Keresés

Részletes keresés

tomtyi Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13591

„uI: az ügynük hálozat magába foglalja marketinget, s állítólag így olcsóbb a fenntartás, mint a hirdetés.”

A hirdetés lehet, olcsóbb, de hogy a végtermék -- MLM-cégtől függetlenül -- nem hogy olcsóbb nem lesz, de kifejezetten drágább, az is tuti. Minden MLM szervezet az egekbe dicséri a saját termékeit, és jelentősen drágábban adja, mint amennyibe az azonos célokra használható, a valóságban azonos vagy jobb minőségű boltban kapható termékek kerülnek. Az általam korábban említett Amway-nél pl. a szutykaikat az ügynök magának 40%-kal olcsóbban kapja.

 

A legdrágább 70e Ft-os fejet bármelyik Miele porszívóra felteheted, de ezen kívül van kétféle elektromos kefés szívófej, mindkettő 30e Ft.

Porszívó fejek, a 217-3-as minden géphez használható. Így extrém esetben 70e Ft-ért már van egy vadiúj, motoros kefés szívófejjel bíró Miele porszívód. Ez meg azért nem a horror kategória. Ráadásul a HEPA szűrőt teszel bele, ugyanolyan allergiabiztos lesz, mint a legdrágább, hiszen a gép réseinek tömítése ugyanolyan.

 

„de a jobb fajták 200e körüliek”

Gyakorlatilag egy 200e Ft-os Miele porszívó van.

 

@rorest73

A levegőtisztító képessége biztos nem jobb még 10%-kal sem. Lalát már említettem, és írta is azóta.

Előzmény: veteZR1 (13577)
apci500 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13590

Sőt már az Index fórumon is írják csak nem találom a linket :-)

Előzmény: Nelson71 (13589)
Nelson71 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13589
Előzmény: veteZR1 (13588)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13588

Hát lehet, bár más információim vannak erről: Kirby

Ami szerintem valószínűbb, mert az amerikai egészséges sovinizmus is ezt diktálja.

Előzmény: rorest73 (13586)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13587

"ez az én simán megvehetném" nagyom magyar. Ez nem feltétlenül pénz kérdés, ez igaz. De van aki erőn felül áldoz, mert tetszik neki. Mert TETSZIK neki.

 

Nem ide szól, nem értem ezen a fórumon sem a személyeskedő stílust, a nem előre mutató információ megosztást, stb...

 

Nem kapsz ugyanolyan tudásút! Csak sokan szeretnék ezt hinni.

Előzmény: Törölt nick (13547)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13586

A Sebo német porszívómárkával az Usa -ban. www.sebo-porszívó.hu

Előzmény: veteZR1 (13585)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13585

Melyik fehérházat?

Előzmény: rorest73 (13539)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13584

Kaptam "tanácsot" a vorwekkel kapcsiban csak számomra használhatót keveset. Azért látom találni itt a fórumon olyan embereket is akik országhatáron túl is látnak illetve ismerik a minőségi szintkülönbségeket . Azon tényleg lehet vitatkozni ,hogy dupla annyit ér-e egy mielénél vagy boschnál egy vorwerk ,de számomra ha csak 10%-kal  tud többet mondjuk a szívóereje vagy főleg a  levegőtisztítóképessége mint az előbb említett két másik német márkájé akkor én hajlandó vagyok megfizetni érte a felárat mégha ezzel sok honfitársam nem is ért egyet.  Valószínűleg vannak az országunkban még ilyen emberek nembeszélve a németajkú országokban. 

veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13583

Azért egy motoros porolófejjel felszerelt miele lista ára is 120-tól felfele esélyes, de a jobb fajták 200e körüliek. A vorwerk drágább. Szvsz komolyabb is.

Előzmény: apci500 (13495)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13582

A 260-ast tapasztaltam, technikailag uaz. motor minden uaz az állókban, csak szvsz könnyebb kezelni az állót. Mind jó más formátum.

Előzmény: rorest73 (13580)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13581

 A miele és az új vorwerk motorja is csak vigyázva rá fut 10-évet (az új típusok, a régi, nagyobb méretű, fém házas kisebb teljesítményűek valóban csak elkopni tudtak. ), Ne érje víz, se ne legye állandó vákum, ( pl. miele 2200w-on a szőnyegen)

Előzmény: rorest73 (13492)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13580

Szia én a   Vw Tiger  Vt270-el kacérkodom erről van valami infód?

Előzmény: veteZR1 (13575)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13579

Köszönöm . Az első használható komment ami tényeket mutat. Úgy látszik ilyen mérőt kell beszerezzek porszívóvásárlás előtt vagy inkább kölcsön :)

Előzmény: tomtyi (13567)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13578

Hibátlanul, a kárpit fejekkel, meg az átlagnál jobban.

Van hozzá gégecső.

