Keresés

Részletes keresés

Ozagen Creative Commons License 2002.12.13 0 0 10
Ez egy zavarbaejtő kérdés. Mi a konkrét kérdés? Emlékekre vonatkozik?
Előzmény: Törölt nick (6)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.13 0 0 9
Igen, nekem is rég gyanús a fickó.

Ps.: Ez egyben AI-topic is, a topiccím "itt"-je a netre is vonatkozik.

Előzmény: Whipping Star (3)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.13 0 0 8
A közérthetôség kedvéért:

”Tyrell: Is this to be an empathy test? Capillary dilation of the so-called blush response? Fluctuation of the pupil? Involuntary dilation of the iris?

Deckard: We call it Voight-Kampff for short.”

Egyébként nem ezután szabadon, hanem ez elôtt és már kitalálva: a Turing-teszt.

Ph. K. Dick nyilván hallott már Alan Mathison Turingról, és innen vette az AI-kutatási ötletet.

Előzmény: Tie (5)
Kisherceg Creative Commons License 2002.12.13 0 0 7
Szülőkre általaában nem kérdezünk kérde zünk zünk zünk zünk
Előzmény: Törölt nick (6)
Tie Creative Commons License 2002.12.13 0 0 5
"Hogyan derítenéd ki, robot vagyok-e vagy sem?

Milyen kérdéseket tennél fél? Miféle reakciókat vársz, és melyek lennének leleplezően váratlanul leleplezőek? "

BladeRunner után szabadon? :))

Előzmény: Ozagen (2)
Whipping Star Creative Commons License 2002.12.12 0 0 3
zsoltura mondtam kb. egy éve, hogy engem egy különösen zavaros AI-ra emlékeztet, de tagadta. Másról még nem tippeltem ilyent, de elég sok tini butább, mint egy gyenge, kezdetleges AI. De engem nem zavarna ha tudnék is róla.
Előzmény: Ozagen (2)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.12 0 0 2
Idézőjel bezárva.

A cikket egyébként az Index az Intl. Herald Tribune-ból lopta.

Nos, kérem, ki itten a robot.

Én egy robot vagyok?

Hogyan derítenéd ki, robot vagyok-e vagy sem?

Milyen kérdéseket tennél fél? Miféle reakciókat vársz, és melyek lennének leleplezően váratlanul leleplezőek?

Ki akar itt zavart kelteni? Én? Te? Az?

Előzmény: Ozagen (1)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.12 0 0 1
A Yahoo egyik vezető kutatójának, Udi Manbernek komoly problémája akadt: miként lehet megkülönböztetni az emberi intelligenciát a mesterségestől. A felvetésnek nem csak elméleti jelentősége van. A Yahoo chatroomjaiban ugyanis számos, magát tininek álcázó program tűnt fel. A műtinik csevegés közben személyes adatokat gyűjtögetnek, cégreklámokat küldözgetnek. Egyes spamcégek programjai százával regisztrálnak yahoo-s email accountokat, és azokról ontják a levéláradatot.
Előzmény: Ozagen (0)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.12 0 0 0
Manber filozofikus rejtvényének gyökerei Alan Turing ötvenéves tesztjéhez vezetnek vissza. Turing egy olyan játékot dolgozott ki, amelyben a játékosnak egy szomszéd szobában levő gépnek és egy embernek kell kérdéseket feltennie, és kitalálnia, melyik válaszoló az ember. A feltett kérdések megválaszolásában az ember segíteni, a gép összezavarni igyekszik a kérdezőt.
Előzmény: Ozagen (-)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.12 0 0 topiknyitó
Index
2002. december 11., szerda 14:46

Kutatók szerint gyakran előfordul, hogy tinédzsereknek álcázott számítógépes programok jelentkeznek be internetes fórumokra. A robotok kiszűrésére egy ötven évvel ezelőtt papírra vetett módszert gondoltak újra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!