Keresés

Részletes keresés

miklos1234 Creative Commons License 2004.02.04 0 0 19
A Kodak DX6340 mellett döntöttem
Előzmény: nord (18)
nord Creative Commons License 2004.02.04 0 0 18
Minolta Dimage S414

Szinte egy árban van a Kodak DX6340-nel.
Tudtok róla véleményt mondani?

Miklos:
döntöttél, hogy melyiket veszed meg?

nord Creative Commons License 2004.02.03 0 0 17
Szinte egyszerre írtunk (még a sorszám is ugyanaz lett:)

Igen, a DX 6490 nekem is a szívem csücske lenne, szép gép (nekem) nagy tudással. Lehet, hogy ezt a tudást ki se tudnám használni, akkor viszont az árkülönbözet már sok.

6440: úgy gondolom, nekem a 3 mpixel elég lesz, így az a plusz 1 mpixel nekem nem ér meg 30ezerrel többet.

LS633: az biztos, ha kijelzőben valami a csúcs, akkor az az OLED.
De új gépként biztos szívrohamba vinne az ára... Ráadásul a 6340 4× optikai zoommal rendelkezik a 633 pedig - úgy tudom - "csak" 3×
Tényleg: a gyakorlatban ez mennyire jelenthet nagy különbséget?

Fuji: amíg az S5000 alatti gépek csak ISO100-at tudnak, addig nálam azok kiesnek.
AZ S5000 tényleg gyönyörű. Nekem igazából az ilyen pofás gépek tetszenek (na meg a Panasonic DMC-FZ2. 12× optikai zoom, Leica optika ,képstabilizátor... Csak ne 130ezerbe kerülne, ráadásul 2Mpixellel.)

Minolta Z1: sajnos ő pont olyan, hogy minél többször ránézek egyre kevésbé tetszik. És ettől sajnos a tesztekben írt hibák is felnagyítódnak.

Olympus: hát igen.

Nekem a Nikonnal egyetlenegy problémám van: tudom, hogy műanyagok a kompakt gépek, de azért ennyire nem kéne mutatni... Pl. a Kodak azért próbálja valahogy (jó értelemben) becsapni az embert és ez jólesik, hogy a masszívságot nem csak írják, hanem sugallják is a külsővel.

Ami viszont a képminőségen kívül nagyon tetszik a Nikonnál: nagyon sok féle programmotívumot tud.
Nekem, mint kezdőnek ez biztosan sokat segítene.

Üdv.

Előzmény: Fülöp János (15)
nord Creative Commons License 2004.02.03 0 0 16
Mivel én is a Kodak felé kacsingatok, ezért tényleg érdekelne engem is mindenki véleménye - már csak azért is mert digitális fotózásban abszolút kezdő lennék.
(Igaz, lassan már egy hónapja túrom a netet, olvasgatom a szakfolyóiratokat, fórumokat, de hát hiába vagyok elvben már egész jó, ha ez a digitális fényképezés olyan játék, ahol 99%-ban a tapasztalat számít:)

Én is hasonló miatt tettem le eddig a voksom, amiket tigger6 írt, sőt azokon kívül nekem az is szimpatikus volt, hogy a 6430 3:2 képarányt is tud, ezért aztán pl. előhívatásnál nincsenek fehér csíkok a kép szélén vagy nem kell levágatni a kép két oldaláról.
(Persze ez már csak "hab a tortán" volt, mert a képminőség, a könnyű kezelhetőség, a szép színek és a biztos AF miatt került nálam első helyre a DX6340.)
Na többet nem írok, mert már úgy beszélek róla, mintha itt lenne a kezemben...
De vigyázzatok! Ha nem győztök meg pro vagy kontra -> jövő héten megveszem!
:))

Fülöp János Creative Commons License 2004.02.03 0 0 15
Hi!

