Keresés

Részletes keresés

300eoss Creative Commons License 2009.05.05 0 0 3070
Nem úság, nekem kellene a vizsgához.
Ezt a cikket olvastad?
na ezt
Előzmény: toth-abri (3069)
toth-abri Creative Commons License 2009.05.05 0 0 3069
Interjú? Megkérdezhetem melyik újságnak? Az állvánnyal siess, mert most tud szerezni jó fejet olcsón!
Előzmény: 300eoss (3068)
300eoss Creative Commons License 2009.05.05 0 0 3068
Felveszem, más ügyben is (állvány, meg egy interjú...)
Előzmény: toth-abri (3067)
toth-abri Creative Commons License 2009.05.05 0 0 3067

Igen volt korrekció, bár legközelebb csak akkor fogok alkalmazni, ha kell. A tornyos képnél az előlapot emeltem, és mindkettőt döntöttem. De hogy pontosan hogyan, már nem emlékszek. A pados képen döntés volt.

 

A 4x5 inch nekem is felkelltette az érdeklődésemet. Vedd fel a kapcsolatot Istvánnal.

Előzmény: 300eoss (3066)
300eoss Creative Commons License 2009.05.05 0 0 3066
Az apró hibák kellenek, így legalább tuti megjegyzed hogy mattüveg kivétele után kiüríted a helyszínt :-)
Volt valami mozgás? (shift/rise/fall/tilt..)
Igazából vagy 1200dpi-ben figyelném meg, vagy az új király lupémmal élőben, ha megjön :)
A könnyű súlya/mobilitása miatt elkezdet érdekelni a fa kamera, de csak 4x5-ben.
Előzmény: toth-abri (3065)
toth-abri Creative Commons License 2009.05.04 0 0 3065

Újabb fotók 8x10 inchre: http://8x10inch.blogspot.com/

 

Egy-két kezdeti hiba: a pados képnél belőg a kezem a jobb alsó sarokban, ahogy a mérem a 2 másodperces expót, vagy a tornyos képen a bal alsó sarokban látszó nézelődő, akit nem akartam a képbe komponálni, de amikor megérkezett, már kivettem a mattüveget. :-)

Cool(R) Creative Commons License 2009.04.29 0 0 3064

Sziasztok!

 

Nyári Fotótábor Teresztenyén!

 

 

Az új időpont: augusztus 20-27.!

 

 

 

Nyári Fotótábor indul a Miskolci Fotóklub szervezésében Teresztenyén 2009. augusztus 20-27. 
 

Teresztenye az Aggteleki Nemzeti Park tőszomszédságában fekvő galyasági kis zsákfalu, a nyugalom szigete. A résztvevőket a falusi turizmus keretében szállásoljuk el, egymáshoz közeli szállásokon. A vendégfogadásra átalakított házakban hideg-melegvizes fürdőszobák, tv, társalgó, tornác található. Az étkezések közösen zajlanak egy központi helyen.

Minden napra van szervezett program, de egyik sem kötelező. A környékbeli fotótúrákra saját gépkocsikkal megyünk.

Egy kis ízelítő a lehetőségekből: (a részletes programot e-mailben lehet igényelni, itt terjedelmi okokból nem fér el) Helyben: falusi életforma, falusi emberek, házak, eszközök, kopjafás temető, fakazettás mennyezetű templom, erdők, mezők, hegyek, völgyek. Kissé távolabb, de még mindig csak pár km-re: Rudabánya falu és a felhagyott külszíni bánya katlanja. Alsótelekes, gipszbánya, Telekes-patak Ördöggát, Aggteleki Karszt, cseppkőbarlangok, Jósvafő, Dobsinai jégbarlang, (esetleg Szlovák Paradicsom), Edelény; Coburg kastély, Szendrő, Szögliget (Hucul ménes), Szádvár, Gömörszőlős, Keleméri Mohos tavak, de ezek csak morzsák, a lehetőségek meglehetősen szélesek. A szállás és háromszori étkezés költsége 4900Ft/fö/éj +100Ft.

