Keresés

Részletes keresés

Indásodó Creative Commons License 2016.04.20 0 0 20544

A növényeid - a fűz kivételével - mind kifejezetten igényes növények, sok gondozásra van szükségük. Ha a feltételeiket meg tudod teremteni akkor nincs gond. Nekem nem sikerült a kínai szilt gondoznom, a borágófára (Carmona) gondolni sem merek. Már kipusztult egy ginseng fikuszom, most próbálkozom egy másikkal de lehet hogy ez sem fog sikerülni. Javaslom hogy a kevésbé igényes növényeket is próbáld meg. Tudom, a boltokban inkább csak a mutatós de igényes kaphatók. Nekem eddig bevált a törpe gránátalma, a madárbirs (Cotoneaster dammeri), alakulgatnak kökényeim, japánbirseim és ígéretes a telt virágú gránátalmám. Ezeket a fajokat javasolni tudom kipróbálásra, jól bírják a hazai viszonyokat.

Előzmény: Bogika91 (20543)
Bogika91 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 20543

az első képen borágófa van sajnos ez is ledobálja a leveleit a naggyal is így jártam utána kiszáradt:( a juhar mellett szil van. A fényes levelű kínai tüskéssárgafa de  az szerintem ezen az éghajlaton csak sínylődik de hoz új hajtásokat. a fűz csavartörzsű kettő  össze van csavarodva nem akarom visszavágni le akarom a földig húzatni majd az ágait

Előzmény: Indásodó (20541)
Indásodó Creative Commons License 2016.04.19 0 0 20542

Hogy egy kis fácskát visszavágjunk vagy nem azt az én nézetem szerint nem az dönti el hogy a levágott hajtását tudom-e gyökereztetni vagy sem hanem az hogy mit akarok nevelni a fácskából. Ha nagy fát akarunk belőle akkor nem kell visszavágni, esetleg csak alakítgatni kell. Ha azonban bonsait akarunk belőle akkor nem kell "sajnálni" a növényt, el kell végezni egy alapmetszést vagyis vissza kell vágni olyan mértékben hogy évek múlva is bonsainak nevezhessük, nem szabad hagyni hogy "kinőjön a kezünkből". Ez az én véleményem de lehet másképp is gondolni.

Előzmény: Shownomercyy (20539)
Indásodó Creative Commons License 2016.04.19 0 0 20541

Szép fácskák. Az első képen a muskátli melletti már szinte kész bonsai, szép vonalakkal, látszik rajta a gondos nevelés. Milyen növény? Tetszik a pálmalevelű juharod is és a mellette jobbról álló növény. Az egyik képen van egy fényes levelű növény, azt hiszem Cotoneaster horizontalis. Nagyon szép és nemcsak a levelei miatt. Még sok munka lesz vele mire kialakítod de szerintem megéri, már most is jól mutat.

Egyik képen egy fűzfa is van, úgy tippelem hogy szomorú fűz (lehet hogy csavart levelű változat). Ezt a fácskát nem gondolod visszavágni? Vagy esetleg majd később?

Előzmény: Bogika91 (20540)
Bogika91 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 20540

 

képek a fáimról kritikákat és véleményeket szívesen fogadok

Shownomercyy Creative Commons License 2016.04.18 0 0 20539

hát ezaz, de ha úgy vesszük a dm kertnél egy ekkora 1500ft 

 

nálunk a kertészeteknél meg 6000ft 

 

csak a dmnél meg van plusz szállítás

 

de van még két kertészet ahol meg kellene nézni, majd nem leszek lusta remélem :D

 

mert ha visszavágom nagyon akkor meg kevés az 1 darab

Előzmény: Indásodó (20538)
Indásodó Creative Commons License 2016.04.18 0 0 20538

Nem hinném hogy meggyökeresedik.

 

Előzmény: Shownomercyy (20537)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.04.17 0 0 20537

azért előtte én szeretném megtudni hogy meggyökeresedik e a vörösfenyő, ha levágok egy ágat mert ne vesszen már kárba

 

 

Előzmény: Indásodó (20536)
Indásodó Creative Commons License 2016.04.17 0 0 20536

Egyetértek veled, én is visszavágnám azt a vörösfenyőt, méghozzá erőteljesen.

