Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2014.06.02 0 0 229

Ez nem Freeman útmutatásai szerint készült, de azért bevállalható. :)

http://fotobolondok.hu/fotoalbum/displayimage.php?pid=8990

Előzmény: zorko (226)
zorko Creative Commons License 2014.05.28 0 0 228

Okés, köszi, írtam választ!

Előzmény: zohan (227)
zohan Creative Commons License 2014.05.28 0 0 227

Szia zorko!

Küldtem e-mailt.

Előzmény: zorko (226)
zorko Creative Commons License 2014.05.26 0 0 226

Bár nem olyan nagy itt a pezsgés, gondoltam hátha mégis érdekes lehet...

 

Hirdetem az adok-veszekben John Freeman "A portré" c. könyvét: itt

 

 

Mailen elérhető vagyok, ha nem is nézem minden nap, válaszolok. :)

-Minarik- Creative Commons License 2014.05.13 0 0 225

Igen. Az S a lencsetagok szamat jelenti. A C hogy bevonattal van ellatva(Ha jol tudom). 

Előzmény: Fotomanus (224)
Fotomanus Creative Commons License 2014.05.12 0 0 224

Szia!

Bocsánat de még egy pontosítást kérnék. Akkor a tiéd a Nikkor S.C-AUTO 1,2 55mm?

 

                                                                                                                      Üdv Tibor

Előzmény: -Minarik- (223)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.28 0 0 223

Sok sikert!

Majd oszd meg a vegeredmenyt.

Előzmény: TTibu (222)
TTibu Creative Commons License 2014.04.26 0 0 222

Köszönöm szépen a képet, és a pontos útmutatást. Hamarosan aktuális lesz a dolog, akkor a te útmutatásaid szerint fogok eljárni.

                                                                                   Hála és köszönet érte üdv Tibor

Előzmény: -Minarik- (221)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.25 0 0 221

No akkor par szoban.

A legtobb leirasban az szerepel, hogy a rekeszgyuru kb egy hatodat ki kell reszelni, pontos tol-ig hatarokkal, hogy ugyanugy lehessen hasznalni, mint az ujabb AI obikat. Ez igaz is meg nem is. 

A kepen az en obim atalakitas utan. En nem reszeltem ki a teljes javasolt ivet, csak annyit, hogy legszukebb rekeszen az AI gyuru beakadjon a kireszelt reszbe. Ez azt jelenti, hogy fel es leszedesnel az obit a legszukebb rekeszre kell allitani. De ez nem zavaro egyaltalan, mivel az ezust resznel forgatva, leszedesnel automatikusan a vegallasba forog a rekeszgyuru. 

A nyusziful alatt latszik a kireszeles. 

1.Nyusziful le.

2.Pontosan megneztem, hogy felrakasnal hova esik az AI gyuru pocke.

3.A bajonett es rekeszgyuri kozti rest leragasztottam, hogy reszelek ne menjen a mechanikaba.

4.Oldalra forditottam es egy pici lapos reszelovel kireszeltem a melyedest. Asszonyt megkertem, hogy tartsa a porszivo csovet, hogy a reszelek jo iranyba menjen. 

5.Ragasztoszalag le.

6.Nyusziful vissza.

Az egesz 15 perc.

Ennek a megoldasnak az elonye, hogy ranezesre az obin nem latszik az atalakitas. Nincs sorja es festeni sem kell a kireszelt reszt. Plusz szetszedni sem kell. 

Persze, ha a hosszabb utad valasztod, szetszedheted a veget. Bajonett le, rekeszgyuru le. Utana legozas, hogy minden a helyere keruljon.

Előzmény: TTibu (219)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.24 0 0 220

Mukodik D200-on. Ha nem telefonon leszek, leirim, ahogy en csinaltam.

Előzmény: TTibu (219)
TTibu Creative Commons License 2014.04.24 0 0 219

Barkácsolásban otthon vagyok, de mit takar a átalakítás valami lereszelés?

Te D200-on használtad? Ott fényt is mért és működött a rekeszvezérlés is?

Megnéztem a képeket, elég jónak tűnik digin is, a filmes meg brutális.

Előzmény: -Minarik- (218)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.24 0 0 218

Minimalis, 15 perces, atalakitassal minden vazra felteheto. A rekeszautomatikaval rendelkezo gepek mernek feny vele.

A 195-os hsz-ben levo kepek digivel keszultek.

Előzmény: TTibu (217)
TTibu Creative Commons License 2014.04.24 0 0 217

Köszönöm szépen a választ! Ha tényleg olyan fantasztikusan rajzol, akkor megéri a 250dollárt. Bár most rákerestem és a szebb kinézetű darabok inkább 350dollártól indulnak felfelé. De légyszíves tennél be róla egy képet mert lehet nem is jót néztem, a sima Pre Al az mit takar. A régebbi típusokban nem vagyok otthon.
Digitális vázzal használtad ez az obit?