Egész napos túra esetén ebédre hideget csomagolnak. A meghirdetettnél rövidebb időtartamra is lehet jelentkezni előzetes megbeszélés alapján.

 

Kapcsolatfelvétel és további információ:

sidlo.gabor@gmail.com

 

Teresztenye honlapja:

www.teresztenye.hu

Cool(R) Creative Commons License 2009.04.22 0 0 3063
 

Sziasztok!

 

 

Nyári Fotótábor indul a Miskolci Fotóklub szervezésében Teresztenyén 2009. augusztus 1-9-ig.

Teresztenye az Aggteleki Nemzeti Park tőszomszédságában fekvő galyasági kis zsákfalu, a nyugalom szigete. A résztvevőket a falusi turizmus keretében szállásoljuk el, egymáshoz közeli szállásokon. A vendégfogadásra átalakított házakban hideg-melegvizes fürdőszobák, tv, társalgó, tornác található. Az étkezések közösen zajlanak egy központi helyen.

Minden napra van szervezett program, de egyik sem kötelező. A környékbeli fotótúrákra saját gépkocsikkal megyünk.

Egy kis ízelítő a lehetőségekből: (a részletes programot e-mailben lehet igényelni, itt terjedelmi okokból nem fér el) Helyben: falusi életforma, falusi emberek, házak, eszközök, kopjafás temető, fakazettás mennyezetű templom, erdők, mezők, hegyek, völgyek. Kissé távolabb, de még mindig csak pár km-re: Rudabánya falu és a felhagyott külszíni bánya katlanja. Alsótelekes, gipszbánya, Telekes-patak Ördöggát, Aggteleki Karszt, cseppkőbarlangok, Jósvafő, Dobsinai jégbarlang, (esetleg Szlovák Paradicsom), Edelény; Coburg kastély, Szendrő, Szögliget (Hucul ménes), Szádvár, Gömörszőlős, Keleméri Mohos tavak, de ezek csak morzsák, a lehetőségek meglehetősen szélesek. A szállás és háromszori étkezés költsége 4900Ft/fö/éj +100Ft.

Egész napos túra esetén ebédre hideget csomagolnak. A meghirdetettnél rövidebb időtartamra is lehet jelentkezni előzetes megbeszélés alapján.

 

Kapcsolatfelvétel és további információ:

sidlo.gabor@gmail.com

 

Teresztenye honlapja:

www.teresztenye.hu

A honlapon a fotókat nem mi készítettük:)))

 

 

 

toth-abri Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3062
Igen, Foma volt. Olcsó és jó film.
Előzmény: 300eoss (3060)
300eoss Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3061
Ja elfelejtettem hogy a rendelés tőlem mehet bármikor. A részleteket leegyeztetjük (ki rendeli, hogy fizetünk )
300eoss Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3060
Egyszer közvetlenül megnéznék majd egy negát, lupéval, persze csak kíváncsiságból, a minőséghez (felbontás stb) nyilván nem fér kétség. Egy színes diát a helyedben mindenképp kipróbálnék, a végeredmény magáért beszél majd. Milyen filmre ment? Sokan használnak Foma síkfilmet, nagyon olcsó anyag.
Előzmény: toth-abri (3059)
toth-abri Creative Commons License 2009.04.16 0 0 3059
Csak 300dpi-vel szkeneltem egy Epsonnal.
Előzmény: 300eoss (3058)
300eoss Creative Commons License 2009.04.16 0 0 3058
Hol szkennelted? Milyen felbontással?
Előzmény: toth-abri (3057)
toth-abri Creative Commons License 2009.04.16 0 0 3057
Szóval ilyen lett, de ez meg van vágva:





Íme egy 100%-os részlet:


