Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2017.05.13 0 0 5942

Szinte bármilyen objektívvel lehet makrózni, ha kihuzatot megnöveled, pl közgyűrűvel.

Általánosságban el lehet mondani amelyik objektívnek kiemelkedő a képminősége (részletező képessége "élessége", brillanciája,stb) az makró felvétel készítésére is alkalmasabb lehet.

Vannak kimondottan makró objektívek, melyek beépített kihuzattal elérik a megfelelő nagyítást és közelfényképezéshez korrigáltak, de ezek drágábbak is.

Ha olcsóbb megoldás kell, akkor fix gyújtótávú manuális objektívek között válogass. Leggyakoribbak az M42 csatlakozásúak, könnyen adaptálhatóak. Az M42 közgyűrű sor a legolcsóbb is.

Az objektív gyújtótávolsága meghatározza a munkatávolságot is egy adott nagyítási értéknél (objektív front lencséje és a téma közötti távolság), minél nagyobb a gyújtótávolság annál távolabbról tudod a témát lefotózni. Talán legkényelmesebb a 100mm körüli tartomány.  De bátran használhatóak a 24-200mm-es fixek.

//

Szóval első beruházásként M42 közgyűrű és 50mm környéki alapobjektív, amely neked 100mm kisfilmesnek megfelelő képkivágást ad. Ez 7-20 eFt-ból meg van.

A legolcsóbb a Hellios 44-2 58mm f2, Industar-61 50mm F2.8 , de egy jó kinézetű és gyakori Chinon 50/1.4  50/1.7 is megfelelő  

Az 50mm-es M42 objektívek gyakoriak, olcsók és szinte mind jó minőségű (persze vannak különbségek)

ha megvan a M42 közgyűrű sor akkor lehet próbálgatni nagylátoszügű  (28,35mm) és a kistele 135mm gyútávot, amelyből szintén nagy a választék és szinte mind jó minőségű.  Jó 28-ast már nehezebb találni.

Ha teheted akkor egy Sonnar 135/3.5-ot  is próbálj ki.  Kb 20 eFt.

//

A manuális makró objektívek közül a Nikkor 55/2.8 és Nikkor 55/3,5 még a 30-40 eFt kategóriába tartozik. Jobb eredményt adnak mint a legtöbb közgyűrűzött m42 fix objektív.

 

Előzmény: boomba335 (5941)
boomba335 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 5941

Sziasztok!

 

kezdő makrósként milyen obit tudtok ajánlani egy Panasonic G7-re? (M4/3). Régebbi vagy manuál obik érdekelnek elsősorban, főleg az ár miatt. 

 

előre is köszi. 

 

 

Soulcake Creative Commons License 2017.04.15 0 0 5940

(hmmm)

nvizsla Creative Commons License 2017.04.13 0 0 5939

Kis éjjeli pávaszem (Saturnia pavonia)

Soulcake Creative Commons License 2017.04.12 0 0 5938

grja Creative Commons License 2017.04.12 0 0 5937

Árvacsalán

atyityem Creative Commons License 2017.04.09 0 0 5936

Soulcake Creative Commons License 2017.04.08 0 0 5935

(mai henye boroszlán)

 

oblomovka Creative Commons License 2017.04.08 0 0 5934

 

lusta szombat. ma reggel készült a fotó, a nagy szél és hideg hatására Katika nem volt hajlandó kikelni ágyából..

Jajca Creative Commons License 2017.04.03 0 0 5933

Sütik!

Előzmény: kenya15 (5932)
kenya15 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 5932

Hérics és kökörcsinek

 

  

Soulcake Creative Commons License 2017.04.01 0 0 5931

köszi

Előzmény: cc (5930)
cc Creative Commons License 2017.04.01 0 0 5930

finom

Előzmény: Soulcake (5929)
Soulcake Creative Commons License 2017.04.01 0 0 5929

(próba)

tempel Creative Commons License 2017.03.31 0 0 5928

Szép fotók. Egy bagolylepke.

Előzmény: cc (5927)
cc Creative Commons License 2017.03.20 0 0 5927

őszintén szólva fogalmam sincs.

én em1et használok a 60/2.8cal, általában a legtágabb blendével

 ez egy kakukk tojás, ez a 30as makróval készült.

az is biztos, hogy nekem a gépváz összeilleszti a képeket.

Előzmény: Kersti (5925)
tempel Creative Commons License 2017.03.20 0 0 5926

Szia. Nem tudom mi lehet a gond, de szerintem használj minél kisebb blendét, hogy az élességek naggyából összejöjjenek. Én canont használok, és Zerene stacker progit. Az alábbi fotó pentacon harmonika és pentacon 50/1,8 megfordítva, 22 blendével. Ablakban, és derítővakuzás diffúzorral. A harmonika helyett közgyűrűk is jók.

