Keresés

Részletes keresés

vfo Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1047
Milyen választ kérsz? Semmitmondót, tartalmast, cinikust, vagy alázatost?
Előzmény: iudex (1045)
pszeudokeresztény szektás Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1046
Na jó, 1-szer még válaszolok, bár nem gondolnám, hogy bármiben hajlandó lennél korrigálni a véleményedet.

Több ismerősöm is volt már HIT-es rendezvényen, köztük olyan is, aki maga is tagja volt a szektának. Ők mondták, hogy Izaelt dicsőítik, az az ígéret földje, minden ami onnan származik nemes és igaz, ésatöbbi ésatöbbi.
Én úgy emlékszem, hogy Istent dicsőítjük. Izrael szerepe leginkább azért érdekes, mert a Biblia tele van Izraelről szóló próféciákkal, amelyek egy része (pl. a zsidók visszatelepülése) nem sokkal Jézus Krisztus visszajövetele előtt teljesedik be. Ettől izgalmas az egész. A júdaizmustól nem vagyunk oda, eltévelyedett dolognak tartjuk, mivel Jézust nem fogadják el.

Örülök, hogy a kopogtató-cédulát beismered.
Nem tudom, hogy van-e Magyarországon olyan történelmi egyház amely a tagjaival kopogtató cédulát gyűjtetett, mivel nem vagyok semmilyen egyházközség tagja. Valahogy nem hinném.

Én azt nem hinném, hogy nem volt ilyen. A cédulákat a templomok kijáratánál gyűjtötték.

Videókazettán láttam azt a beszédet, amelyik részleteit az RTL klubon is bemutatták.
Ez így nagyon félreérthető, vagy pedig -- ha pontosan így gondoltad -- elgondolkodtató. A teljes kazettát láttad, vagy csak a TV2-n (nem az RTL-en) bemutatott részleteket? Gondolkodtál már rajta, hogy miért van az, hogy én nem uszulok sem az arabok, sem a feketék, sem a spanyolok, sem a portugálok, sem a franciák stb. ellen?

Nem tudom, mit hallottál, a családot, mint intézményt nem támogatja a HIT. Ezt is az ismerőseim mesélték. A HIT Gyülekezete három intézményt támogat: Izraelt, az SZDSZ-t és a HIT Gyülekezetének pénztárát.
Ez így baromság. Mi módon támogatnánk Izraelt? A HGY talán nem támogatja a családomat?

Nincsen tévedés, az első adatvédelmi törvényt megszegő tettek miatti feljelentéseket már vizsgálja az ügyészség.
Adatvédelmi törvényt megszegő tettekről még nem hallottam. Ez a legújabb vádpont?

Ne is haragudj meg, de ebben a mondatban mi nem igaz?
"Nosza, adjuk el, hogy keresztények vagyunk és miután ez kellőképpen hihetővé tesz bennünket, hirdessük Izrael és az SZDSZ nagyságát. Egészen félelmetes."

  • A HGY tagjainak nagy rész (mindenkiről nem tudok nyilatkozni) komolyan veszi azt, amiben hisz. Nem csak "eladjuk magunkat", hanem komolyan szeretnénk a bibliai elveket betölteni.

  • Nem hirdetjük sem Izrael, sem az SZDSZ nagyságát.

  • Az, hogy a tévképzeteid, amiket magad elé festesz, félelmetesek, igaz.

  • A HIT vezetőségében akad néhány zsidó, az SZDSZ-t támogatják, ami nem az a kimondott ortodox keresztény párt.

  • Név szerint?

  • Aki a HGY vezetőségében van, az sem számít kifejezett ortodox zsidónak.

  • Az SZDSZ nem keresztény párt, viszont kiáll a vallásszabadság mellett. Ezzel szemben az úgynevezett keresztény pártok ellenségesek a HGY-vel szemben, és csak az. úgynevezett történelmi egyházak érdekeit szolgálják.

  • Az meg, hogy ki hogyan éli meg a hitét, ha mondjuk leesik a székről, mit zavar téged? Nem rád esik...

