fejből és nem tudná megkülönböztetni a kalotaszegi népviseletet a palóctól és nem tudna felsorolni nemhogy 22 de három magyar borvidéket meg három magyar szőlőfajtát sem.  Magunktól kellene félteni a kultúránkat és a hagyományainkat és nem a kebabos Ahmedtől.

Előzmény: Hepci (81084)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81086

Nekem is egy palack van még, Maci is kifogyott belőle.

Szentpéteri-nérót lehet kapni időnként CBA-ban, az is siller inkább, de Macié jobb.

Előzmény: syntaxerror (81085)
syntaxerror Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81085

Igen, a Néró sillert már dícsértem korábban, nagyon bejön. Vettem is belőle még, de már az is megfogyatkozott, még egy palackom van az ősz esetleges melegebb estéire :)

Előzmény: Hepci (81082)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81084

Az EU kitalálta a kvótarendszert, Felcsút Törpe Ám Pocakos Hőse pedig nem fogadta el.

Szerintem ebben maximálisan igaza volt.

Előzmény: BZoltan (81076)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81083

Most éppen a nemzeti konzultáció alapján kezelik állítólag a járványhelyzetet: úgy döntöttek a Magyar Emberek, hogy - ellentétben a tavaszi eljárással - haljanak meg a nagymamák.

Közben a valóságban csak annyi történt, hogy egymillió-párszázezer Viktor-bódult állítólag visszaküldte az ordas faszságokat tartalmazó kérdőívet, amit jobb érzésű liberális és konzervatív magyarok egyaránt azonnal a szelektív papírgyűjtőbe tesznek.

Előzmény: altimus (81077)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81082

Viktort nem kaptam Macitól, de sillerben a Vadászvölgy Néró nagyon fasza, az sötétebb-testesebb, mint a fekete muskotály siller rozé.

Előzmény: syntaxerror (81073)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81080

Ajvé!

A Bodriról könnyen lemondok, mert a boraik nem különösebben izgattak fel, de ennek a kis rókaképű médiapocoknak tényleg jó a pinója. :)

Előzmény: loading (81072)
kifli Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81078

az EU nem akart betelepíteni senkit az országba

hát én ebben nem vagypk olyan biztos

altimus Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81077

Az eddigi _osszes_ nemzeti konzultacio _osszes_ kerdese olyan debil es csusztatottan aljas es hazug volt, hogy igazabol megcsak beszelni se erdemes rola. Es hany milliard forintot elkoltottek erre a csucsdebil faszsagra.

BZoltan Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81076

Szerintem meggyőződésből éppeszű ember nem kampányolt a kvóvatnépszavazás mellet :D Az annyira vicces performansz volt, hogy még a legmeggyőződéses kormányt támogató ismerőseim is csak legyintettek rá, hogy hát ez csak amolyan szavazótábort összerántó akció.  Aki nem teljesen imbecil az pontosan tudta 2016 őszén, hogy az EU nem akart betelepíteni senkit az országba.

Előzmény: loading (81075)
loading Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81075

Nézd, lehet meggyőződésből. Az viszont más, mint ha fizetnek érte.

Előzmény: BZoltan (81074)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81074

Annyira nem újdonság ez: http://wineflow.hu/2016/09/27/rokusfalvy-pal-szavazzunk-nemmel-a-karpat-medenceben-maradas-a-tet/

Az a népszavazás is így utólag mekkora kreténség volt :D 

Előzmény: loading (81072)
syntaxerror Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81073

Vadászvölgy Birtok (Maci_P) borokat fogyasztottunk a minap, mind finom volt:

Fekete Muskotály Siller 2019: világosabb siller szín, szép csillogós. Illatban és elsőre ízben is van egy illatos vonal, de nem tolakodó, hozzá piros gyümölcs és friss sav. Összképre nekem inkább egy jó, sötétebb rozé, mint egy siller - a sillertől mélyebb tónusokat és sűrűbb tartalmat szoktam várni. Viszont rozénak kifejezetten kellemes, jóleső bor, és nagyon távol áll a manapság elterjedt uniformizált tuttifrutti stílustól.

Viktor 2019: ez egy rezisztens fajta ha jól emlékszem, borát még sosem ittam, ajándékba kaptam. A palackban pontosan azt a stílusú fehér bort találtam, amit néhány éve én is próbálok készíteni mikro méretben, csak ezúttal a sajátom számos hibái nélkül :) Tiszta, precíz, jó egyensúlyú könnyed fehér, nincs benne nagy világmegváltás de finom volt és jól ment a halhoz.

Solaris 2019: egy nagyságrenddel (vagy kettővel) komolyabb tétel, trópusi gyümölcsök és sűrű test, a (nem kicsit) magas alkohol mellé van elegendő beltartalom és sav hogy ne boruljon meg, sőt. Nagyon finomnak találtuk, egy esti filmezéshez el is kortyolgattunk egy palackkal és még szálazgattuk is hogy milyen gyümölcsöt találunk benne. Igazából fogyasztás közben is csak épphogy kiérezni hogy több benne a szesz, aztán mikor a második pohár elfogyott akkor van ilyen "belga sörös" effekt, hogy jobban megérzed mint amire számítottál :) Ezzel együtt is csak ajánlani tudom, a fajtából (igaz kevés minta közül de) az egyik legjobb bor amit alkalmam volt kóstolni.

loading Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81072

Ha Bodrit kilőtted, akkor Rókusfalvy esetében is el lehet gondolkodnod: https://24.hu/fn/gazdasag/2020/09/04/rokusfalvy-rogan-bessenyei/

Előzmény: Hepci (81057)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81071

Még nem fogyott el, nálam van belőle az alagsorban 2 karton. :)

Előzmény: Maci_P (81023)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81069

Igen, ez a példa akkor ülne, ha a termelő  nem Hertyegő Antal hanem Somlói Antal.

Előzmény: van_Persil (81067)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81068

A megtakarítás is egy fontos szempont :) volt, de sokkal nagyobb akadály volt az, hogy konkrétan akkor még nem voltak kész a hátsó címkék.

Előzmény: Hepci (81065)
van_Persil Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81067

Ha földrajzi jelzés nélküli, akkor nem lehet "Somlói olaszrizling", csak "olaszrizling"

Előzmény: Hepci (81059)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!