Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2011.10.17 0 0 33973

Friss hír az ATV-ben.

 

"30 pár cipő, 40 ezer kilométer - egy férfi és egy kutya 11 éve kettesben gyalogol keresztül-kasul Európán."

 

 

Holnap lesz a rádióban műsor.

 

Azért ez már valami:-)

Jesper Olsen Creative Commons License 2011.10.17 0 0 33972

Köszönöm az információt.

Előzmény: Güsziológus (33969)
hörpölin Creative Commons License 2011.10.17 0 0 33971

"Nagyon a begyemben van a Lesenceistvánd - Tapolca közötti forgalmas út.

Hallottam már olyat, hogy azt nem kötelező gyalog megtenni."

 

Persze, éppúgy mint a kéktúra összes egyéb szakasza, sível is teljesíthető! :-D

 

Az alföldi kéket még nem jártam végig (bár már gyúrok rá) a Kék Körből, az eddigi leghosszabb aszfaltos szakasz tekintetében a Nemesvid - Zalakaros táv vezet nálam, ami a kiírás szerint 19 km egyben, de ha hozzávesszük az egyik település szélétől a másik túlsó végéig vezető egyéb aszfaltos utakat is, akkor szerintem jóval meghaladja a 20 km-t a hossza! Na az valami, a Lesenceistvánd - Tapolca - Szent György-hegy táv annak legfeljebb a fele! :-O

Előzmény: Güsziológus (33970)
Güsziológus Creative Commons License 2011.10.17 0 0 33970

Nagyon köszönöm a képet.

Ezek szerint jó volt a megérzésem-:)

 

Szerintem létezik az atlaszban jelzett ösvény, bár most nem próbáltam.

Előző alkalommal ösztönösen indultam lefelé, de jeleket nem találtam, ezért visszaballagtam.

Akkor nem ugrott be, hogy valami nem stimmel, hisz lefelé hamar elértem az ismerős széles utat, és igyekeztem, hisz akkor még előttem volt a Naszály.

 

Érdekelne, hogy a távolságot melyik útvonal alapján számították, bár sok jelentősége nincs.

 

 

Érdekes, hogy ezek az apró részletek hogy megmaradnak az ember fejében.

Bezzeg az országúti szakaszokon nincs változás:-)

 

Nagyon a begyemben van a Lesenceistvánd - Tapolca közötti forgalmas út.

Hallottam már olyat, hogy azt nem kötelező gyalog megtenni.

 

Legutóbb Encs és Gibárt között volt "lelkigyakorlat".

Mire megittam a kávét a híd melletti büfében (amúgy panzió is), megérkezett a busz is.

Nem voltam rajta, de volt kísértés:-)

Előzmény: hörpölin (33967)
Güsziológus Creative Commons License 2011.10.17 0 0 33969

Szia!

 

Én úgy tudom, hogy egyszeri akció volt, sajnos, nem voltam ott az ünnepélyen.

 

Kreicsi Gabi írta anno, hogy Ő választott várat, én vár nélküli "kapitány" vagyok.

Szorgalmasan pecsételgetek, már túl vagyok a 200 váron, de lehet, hogy "saját" váram nem lesz.

 

Nem tudok semmit a mozgalomról, de ha ismét megszervezik, akkor azon leszek, hogy válasszak várat.

Előzmény: Jesper Olsen (33968)
Jesper Olsen Creative Commons License 2011.10.17 0 0 33968

Ismét egy különös kérdéssel jelentkezem: a Vártúrák túramozgalom 6 fokozatának teljesítése után a teljesítő elnyeri a KAPITÁNY címet. Úgy hallottam, hogy képletesen egy konkrét vár kapitányává nevezik ki. Ha már valakinek van ilyen tapasztalata (én egyedül Güszire emlékszem), akkor a kérdésem az, hogy vajon mi alapján kapja meg a "várát"? (Hasraütés-szerűen, a legközelebb lévőt, a legelső teljesítettet, vagy?)

hörpölin Creative Commons License 2011.10.16 0 0 33967

"A mostani túrán az volt az érzésem, hogy a térképen is jelzett szekérúton balra mentem a jelzett úthoz képest, voltak jelzések is, jó régieknek tűntek.

Derékszögű volt a kanyar jobbra, úgy ahogy az a térképen lévő, nem jelzett szekérút mutatja.

A táv kb. 200 méter volt a házig, ez is stimmel.

 

Jól gondolom?"

 

Igen. Az alábbi képen látható track-részletet idén ápr. 17-én vettem fel egy Nógrád-Ősagárd kiránduláson, és jól mutatja, amit elmondtál. Egyébként már 2004 nyarán is így vezetett az út, amikor még &son-nal az első bejáráson jártam erre.