A Nikon Coolpix 3100 jó gép, szép képeket csinál, de úgy tudom szite teljesen automata. A Kodak DX6340 -en már lehet állítgatni néhány dolgot (nézz utánna mit :-)) A Canon A(60-70-80)-on meg mindent... Csak tudd (ki)használni. :-)

Ilyesmik:

Kodak Dx6440. DX6490 - ez komolyabb kb. 130000.-,
Kodak LS633 OLED technika!
Fuji Finepix A210, A310, S5000 ez is komolyabb kb. 130000.-,
Minolta Z1 (állítólag nagyon gagyi az összerakása...
Olympus MJU300-400 Ezek igen finom gépek, csak picikét drágák...

HP-ne! :-)

Üdv!

miklos1234 Creative Commons License 2004.02.03 0 0 14
csak nyugodtan:)
Előzmény: nord (13)
nord Creative Commons License 2004.02.03 0 0 13
Nem akarom miklos topicját szétoffolni, de ha netán mégse a DX6340 lenne a kiválasztott, akkor ebben az (ár)ketegóriában melyik a legjobb választás a képminőséget és a könnyű kezelhetőséget tekintve?

Esetleg a Nikon 3100?

tigger6 Creative Commons License 2004.02.03 0 0 12
(a hibbifotós szót elírtam :) hobbifotós akart lenni)
Előzmény: tigger6 (11)
tigger6 Creative Commons License 2004.02.03 0 0 11
Bizony, sőt 10x15cm-es képhez nagymamáknak a 2 megapixel is tökéletesen elegendő. A két gép közötti különbséget valóban csak hibbifotós szempontból érdemes szemügyre venni. Ott viszont az dönt kinek mi a fontosabb. A makrója biztos, hogy a Canonnak jobb, a színei meg a Kodaknak. Illetve a Kodak és a Canon is más-más dolgokban kínál apró kellemes meglepetéseket, amiket elöbb írtam is (LCD méret,magyar menü,manuális fókusz,zoom mértéke,stb.)
A kettő közül egy kicsivel ugyan, de nálam a Kodak győzött, pláne ha az árat is számbavesszük.
Előzmény: nord (9)
tigger6 Creative Commons License 2004.02.03 0 0 10
Szerintem mindegyik nagyon jó gép, A Canonban kicsit több a manuális beállítási lehetőség, talán a manuális fókusz jól jöhet, ami a Kodakban ha jól tudom nincs benn. A Kodaknak viszont szerintem jobb az automatikája, a nem hoszzá értő és tanulni vágyó használója könnyedébben tudja kezelni, könnyebb vele szép fotót csinálni. Szerintem szebbek a Kodak színei. Az LCD-je is fényesebb, nagyobb (1.8", a Canoné 1.5") és nappali fényviszonyok között jobban látszik a Kodaké. A kettő közül én is nehezen választanék, de a kodak felé hajlok a kis kellemes apróságok miatt .Ilyen pl.még a 2 db ceruza-akkuval való működtetés, a Canon 4-el megy, A 4X optika nekem +1 pont a Kodak részére, ja és az sem elhanyagolható, hogy a Kodakhoz van magyar menü is... ha az A80-as lenne ugyanannyi pénzér mint a Kodak DX6340, akkor már a Canont választanám :)

A Kodak DX6340 most bruttó 99.990 Ft.

nord Creative Commons License 2004.02.03 0 0 9
Üdv, én is 6340 vásárlásán gondolkozom.

Megnéztem az imaging-resource-t...
Sajnos - ha a 6340 / A70-et akarom összehasonlítani, akkor már első pillantásra látszik, hogy más fényviszonyok közt, nem egyforma távolsából készültek a képek, így ez alapján dönteni nem túl objektív...
Bár jobb mint a semmi.
(Pl. a "ház" fénykép a Kodakkal sokkal jobb lett. Viszont a makróban meg tán jobb a Canon. Bár én egy teljesen kezdő vagyok a témában.)

Egyre inkább kezd olyan érzésem lenni, hogy néha már túl alaposan járom körül a témát ahhoz képest, hogy otthoni, hobbi célra készülő képeket akarok 99%-ban fotózni 10×15 papírképre történő előhívással.

Persze aki A4-esben, meg a számítógép képernyőjén vizslatja szőrszálhasogató módon a képeket, azoknak tényleg fontos a legalaposabb körültekintés vásárlás előtt.

