Keresés

Részletes keresés

zimmbo Creative Commons License 2017.10.21 0 1 76921

Szia! Egy kutyát szobatisztaságra tanítani nem egy ördöngős dolog. Szerintem ha utánaolvasol a neten (most nem akarom részletezni, rengeteg írást találsz), hogy hogyan kell csinálni kiskutyánál, az nálatok is működni fog. Ennek semmi köze a dominanciához, sem az ivarossághoz, egyszerűen tudnia kell, hogy mit vártok el tőle. Ha belenyomod az orrát az tuti nem segít. Menni fog, egyik kutya sem szeret a helyére piszkítani. Milyen sűrűn szoktátok kiengedni?

Előzmény: Ronniescarry (76920)
Ronniescarry Creative Commons License 2017.10.20 -1 0 76920

Üdvözöllek. Sajnos nálunk betegek a női egyének és mindent uralni akarnokok. Én elmondtam hogy mindnyájunknak le kell szidni a kutyát esetleg egverni módjával hogy tudja hogy ez rossz. Az én szidásom közben a kutya azt érezte a párom védi őt, tehát akkor lehet hogy ezt szabad csinálni. Én már jópárszor belenyomtam az orrát a hugyba, de folytatja és megkeseríti az életem. Bűzlik az ivaros hugytól minden. Ne azt beszéljük át hogy mért nem neveli a párom aki istápolja, hanem hogy én mit tudok tenni, hogy ezért ne kelljen elhagynom a családomat. Ma ivartalanították, rá eg órára már tudott menni, és még kimentem az autóba a bevásárolt cuccokért odaengedte az összes vizeletét ami benne volt a gáztűzhely alá. Olyan mintha folytatódna holnaptól majd minden. Max nem tud szaporodni. Úgy látszik, ennek semmi értelme nem volt. A kutyát már 2 évesen menekítettük meg egy kövér disznó embertől aki valószínúleg pont e miatt a rossz tulajdonsága miatt adhatta el. Nem hiszem el, hogy a földkerekségen erre nincsen megoldás. Pillanatnyilag az az egy dolog van eszembe, hogy veszek valamit ami úgy beriaszt majd ha ő a konyhába  lopódzik éjjel, hogy halálra rémíti valami fényhatás vagy hang...és akkor lehet majd félelmében megvárja a reggelt hogy ki lesz engedve....nem tudom. 

Előzmény: Tarzy52 (76919)
Tarzy52 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 76919

Bocsáss meg, de ki nevelte 7 évig ezt a kiskutyát.......?       és mire....?

Előzmény: Ronniescarry (76918)
Ronniescarry Creative Commons License 2017.10.20 -1 0 76918

Sziasztok. Van egy kb 7 éves yorki fiúnk és minden napra telehugyozza a hűtő alját vagy a gázsütőt vagy a mosógépet vagy egyebet. Éjjel ha kikéredszkedik akkor is, nem azért mert nem tudja vissza tartani. Egyszerűen dominálni akar de lassan ott tartok hogy megfogom ölni mert az egész lakásban terjeng a kutyahúgyszag. Ma elviszem ivartalanítani, remélem ez megoldja a kérdést. Sokak szerint abban az esetben ha nem ivarérett kora előtt történik, nincs értelme. Nem tudom. Egy kutyának nincs annyi esze hogy meg lehessen tanítani arra hogy a lakást nem hugyozzuk össze? Mert ha nem akkor it nem marad tovább az biztos. A párom meg attól fél hogy jaj szegényke télen kinnt megfagy,,,,,Szóval nem hiszem  el hogy nincs olyan ember, aki nem tudta volna sehogysem kinevelni ezt a rosszat a kutyájából. Várom a jelentkezését mert sajnos a legtöbb ember max azt rudja ezzel kapcsolatban amit kérdezek mondani hogy kutyapelenka meg ilyen idiótaságok. Megoldást keresek nem blabla néna magyarázatokat.

p.jeni Creative Commons License 2017.08.30 0 0 76917

Chocolate Yorki

Előzmény: p.jeni (76916)
p.jeni Creative Commons License 2017.08.30 0 0 76916

Szín hiba , külföldön egyre népszerűbb mint  chocolate -vagy black yorki. Pedig tovább tenyészteni  nem szabad.

Előzmény: gyeb2000 (76915)
gyeb2000 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 76915

Üdv mindenkinek! 

Barna kicsi yorki???

Szoval arrol érdeklödnék ki mit szól hozzá, mivel ilyet még nem tapasztaltam! Keverék nem lehet az tuti!