                                                                                                                                                                             Előre is köszönettel üdv Tibor

Előzmény: -Minarik- (215)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.23 0 1 216

Filmre Nyitott rekeszen.

Előzmény: -Minarik- (215)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.23 0 0 215

250 dollar. Az USA ebayen viszontlag sok van.

en kezbol vettem. A (rem)hirek szerint az lehet a gond vele, ha megkoccan a tubus es a fokusz nehezebben jar. Ezert sokan az 50-es verziot favorizaljak. 

Az enyem tokeletes. Filmes fekete feher geppel csinaltab tobb portret f1.2 rekeszen is. Fantasztikusan jo objektiv. 

Előzmény: TTibu (214)
TTibu Creative Commons License 2014.04.23 0 0 214

Szia!

 

És honnan és mennyiért sikerült szerezni?

 

                                                                                                                                   Köszönöm üdv Tibor

Előzmény: -Minarik- (194)
zorko Creative Commons License 2014.04.18 0 0 213

Szívesen. :)

Előzmény: wigand70 (212)
wigand70 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 212

Tényleg jobb, köszi.

Előzmény: zorko (211)
zorko Creative Commons License 2014.04.07 0 0 211

Jó a fény.

Szerintem a vágással lehet még javítani rajta, engedelmeddel egy ilyesmit készítettem belőle (csak így hirtelen IrfanView-ban):

 

 

(A felső tér nem igazán hordozott információt, és más szempontból sem tűnt indokoltnak. (Személy szerint nekem úgy hatott, mintha az ember némileg "leesett" volna a kép aljára. :) A vágásával az arc jelentősen feljebb került, az egyik harmadolási pontba. A bal oldali teret meghagytam, így két domináns elem az arc és a kéz átlósan a harmadolási pontokba került, és kellően "szellős" maradt a hangszer. Alulról, jobbról keveset vágtam, ezt már csak olyan érzésre, hogy az egésznek jó legyen az egyensúlya.)

Előzmény: wigand70 (210)
wigand70 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 210

Igen

Előzmény: zorko (209)
zorko Creative Commons License 2014.04.07 0 0 209

Kérsz kritikát? :)

Előzmény: wigand70 (208)
wigand70 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 208

zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 207

Hopla, másodikra is ugyanaz ment be...

 

Tehát:

 

Előzmény: zorko (206)
zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 206

Nemrégiben akadtam YouTube-on erre az ausztrál hölgyre, aki az év portréfotósa címet is elnyerte valamikor (Sue Bryce):

 

 

Itt meg egy session, ahol teltkarcsú modellek fotózásához ad tanácsokat:

 

zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 205

Szerintem az utolsó előtti a legjobb (ez), sőt ez határozottan ki is emelkedik a többi közül.

Talán még ütősebb lenne a modellt a másik oldalra mozgatva, hogy az izzó hajkorona még jobban érvényesüljön.

 

Vettél azóta objektívet "játszani"? :)

Előzmény: Amnet (193)
zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 204

Thnx. :)

 

Itt egy frissebb másik:

Előzmény: manitounickfree (202)
zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 203

Nem rosszak ezek... (Lehet, hogy kellene Állatportré fotózás topic is?:)

 

Néhány észrevétel:

 

Kutyus: a hullámos, vagy raklapszerű valami a hátánál kicsit ront az összhatáson. A fény lehetett volna kicsit szerencsésebb, épp a szeme, orra elülső része némileg árnyékba került. (Vakus derítés esetleg segíthetett volna, bár csak óvatosan, nehogy vakus hatásúvá váljon a kép. Esetleg a feldolgozásnál lehetne még szelektíven világosítani .)

 

FF macsek: tetszik a kompozíció, szép kis kép. Talán egy kicsit lehetne világosabb, hogy a fehér szőre még légiesen tisztább, cicásabb legyen.

 

Nyilazós: ezt nem egész értem, poén akar lenni? (Mintha a gyerek(ek)re célozna?) Aljából és a jobb oldalából jelentősebben vágnék, a bal szélen, az alsó felében kivenném azt a kis fekete bigyót.

 

Garfield cica: jó kis kép lett, tök jó a fény. Kár, hogy a bajsza mögé került az a feltűnő kék bigyó.

Előzmény: 02toffi (201)
manitounickfree Creative Commons License 2014.03.15 0 0 202

grat:)

Előzmény: zorko (190)
02toffi Creative Commons License 2013.12.26 0 0 201

Üdv!
Szerintetekmilyen?

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1544581_648235341882192_481111574_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1454953_630396636999396_1109399973_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/946027_612465312125862_1760005119_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1531580_647839398588453_1986465924_n.jpg

 

Bocs, hogy csak így tudtam őket linkelni, nem annál a gépnél vagyok, amin vannak.

seeman Creative Commons License 2013.11.12 0 0 200

Ejnyebejnye! Ez a digi kép kimaradt:

 

Előzmény: seeman (199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!