Előzmény: Törölt nick (13576)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13577

Az árképzés alapvetően nem a mi pénztárcánk szerint történik, de ez bátor kijelentés. Soha nem tudod egy termék fejlesztésének, előállításának költségeit, de nem is lényeges, mivel az ár pozicionálás kérdése.

 Abban biztos vagyok, hogy a lux, Kirby, Vorwerk, jóval magasabb kaszt a porszívózás terén, mint a miele.

 

Amúgy a miele komolyabb konyhai gépeinél szintén a túlárazást harsogják. Szerintem annyit ér, és jó.

 

A vorwerk jellemzően üzletkötő hálozattal dolgozik, talán Németo-ban első és legnagyobbként, de ahol olyan ismertsége és piaca van mint hazájában, simán be lehet tenni a szakboltba is.

 

uI: az ügynük hálozat magába foglalja marketinget, s állítólag így olcsóbb a fenntartás, mint a hirdetés.

Valószínűleg a samsung és hasonló multik állítják elő a leghatékonyabban a termékeiket, a legkevesebb centből, s költenek a legtöbbet marketingre.

Előzmény: Törölt nick (13473)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13576

Az álló (amcsi filmes) porszívóval hogyan fogsz szekrényt, kocsit, könyvespolcot takarítani?

Előzmény: veteZR1 (13575)
veteZR1 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13575

Hali!

 

Nem titok én ezeket adom veszem. szvsz a vorwerk az egyik legjobb porszívó, én ezt használom egy Kirby mellett, de én feltétlenül az állót javasolnám, sokkal könnyebb vele dolgozni, persze szokás kérdése. Az újabb fajta porolófeje már sok szőnyegen vetekszik a Kirbyvel, amit sokan a legjobbnak tartanak, egyet értek velük. Amennyiben van nagy felületű kemény burkolatod, javaslom a Pl515-ét -imádom-, de azt már csak használtan kapsz, mivel befejezték a gyártását tavaly.

Előzmény: rorest73 (13464)
tomtyi Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13574

Melyikből is?

Előzmény: apci500 (13573)
apci500 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13573

Ez most a fake test, ugye? :-)

 

Hogy miért az a youtube-os kommentekből is kiderül.

Előzmény: tomtyi (13567)
Garfield007 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13572

Hát ilyen rondán nekiesni valakinek, aki több pénzt akar porszívóra kiadni, mint amennyit a társaság ésszerűnek tart...

 

Cúnya-cúnya kis hobbitok, nem szabad ilyet csinálni. 

Édes amikor az egyik hívő szeretné megmenteni a másikat.

Az ember önállóan dönt, akár abban is, hogy az autó elé lép és megöleti magát. Szerencsére vannak épelméjűek, akik ezt megpróbálják megakadályozni és visszarántják a járdára. Nem mindig sikerül, de legalább mindenki jól alszik, mindent megpróbált megtenni ellene.Kifejthette mindenki, hogy 800 euro, de még 650 sem normális ár semmiféle porszívóért. Ha ezt nem akarja elfogadni, mert hívő és van is rá pénze, ha nincs vesz fel hitelt(mert ugye ez sem idegen a mentalitástól), akkor legyen neki jó. 

Nem a porszívó lesz a tuti megoldás a bajára, ez is le lett írva, de a főzőlapon sütés valóban jó példa volt ebben az esetben.

Előzmény: cizella (13562)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13571

Ó, hát az amway topik egy kincsesbánya! :)))

Macskát is fürdettek már a LOC-ban, virágot locsoltak vele, stb. stb.  :-D

Na és az FLP ( aloe vera termékek), akik az ültetvény felett megvették (!!!) a légteret, hogy ne repüljön felette repülő, és ne szennyezze a növényeket...? :-DDD

 

Zepter bemutatón meg jómagam is voltam... Pusztán azért mentem el (tudtam, hogy merő parasztvakítás lesz), hogy pikírt kérdéseket tehessek fel a hókuszpókolónak. :-D

 

És az ügynökök millió topikon győzködik az embereket (de szerintem főleg magukat :D), hogy milyen jó, mert "gazdagodjon meg költekezéseiből". :-D

 

MEgveszi a terméket a piaci prémium minőségű cuccokhoz képest 5x-os áron (=500%-os ár), és marha büszke, hogy 20-30% jutalékot kap belőle.

 

ROTFL

 

 

Előzmény: tomtyi (13570)
tomtyi Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13570

https://web.archive.org/web/20120726215623/http://tisztatertechnologia.hu/?p=hirek&id=4

A wayback machine-en lehet kattintgatni is. Sajna, pont a belinkelt cikk itt sem.