Teljesen egészségesek!

p.jeni Creative Commons License 2017.05.20 0 0 76914

Valószínű nem szeret rágni,  kicsit áztasd be vagy próbálj más tápot is. ( eukanuba, acana vagy orijen)

Előzmény: Eszter Somogyi (76913)
Eszter Somogyi Creative Commons License 2017.05.12 0 0 76913

Sziasztok!

 

6 hónapos yorki kislány kutyusom van! Vettem neki Royal Canint de sajnos nem vált be! A száraz tápot magába nem szereti nem is akarja úgy megenni!! Raktam neki hozzá aszpikos ételt is igy néha megeszi de így se mindig! Tudnátok nekem segíteni,hogy etessem? Mit adjak neki? A csirkemellet rizzsel nagyon szívesen megeszi de sajnos a száraz táp az nem megy neki!

Tarzy52 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 76912

Üdv!

 

amit elfelejtettem, természetesen számlát is kaptam róla....! És nevelési, ápolási tanácsokat is kapok, ha kérek a Judittól!

Előzmény: 1Betty1 (76911)
1Betty1 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 76911

Köszi, megnézem majd a linket. :)

Előzmény: Tarzy52 (76908)
Tarzy52 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 76910

Bocs, a link lemaradt!

 

http://littlesilverofyork.gportal.hu/

Előzmény: Tarzy52 (76909)
Tarzy52 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 76909

Most ilyen, junius 30-án lesz két éves!

 

Előzmény: Tarzy52 (76908)
Tarzy52 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 76908

Üdv!

Én itt vettem úgy másfél éve Bende Judit tenyésztőtöl Kecskeméten 120e-ért! Törzskönyv, oltások, és egészségügyi garanciával!

 

 

 

Előzmény: 1Betty1 (76907)
1Betty1 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 76907

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, hogy kb mennyit kérhetnek el egy yorkie kutyusért?

Vàsárlás előtt állok és szeretnék rendes tenyésztőtől kutyát de nem szeretném ha átvernének mert esetleg nem értek hozzá. Mi a reális ár egy jó vérvonalú kutyáért?

Elöre is köszönöm ha valaki tud információval szolgálni! ☺

akire11111 Creative Commons License 2017.02.11 0 0 76906

Kedves Mesi!

 

Örülök,hogy rátaláltam erre a posztra. Boldog vagyok ,hogy a kis csöppségnek sikerült szerető gazdát találni. Ki vagy te ,hogy itélkezz  bárki felett ha nem ismered a megfelelő hátteret. Ki vagy te ,hogy nyomozgass utánam. Hogy mered a nevemet ide nyilvánosan kiírni?!? Tudod az első ami volt állatorvoshoz fordultam , hogy mit tudok tenni a kicsi lábával kapcsolatban. Sajnos csak a műtét segített volna akkor ezt mondták nekem és ez nem kevés pénz sajnos. Mi ez a HAZUGSÁG ,hogy bedobtam a kutyust a menhelyre??? Én bementem és segítséget kértem tőlük mert olyan helyzetben voltam nem volt pénzem a műtétre. Kívánom neked te soha se kerülj ebbe a helyzetbe, de nem tudhatod egyszer fent egyszer lent.  Bedobtam?? Akkor hogyan adhattam meg a nevem? Álnevet??? Ha álnevet adok le az első álnév a többi valódi? Nevetséges már ne is haragudj. Az előfordulhatott ,hogy nem jól írta le aki jegyzetelt de NEM adtam álnevet. 7 hetesen vittem oda igen, hogy minél hamarabb kapjon segítséget . Te nem tudod azt ,hogy mennyit sírtam miatta szívem szerint megtartottam volna, akkor esélye sem lett volna a gyógyulásra akkor és féltem késő lesz. A szaporító drága nem nálam kezdődik. A szaporítónak vannak törzskönyves kutyái? Nincsennek. A szaporító tucat kutyát tart egy helyen rossz körülmények között. Nem párnás fekhelyen :( IMÁDOM A KUTYÁKAT! Sőt jobban szeretem őket mint egyes embernek csúfolt egyedeket!!! Akkor most már tudom, hogy miért jöttek a főállatorvosi hivataltól ellenőrizni, kutyaszaporító vagyok. Megnyugtatlak ,hiába való volt a rosszindulatú  feljelentésed mert 3 db kutyám volt összesen. Kettő még azóta is boldogan él velünk köztük Törpi anyukája. Tudod mi volt az állat orvos reakciója mikor elmondtam valójában ,hogyan történt a dolog? " Nem érti a menhelyet ,az jobb lett volna ha kidobom a határba?"  Ahogy a valós szaporítók meg is teszik:)  Segítséget kértem ,rágalmazást kaptam:( Amikor érdeklődtem a pici után durva szövegű választ kaptam:(  Soha nem leszek nyugodt ettől a döntésemtől de neki ez így jobb volt:( Az állatmenhelyen dolgozókról csak annyit minden tisztelet azoké aki mindenféle pénzben juttatás nélkül teszek az állatokért de aki fizetést kap érte az nekem ne papoljon sőt ne ítélkezzen felettem!!! Jaj még az állatmenhelyről. Pár éve befogadtam januárban egy csont soványra fogyott kutyust mert reggel is az utcában kóborolt és este a kapumba feküdt, azonnal hívtam őket ,hogy segítsenek vigyék be mert én nem tudom megtartani.  A segítség nyújtás annyiból állt ,hogy két hét múlva jönnek érte mert akkor talán lesz hely. Én addig kerestem a gazdiját fiatal labradornak láttam ja és kislány/ milyen jól jött volna mert ugye szaporító vagyok/  de olyan sovány ,hogy szinte felismerhetetlen:( sajnos nem lett meg a gazdi. Így én kezdtem keresni neki szerető gazdit. Eltelt egy hónap mire megtaláltam azt a párt aki ma is gondját viseli és igazi családtag lett. Ez alatt az idő alatt sem egy telefon semmi érdeklődés nem volt ,hogy hogy van a kutyus az sem érdekelte őket mi lett a sorsa:( Mai napig tartjuk a kapcsolatot ,gyönyörű nagy lány lett. Én boldog, hogy meg mentettem egy életet ,és nagyon szomorú hogy Törpin akkor abban a helyzetben nem tudtam segíteni:(

