Keresés

Részletes keresés

vendetta2 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 1838

Kedves károsult társak!

 

Szomorú, de párhuzamot láttok a MALÉV bedöntsében és az Aeroviva ügyben.

 

Míg GY Feri barátunk 2 Milliárd Ft-ot nyúlt le és kb 2.000 embert szivatott büntetlenűl, immár állami szinten 750.000 előre eladott jegy és 37 Milliárd Ft lenyúlás!

 

Ahogy a mi esetünkben történt (charter jegy vásárlás készpénzért), itt is kiderül majd, hogy az esetek többségében semmilyen kártérítés nem jár, hála a remek fogysztóvédelmi törvénynek!

 

Gondolom szabadalmazták a GY Feri módszert, tán még fizettek is a know-how-ért?

 

Hajrá Feri hajrá Magyarország!

 

 

pandu1979 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 1837

Én sajnos tényleg nem tudok semmit! :-(

A pénzből is csak a 40%-ot láttam viszont!

Én is így vagyok vele, azóta sem tettem be a lábamat egy utazási irodába sem! Az én bizalmam elszállt!

Nagyon egyszerűen meg lehet magadnak szervezni és sokkal olcsóbban jön ki + magasabb színvonalat is kapsz érte, mert az utazási irodák a dupláját, olykor tripláját elkérik....

A mi pénzünk senkit nem érdekel, hiszen nem az államot károsították meg, vagy egy bankot, hanem minket! :-( :-( :-(

Előzmény: ponca (1836)
ponca Creative Commons License 2011.12.11 0 0 1836

Ha csak azt nézzük, hogy ezen a fórumon mennyien ragálnak a kérdéseinkre......

Ennyire nem számít a pénz?

Ennyire közömbösek a népek?

 

Nem hiszem, hogy a több száz hozzászólóból, akik itt korábban írtak nem tud senki semmit.

Csak, hát ez a magyar mentalitás.

Amíg tanács kell, addig itt vannak naponta.

Most, hogy sokan a pénzüknél vanna (Charge B.) már ha tudnak valamit akkor sem osztják meg másokkal.

 

Mi megcsináltuk azóta az akkor befizetett utat, csak "maszek" alapon.

Sokkal kevesebből kijöttünk. A biztosító által adott lóvéból kihoztuk az utat.

Csodás volt. Ez valamit enyhít a bosszúságon, amit ezek a tetvek okoztak.

 

Tanulság: az összes utazási iroda lehúzhatja a roló felőlem, mert az életben a küszöbüket át nem lépem.

Előzmény: similis (1835)
similis Creative Commons License 2011.12.09 0 0 1835

Se basszus én pont azon gondolkoztam, h. érdekes a bnktól sikkaszt/lop valaki 1,3 milliárdot, azzal teli van minden hír és egy héten belül elkapták, tőlünk legalább ennyit loptak ha nem többet és érdekes ez senkit se érdekel....

Előzmény: pandu1979 (1834)
pandu1979 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 1834

Szia!

 

Mi fogadtunk ügyvédet, mégsem tudunk semmit. Semmi új hír nincs! :-(

Már én is "keresztet vetettem" a pénzre.

Próbálok vele nem foglalkozni....... :-(

Előzmény: similis (1833)
similis Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1833

Úgy látom ezt többet nem érdemes megkérdezni bár én is roppant kíváncsi volnék, de úgy látszik aki tudja, az nem akarja velünk megosztani a tudását :(

 

Mert azt nem hinném hogy az ügyvédet fogadók ugyanúgy semmit se tudnak erről mint mi...

Előzmény: ponca (1832)
ponca Creative Commons License 2011.11.28 0 0 1832

Mi "leírtuk" az összeget.

 

Egyszerűen nem "szponzorálom" tovább az ügyvédet.

Legalább a neki kifizetendő pénzzel a butát nem növeljük.

Értelme nincs a pernek, mert 10 év múlva sem lesz ítélet.

Nincsből nem fognak fizetni.

 

A biztosító fizetett, ha ad még valami kis maradványt az az egészhez képest aprópénz lesz.