    Előzmény: Okos Mikulás (1041)
    iudex Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1045
    Ha ugyanezt a kérdést neked teszem fel, hugica, mit válaszolsz? :)))))
    Előzmény: vfo (1042)
    faithful Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1044
    Okos, szerintem inkább nézzél akkor dél-amerikai szappanoperákat, mert azokat meg tudod érteni, a te értelmi színvonaladon is...
    Előzmény: Okos Mikulás (1041)
    vfo Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1043
    te mindent kétszer mondasz, mindent kétszer mondasz? Attól még kamu a duma. Hass, alkoss, gyarapíts, s a haza fényre derül. A magyar fogy, te meg itt beszélsz, cselekvés helyett. Mellesleg, definiáld légyszíves előbbi miniopuszodnál lényegesen rövidebben, hogy ki a magyar? Netán az, aki nem zsidó? Aki nem szerb? Aki nem cigány? Aki nem horvát? Aki nem román? Aki nem német? Aki nem hites? Aki nem szadeszes, maszopos, komcsi, szocdem, stb. Ezután mennyi marad?
    Komolyra fordítva a szót, te miben hiszel? És 75 éves korodban, amikor már tudod, hogy közel a kaszás, miben fogsz hinni?
    Most fröcsögsz. De folyadéktartalékod elfogy, és száraz leszel, mint a tapló.
    Előzmény: Okos Mikulás (1041)
    vfo Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1042
    Kedves lujza, nem akarlak anyázni, de státuszodhoz képest feltűnően sokat topicolsz. Vagy otthon vagy GYES-en, és a férjed jól keres, mert bírjátok a telefonszámlát, vagy pedig a munkahelyeden csinálod ugyanezt. Akkor meg feltehetően ez a munkaköröd, hiszen munka közben ugyebár nem lehetne ezt csinálni, mert kirúg a főnök.
    Előzmény: lujza (1039)
    Okos Mikulás Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1041
    Üdv néked, pszeudo!

    Több ismerősöm is volt már HIT-es rendezvényen, köztük olyan is, aki maga is tagja volt a szektának. Ők mondták, hogy Izaelt dicsőítik, az az ígéret földje, minden ami onnan származik nemes és igaz, ésatöbbi ésatöbbi.

    Örülök, hogy a kopogtató-cédulát beismered.

    Nem tudom, hogy van-e Magyarországon olyan történelmi egyház amely a tagjaival kopogtató cédulát gyűjtetett, mivel nem vagyok semmilyen egyházközség tagja. Valahogy nem hinném.

    Videókazettán láttam azt a beszédet, amelyik részleteit az RTL klubon is bemutatták. Nyíltan uszító volt. És nagy nyilvánosság előtt tette. Ha bárki más elmondta volna ugyanezt mint ő, csak mondjuk Izrael vonatkozásában, az egész hazai "liberális értelmiség" (hehehe) visított volna, mint akit ölnek. Ez a vezető. Gratulálok.

    Nem tudom, mit hallottál, a családot, mint intézményt nem támogatja a HIT. Ezt is az ismerőseim mesélték. A HIT Gyülekezete három intézményt támogat: Izraelt, az SZDSZ-t és a HIT Gyülekezetének pénztárát.

    Nincsen tévedés, az első adatvédelmi törvényt megszegő tettek miatti feljelentéseket már vizsgálja az ügyészség.

    Ne is haragudj meg, de ebben a mondatban mi nem igaz?
    "Nosza, adjuk el, hogy keresztények vagyunk és miután ez kellőképpen hihetővé tesz bennünket, hirdessük Izrael és az SZDSZ nagyságát. Egészen félelmetes. "

    A HIT vezetőségében akad néhány zsidó, az SZDSZ-t támogatják, ami nem az a kimondott ortodox keresztény párt. Az Izraelre vonatkozó kitételek, a szekta szellemisége és tanai nem keresztény, hanem kereszténység szellemiségével ellentétes tanok. Ahogy az uszítás is az. Én ha zsidókat látok, akik keresztény eszmeiség ellenes tevékenységben vesznek részt, kissé kényelmetlenül érzem magam.

