Keresés

Részletes keresés

homerx Creative Commons License 2020.04.04 0 0 6514

koszi szepen! amit meg eszrevettem az elobb, hogy a friss levelek felett kozvetlenul ilyen kis kacsok nonek. illetve az egy szem meg le nem dobott, de mar elhervadt fellevel is igy, egy level folott nott ki kozvetlenul. akkor ezek lesznek majd azok?

 

Előzmény: taormina001 (6513)
taormina001 Creative Commons License 2020.04.04 0 0 6513

Szia,

 

ez teljesen normális, szép növény. Csak virágzáskor hoz szines felleveleket; ezekben tartja az egyébként apró és jelentéktelen virágokat. De erre még pár hónapot várnod kell. Sok sikert!

Előzmény: homerx (6512)
homerx Creative Commons License 2020.04.04 0 0 6512

a zasszony nonapra kapott egy szep kis bugit. szep szines fellevelei voltak, de ledobta oket. a konyhaban van az ablakban. futes itt nincs, csak amit a fozes, illetve a tobbi szoba ad. delutan eri a nap. mostanra szepen elkezdett friss zold hajtasokat hozni. lehet remenykedni, hogy kiszinesedik?

 

marmande Creative Commons License 2020.01.19 0 0 6511

Sziasztok!

 

A bugit télen hogy kell teleltetni?

Én eddig 20 fokos nappaliban tartottam, de gondolom hidegen kellene.

Lilike9 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 6510

Köszönöm szépen! Ha lesz belőle ág elfogadom, cserélhetünk is vagy kifizetem.

Előzmény: brigó001 (6509)
brigó001 Creative Commons License 2019.10.26 0 0 6509

Sajnos nem tudom a nevét, akitől van ő sem tudja, több mint 10 éve név nélkül vette Markó Mihálytól. Kicsi fellevelei vannak mint a Chili Rednek. November közepe - vége körül valószínűleg tudok küldeni ágat ha szeretnél dugványozni. 

Előzmény: Lilike9 (6508)
Lilike9 Creative Commons License 2019.10.25 0 0 6508

Ez nagyon szép fajta! A pontos nevét tudod?

Előzmény: brigó001 (6507)
brigó001 Creative Commons License 2019.10.25 0 0 6507

Lemaradt

Előzmény: brigó001 (6506)
brigó001 Creative Commons License 2019.10.25 0 0 6506

Most a legszínesebb bugim ez a kis apró felleveles. 

brigó001 Creative Commons License 2019.10.25 0 0 6505

Ha még nem metszetted meg akkor inkább hagyd tél végére amikor pattannak a rügyek, valamennyi ugyanis vissza szokott száradni. A locsolással kapcsolatban ha bekerülnek ugye függ attól is hány fok van bent a telelőben, illetve a levelesek többet párologtatnak, a kopaszok már nem igazán. Bent nálam 13-16 fok körül vannak és általában elég nagy földjük van (3, 5,8,10literes cserepek) és ezeknek elég eleinte 2hetente pár dl, később 3-4hetente pár dl víz. Ha neked esetleg melegebb helyen vannak akkor is inkább kis adagokban sűrűbben öntözz, de ne legyen folyamatosan túl nedves a föld. Tápozni nem kell, majd tavasszal kell legközelebb. 

Előzmény: Törölt nick (6504)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.07 0 0 6504

Sziasztok ! 

 

 

3 cserép bugim van. Mindhárom más állapotban, a csupasztól ,az új nővő levelekig. Mindhárom nővény  1 méter magas, a kérdésem , vissza kell e vágni őket, vagy hagyhatom igy?

 

Kis vizet adok nekik párnaponta, nyugalmi időszakban szabad tápozni őket ?

syssy48 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 6503

Az én bugim sem virágzik idén, tavaly viszont tele volt virággal. Igaz akkor más helyen volt. Egy olyan ablakbemélyedésben, ahol nem érte a szél, csak délelőtti napot kapott. Még sosem volt olyan szép. Csak nehezen fértem hozzá, mert az ablak elég magasan van, létráról lehet öntözni, tápozni. Ezért raktam idén a teraszra. Na azóta egy szál virág nincs rajta, csak rengeteg zöld levél. Pedig szükség szerint van öntözve és tápot is kap. A helyet nem szereti.