 

Ősagárdon ki van téve egy tájékoztató térkép, abban a kis parkban, amin keresztülfolyik a Sinkár-patak is (itt érünk be a faluba a Naszály felől). Azon jól van jelezve az út.

 

   

 

Az út a Nagy-májon keresztül

A barátságos kisház a Nagy-máj gerincén

Tájékoztató tábla a kis parban

 

Habár a track szerint levágtam az éles sarkot, de ez csak a látszat, nem kispistáztam, csak a gugli lusta minden pontot kirajzolni. :-)

 

 

Előzmény: Güsziológus (33965)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.10.16 0 0 33966

HoboBobo:
http://heyjoe.hu/okt/index.php?oldal=szakaszok
kipróbálhatod, és keresgethetsz benne hibát, hogy mi nem működik :)

Rövid összefoglaló:
beírjuk a kívánt arhívum nevet, pl. Első teljesítésem, klikk a gombra. Ekkor szépen törlődnek az eddigi teljesítéseink, lehet újra kezdeni :)
Viszont az Archiválás boxban megjelenik az Első teljesítésem link, amire kattintva megnézhetjük, mikor merre jártunk.

Güsziológus Creative Commons License 2011.10.16 0 0 33965

OKT

Katalinpuszta - Ősagárd

 

Ez az egyik "mumus" szakasz, legalábbis számomra.

Örülök, hogy sikeresen eljutottam Ősagárdra!

 

Egy apróság.

 

A Török-rét (itt találkozik a K- és a P-) után az Agárdi úton ballagunk, majd egy elágazásnál mi a baloldali úton folytatjuk, a jártabbnak tűnő széles út jobbra el.

 

10 évvel ezelőtt errefelé még kerítést kellett mászni, most már nincs akadály, DE.

A térkép azt mutatja, hogy egyenesen kell felfelé menni, a Nagy-máj csúcsától (371 m) nyugatra.

 

A tetőn keresztút van, és egy jó állagú ház, körülötte minden, ami egy hangulatos tanyázáshoz szükséges.

Régen is volt ház, most jobb állapotúnak tűnt, mint ezt megelőzősen.

Határozottan emlékszem, hogy az út nem tört, egyenesen kellett tovább menni, lefelé.

 

A mostani túrán az volt az érzésem, hogy a térképen is jelzett szekérúton balra mentem a jelzett úthoz képest, voltak jelzések is, jó régieknek tűntek.

Derékszögű volt a kanyar jobbra, úgy ahogy az a térképen lévő, nem jelzett szekérút mutatja.

A táv kb. 200 méter volt a házig, ez is stimmel.

 

Jól gondolom?

 

Már előzős alkalommal is belefutottam a problémába, akkor visszamentem az egyre romló minőségű útról, és követtem a jelzéseket. Eljutottam a dőútra, ezzel a problémát letudtam, de most figyeletem, és le is tudtam írni.

 

 

Más.

 

Mielőtt elhagyjuk az erdőt, régebben a jelzett út "bebújt" egy alig látható szekérútra, de az felgazosodhatott, nem használták.

Kicsit késésben voltam, ezért nem kockáztattam, de úgy tűnt, mintha a régi út ki lenne tisztázva.

Picit rövidebb és hangulatosabb.

Természetesen belefut a járt útba, és azzal együtt hagyja el az erdőt.

 

Innen már nem lehet eltévedni.

 

A Naszály amúgy jól járható, egy kis nedvesség nem ártana!

K+ jelzésű út vezet a Bik-kúttól a Gyadai-rétre, ez jó.

A forrás gyengén csöpögött, a környék rendezett.

Ritkán van időm pihenni, most úgy intéztem, hogy legyen.

Kellemes perceket töltöttem az egyik asztalnál.

 

Zolcsi67 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 33964

Előny: legalább két hónapja nem esett egy csepp eső sem: megúsztad a dzsungelharcot.

Hátrány: a már emlegetett akácvirágzás-méhdöngicsélés, és igen élénk vízimadárélet a tocsogón.

 

Közhely: "miden évszaknak megvan a maga szépsége". :-)))

Előzmény: Törölt nick (33941)
pozo Creative Commons License 2011.10.13 0 0 33963

Nagyon jó hír:)

Végre megtudom nézni majd a rárósmúlyadi Szent Erzsébet templomot, amelyet Medgyaszay István tervezett 1910-ben.

A templom érdekessége, hogy az alapjaitól a keresztjéig vasbetonból készült, ez volt az első magyarországi vasbeton templom.

Medgyaszay másik híres műve a szintén vasbetonból készült veszprémi Petőfi Színház.

Medgyaszayról sajnos keveset hallunk, pedig Ő volt "az építészet Bartókja".

A képen a rárósmúlyadi templom látható -magyar oldalról fényképeztem.