Előzmény: memesi (61252)
Tarzy52 Creative Commons License 2017.02.10 0 0 76905

Sziasztok!

 

Lassan vége a "tüzelésnek", de most meg nagyon " levert lett"! Kéretőzik ki, elvégzi a dolgát, akár éjjel is, de  aztán bejön és csak fekszik....semmi ugrálás, játék , labdázás! Enni is rendesen eszik. Ha valami mozgás van felkapja a fejét, ugat, morog, szalad az ablakhoz, de ez csak pár perc.......aztán vissza pihizni....!

 

Normális ez, még csak 1 év 7 hónapos, tulajdonképpen még kölyök.....?

ManoMazsi Creative Commons License 2017.02.05 0 0 76904

Szeretnék èrdeklődni valaki talàlkozott e már a kutyusànál az alàbbi betegsèg tünetekkel ès ha igen mit diagnosztizáltak? 

10 èves kutyus hirtelen elkezd visitani a semmiből ès hozzàfog lihegni ès vontatottan hátrafelè megy sirva. 

Màr kapott nyugtatót ,fájdalomcsillapitót ,görcsoldót.

Màsnap már steroidot de semmi javulàs.. 

Valakinek valami tipp ? 

Köszönöm! 

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.01.31 0 0 76903

Az miért lehet, hogy a kutyusunk (5 éves, fiú) a hátát dörzsöli, amihez csak tudja. Bemegy a parkoló autók alá és hátának a hátsó részét a kocsik aljához dörgöli.

 

Nem a fenekét dörzsöli, hanem a hátát, kb. ott ahol a farka kezdődik.

 

Próbáltam nézni a szőrét/bőrét, hogy mi lehet ott, de nem látok különösebben semmit.

Krinya20 Creative Commons License 2017.01.18 -1 0 76902

http://dogsurf.hu/sitter/sitter-profile?id=2578&service=1
sétáltatás, szocializáció, alapengedelmességi gyakorlatok tanítása, viselkedési problémák megoldása, ha többet szeretnél az átlagos sétáknál
keress bátran, a Dogsurf oldalon vagy krinya20@gmail.hu

Danka Attila Creative Commons License 2017.01.15 0 0 76901

27.én lesz 6 hónapos!

Előzmény: Tarzy52 (76898)
Tarzy52 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 76900

Sziasztok!

 

Az enyém két éves lesz júniusban, most éppen tüzel.  Nagyon mászik lábra, és "végzi a párzó mozdulatokat", dörgöli a lábamhoz az " alsó testét" !

 

Próbálom " elzavarni", de nem akar békén hagyni, aztán egy idő után abba hagyja. De ezt minden reggel elő akarja adni!

 

Hagyjam? , vagy tiltsam?

 

Lesz tőle baja....vajon? ...........álterhesség.......?

f_karcsi Creative Commons License 2017.01.08 0 0 76899

Sziasztok!

 

Van egy 11 hetes Yorki kislányunk. Még nincs meg minden oltása,de doki mondta, hogy zárt udvarban ahova idegen kutyák nem jutnak be, ki lehet engedni. A hideg ellenére élvezi, így 10-10 percekre kimegyünk vele. Most azonban rákattant a kakikra. A kerten osztozik egy nyúllal, 3 törpe tyúkkal és fák amik miatt madarakkal is... (akár macskák is bejárhatnak)

Olyan szinten rákattant a kaikra, hogy mindent eszik (nyúlét, tyúkét...).