    Értem. Tehát Billy Graham jó arc. A tagok jóhiszeműségét, hitbuzgalmát és korlátoltságát kihasználva milliomosnak lenni teljesen korrekt dolog, (itt jön az érvelés legjava) hiszen vannak mások akik lopnak. (vaslogika)

    A büntethető lépést pedig meg fogják találni, ne izgulj.

    Ja, azt még ahgy kérdezzem meg, ha már olyan járatos vagy HIT-es ügyekben, hogy a becsúszó szerelésekre emlékeztető, ájulás-szerű akrobata - hogyanessünkleaszékről - mozdulatsor kötelező, vagy csak amolyan szabadon választott elem? Pontozás is van? Mit szólnál hozzá, ha kiderülne, hogy Németh úr hazamegy ezekről a szeánszokról, és szétröhögi magát, hogy mennyire ostoba, manipulálható emberek vannak. Mi lenne a hívők HITéveL? Ez persze csak feltételezés, de azért játsz el a gondolattal. Vagy gondolkodnod sem szabad? Az biztos a Sátán eszköze, vagy valami iylesmi, nem?

    Okos Mikulás Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1040
    Üdv néked, pszeudo!

    Több ismerősöm is volt már HIT-es rendezvényen, köztük olyan is, aki maga is tagja volt a szektának. Ők mondták, hogy Izaelt dicsőítik, az az ígéret földje, minden ami onnan származik nemes és igaz, ésatöbbi ésatöbbi.

    Örülök, hogy a kopogtató-cédulát beismered.

    Nem tudom, hogy van-e Magyarországon olyan történelmi egyház amely a tagjaival kopogtató cédulát gyűjtetett, mivel nem vagyok semmilyen egyházközség tagja. Valahogy nem hinném.

    Videókazettán láttam azt a beszédet, amelyik részleteit az RTL klubon is bemutatták. Nyíltan uszító volt. És nagy nyilvánosság előtt tette. Ha bárki más elmondta volna ugyanezt mint ő, csak mondjuk Izrael vonatkozásában, az egész hazai "liberális értelmiség" (hehehe) visított volna, mint akit ölnek. Ez a vezető. Gratulálok.

    Nem tudom, mit hallottál, a családot, mint intézményt nem támogatja a HIT. Ezt is az ismerőseim mesélték. A HIT Gyülekezete három intézményt támogat: Izraelt, az SZDSZ-t és a HIT Gyülekezetének pénztárát.

    Nincsen tévedés, az első adatvédelmi törvényt megszegő intézkedések és tettek miatti feljelentéseket már vizsgálja az ügyészség.

    Ne is haragudj meg, de ebben a mondatban mi nem igaz?
    "Nosza, adjuk el, hogy keresztények vagyunk és miután ez kellőképpen hihetővé tesz bennünket, hirdessük Izrael és az SZDSZ nagyságát. Egészen félelmetes. "

    A HIT vezetőségében akad néhány zsidó, az SZDSZ-t támogatják, ami nem az a kimondott ortodox keresztény párt. Az Izraelre vonatkozó kitételek, a szekta szellemisége és tanai nem keresztény, hanem kereszténység szellemiségével ellentétes tanok. Ahogy az uszítás is az. Én ha zsidókat látok, akik keresztény eszmeiség ellenes tevékenységben vesznek részt, kissé kényelmetlenül érzem magam. (bár vannak akik inkább eldobják magukat, igaz Herr Hack Péter?)

    Értem. Tehát Billy Graham jó arc. A tagok jóhiszeműségét, hitbuzgalmát és korlátoltságát kihasználva milliomosnak lenni teljesen korrekt dolog, (itt jön az érvelés legjava) hiszen vannak mások akik lopnak. (vaslogika)

    A büntethető lépést pedig meg fogják találni, ne izgulj.

    lujza Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1039
    vfo, ne idegelj, "komoly" családanya vagyok.
    Kimondta, hogy nem ismerek "szoknyásokat" ?
    Téged ki a manó üldözött, személy szerint és hogyan ?
    Előzmény: vfo (1036)
    vfo Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1038
    Ha te hazudsz és a HGY igazat mond, a te szempontodból természetesen a HGY mindig hazudik. Így igazad van.