Előzmény: taormina001 (6502)
taormina001 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 6502

Az én Bougainvilleám se virágzik két éve. Kb. 10 éves, dugványról szaporítottam, télen rendre az összes levelét elveszti. Most nagyon szép élénk zöld színü, nem látszik, hogy valamiben hiányt szenvedne.

brigó001 Creative Commons License 2019.07.22 0 0 6501

Arra gondoltam hogy van amelyiknek a fellevele amikor elöregszik nem mindig hull le, hanem a növényen kezd száradni, barnulni. Nekem az egyik fehér ilyen, ilyesmi barnulásra gondolsz? 

Előzmény: Zpjudit (6499)
Zpjudit Creative Commons License 2019.07.22 0 0 6500

Hetente kap tápoldatot.

Zpjudit Creative Commons License 2019.07.22 0 0 6499

Köszönöm,tudok képet is küldeni.A növény napról napra új hajtást hoz.

brigó001 Creative Commons License 2019.07.21 0 0 6498

Fotó nélkül arra tippelek hogy elöregedett, de még nem hullott le. 

Előzmény: Zpjudit (6497)
Zpjudit Creative Commons License 2019.07.18 0 0 6497

Sziasztok!

 

Új tag vagyok az oldalon,bougevillám tavaly óta van.Eddig semmi gond nem volt vele.A teleltetés is szépen sikerült,a leveleit se igen hullajt írta le.Hetente kap tápoldatot,ha van esővizet.Nagyon szépen hajt és virágzik.Két napja vettem észre,hogy a rózsaszín virágok rozsdásodnak,mintha megéltek volna.Abba kérném a segítségeteket,hogy nem tudja e valaki mitől lehet?Előre is köszönöm!

Zsocsbalu Creative Commons License 2019.07.07 0 0 6496

Kedves brigo001!

Köszönöm szépen a tanácsot, mindenképpen kipróbálom!!!!

Szép napot! 

brigó001 Creative Commons License 2019.07.07 0 0 6495

Tényleg szépen hajtanak. Előfordul hogy a szomjaztatás sikert hoz, de valamilyen káliumtúlsúlyos tápot adnék nekik hetente. A locsolásnál kinek mi jön be, van aki naponta kétszer is öntöz melegben, van aki naponta egyszer, van aki kétnaponta, ezt ki kell tapasztalni, a lényeg szerintem hogy ne álljon alatta a víz és folyamatosan ne legyen túl vizes a földje. Amikor nagyon meleg van olyankor szoktak kókadni a friss gyenge hajtások illetve lóghatnak a levelek is, de este magukhoz szoktak térni. Van sajnos hogy később kezd némelyik színesedni, de remélhetőleg a káliumtúlsúlyos táp segít. A Volldünger Linz is jó vagy valami virágzást elősegítő táp kellene. 

Előzmény: Zsocsbalu (6494)
Zsocsbalu Creative Commons License 2019.07.05 0 0 6494

Üdv Mindenkinek!

Új vagyok itt a fórumon is és  a bougainvillea tulajdonosok között is. Van két bougainvillea a tulajdonban, de nincs semmi tapasztalatom a gondozásukban. Az a gondom, hogy gyönyörűen hajtanak, de virág egy sincs rajtuk. Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy szenvedtessem őket, este max 1dl víz, de még nézni is rossz őket, úgy lekonyulnak.

Mit csináljak? Kell-táp nekik, ha igen milyen és mennyi vízet adják nekik és hányszor naponta?

Aki tud segítsen nekem, melyet előre is köszönök!

Ilyenek voltak hajdanán, most pedig ilyenek, egy virág sincs rajtuk. 

tibikat Creative Commons License 2019.06.19 0 0 6493

Köszi minden segítséget! Már sokkal sokkal szebbek! Úgy látszik tényleg csak idő kellett.🙂 Remélem hamarosan virágoznak is, majd teszek fel képet! Te is,ha lesz még!🙂

Előzmény: brigó001 (6492)
brigó001 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 6492

Biztonságosabb ha tető van felettük, sok volt az eső, a jégtől is félti az ember ... Gondolom a narancssárga belsejű rész nem is hajt, azok sajnos halott ágak szerintem, azoknak az 1-2 éves ágaknak a külseje se barna, inkább olyan téglavörös vagy bordós sima. A fiatal ág belseje zöld, az idősebb fehér, a narancs a halott. 