De azért legyünk objektívek: aki 100ezerig bezárólag vesz kamerát, az a nyaralást, családi ünnepeket akarja megörökíteni, 9×13, esetleg 10×15 papírképen (anyósnak, nagymamának mindig papírkép kell, asszony is szereti albumban mutogatni a barátnőknak...).
Szvsz ilyen méretű papírképeken nincs akkora különbség két-három márkás gép képminősége között. Itt, ha minőségbeli hiba van, akkor leginkább a fotós rontott.

Persze, lehet, hogy nincs igazam, de hagyom magam meggyőzni, rábeszélni másik gépre:)

Üdv.

Előzmény: pggp (8)
pggp Creative Commons License 2004.02.02 0 0 8
Itt össze tudod hasonlítani a képeket:
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/CDISPLAY.HTM
Előzmény: miklos1234 (6)
keresohotmail.com Creative Commons License 2004.02.02 0 0 7
Nincs egyik kamcsim sem, havernak van A70-je ami nagyon szeo kepeket csinal, szerintem felbontasban jobbak mint a KODAK, megiscsak Canon, de szinben nem a KODAK ffeheregyensulya es szinei sokkal jobbak a Canon felbontasa reszletgezdagsaga jobb, de ez maganvelemeny...
Előzmény: miklos1234 (5)
miklos1234 Creative Commons License 2004.02.02 0 0 6
naaaaa
Előzmény: miklos1234 (5)
miklos1234 Creative Commons License 2004.02.02 0 0 5
most a kérdés:
canon a70, vagy kodak dx6340? a kodak felé hajlok, de elég szép annak a képe????
vki gyorsan válaszoljon please
Előzmény: Ethan1 (4)
Ethan1 Creative Commons License 2004.02.01 0 0 4
Az összes digitális kamerát kiveszik a Sulinetből, nemcsak a 2megapixeleseket!!
Előzmény: Fülöp János (3)
Fülöp János Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3
Hi!

Úgy értik, hogy a Canon nincs egy kategóriában a Kodakkal. :-(

Tehát: A Canon A60-as egy 2 Mpixeles, mindent kézi beállítással is használható gép, kicsikét már kifutó félben. (látsd: Sulinet keretében minimum 3 Mpixeles gépeket lehet venni majd.)
A Kodak egy 3 Mpixeles gép, A Schneider-Kreunach optika a világon az egyik legjobb, a Kodakban is van sok állítási lehetőség (nem Nikon 3100-as), de főképp fakezűeknek való: csit-csatt, és kész a - Kodak minőségű - kép.

Én inkább Kodakot vennék, mert nem vagyok nagy fotóbuzi, és valószínűleg a Canon sok-sok manuális állítási lehetőségéból szinte semmit nam használnék ki.

Üdv!

Sheen Creative Commons License 2004.01.30 0 0 2
Szimpatikus a Kodaknál a 3 megapixel, a 4x-es optikai zoom, a dioptria korrekció. A blende és záridő előválasztás is jól hangzik, de ezeknek sajnos - az éjszakai fotózáshoz nem igazán elégséges 4 másodperces max záridővel - nincs különösebb értelmük. A Schneider-Kreuznach Variogon optikához nem volt még szerencsém, de a digicam oldalán lévő Kodak értékelésben a Karesz által közzétett kép élessége nem győzött meg annak minőségéről. A Canon PowerShot A60 jó ár/teljesítmény arányú gép. A Kodak-DX6340 véleményem szerint, a pozitív tulajdonságai ellenére: drága.
Előzmény: miklos1234 (-)
miklos1234 Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1
Ezt hogy érted??? kifejtenéd bővebben?
Előzmény: Speccy (0)
Speccy Creative Commons License 2004.01.28 0 0 0
SZVSZ ez a kettő nem ugyanaz a kategória...
Előzmény: miklos1234 (-)
miklos1234 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 topiknyitó
Melyiket érdemes megvenni sulinetben? Amíg lehet :)
a canon: 79990, a kodak: 104990FT

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!