    "Vagyok a nyugati sirály
    De magyarnak köpött ki a föld
    Moslék-ország a nyakamon ül,
    Engemet moslék-ország örökölt.
    S nyöszörög a hájszagú föld"

    Előzmény: speaker (1032)
    lujza Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1037
    Csak a pontosság kedvéért : Nem Sumir volt.

    "Az "egyetlen" az egyházra vontakozik, vagy arra, aki hülyeséget ír? :-))) "
    :) mind a kettöre.

    Előzmény: GEZA (1035)
    vfo Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1036
    lujza, az most sem derült ki, hogy fiú vagy-e, vagy lány. A szoknyás meg a nemzetközi szóhasználatban 1) skót népviselet, 2) katolikus pap. Ha nem ismered a szoknyásokat, miért mész körmenetbe? Inkább élvezd az életet. A speaker meg ne beszéljen így, mert csúnya dolog hazudni. HIT-üldözés van, bitangkassza- üldözés nincs. Állam bácsi megtiltotta.
    Előzmény: GEZA (1035)
    lujza Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1034
    Én ilyesmit nem állítottam. Mert nem szeretek hülyeséget irkálni, ez pedig egy szép példa a hülyeségre.
    Ha igaz lenne is, egyébként, nem ö lenne az egyetlen, szvsz. :))
    Előzmény: pszeudokeresztény szektás (1030)
    pszeudokeresztény szektás Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1033
    1. Én pl. most is hazudok. :-P
    2. Ha ez a mondat igaz, akkor te hazudsz. :-P
    Előzmény: speaker (1032)
    speaker Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1032
    Érdekes, én egy topikot indítottam a keresztényüldözésről Magyarországon, 2000-ben.
    A HIT-esek azóta is támadnak, szidalmaznak emiatt.
    Ugyanakkor a HIT Gyülekezete kereszténynek vallja magát, és azt rikácsolja, hogy üldözik.
    Most akkor vagy nem keresztények, vagy nem üldözik őket. Vajjon mikor hazudnak? Szerintem mindig.
    lujza Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1031
    Nem talált. Nem vagyok fiú, viszont ritkán járok szoknyában,(idén még csak nadrág volt rajtam, pl.)
    kényelmesebb a nadrág ugyanis, miért ?

    Ja, katolikusnak kereszteltek, de templomba pl elég ritkán járok, de ahogy titeket olvaslak, egyre nagyobb szükségét érzem. Lehet, hogy el is megyek a húsvéti körmenetre. :)

    Előzmény: vfo (1029)
    pszeudokeresztény szektás Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1030
    Kedves Lujza!

    Budapest helyett érts Magyarországot.
    Itt elhangzott egy megdöbbentő állítás, miszerint az egyik magyarországi vallásfelekezet egy idegen állam érdekeit kéviseli. Az állításban az a megdöbbentő, hogy igaz. :-)))

    Üdv.
    p.sz.

    Előzmény: lujza (1025)
    vfo Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1029
    lujza, te ugye valójában fiú vagy? Esetleg csak szoknyás?
    Előzmény: lujza (1025)
    Törölt nick Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1027
    OFF

    GEZA, köszönöm, hogy változatlan érdeklődést tanúsítasz irántam. :)

    ON

    Az elmúlt hónapok (sajnos) igazolták akkori beírásaimat, az SZDSZHGY frontális támadást indított a Magyar Honvédség ellen, annak leépítését célzó aláírásgyűjtésével. Sorkötelesség = kényszersorozás. Izraelben is így hívják? Ja, és ne durvulj, nem áll jól egy "kereszténynek".