Előzmény: Rea007 (20534)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.04.16 0 0 20535

igazából arra számítottam hogy kicsit hoznak mert általában a kertészetek hozzádvágnak egy kis pici izét aztán had szenvedjen vele az ember, de most pont jóljönne :D

 

hátha bonsainak akarom akkor biztos vissza kellene de ha kertbe akkor nembiztos mert a fenyőknek azért nem árt ha van közepe

 

azt meg egy mellékággal elég lassan pótolja 

 

meg hát ha szépen hajt sajnálja az ember :D

 

áhh amúgy nem panaszkodhatok mert rendeltem mellé 1 tengerparti mamutfenyőt erre küldtek 4 et 

 

jah a juharon csodálkoztam mert tavaly összesen volt kb 8 levele, idén szépen megindult

 

nekem is kellene még pár fajta, vannak nagyonszépek, pl amik tavasszal - nyáron- ősszel más színűek :D

 

voltam kertészetben de nemigazán volt semmi jó felénk, de van még két hely ahova el kellene látogatni

Előzmény: Rea007 (20534)
Rea007 Creative Commons License 2016.04.16 0 0 20534

Mert fel kellett volna hívni telefonon a webáruházat és elmondanod, hogy mit tervezel a vörösfenyővel:-) Egyébként vissza kéne vágnod, ha a kertbe teszed akkor is, mert elég nyurga, nem? Reklamáld meg, hogy nincs fenyő alakja, küldjenek egy formásabbat:-) Szép a juharod, én az obi-ból újítottam be nemrég 2 félét. Szép kis törpe alanyok, majd egyszer lesz belőlük bonsai-is:-)

Előzmény: Shownomercyy (20526)
Indásodó Creative Commons License 2016.04.15 0 0 20533

Van egy páfrányfenyőm. 10 éve vetettem magról, azóta nevelem. Először fává akartam nevelni, aztán eldöntöttem hogy bonsai lesz belőle, ezért tavaly tavasszal erősen visszavágtam. Ezen a tavaszon is erősen vágtam vissza, az egész addigi ágait levágtam. Most így néz ki:

(Sajnos nem tudom elforgatni a képet.)

Shownomercyy Creative Commons License 2016.04.13 0 0 20532

azt mondják hogy a fűznél még a csukló vastagságú is meggyökerezik.

 

és most gyökereztettem szomorú füzet, a legvastagabb amit elértem az kb 1 centi, 1 hét alatt jött a gyökere.

 

simán vízbe tettem meg egy kis marhatrágyát amikor már láttam hogy jön valami.

 

most kb 1 hónapos de az ásványvizes üveget benőtték a gyökereik, meg oylan 5-10 centis hajtásaik vannak, majd lefényképezem ha eszembejut

 

Bogika91 

 

régen nekem is volt de van ami anélkül is azonnal ereszt gyökeret

 

nála szoktam nézni hasznos dolgokat, elég olcsón egész szép bonsaiokat csinál

az olcsónál arra gondolok hogy nem vesz akadamát se, inkább kever magának hasonlót, bonsai szerszámok, minden nélkül

 

Előzmény: Indásodó (20531)
Indásodó Creative Commons License 2016.04.13 0 0 20531

Milyen vastag volt a fűzfa ág amit gyökereztettél?

Előzmény: Bogika91 (20530)
Bogika91 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 20530

Nekem a gyökereztető hormon segített a fűzfánál rögtön befogant

Előzmény: Shownomercyy (20529)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.04.12 0 0 20529

jah igy már vágom, láttam már 1-2 videót róla de a bezacskózást nem láttam vagy elfelejtettem 

 

háát hasonlít a nyírfára a levele de nem mondanám hogy az 

van egy fiatal nyírfám annak ilyen a levele

Előzmény: Indásodó (20528)
Indásodó Creative Commons License 2016.04.12 0 0 20528

Egy bonsai alapanyag alakító metszés előtt és után: 

Ismeri valaki ezt a növényt? Magoncként 2 éve gyűjtöttem be egy temetőből. Nyírfa lenne?

Indásodó Creative Commons License 2016.04.12 0 0 20527

A száraz levegőn természetesen nem gyökeresedik meg, ezért írtam hogy a módszert a neten lehet megtanulni, videók nézegetésével. A lényeg:a léggyökereztetés kezdetekor fólia zacskóba vagy pl. műanyag edénybe vízzel jól átitatott tőzeget teszünk és légmentesen lezárjuk. Részleteket nem írok, a neten hozzáférhető.

Öntözni azonban nem kell, csak kb. 9 hát után kibontani a csomagolásból, levágni az anyanövényről és elültetni.