 

@ásítósmacska

Jaja, ismerős. Amway-es ismerősöm is jött olyanokkal, hogy annyira, de annyira környezetbarát a mosószerük, hogy akár meg is lehet inni. „Hát -- mondtam --, ott egy pohár, ott a mosószer, ott a csap. Hajrá!” Nem ivott. :D Meg ilyen-olyan biokaja, amit úgy termelnek az USA-ban, hogy kétezer km-es körzetben nincs ember. Érdekes, mert az a termelés helyét középpontul véve 4000 km átmérőjű kör, ami az USA nagy részét lefedi. Jó, hogy a legtöbben a keleti és a nyugati parton élnek, na de azért mégiscsak túlzás.

Emlékszem, apám és felesége még az MLM-világ (és így a '90-es évek) elején vett Zepter edénykészletet, mert pl. mennyit meg lehet vele takarítani (mert ugye egymásra lehet tenni). Ja, mondtam is, tök jó, hogy vettek 200000 Ft-ért edénykészletet, és ezzel megtakarítanak havonta kb. 200 Ft-ot. Megérte, deee tényleg.

A '90-es évek első felében szintén (emlékeim szerint) California Fittnes előadásán beszéltek ilyen-olyan biocuccokról. Az egész világot ellátandó a bio béta-karotint nyilvánvalóan úgy termelték, hogy a várhatóan savas eső ellen fél Texasnyi répaföldeket letakartak fóliával, mint Wimbledonban a füvet. Valami brazil őserdei növényt is nyilván annyit gyűjtenek, hogy gyakorlatilag csak emiatt is ki lehetne irtani az egész amazóniai esőerdőt.

Előzmény: cizella (13565)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13569

Az MLM-es cuccokról soha nem hoznak nyilvánosságra ilyesmiket, mert az tettenérhető, számonkérhető.

Az ügynök bezzeg - face-to-face - a NASA-t is lehozza az égből, hogy a termék csodálatosságát bizonyítsa. MAgyarul: kiénekelje a sajtot pénzt a balek zsebéből.

 

 

Előzmény: tomtyi (13567)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13568

Ügyvédnő teccik lenni? :))

Előzmény: cizella (13566)
tomtyi Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13567
Előzmény: rorest73 (13544)
cizella Creative Commons License 2015.01.25 0 0 13566

Mondtam olyat, hogy kell?

 

Ezt meg gondold át újból, hogy van-e különbség a főzőlap-sütő meg a porszívó-mikró páros közt. Nem tudom, honnan keveredtél ide, és miért viselkedsz így, de erre én most nem vagyok vevő, jóéjt neked.

Előzmény: ásítósmacska (13564)
cizella Creative Commons License 2015.01.25 0 0 13565

Ezt a cikket kerestem, köszi. Újból rámentem a web.archive.org-ra, megint nem dobta ki, itt meg csak úgy lazán megvan, nem értem ezeket mégse :) A magyar oldalon néztem a garit, ott nem találtam felsorolva a porszívót, de nem is biztos, hogy érdekelt volna, sose húzta még ki nálunk egy porszívó túl sokáig, igazából egyiknél se bántam, hogy le kell cserélni. Ezzel a kis rondakékkel most jól elvagyunk, remélhetőleg bírja még egy ideig, de ha nem, a következő is kiterjesztetlen garanciás Miele lesz valószínűleg (a kiterjesztés árából futja, és akkor ingyen van).

Előzmény: tomtyi (13508)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.01.25 0 0 13564

Miért kéne főzőlapot sütőként használni...???

 

A porszívót se használod mikrózásra... :-DDD

 

 

Előzmény: cizella (13562)
Zeki_ Creative Commons License 2015.01.25 0 0 13563

Ti így vasárnap délután meg este nagyon unatkoztatok.

Mindenki azt vesz amit akar.

Nem ez a probléma.

 

A probléma, hogy vagy elfelejt az illető visszajönni 1-2 év múlva, hogy milyen a porszívó ennyi használat után, vagy ha visszajön és mondja hogy jó, már nem kapni újonnan.

 

Az összes többi amiről itt 2 oldalon át vitáztatok, "közönséges kofalárma" hogy Regős Bendegúzt idézzem.

 

cizella Creative Commons License 2015.01.25 0 0 13562

Hát ilyen rondán nekiesni valakinek, aki több pénzt akar porszívóra kiadni, mint amennyit a társaság ésszerűnek tart... az az egy jó van benne, hogy legalább lett új közutálat-tárgy a Miele helyett.

Azt azért hozzáteszem, hogy német tesztek dobogósai közt finoman szólva is felülreprezentáltak a német termékek. (Az ETA-t se szeretik annyira sehol, mint a cseheknél.)

 

Rengeteg edényem van, 18/10-esekből vagy négyféle márka, már ha márkának lehet nevezni, hogy valaki gyártotta őket. Közülük egyetlen lábas képes a főzőlapon sütőként működni, a Zepter. (Nem kognitív disszonancia, hanem ajándék.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!