    Előzmény: GEZA (1021)
    pszeudokeresztény szektás Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1026
    egy magát "keresztény" szektának kiadó csoportosulás Izraelt hozsannázza összejövetelein?
    Hány összejövetelen voltál ott? :-DDD

    SZDSZ-es kopogtatócédulát gyűjt?
    Melyik történelmi egyház nem gyűjt?

    uszító beszédeket tart a vezetője?
    Hány beszédet hallottál tőle, úgy elejétől végig? :-DDD

    a család ellen érvelnek?
    Egyszer valóban hallottam kritikát a Család nevű vallási közösséggel kapcsolatban... :-DDD

    teljesen személyes, bizalmas, időnként a szexuális szokásokra kitejedő információkat követelnek a tagoktól, akiket később ezzel zsarolnak?
    Itt valami tévedés van. Biztosan a C-típusú átvilágításra gondolsz, de az a HGY-ben nincs...

    mi a legerősebb bázisa a hazai konzervativizmusnak? A keresztény eszmeiség. Nosza, adjuk el, hogy keresztények vagyunk és miután ez kellőképpen hihetővé tesz bennünket, hirdessük Izrael és az SZDSZ nagyságát. Egészen félelmetes.
    Aki ennyire paranoiás, az csak rettegjen.
    Azért örülök, hogy hittél bennünk. :-DDD

      "Maga teljes személyiségében hitt valakiben, és rájött, hogy becsapták. És itt sisteregjen."
      (Bacsó Péter: A tanú)

    A másik pedig a jó kis amerika Billy Graham példája aki többszörös multimilliomos lett a tagok adományából. Jó üzlet ez.
    Szerintem BG elég sokat dolgozott, mire az állítólagos pénz összejött.
    Sokkal egyszerűbb millárdos megbízásokat adni Tocsiknak, a Vektornak, a Defendnek, a Happy Endnek, az Ezüsthajónak stb.

    Az ilyen szektákat az első büntethető képés után be kell tiltani és vezetőit a közügyektől meghatározatlan időre eltiltani.
    Még mindig keresik az első büntethető lépést. :-DDD

    Amikor egy szellemileg visszamaradott kalapáccsal üti az ujját és kivesszük a kalapácsot a kezéből,
    Feltehetően tényleg jobb lenne, ha valaki kivenné a billentyűzetet a kezed alól. :-DDD

    Előzmény: Okos Mikulás (1022)
    lujza Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1025
    Mijarossznyavalyáért kéne az egyháznak Budapestet szolgálnia ?

    Egy egyháznak nem kell egyezkednie ilyen percemberkékkel, mint DG. Legalábbis, ha komolyan veszi magát, persze.

    Előzmény: vfo (1023)
    vfo Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1024
    Na tessék, megint egy hivatásos ellenálló. Olyan, mint a drukker a focimeccsen. Ül a lelátón és ordítozik. Próbálnál meg te is beállni a csapatba és játszani. Lelátón ülni könnyű, csak vastag ülőgumó kell hozzá. A játékhoz meg küldetéstudat, hit, erő és bölcsesség. Neked mi van meg ezekből?
    Előzmény: Okos Mikulás (1022)
    vfo Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1023
    Miért, szerinted a magyarországi római katolikus egyház Rómától, vagy Budapesttől függ? Kit szolgál, Rómát, vagy Budapestet? Ingatlantulajdonai fölött ki rendelkezik, Róma, vagy Budapest? Okos fiú, erre válaszolj. Követtem tanácsodat és nem kisegyházakkal foglalkozom. Amúgy megbízásból topicolsz, vagy csak úgy?
    Előzmény: Törölt nick (1020)
    Okos Mikulás Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1022
    Igazán nem értem mi a baj a HIT-tel?

    Az, hogy egy magát "keresztény" szektának kiadó csoportosulás Izraelt hozsannázza összejövetelein? Hogy SZDSZ-es kopogtatócédulát gyűjt? Hogy uszító beszédeket tart a vezetője? Hogy a család ellen érvelnek? Hogy teljesen személyes, bizalmas, időnként a szexuális szokásokra kitejedő információkat követelnek a tagoktól, akiket később ezzel zsarolnak?