Minőségi kaját kap, ajánlott mennyiséget és amúgy nagyon jópofa (imádja a család), szófogadó, szobatiszta (egyenlőre pelussal), de ezzel a hobbijával nem tudok kibékülni és így kakás pofával a lakásba a gyerekeim közelébe engedni. Így most szobafogság van, legalább az oltások végéig.

Mi lehet az oka? Tiszta kíváncsiság, múló hóbort?  Le lehet erről szoktatni?

Tarzy52 Creative Commons License 2016.12.23 0 0 76898

Szia! 

 

Kell neki rágnia, mert valószínűleg jön a fogváltás ideje, és a tejfogaknak ki kell esniük. A kavics nem a legjobb, mert ha megijed lenyelheti, és bélelzáródást kaphat tőle!

 

Adjál neki fadarabokat, vagy kaphatóak rágócsontok, amit meg is ehet. Sajnos az enyém nem szereti ezeket, inkább fadarabokat rág!

 

Mennyi idős is most?

Előzmény: Danka Attila (76896)
sacsabi Creative Commons License 2016.12.23 0 0 76897

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, mert minden elérhetőségem elveszett a valamikori ofmamasandojo kennel tulajdonosairól( Zsilák-Krekács Katalin, és a férje Peti. Innen származik 2 kutyusunk is, akiket 8 éve vettünk tőlük. de megszűnt az ofmamasandojo.com oldaluk is, és sehol nem találok róluk elérhetőséget.

Amikor a kutyusokat hoztuk, akkor még Sülysápon laktak.

 

Szóval kellene beszélnünk velük, és jó lenne, ha valaki tudna segíteni ebben.

 

Köszönettel,

 

Sajgó Csaba

Danka Attila Creative Commons License 2016.12.22 0 0 76896

Nagyon nehezen akar neki menni! 
Kinn viszont a kavicsokat eszi !? Félek,hogy baja lesz ! Mit lehetne ellene csinálni? 

Előzmény: Tarzy52 (76895)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 76895

Nálam így működött, hamar megtanulta, most már teljesen szobatiszta!

 

Bent próbálj letenni pelust, ha bent pisil csendben takaritsd fel, ha kint pisil, ha csak kicsit is, akkor nagyon dicsérd meg!

 

Érteni nem érti mit mondsz, de ha bent is beszélsz, meg szidod, az neki olyan mintha dicsérnéd, és úgy gondolja ott is minden rendben!

Ha a pelusra pisil, akkor is lehet laza dicséret!

Előzmény: Danka Attila (76894)
Danka Attila Creative Commons License 2016.12.03 0 0 76894

Ez így működik! 
 De ő egy egyedi kutyus! 
Dokihoz járunk rendszeresen,sőt! Megcsináltattuk az új tesztet is ami az esetleges betegséget kiszűrné! 
De iszik szépen de aztán áztatás! 
Kinn az udvaron kicsi,benn a sok! 

Előzmény: Tarzy52 (76893)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 76893

Szia!

 

Az enyém kislány, 1 év 5 hónapos,  biztos nem normális a sok pisilés. Nem lehet, hogy felfázott? Mennyit iszik?

Próbáltad a kutya pelust is?

Azért mindenképpen jó lenne egy orvosi ellenőrzés!

 

 

Szobatisztaság: ha bekakil szedd fel, ne szólj egy szót se, ha kint végzi el, úgy dicsérd meg mintha lediplomázott volna!

Előzmény: Danka Attila (76892)
Danka Attila Creative Commons License 2016.12.02 0 0 76892

Sziasztok! 
Nemrég családtag lett egy kisfiú nálunk! Már 5 hónapos lesz! A szobatisztaság sem megy neki nagyon. A nyugodt kutya fajtáját igen csak...........
DE ez nem gond! 

 

De a pisilés ? kb 20 percenként pisil? Ez természetes ? 
Nem az első kutyusunk,sőt már az 5. de ekkora feladatot nem okozott egyik sem! Igaz Westie volt eddig! 
Családi házban lakunk! Kiviszem mikor látom,hogy szagol.... aztán fél óra alatt kis pisi. Bejön és a többit a laminált padlóra szereti! 
Nagyon kezd elegem lenni belőle,hogy ilyen ! 
Mit tanácsoltok? Talán vesebeteg?  Mikor elhoztuk egy komplett tesztsorozaton átesett az állatorvosnál ,hogy nem e valami  betegsége van! Első naptól hasmenése volt! 
Aztán elmúlt a gyógyszerek segítségével! De ez  pisilés aggaszt! Óránként 4-5x? Ezt 24 órában? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!