Előzmény: Shownomercyy (20525)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.04.11 0 0 20526

nah hogy haladsz ? :)

 

rendeltem 1 vörösfenyőt, mondom bonsainak fasza lesz erre küldtek vagy 1 métereset

ezt meg már sajnálom levágni :D

de a japán juhar is most szépen halad, tavaly két levelet hozott, most meg ezt mind eddig

 

 

Előzmény: Rea007 (20515)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.04.11 0 0 20525

a tök száraz földbe belegyökerezik ? 

 

azt hittem azért oda is kell neki nedvesség

Előzmény: Indásodó (20524)
Indásodó Creative Commons License 2016.04.11 0 0 20524

Öntözni nem kell. Anyanövény persze kell hozzá. Erre mondják hogy akinek nincs "fegyvere" az ne akarjon nősülni. :D

Előzmény: Shownomercyy (20523)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.04.10 0 0 20523

hallottam meg láttam is róla videót de ahoz kell egy alany is amiból tudok léggyökereztetni :D ami persze nincs

 

meg ezt is öntözni kellene közben szóval az se jó ha az erdőbe csinálok ilyet aztán néha megnézem 

szóval kéne egy fa belőle nagyban is 

 

 

de fasza elfogadnák egy párat :D

Előzmény: Indásodó (20522)
Indásodó Creative Commons License 2016.04.10 0 0 20522

Hogy kedvet csináljak a léggyökereztetéshez, felrakok pár tavaly nyári fényképet:

A gránátalma gyökereztetési idő 9 hét volt. Az első fotón látható amint a meggyökeresedett - virágokat is hozott - ágat gyökereztetés után levágtam az anyanövényről. A gyökerek még egy üdítős palack aljából vágott edénykében vannak amit mindjárt el fogok távolítani. A második képen már egy visszavágás utáni állapot látható. A harmadik képen jól látszik a sok új gyökér és az ágnak a lemetszett vége. Ezután cserépbe került.

Látható tehát hogy pl. a gránátalma léggyökereztetéssel jól szaporítható és ezzel a módszerrel viszonylag vastag törzsű új növényre teszünk szert.

Indásodó Creative Commons License 2016.04.10 0 0 20521

Ha bonsait akarunk nevelni akkor fontos hogy a fácska minél hamarabb idősnek látszódjék. Ezért van hogy sokan yamadorit gyűjtenek, én is próbálkoztam vele.

Másik lehetőség hogy egy növény vastag ágából léggyökereztetéssel új növényt állítsunk elő. Ha a neten "air layering" keresőszóval kerestek, nagyon sok infót kaptok. Igaz hogy angol nyelven, de vannak igen jó, szemléletes videók is és így a módszer elsajátítható. Nem túl bonyolult dolog, sok növényfaj szaporítható így és 2-5 év alatt már igen szép bonsai alakítható belőlük. Mindenkinek ajánlom akinek van egy kis kísérletező kedve.

Előzmény: Shownomercyy (20519)
funika Creative Commons License 2016.04.07 0 0 20520

Sziasztok,

 

Egyben (!) eladó 12 bonsai pot. Kis és közepes méretűek (pontos méret és alak a képek felett).

Egynek van egy kis hibája, ez a képen is látható.

Irányár: 10e + postaköltség

Ha valakit érdekelnek keressen: armandmain@hotmail.com

Shownomercyy Creative Commons License 2016.04.06 0 0 20519

igazából fantáziából elég kevés van nekem szóval majd kialakul 

 

de tavaly kicsit túl izgalmasra is sikeredett mert megtört egy helyen a drót mentén és kb 2 hónapig majdnem leszáradt a teteje de magához tért :D

 

amúgy én is örülnék ha egy ilyen szép vastag törzsű gránátalmám lenne, egyszer volt egy de valamiért tönkrement

Előzmény: Indásodó (20518)
Indásodó Creative Commons License 2016.04.06 0 0 20518

Szépen telelt a kínai sziled. Mit tervezel vele? A törzs hajlítottsága izgalmas.

Előzmény: Shownomercyy (20516)
Indásodó Creative Commons License 2016.04.06 0 0 20517

Van egy nagy, 3 m magas bokrom, arról valók a fényképeken látható növények. Valóban nincs termése de akkora tömegben hozza a telt virágokat hogy csuda.

 

Előzmény: Rea007 (20515)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.04.05 0 0 20516

itt a kínai szil ami elvolt ásva kint cserepestől télire

szóval szerintem fagyálló :D 

 

jah amugy van egy mogyoróm is 

 

Rea007 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 20515

Irigykedem, nagyon szépek:-) Azt hiszem a telt virágú nem terem, viszont a virága nagyon szép, így megbocsájtható neki!:-) 

Előzmény: Indásodó (20513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!