    Van egy ismerősöm, elvált a férjétől. A férje fizetésének (nem keveset keres)tíz százalékát utalja át a HIT számlájára rendszeresen, míg a gyerek neveltetésére havonta 5000 forintot ad. Persze, mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Viszont az értékeltolódás nyilvánvaló. És az is, hogy ezt mi táplálja.

    A dolognak persze két megközelítése van.

    Az egyik: mi a legerősebb bázisa a hazai konzervativizmusnak? A keresztény eszmeiség. Nosza, adjuk el, hogy keresztények vagyunk és miután ez kellőképpen hihetővé tesz bennünket, hirdessük Izrael és az SZDSZ nagyságát. Egészen félelmetes.

    A másik pedig a jó kis amerika Billy Graham példája aki többszörös multimilliomos lett a tagok adományából. Jó üzlet ez. Azonkívül ha bárki(pl:Apeh, vagy rendőrség, vagy családvédő szervezetek) támadja a szervezetet, akkor beindul a szokásos gépezet: Magyarországon vallásüldözés van, mindenki kirekesztő, nincsen szabad vallásgyakorlás, antiszemitizmus van, rasszizmus és egyébként is lámpaernyőt akarnak csinálni Németh Sándor krokodilbőr cipőjéből.

    Az ilyen szektákat az első büntethető képés után be kell tiltani és vezetőit a közügyektől meghatározatlan időre eltiltani. Mindenki védelmében. Amikor egy szellemileg visszamaradott kalapáccsal üti az ujját és kivesszük a kalapácsot a kezéből, akkor szerintem jót teszünk. Van aki szerint durván megsértjük a személyiségi jogait és egyébként is hogyan merjük eldönteni, hogy az neki jó-e vagy nem.

    Én el merem dönteni. Nem jó. Aki nem hiszi verjen a kezére kalapáccsal.

    Törölt nick Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1020
    A kisegyházak bírálata TILOS! Amennyiben valaki kritikusan szól valamelyikről, az etatista, haladásellenes, intoleráns, antiszemita, pederaszta, sőt még az is lehet, hogy katolikus! (brrrrr)!
    Előzmény: GEZA (1019)
    vfo Creative Commons License 2000.04.16 0 0 1017
    Okos, okos. Jó demagógtanonc. Nem figyel, csak a saját gondolataira. Lecsuktak, be akarnak tiltani, megvertek. Nem engem, mást. Csak figyelj jobban.Másra is.
    Előzmény: JIMMY (1016)
    JIMMY Creative Commons License 2000.04.16 0 0 1016
    "Nem tudom, hogy te hol élsz, de abban az országban, ahol én élek, (valami "Magyarországnak" hívják), elég komoly kapmányt folytattak néhány éve a krisnások, a jehova tanui, meg más kisegyházak ellen."

    Mesélj. Megvertek valakit a rendőrök? Lecsuktak valakit? Betiltottak egy "kisegyházat" is? Vagy ilyesmi... Biztos ezer és egy példát tudsz mondani, írd hát be ide szépen... :)

    "Én mostanában azt tapasztaltam, hogy az állami szervek nem nagyon akarják tolerálni azt, ha valaki valóságosan polgárként akar élni, és nem fidesz alattvalóként."

    Konkrétumok? De tudom, a tények nem zavarják a hozzád hasonlót...

    Előzmény: faithful (1015)
    faithful Creative Commons License 2000.04.16 0 0 1015
    Kedves Hurkatöltő,

    Nem tudom, hogy te hol élsz, de abban az országban, ahol én élek, (valami "Magyarországnak" hívják), elég komoly kapmányt folytattak néhány éve a krisnások, a jehova tanui, meg más kisegyházak ellen. Én mostanában azt tapasztaltam, hogy az állami szervek nem nagyon akarják tolerálni azt, ha valaki valóságosan polgárként akar élni, és nem fidesz alattvalóként.