 

Előzmény: Törölt nick (33953)
olahtamas Creative Commons License 2011.10.13 0 0 33962

De azért Kiscsere sem egy egyszerű eset, látom összefolynak az információk Forrástanya-Cukertanya-Kiscsere viszonylatban:

http://www.sulinet.hu/oroksegtar/data/telepulesek_ertekei/100_falu/Kallosemjen/pages/002_kiscsere_ispan.htm

 

Előzmény: olahtamas (33961)
olahtamas Creative Commons License 2011.10.13 0 0 33961

Kicsere nekem nem ugrik be, hogy melyik részen is van?

Előzmény: Törölt nick (33960)
Güsziológus Creative Commons License 2011.10.13 0 0 33959

Ezt azért írhatod, mert még nem jártál Csenyétén.

 

Mázlid volt, hogy elkerülted a favágó csapatokat, nekem volt "szerencsém".

Az őr egy nagy fejszével "vigyázta" az utat, a többiek az erdőben tették a dolgukat.

Előzmény: Törölt nick (33956)
Güsziológus Creative Commons License 2011.10.13 0 0 33958

OKT

Koldusszállás - Bányahegyi eh. - [Tardos]

 

A másik véglet.

 

Egy laza "sétát" terveztem, hisz a távolság (11,2 km) önmagában nem indokolt egy túrát.

Mivel a Gerecse meglehetősen "unalmas", asszonykámmal mentünk, ennek is köszönhető az alábbi kép.

 

Koldusszálláson két bélyegző is van, az "eredeti" a praktikusabb annak, aki "ki akar szállni", és Szárliget felől érkezik.

Nem értem, miért kellett még egy, az eredetinél pad is van, és nem hivalkodik a ház.

 

Az erdő nagyon hangulatos, vadászok nem voltak.

 

Még mindig 4 létrát kell megmászni, nem volt nagy élmény, a lábaim még most is recegnek.

Sajnos, Bányahegy "halott", nyoma sincs a gyors intézkedésnek.

A fa szomorú látvány, én még szomorúbb:-)

 

A kép nagy ugrás a túra történetében, hisz mobillal készült, és e-mail-en keresztül jutott el a kapcsolattartó gépbe, innen került fel a hálóra.

Túrázgatok tehát, és amit tapasztalok, az közreadom.

Szép túrákat másoknak is!

 

 

Végjáték.

 

Még egy darabig haladtunk a kéken, majd a K- / K+ elágazásnál irány Tardos, lefelé.

 

 

A kocsit Tarjánban tettük le, a panziónál, addig mentünk a busszal.

 

Nem tudom, mindenki ismeri-e a pejslit knédlivel, de a vendéglőben az volt, és nem bántuk meg.

Én már korábban is kóstoltam, de a tegnapi fenséges volt.

Lehet, hogy vadászoknak készülhetett, most van szezonja a vadászok kirajzásának.

 

Nagyon örülök, hogy sikerült "kettévágni" a Gerecsét, a folytatás Tardos - Mogyorósbánya lesz.

 

 

László67 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 33957

"igazi kéktúrás kép...Nyésta előtt a dombokon"

 

- Ilyenem nekem is van...  :-) 

 

Egyéb "templomos" tájfotók a Cserehátból (2007-ben készültek):

 

 

 

 

- Tornabarakony, Rakacaszend, Irota, Felsővadász, Abaújszolnok, Baktakék

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (33956)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.12 0 0 33956

A Cserehát egyáltalán nem unalmas,se nem félelmetes.Ez nagyon igaz.Az egyik legszebb része a kéktúrának.Csak tudni kell járni,tudni kell élvezni.

Képek a Cserehátról:

Rakacaszend

Tornabarakony

Bódvarákó és az Esztramos

Tornabarakony felett...

Felsővadászi Rákóczi-kastély és a görög-katolikus templom

igazi kéktúrás kép...Nyésta előtt a dombokon

 

 

Előzmény: tivinvolvo (33950)
kvte Creative Commons License 2011.10.12 0 0 33955

Ha már a Móricz-emléktúra:

 

Útvonalváltozás az M3 építése miatt:

http://www.tirpakturista.hu/node/969

 

Szívem szerint közzétettem volna az MTSz honlapon is a teljes cikket, de a szerző kérte hogy ne, levélben leírt indokaival pedig meggyőzött (nem az útvonalváltozás ténye miatt nem szerette volna).

Előzmény: jzp2107 (33952)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.12 0 0 33954

Teljesítés által már 2009-ben megvolt nekünk a "Bükk-Mátra útjain 1963" jelvény amelyet a Heves Megyei Természetbarát Szövetség oszt ki.