Max. néhány ezer forint.

 

A rendőrség is nagyon hallgat. Seniki nem halotta, hogy mi van már?

Szept. 20-án a 3. hosszabbítás is lejárt.

Nyomoznak?

Vádemelés?

Megszüntették büncselekmény hiányában a nyomozást?

Sajtó tájékoztató?

 

Ezeket a szép embereket, akik lenyúlták a lóvénkat keresik egyáltalán?

 

ynosdr Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1831

Az államot is pereljük.

Előzmény: Kenny___ (1830)
Kenny___ Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1830

Nem ertem mit vartok a pertol - a biztosito nem tehet arrol, hogy szarok a jogszabalyok. Pereljetek az allamot, annak is pont annyi ertelme lenne, de esetleg hasznosabb lenne a hozadeka.

Előzmény: ynosdr (1829)
ynosdr Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1829

Sziasztok!

Mi, az 5Kontinens károsultjai is végigjártuk azt, amit most Ti. Végül nem volt más lehetőség, mint a biztosító perlése, ez megtörtént, volt már több tárgyalás, ítélet még nem született. Szerintem nagyobb lenne az esély, ha Ti is beszállnátok.

Üdv

S

Előzmény: pandu1979 (1827)
similis Creative Commons License 2011.11.24 0 0 1828

De az ügyvéd akit felfogadtatok nem tud semmit a nyomozásról? Ennyi volt?

A biztosító már max a 40% feletti 1-2 %-ot fizeti ki azzal nem lesztek kisegítve :(

Előzmény: pandu1979 (1827)
pandu1979 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1827

Semmi hír, sajna. :-(

A Biztosító nem akar fizetni, be kell őket perelni!!

Ez egy nagyon hosszú "játék" lesz.....

Előzmény: ponca (1826)
ponca Creative Commons License 2011.11.10 0 0 1826

Már megint lejárt a nyomozás határideje szeptember 20-án.

Ennek lassan 2 hónapja!

 

Meghosszabbították vagy vádemelés történt?

Netán büncselekmény hiányában megszüntették a nyomozást???

 

Valaki tud valami infót?

 

Az ügyvédek sem mondanak semmit???

Előzmény: pandu1979 (1813)
Kenny___ Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1825

Kedves Gabiiii, annal ertekesebb most az idom, hogy megkeressem a magas lorol mindenkit hulyenek nezo amokfutasod, amikor habzo szajjal bizonygattad, hogydemarpedig a bankoktol egy petak nem jon vissza, de ha megkersz ra, akkor biztosan talalok ra idot valamikor.

Előzmény: Gabiiiiii (1822)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1824

gondolom nem szeretne,ha barki is azonositana ezzel a bandaval..Ha megnezed,azota sem lepett be,azt gondolom,hogy valaki felhivhatta a figyelmet erre a bejegyzesre,nem rutinos forumozo,ezert nem nezett meg vissza...

 

Annak orulok,hogy te hozzajutottal a penzedhez,elhiheted,hogy tiszta szivbol,de sajnos sokan vannak,akik azota sem,en miattuk olvasgatom,mert abban tokeletesen egyetertunk,hogy ennek soha tobbet nem szabadna elofordulnia es meg kell lakolnia azoknak,akik mas penzet elsikkasztottak..

 

Egy ilyen eset nagyon rossz fenyt vet az egesz szakmara,akik pedig tobbsegeben teljesen tisztesseges emberek

Előzmény: similis (1823)
similis Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1823

Hol is fogunk tartani? Én megkaptam már réges rég az összes lóvét a banktól, amire ha jól emlékszem azt írtad nem fog megtörténni.

 

Most már csak azért járok ide, mert kíváncsi vagyok lesz-e valaha valami következménye az elkövetők részére ennek a kis "kalandnak".

 

És utazasiiroda1 ha valóban olyan patyolattiszta lenne (sajnos nem olvastam a kérdéses bejegyzést) akkor vállalná a nevét, vagy hallgatna. Bár amúgy már eleve se értettem hogy egyáltalán minek nézett be erre a fórumra, ha valóban csak 1 ember aki csinált egy utazási irodát.