    Előzmény: hurkatöltő (1012)
    vfo Creative Commons License 2000.04.16 0 0 1013
    Zamatos, eszes, de a hülye csak még dühösebb lesz ettől. Kár, hogy a legtöbbjük lufijának vastag a bőre, ezért még örülnek is, ha szurkálják. Na de előbb-utóbb jön valaki egy nagy fúróval és neki sikerül. Csak így tovább!
    Előzmény: Jeremiás (1011)
    Jeremiás Creative Commons License 2000.04.15 0 0 1011
    hello mindenki!
    Érdekes a topic nyitó cim, de nagyon egyoldalú és manipulált.
    Miért nem teszed hozzá hogy a
    MIÉP és a reformátusok: Erős vár a Miépünk! vagy
    A FIDESZ és katolikusok -melyikük van fölül?
    Fkgp és a KATOLICIZMUS- FÉREGIRTÓ VALLÁS? STB...
    Ez ugyanolyan kreált vád mint a többi és ugyanugy része a titkosszolgálatok által koholt rágalomhadjáratnak,mint a családellenesség, fasizmus és uszitás stb.
    Vagy vannak még mindig egyenlöbbek az egyenlöknél?
    Más pártokat képviselhetnek irányithatnak vallási vezetők, más pártoknak szedhetnek kopogtató cédulát pld. a karizmatikus katolikusok, más pártok lobbizhatnak milliárdokért az egyházuknak, mig a HIT-től még az 1%-t is sajnálják?
    Más pártvezetők misézhetnek együtt, hivhatják a szenteltvizszórókat állami rendezvényekre, épületavatásokra de ha az SZDSZ a vallásszabadságért felszólal akkor rögtön HITES szektabefolyást kiabálnak!!
    Nem értem kiket zavar hogy a HIT nem engedi magát eltaposni mint elödeit más ébredéseket, hanem politikai védelmet is keres a rekatolizálás ellen.
    Ezen a topicon is csak azt tudom nektek mondani, hogy ha majd 30 -40 évesek lesztek és leraktatok az élet asztalára épitő dolgokat, teremtetetek új értékeket, segitetetek annyi embernek mint Németh Sándor és a hitesek, felneveltetek 3-4 gyereket mint egy átlag hites, boldog és kiegyensúlyozott házasságban éltek még 20 év után is mint legtöbbünk, akkor lehetne vitatkozni teologiákról, politikárol, véleményekről de sokatok hozzászólása olyan szemtelen és tiszteletlen hogy nem kell ahhoz hivőnek lenni hogy az ember elitélje ezt. Nem tud más eszembejutni ezekről a rágalmazó topicokról mint Noé esete mikor a csúfolódok állandóan támadták, kritizálták és kinevették mert az özönvizre figyelmeztetett, de mégis neki lett igaza és a csúfolkodok akkor már hiába akartak bebocsátást a bárkába, mind elpusztultak. Nem szektás fenyegetés ez számotokra, egyszerűen Isten nemcsak a szeretet hanem az igazságosság is, és aki keményen ellene áll a figyelmezetetésnek és inkább a csufolodok székébe ül az bizony az itéletre fog menni és nem a tisztitótüzbe.
    Ezért érdemes az embernek elfordulni az okoskodástól és az emberi bölcselkedéstől és megkeresni Istent amig megtalálható.!
    Nektek nem az SZDSZ-el vagy a HITTEL van problémátok hanem Istennel, s ezen csak az őszinte bűnbánat és megtérés segit.
    Nem az a probléma tehát hogy miért vannak az SZDSZ-ben hitesek, hanem az hogy miért kell a keresztényeknek kényszerüen de bölcsen jogi és politikai védelmet is keresniük egy olyan országban ahol állitolag demokrácia van és vallásszabadság.?
    Hiszek Isten Igéjében amely azt mondja hogy az Úr még az ellenségeinket is jóakaróinká teszi, és lesznek még a gyülölködő Saulusokból hitépitő Paulusok.

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!