Most vettem a Vaterán is egyet...jóval régebbi lehet és nem is pont ugyanolyan mint az újabb.Az újabb jelen esetben talán szebb...:

Ugyanaz a két jelvény,mégsem egyformák...azért szép mindkettő.Játszhatnánk olyat is hogy "Fedezze fel a tíz különbséget a két jelvény közt" Nyereményeket postán küldjük...:-)

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.12 0 0 33953

Szívet melengető cikk a Nógrádi újságban:

Az Ipolyon egykor 47 híd állt,ma talán három...most egyel több.Sokat járunk errefelé ,azt gondolom hogy égető szükség volt erre a hídra és még pár másikra is szükség lenne az Ipolyon.

Vagdalthús,Oláhtamás,lehet gondolkozni lassan a "Hidak az Ipolyon" TT-n:-)

Az egykori Nógrád vármegye lassan újra összeforr...bár távol áll tőlem a koncepciótlan revizionizmus.:-)

http://www.nport.hu/hirek/helyi-hirek/ez-a-hid-osszekot-bennunket-405561

 

jzp2107 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 33952

Visztula, szomorkás hír után jóhír!

 

Megcsinálták a Móricz-emlékház tetejét

http://www.szon.hu/atadtak-a-felujitott-moricz-emlekhazat-tiszacsecsen/1813183

Előzmény: Törölt nick (32726)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.10.12 0 0 33951

Hát, tegnap még nagyon úgy tűnt, hogy jómunkásemberek szorgoskodnak rajta, ezért oda sem mentünk.
Azért így is egy jó  kis séta volt:

Előzmény: sincsavar 1.1 (33949)
tivinvolvo Creative Commons License 2011.10.12 0 0 33950

Vasárnap és hétfőn bejártuk a Hernádcéce-Tornabarakony szakaszt. Nekünk nem volt (két rakacaszendi acsarkodó kutyát leszámítva) semmi negatív tapasztalatunk sem a helyiekkel, sem a kóbor kutyákkal (van egyébként sok, de többségében békések voltak).

Az utat sem tévesztettük el komolyabban, max. egy-két alkalommal volt egy kis túlfutásunk a leágazóknál, de a domborzatot követve, és a tájolót használva el lehetett találni  a dolgokat. Sokat segített egyébként hörpölin útvonalleírása is, ezúton is köszönet érte.

Tornabarakonyban a Zsályás Házban szálltunk meg, ami az eddigi egyik legjobb szállásunk volt. Csöndes parasztház (a tiszta szoba, ahol én aludtam, szinte tájház jellegű volt). A barakonyitáborok.hu oldalon találtam meg őket.

Összességében pozitívan csalódtam a Cserehátban, nem volt annyira se unalmas, se félelmetes, mint ahogyan korábbi beszámolók alapján gondoltam. 

 

sincsavar 1.1 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 33949

Elkészült az új kilátó a Badacsony tetején:

http://www.badacsony.com/hirek/uj-kilato-a-badacsony-hegyen.html

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.11 0 0 33948

Igen,elfér.A képen látható szoba értelemszerűen kétszemélyes,a másik szobában három ágy van,ebből kettő összetolva,egy külön.Mikor az egész család jött pont elfértünk mi is ebben a 2+3-as elosztásban.

 

Előzmény: Ttlosz (33947)
Ttlosz Creative Commons License 2011.10.11 0 0 33947

Kösz, jól néz ki. Két félcsalád, konkrétan 2+3 fő elfér (azt látom a képen, hogy az egyikben igen) a szobákban?

Előzmény: Törölt nick (33944)
hörpölin Creative Commons License 2011.10.11 0 0 33946

"A számtani sor nem ugyanaz, mint a számtani sorozat."

 

Értem, tanár úr! Akkor én most, kérem szépen, megbuktam? És akkor kéktúra ismétlésre tetszik engemet utasítani? :-D

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (33943)
efemm Creative Commons License 2011.10.10 0 0 33945

Az elsőről két kép 2003-ból.

Előzmény: Ttlosz (33942)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 33944

Kovácsékról tudok véleményt mondani,mi náluk laktunk 2x2 éjszakát,egyszer családdal együtt is.Teljesen jó volt a hely,ilyenkor már fontos a fűtés is,az egy jó nagy cserépkályhából érkezett,még ablakot is kellett nyitnunk!Meglepetés gulyásleves is volt egyik este -ingyen- másik alkalommal meg finom almás pite.

Hazaindulva kaptunk egy szatyor téli körtét,mindet én ettem meg,azóta sem találok olyat(kicsit keményebb fajta,én azt szeretem)

A háztól 20 méterre indul a kék ösvény fel a hegyre a regéci várhoz.

Pár kép:

ez a különálló kis épület van kiadva,konyha van,fürdőszoba,wc meg két szoba.

az egyik szoba,meg a konyha egy kis része

kedvenc regéci képeim egyike

Előzmény: Ttlosz (33942)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2011.10.10 0 0 33943

A számtani sor nem ugyanaz, mint a számtani sorozat.

Előzmény: hörpölin (33936)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!