Előzmény: Gabiiiiii (1822)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1822

megnezheted nyugodtan es nem fogod elhinni,de viszonylag sokan dolgoznak ebben a szakmaban...

 

Szerenysegem tiltja,hogy emlekeztesselek,hogy a kezdetek kezdeten megmondtam,hogy itt fogtok tartani,ahol most,de akkor habzo szajjal estetek nekem ..Pedig hidd el,hogy az ilyenek igencsak nem tesznek jot a szakma hirnevenek,ezert mindengyikunk azert drukkolt,hogy sikeruljon nektek jol megfingatni /mar bocs/ oket es viszontlassatok a penzeteket hianytalanul,de sajnos a gyakorlat nem ezt mutatja..

 

Tudod,meg a ha tapasztalatod nem is ezt mutatja,eleg sokan vannak a szakmaban,akikre az eletemet rabiznam,annyira tisztessegesek es korrektek,nemhogy nem karositjak meg az utasaikat,de mindent megtesznek azert,hogy hosszutavon megtartsak az utasaikat,hiszen ez a hosszutavu erdekuk...Sajnalom,hogy ti nem ilyenbe futottatok bele,de a magyar joggyakorlat sajnalatosan azt mutatja,hogy ebbol ti nem tudtok jol kijonni akkor sem,ha az igazsagerzet ezt diktalna

Előzmény: similis (1821)
similis Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1821

Ó ne is törődj vele, sztem kedves Gabii ua. mint utazasiiroda1 ha megnézed a régebbi hsz-eit.

 

Holnapra már ki is lesz ez az egész moderálva le merném fogadni.

Előzmény: ynosdr (1819)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1820

meg te is

Előzmény: ynosdr (1819)
ynosdr Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1819

Meg a Te nevedet is, mert elfelejtetted aláírni!

Előzmény: utazasiiroda1 (1817)
similis Creative Commons License 2011.11.02 0 0 1818

Amúgy ha ez így van megtudhatjuk az utazási irodád nevét, hátha kedvet kapunk ? :)

Előzmény: utazasiiroda1 (1817)
utazasiiroda1 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1817

Kedves agro1 illetve kedves mindenki!

 

Az érintett utazási iroda tulajdonosa és ügyvezetője vagyok. A pár nappal ezelőtt itt megjelent bejegyzés teljességgel valótlan rágalmazás, melyet valószínűleg egy másik, konkurens utazási iroda írt, azért, hogy a mi utazási irodánkat ezzel lejárassa, tönkretegye.

 

A bejegyzést az én kérésemre távolította el az index.

 

A BRFK jelenleg nyomozást folytat ismeretlen tettes ellen rágalmazás miatt, azonban úgy tűnik máris sikerült egyetlen utazási irodára leszűkíteni, amelynek valamely alkalmazottja vagy tulajdonosa lehetett a tettes, valószínűleg azért, mert nagyon hasonló utazásokkal foglalkoznak cégeink, ezért mi az ő "útjukban" állunk a piacon.

 

Az állítás tehát garantáltan valótlan, a bejegyzést létrehozó személy pedig büntetőjogi felelősségre vonásra számíthat rágalmazásért.

agro1 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 1816

Sziasztok.

 

Volt itt egy beírás, hogy a tolvaj tulaj újból nyitott egy utazási irodát.

Ez kacsa vagy tényleg így van. Miért tüntették el a beírást? 

 

papzo Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1814

Már egy teljes hónapja lejárt a nyomozs sokadik hosszabbítása.

Újra hosszabbítottak? Ejtették a vádakat? Vádamelési javaslat?

 

Senki semmiről nem hallott?

Az ügyvéd mit mond?

Köszöni a lóvét amit kapott, de ennyi volt vagy lát még valami reményt valamire?

pandu1979 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 1813

Még mindig semmi!

Minden nagyon lassan halad! :-(

Szoríts értünk, hátha.... :-) :-)

Előzmény: similis (1812)
similis Creative Commons License 2011.09.30 0 0 1812

Na nyomozásról senki semmit? Ügyvédtől nem kaptok infokat?