Előzmény: 300eoss (3055)
300eoss Creative Commons License 2009.04.16 0 0 3056
www.robertwhite.co.uk -ról rendelnék. Nézzetek szét, ha összefogunk, akkor nekem jobb lesz, rendeljünk együtt :-)
300eoss Creative Commons License 2009.04.13 0 0 3055
Na ennek örülök :-) Nagyon kíváncsi vagyok.
Egyébként most nekem is van pár tekercs (roll) ff filmem, meg vettem hívót fixírt, van tankom stb., hívni fogok én is.
8x10" ..... részletgazdagabb vagy mindenkinél :-)
Előzmény: toth-abri (3054)
toth-abri Creative Commons License 2009.04.13 0 0 3054
EOS300: Tegnap meg volt a nagy nap! Elkövettem az első fotómat 8x10 inchre! Majd ha beszkenneltem, beszúrom a linket. A negatívot már előhívtuk, és kiderült, hogy sajnos az objektívem közel sem rajzolja ki a teljes méretet f/8-as rekesznél az előlap teljes felemelésekor. Azért a vignettálás nem lett nagyon vészes.
300eoss Creative Commons License 2009.02.26 0 0 3053
Epson V500 szkenner eladó. Kisfilmet-rollfilmet szkennel. Jobb állapotban van mint egy új. Na jó, szinte. Ár: 55ezer ft
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 3052
De, szerepel a tervek között a 40d, de amíg a 350d bírja, addig nem akarok költeni (az obi magában is elég komoly költség). Egyébként ma rendeltem meg, ha minden igaz jövő hétre itt van:)
Előzmény: 300eoss (3049)
toth-abri Creative Commons License 2009.01.15 0 0 3051
Minusz tíz fokban, esőben hova akarsz menni fotózni? Majd ha jó idő lesz, feltétlenül. Kezdhetnénk a Sóstón.
Előzmény: 300eoss (3050)
300eoss Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3050
Na mi van már Peti a géppel? Keressünk 1 jó helyszínt, és páran menjünk ki fotografálni vagy 2 kockát!
300eoss Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3049
És egy ilyen komoly obihoz nem tervezel egy maszívabb, strapabíróbb vázat? Nem milliós tételre gondolok, csak egy 30-40D -szerűségre.
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3048
Már a 70-200-nál is az obit fogom, nem a vázat. Elég törékeny darabnak néz ki, ettől függetlenül jól szolgál:)
Előzmény: 300eoss (3047)
300eoss Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3047
Nézelődni tényleg jó volt, meg hallgatni ahogy fölöttünk húznak..
A bajonett: lényeg hogy eszedbe ne jusson a vázat fogni ha rajta van az obi, úgy értem hogy ha tartod, csak az obit fogva cipeld, hiszen az a nehezebb, masszívabb dolog. Mondjuk erre biztos magadtól is rájöttél volna :) , de 400as obinál egy nagyobb váz is csak tartozék, nem csak a tied.
Előzmény: tonyi8 (3046)
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3046
Furán mutat? Lesz vmi kis izé az objektív végén:)))
Megnyekkenhet a bajonett? Ezt még nem hallottam, de szólj ha tudsz valamit nehogy belefussak.
A daruvonulást én is régóta tervezgetem. Igen kell oda a hosszú gyutáv, de azért nézelődni sem lehetett rossz:)
Előzmény: 300eoss (3044)
300eoss Creative Commons License 2009.01.06 0 0 3045
Én megnéztem a darvakat ősszel a hortobágyon, és bár tudtam hogy feleslegesen viszek 200as obit, azért elvittem. Feleslegesen.
300eoss Creative Commons License 2009.01.06 0 0 3044
Biztosan furán mutat majd a 400as végén :-) Nehogy nagy falat legyen a bajonettjének az obi
Előzmény: tonyi8 (3043)
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 3043
Még keresem az utam:) Érdekel a vadfotózás, egyre jobban a madárfotózás. A hol az elég változó, voltam mostanában Túrkevén pl., néha Mátra, Zemplén illetve most gondolkodom az irodám ablaka elé egy madáretetőn:)
Canon 350d a váz.
Előzmény: 300eoss (3042)
300eoss Creative Commons License 2009.01.06 0 0 3042
Természetet fotózol? Ha igen, hol és mit? (ha nem vagyok indiszkrét)
Milyen vázon lesz a 400as?
Előzmény: tonyi8 (3041)
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 3041
Köszi, akkor lehet, hogy én leszek az első fecske ha minden jól megy:)
Előzmény: 300eoss (3040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!