Előzmény: tibikat (6490)
tibikat Creative Commons License 2019.06.09 0 0 6491

Ja ebben a sok esőben persze nem voltak kint. Sőt idén lehet, hogy az egész nyarat a fedett teraszon töltik, majd meglátom,marad-e a javuló tendencia. Egyébként ma még egy-két marék perlittel is lazítottam a földjükön a javaslatod szerint. De eddig is jól àteresztette a vizet, bár tartotta is az tény,de ez a kifejezetten lazító hatású perlitre is igaz, hogy tartja. Szóval erre is jöhet konkrét javaslat,ha ez így nem jó.:) Köszi, további kellemes hosszú hétvégét!:)

Előzmény: brigó001 (6486)
tibikat Creative Commons License 2019.06.09 0 0 6490

Nagyon érdekes színűek!:) S már viràgoznak,nahàt!:)

Én csak ma jutottam el a metszésig,de a Wuxal Supertől, meg gondolom a kinti léttől már amúgy is elég pofàsan néznek ki, ahhoz képest pláne! De képzeld el, hogy a metszés során,míg kerestem honnan zöld, nem egy àgnàl tapasztaltam, hogy narancssárga a metszet! Próbáltam a neten ràkeresni, mire utalhat ez,de semmi infót nem találtam. Ilyet még nem láttam. Te esetleg tudod? Élénk narancssárga.8-|

Előzmény: brigó001 (6489)
brigó001 Creative Commons License 2019.06.03 0 0 6489

Aldiban vettünk egy NPK 8-5-8 általános tápot, eleinte azt kapták, most a Volldünger Linzt. A virágzók közül kettőt fotóztam neked így este 

Előzmény: tibikat (6487)
brigó001 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 6488

Volldünger is van többféle, te gratulátumot írtál, na ebből is van többféle. Én a Volldünger Linz - t ajánlottam amit oldva és nem szórva használok. A Zöldítő komplexet azért ajánlottam mert abban van magnézium is többek között, de sok más is és ha fakó egy levél nem kell totózni mitől lehet, ugyanis vashiányon kívül más oka is lehet. Ráadásul 1000Ft körüli áron sokkal jobb, hatékonyabb, mint a drágák. Igazából nem tudok neked mit írni, például az osmocotehoz már késő van, esetleg keress vissza ki mit használ, van aki a Ferticare sorozatot használja. Nekem a Volldünger Linz bevált, igaz virágzáskor turbózom néha egy másik káliumtúlsúlyos táppal is, idén fognak kapni pelletált tyúktrágyából áztatással nyert trágyalevet is. 

Előzmény: tibikat (6487)
tibikat Creative Commons License 2019.05.30 0 0 6487

Köszönöm a vàlaszod! Nekem tényleg nem jött be a Volldünger, oldva sem. Mondom alig vártam, hogy elfogyjon.:) Azért kérdeztem,mert biztosan mást fogok venni,ha valóban ennyire fontos a kálium túlsúly virágzás előtt, hogy mire figyeljek,mennyit tartalmazzon? Köszi!

Előzmény: brigó001 (6486)
brigó001 Creative Commons License 2019.05.30 0 0 6486

Bocsi, mozgalmas hetem volt. Kevés bugi néz ki jól kirakás után. A hosszú fás ágakat vághatod vissza a végétől haladva amíg belül nem zöld. Főleg a második alapján az lenne a tippem hogy ez a föld nem igazán laza és inkább víztartó, esetleg a cserép alján is panghat víz, ne hagyd kint most az esőn semmikép. Nem kell folyamatosan nedvesnek lenni a földnek. Leanderhez nem tudom melyik táp lenne jobb, de van leanderes csoport. A Zöldítő komplex nem csak vasat tartalmaz, a levélre permetezve gyorsan is hat, ezért jó. A vas az viszont csak vas... A Volldünger Linz is megfelelő káliumtúlsúlyosnak későbbre, de vízben oldva használd, ne szórva. 

Előzmény: tibikat (6485)
tibikat Creative Commons License 2019.05.29 0 0 6485

Nem tudom a képeket meddig fogja még tárolni az oldal. Kérlek ha eltűnne írj! Én minden nap jövök nézni, hogy írtál-e, észre fogom venni és akkor újra feltöltöm ha kell!:)

 

Kàlium túlsúly mennyi legyen? Viràgzàshoz foszfor túlsúly is javallott ugye? Bugiknàl nyilván még nem tartok itt, viszont a leandereim már csupa bimbók!:) Köszi!

Előzmény: brigó001 (6477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!