 

Én már csak kibic vagyok szerencsére, de drukkolok Nektek, és azt is szeretném ha a felelősök börtönben rohadnának el valami szép trópusi sziget helyett :-)

pandu1979 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 1811

Tudod, a jó modor + a moderálás.... :-) :-)

Előzmény: similis (1810)
similis Creative Commons License 2011.09.21 0 0 1810

Azért valaki elmondhatná mi a francot kell ezen ennyit nyomozni... (csúnyábbat szerettem volna, de azért mégis a jómodor :) )

Előzmény: ponca (1808)
pandu1979 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 1809

Feljelentettem őket, de a Rendőrségtől a mai napig semmilyen tájékoztatást nem kaptam.

Igaz, nem járkálok a nyakukra, hogy "mi újság?".

Az ügyvédnő intéz mindent, amit tud.

Előbb-utóbb a sikkasztás bebizonyosodik és akkor a magyar államnak joga van a külföldön lévő új kis cégük minden számláját és vagyonát is zárolni, még akkor is, ha unión kívül van.

Ma már a legtöbb ország kiadja a bűnözőket, még akkor is, ha nincs aláírt kiadatási az országok között.

Ha pénzt nem is látok belőle, legalább hozzák haza őket és akkor majd megkapják, amit nem szeretnének!

Ha nekik nincs vagyunk, de a szülőknek van, akkor onnan is lehet perelni, már nem úgy van, mint régen, hogy "nekem nincs a nevemem semmi, hurrá, anyámra és apámra írattam mindent, így nem tudnak tőlem elvenni semmit"! Ez egy tévhit, megváltozott a világ!

 

Előzmény: papzo (1806)
ponca Creative Commons License 2011.09.19 0 0 1808

Holnap ismét lejár a nyomozás meghosszabbítása.

 

"Nyúlik az Aeroviva ügy 2011.08.30. 17:43 | Turizmus Panoráma Bulletin

Ismét, immár harmadszor hosszabbították meg az Aeroviva ügyben folytatott nyomozást – tudta meg a Turizmus Panoráma Bulletin. A karácsony előtt, december 20-án bebukott utazásszervező elleni nyomozás határidejét először április 20-ig, majd július 20-ig hosszabbították meg, s az újabb határidő szeptember 20.

 

A Budapesti Rendőr-Főkapitányság tájékoztatása szerint az eljárás során sikkasztás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja is felmerült, ezért módosította a bűncselekmények minősítését a nyomozóhatóság.

 

Ügyészi felügyelet mellett jelenleg is folyamatban van a nyomozás, melynek újabb határideje 2011. szeptember 20.


A nyomozás határidejének meghosszabbítására indítványt tesz a nyomozóhatóság.


Az ügyben folyamatosan érkeznek újabb feljelentések, a nyomozóhatóság egyúttal felvette a kapcsolatot az érintett külföldi társszervekkel.
Az Opten Cégtár adatai szerint egyébként az Aeroviva ellen a közelmúltban két végrehajtást is elrendeltek.

Az április 30-ával indult eljárást egy szigetvári közjegyző, míg a május 9-ével indult eljárást a Fővárosi Munkaügyi Bíróság rendelte el. Az adatok szerint az üzletrészen zálogjogot alapított 2008.12.12.-2009.12.04., valamint 2009.12.04.-2010.09.09. között a Banco Popolare Hungary Bank Zrt. Ez utóbbi információk a Complex céginformációs rendszerben május végén nem szerepeltek."

 

Az utolsó bekezdés a "garancia" arra, hogy nekünk innen több pénz nem jut.

Mert ugye mi, károsultak csak a sokadikok vagyunk a sorban.

Előttünk az állami tartozások, a bankok.............stb. aztán a sor végén mi.

Szóval a remény hal meg utoljára, de nincs okunk bízni abban, hogy van annyi vagyon a nevükön, hogy a felszámolás után -ha valaha elindul- csurran-cseppen pár forint még.

 

Előzmény: similis (1807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!