Üdv: Béla

Előzmény: Kersti (5925)
Kersti Creative Commons License 2017.03.19 0 0 5925

Kedves makrósok!
Társfórumon már feltettem a kérdést, és választ is kaptam rá, de nekem nem jön össze.
Konkrétan: egy Olympus OM-D EM10 II vázzal és egy Olympus M.Zuiko 60/2,8-as macroval fotózok.
A váz tudja a focus stackinget ezzel az obival.

Végigpróbáltam a lehetőségeket a lépésközökkel és a fotók számával, de nem kaptam olyan eredményt amit vártam.
Szobai körülmények között fotóztam, állványról egy Aputure körvakúval.
Valaki tud konkrét tanácsot adni hogy csinálja, mit rontottam el hogy az eredmény elég gyengécske.
Teszek fel néhány fotót különböző lépésközökkel, a fotók száma 10 amiket összefűztem.

https://drive.google.com/drive/folders/0B8QilTFr5CMndXlIOGJqd2ZrQ1k?usp=sharing

tempel Creative Commons License 2017.03.18 0 0 5924

4 képes makro.

blizs Creative Commons License 2017.03.14 0 0 5923

Itt a tavasz.....

kenya15 Creative Commons License 2017.03.12 0 0 5922

Nyílnak leánykökörcsinek is

 

Előzmény: kenya15 (5921)
kenya15 Creative Commons License 2017.03.12 0 0 5921

Abszolút!

Előzmény: Jajca (5920)
Jajca Creative Commons License 2017.03.11 0 0 5920

Ezt lehet annak nevezni? Az idei első.

 

Előzmény: kenya15 (5919)
kenya15 Creative Commons License 2017.03.10 0 0 5919

Halihó makrósok! Itt a tavasz, sehol egy virágfotó? Merre jartok?

kenya15 Creative Commons License 2017.01.20 0 0 5918

egyelőre senki se...

 

Előzmény: kenya15 (5917)
kenya15 Creative Commons License 2017.01.19 0 0 5917

Halihó Makrósok merre vagytok? Rovarokon, növényeken kívül télen is van ám téma! Irány a tavak, folyók, üvegek!

 

kenya15 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 5916

bocsánat ez itt kicsit off téma (technikai megoldások), szóval ha gondolod a Makro fotózás topikban folytassuk

Előzmény: kenya15 (5915)
kenya15 Creative Commons License 2017.01.16 0 1 5915

szia, nos így kicsit nehéz eset...

 

ha kezdjük a legegyszerűbbel , akkor gazdaságos megoldások a következőek:

 

- fix 50mm 1.8-as örök alapobi

- közgyűrűsor - ezt az 50-es elé téve már közel vagy az 1:1-es leképezéshez és tudsz makrózni, fényből sem vesztesz sokat lévén 1.8-as

 

- 52mm-es fordító az 50-eshez ha nagyon ütyürmütyür dolgokat akarsz és fordítva használnád az 50-est, ekkor azonban brutál kis mélységélességed lesz

 

mind remekül beszerezhető használtan is és biztosan olcsóbb mint egy 60-as vagy 100-as dedikált makroobi

 

ha találsz harmonikakihuzatot  M42-esek szoktak lenni, akkor már csak egy M42-Canon Eos adapter és meg ennek a fordítottja, azt hiszem, most kicsit belezavarodtam én is, szóval az M42 harmonikakihuzat géphez való csatlakoztatásához kell egy adapter és az obi kihuzathoz való csatlakozásához...egyszerűbb persze ha mondjuk egy régi M42-es végű manuál obid van, akkor ezt az adapter megúszod

 

szerintem a leggyorsabb legegyszerűbb elsőre a közgyűrű+50-es

 

többiek is még biztos írnak

Előzmény: nighttrain (5914)
nighttrain Creative Commons License 2017.01.14 0 0 5914

Sziasztok ! Nagyon jók a képek. Most vettem 8 év után a panasonic DMC-Fz50 helyett egy DSLR-t, Canon EOS 70-d + 18-135 f/3.5-5.6 IS stm obit. Milyen makró obit ajánlotok ehhez? Szerintem a meglévő obira rátenni fordítót v egyebet nem érdemes. Természet, rovarok, virágok, kristályok, vasútmodellek, kémiai kísérletek és még sok egyéb makrófotózása a terv. Gondolkodtam a makrósín+kihuzat+obi+adapter kombón de azt hurcolászni, fotózni vele nem tudom mennyire jó, pl beleakad a terepasztalon a tereptárgyakba, miegymásba..

Ha van valakinek az én gépemmel kompatibilis szettje, és elárulja, kíváncsi vagyok mivel fotózik. Pl bandita39, kenya15, cc képei nagyon tetszenek. a Többinél láttam hogy pentax v nikon a váz nekem az értelemszerűen kiesik.

kenya15 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 5913

nem rajongok a hidegért, de ma is sikerült összességében vagy 2 órát elmolyolni a jegeimmel, de legalább élveztem a fotózást és képek is lettek:) hidegben pláne hajnalban kelni meg brrr...de ha megéri, akkor drukk!!!

Előzmény: syssy48 (5912)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!